Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Propozycje nowości do Groty
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Acid Dragon PW
19 sierpnia 2004, 16:03
Czy komuś brakuje jakiejś sekcji tematycznej? 
Chciałby o czymś pogadać, a nie ma gdzie? 
Chciałby sam coś zrobić? 
A może ma inną propozycję? 
 
TU może i o tym pogadać przy kwa... (ekhm) przy piwie, oczywiście. 
 

Erdamon PW
27 sierpnia 2004, 17:09
Promonuje abys zareklamował to forum na stoliky swiat Might ang Magić w osadowych Gorących dysputach.Kiedyś toczyly sie tam ciekawe dyskusje,a teraz nic się tam nie dzieje może więc gdybyś tam zareklamował swoje forum to cześć z osub kt€re pisały na tamtym stoliku przeszłaby na to forum.Formu miało by wiencej użytkowników i zpewnościa pojawiło by sie wiencej tematów.

Acid Dragon PW
28 sierpnia 2004, 02:49
częściowo masz rację, choć uważam, że nachalne reklamowanie się gdziekolwiek to błąd. Kiedyś w jaskiniowym 'czasie imperium' było miejsce na reklamy i wtedy z niego skorzystałem. Osada miała być o grach Mocy i Magii, a nie o reklamach innych stron. To nie jes produkt, który trzeba sprzedać i jako jego twórca nie będę go reklamować... chociaż oczywiście, jeżeli WY czasem powiecie coś dobrego o tym miejscu swoim znajomym, to to już jest nawet bardzo mile widziane :)

Boryna PW
22 czerwca 2005, 14:03
Ja sam chciałbym zrobić dział o grach MM7 i może 8.Tylo nie wiem czy mi się uda.

Nagash PW
22 czerwca 2005, 16:44
Ja moge Ci pomoc z pomocnym działem "Skrypty ERM". Czekam na odpowiedŹ.

Alamar PW
7 lipca 2005, 09:56
Skoro Acid zmieniłeś Przygody Mocy i Magii na Cytadelę Mocy i Magii, może zmienisz ten tytuł na Cytadelę Magii i Miecza?. Takie tłumaczenie jakoś bardziej mi oddaje naturę tej gry, niż dosłowne tłumaczenie: Moc i Magia. W Polsce (w fantastyce) zazwyczaj używa się zwrotu, że kogoś pokonuje się magią i mieczem (a dokładniej Ogniem i Mieczem), niż siła (potęgą) i magią.
Jeśli zaś chodzi o tłumaczenie przez polskiego wydawcę tych gier, to w instrukcjach do nich znalazłem tytuł w orginalnym tłumaczeniu (coś w tym stylu: Witajcie w świecie Might and Magic).

I może mógłbys zmienić (jeśli nie będzie z tym za dużo kłopotu) obrazek Wieży Strażniczej nr 6 na np. Zamek Ognia z MM8 lub Zamek Lambert (jasności) z MM7? Ładniej wyglądają.

Acid Dragon PW
7 lipca 2005, 11:44
Co do nazwy - to chyba kwestia osobistych przyzwyczajeń..... rzeczywiście nazwa 'Świat Magii i Miecza' przewinęła się kilka razy przez polskie tłumaczenia, ale jednak ja zostałbym przy nazwie 'Moc i Magia' - może właśnie dlatego, żeby NIE utożsamiać tej nazwy ze wszystkmi innymi grami magii i miecza?

Co do ikony - da się zrobić :) (nie wiem, tylko, czy to aby na pewno lepiej).... zamek Lambert nie wchodzi - jakoś trochę nie pasują do Kwasowej Groty te miłe, śnieżne, wysokie szczyty i białe kolory :P

Alamar PW
7 lipca 2005, 12:08
Dzięki za wyjaśnienia i zmianę ikony.

Szawy PW
3 stycznia 2006, 23:03
Wpadłem na ciekawy i nietypowy pomysł. A jedyna jego wada to taka że jest niepotrzebny bo praktycznie nic nowego nie wnosi. A chodzi o to że może by zrobić grafikę pt. "pomnik ku pamięci NWC". Wiem że to dziwne, ale każda(prawie) myślą podzielić się chyba mogę.

vinius PW
4 stycznia 2006, 13:54
nie nie, nie podzielam.
nie NWC, lecz JVC (wraz z programistami) - i to będzie w porządku. Jednak określ bliżej, na czym miałoby to polegać...


Szawy PW
4 stycznia 2006, 18:24
No na przykład by Acid zrobił jakiś dział w stylu Cmetarzysko Medrcow. I tam by było cos np. takiego: przed twoimi oczami ukazało się wiele starych statułet, grobowcow i starych pergaminów wirujących w powietrzu. Panowała tu niezbyt miła atmosfera bo w rogu tego dziwnego cmetarzyska leżały najprawdopodobniej już przegniły posiłek Smoczego Władcy. Lecz szczegolną uwagę przyciągnoł napis z marmuru- JWC. Gdy spojrzałeś na niego dokładniej (pokazana grafika pomnika) zauważyłeś mnóstwo kwiatów i kryształowych łez spoczywających na nim. Po chwili trafił cię zwoj na ktorym była napisane...(cos tam cos tam o JWC, najlepiej cos niepowtarzalnego :P ). Tak bym się to wyobrażał. Oczywiście to jeszcze nie dopracowany pomysł. Ale przyznajcie chyba ciekawe zarysy mego pomysłu?

Sorki za błędy. :(

Czyli wstęp blebleble... pomnik(grafika)...blebleble...coś o JWC.

Kaazam PW
4 stycznia 2006, 18:56
Ja jestem Za. Musimy uczcić Mistrz JvC-a. W końcu to dzięki niemu się znamy, i to jego twór nas do tego powołał. "Za Moc & Magię" ha a jak.

Trang Oul PW
4 stycznia 2006, 19:32
Ja też popieram.

vinius PW
4 stycznia 2006, 19:32
da... ciekawe, gdzie by to wsadzić ;)? a może w tle aleja fanów :) ? poza tym trzeba:
po 1: akceptacji Acida
po 2: dobrego grafika
po 3: dobrego webmastera (czyt. Qui)
po 4: dużo wolnego czasu...

Alamar PW
4 stycznia 2006, 19:36
Ej, nie za wcześnie???
Żyjącym ludziom nie stawia się pomników (przynajmniej w NORMALNYM kraju). Wprawdzie JVC stworzył całe to uniwersum (jak gdzieś napisał Acid "na kolanie, w drodze do pracy"), ale od razu pomnik?
I kto z Was poza Smokiem ma jakieś informacje o JVC i pracownikach NWC??

Szawy PW
4 stycznia 2006, 20:25
No wiem ... Ale jak już wspomniałem to jest niedopracowane ;p . A po za tym ludzie może żyją ale czy firma ? Czy nadal stanowią jedność i tworzą pięknego HoMM i MM ? Odpowiedz brzmi - NIE. Chyba się częściowo od obroniłem. A niektorym się pomniki za życia stawia, w prawdzie nie na cmentarzu to się stawia. A na upartego można powiedzieć ze niektórzy przed śmiercią se groby wykupują czy co oni tam robią. Czekam na kontratak strony przeciwnej i pomoc ty co są "za".

Acid Dragon PW
4 stycznia 2006, 21:13
powiem to tak: ja się w to nie angażuję, ale jeśli ktoś projekt wykona, to zawsze coś z nim można zrobić. Chociażby i pod postacią tematu na forum umieścić. A jeśliby był naprawdę dobry, to i go gdzieś np w Smoczych Zbiorach umieścić można...

Inna sprawa, że jeśli już, to niech to będzie kiś monument albo co - tak 'ku chwale żyjących!', a nie 'ku pamięci poległym'.

Fakt, że i żyjącym za zasługi wystawia się tablice, rzeźby, czy graweruje się ich nazwiska na płytach, ale nie po to, by kwiaty tam stawiać, czy płakać.

Jeśli ktoś chce coś zrobić, by podziękować JvC i NWC za lata pracy i tak wiele świetnych gier, złożyć im hołd, zasalutować, spisać ich dokonania, napisać epopeję na ich temat lub wybudować wirtualny pomnik to proszę bardzo.... ale na litość - niech to nie będzie nagrobek ze zniczem.

Szawy PW
4 stycznia 2006, 22:01
Acid Dragonie jak podsumowałeś mój pomysł to aż mi się śmiać chciało (post nie był śmieszny ale to co chciałem zrobić). A realizacji mogę podjąć się ja. Przynajmniej spróbuje. Później będę zbierał podpisy tych którzy popierają moje (przyszłe) dziania. Do sugestii Acida się zastosuje, a do pracy wezmę się w wolnym czasie.

eta30 PW
28 stycznia 2006, 18:35
Myślę że można było by dodać w Grocie możliwość komentowania NEWSÓW, a do napisania tego postu skłonił mnie news : „Publiczne Beta-testy Heroes V rozpoczęte”, bo nie mogę sobie przypomnieć loginu i hasła na fileplanet, to byle jakoś tak L:wog / H:wog@wog.pl

Acid Dragon PW
28 stycznia 2006, 18:39
tak CHYBA było, ale nieaktywne konta na fileplanet są co jakiś czas usuwane, więc *być może* to już nieaktualne - jednakże na fileplanet można w każdej chwili założyć sobie własne konto.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: Propozycje nowości do Groty

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel