Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Pieśń lodu i ognia & Gra o tron
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12

Nicolai PW
2 sierpnia 2016, 07:16
Jeszcze więcej ciekawostek:
DaeL:
Wydawca książek GRRM-a swego czasu opublikował korespondencję, w której Martin robił tzw. „pitch”, czyli opowiadał wydawcy o czym będą książki (jeszcze przed ukończeniem pierwszego tomu). Część z tych oryginalnych planów została zrealizowana, ale niektóre elementy uległy gruntownym zmianom. Np. według tego pierwszego zarysu Catelyn i Arya miały po Krwawych Godach trafić na Mur, a Sansa miała wyjść za Joffreya i świadomie zdradzić Starków.

Swoją drogą rozmyślam nad słowami Lady Dustin i być może maestrowie zabili smoki... w Summerhall? Jajo chciał je wykluć i istnieją teorie, że nawet mu się to udało, ale z bliżej nieokreślonyc powodów wszystko się zajęło ogniem. Połączenie tej tragedii ze spiskiem maestrów nawet miałoby sens. Drugą opcją jest nakłonienie Baelora do spalenia dzieł Bartha, które bardzo prawdopodobnie opisywały proces inkubacji smoczych jaj.

Matheo PW
2 sierpnia 2016, 11:53
Cytat:
Warto też pamiętać, że w pierwotnym szkicu Pieśni Lodu i Ognia, jednym z istotnych elementów opowiadanej historii miał być romans Jona i Aryi.
Arya i Jon zawsze się lubili, jeśli się okaże, że nie są rodzeństwem to...

Cytat:
Baratheon, Tyrell, Lannister, Hardyng – właśnie w tej kolejności, tej samej, w jakiej aranżowane były kolejne małżeństwa Sansy. I nie chodzi wyłącznie o kolejność. Istotna jest sama obecność Humfreya Hardynga. Nazwisko Hardyng pojawia się w prozie Martina tylko dwa razy – na Turnieju w Ashford i w kontekście małżeństwa Sansy!
Jak dla mnie to "Rycerz Siedmiu Królestw" nie jest przypadkowym opowiadaniem. Może się okazać, że było tam mnóstwo podpowiedzi.

Cytat:
Swoją drogą rozmyślam nad słowami Lady Dustin i być może maestrowie zabili smoki... w Summerhall?
A może pojawią się takie smoki:

Nicolai PW
21 sierpnia 2016, 00:34
Dael wrzucił kolejną teorię ;)

Garett PW
21 sierpnia 2016, 00:46
Teoria zacna, lecz ciekawsze jest to co wygrzebałem z komentarzy:

Komentarz spod Szalonych Teorii:
Pewnie już było wałkowane n razy ale i tak zapytam: czy Waszym zdaniem to, że Melisandre wspomina o „woreczku z kośćmi palców” miało lub będzie miało jakiś wpływ na Davosa? Jeżeli dobrze pamiętam to jego woreczek zgubił się gdzieś podczas zwiedzania płonącego nurtu. Czy użycie właśnie takiego przykładu „talizmanu” może być przypadkowe, czy też Melka ma w głowie majstrowanie przy Cebuli?

Jak dla mnie użycie takiego przykładu miałoby sens gdyby tłumaczyła naturę swojej magii Stannisowi (ten wiedział, że woreczek ma dla Davosa wielkie znaczenie). Ale przy rozmowie z Jonem to trochę dziwne. Nie mówi ogólnie o szczątkach osoby, nie o kościach. Mówi o woreczku. Z palcami. Gdyby nie późniejsze POVy Davosa to zacząłbym się nawet zastanawiać czy on naprawdę przeżył Czarny Nurt. „Wysyłając” Stannisa na mur, pięknie wpisywał się w zamysł Czerwonej Kapłanki. W ostatnim czasie sporo też zyskały na sile jego zdolności perswazji (Sisterton, Biały Port).

I odpowiedź Daela:
Jestem na 99% pewien, że dojdzie do rozmnożenia Davosów. Zwłaszcza, że Melisandre zapewne sądzi, iż Davos jest trupem. A takiego fałszywego Davosa można byłoby użyć do wielu rzeczy. Na przykład do potwierdzenia przed ludźmi królowej, że Stannis rozkazał spalić Shireen. Ot, taka spekulacja z mojej strony.

Garett PW
22 października 2016, 18:39
Łapajcie pierwsze spoilery.

Sobieski PW
23 lipca 2017, 18:16
Wichry zimy może przed "pod koniec 2018", może po "na początku 2019".
Taa jasne, a może by tak jeszcze przed śmiercią, moją śmiercią.

Alistair PW
24 lipca 2017, 09:20
Autor umrze zanim się doczekamy końca sagi.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12
temat: Pieśń lodu i ognia & Gra o tron