Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: Nieoficjalne dodatki
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3

MCaleb PW
24 lutego 2006, 14:25
W tym temacie chciałbym poruszyć kwestię nieoficjalnych dodatków do serii HoMM. Nie chodzi mi tutaj ani o WoGa ani o Equilibrisa, gdyż te dodatki mają już tu swoje działy.

Ostatnio wyczytałem, że istnieje pewien dodatek do Heroesów 2 - Desecrated Lands. Czy ktoś posiada o nim jakieś informacje, albo może posiada go?

vinius PW
24 lutego 2006, 14:27
Owszem, istnieje. Autor: Black Entertainment chyba. Niestety, prawie nic nie wiadomo. Nie mogłem go znaleźć w sieci. Podobno można w nim rekrutowac śilnich heroesów z gotową armią za cięzką kasę oraz modyfikować save'y,

MCaleb PW
24 lutego 2006, 14:32
Tak, odnalazłem te informacje, ale nic więcej... Zanlazłem też sklep wysyłkowy, ale każą sobie (za komplet H2+PoL+DL), dość dużą sumkę, równą trzydziestu trzem funciakom.

Acid Dragon PW
1 marca 2006, 21:12
obawiam się, że to nic wielkiego, choć Desacrated Lands stało się nieco mitem wśród fanów HoMM.

To był po prostu zestaw map oraz kilku narzędzi (np do edytowania bohaterów z save'ów) i wszystkie elementy tego tak zwanego dodatku można zapewne znaleźć w sieci. Sprzedawane toto było na oddzielnym krążku w niektórych krajach w charakterze darmowego bonusa. Natomiast nigdy nie miało to funkcji stricte dodatku - bowiem zarówno kod gry, jak i jej struktura nie ulegały żadnym zmianom. Częściej w recenzjach (o ile wogle temu czemuś poświęciły jedno zdanie) o DL mówiono raczej jako o 'mission pack' czy 'bonus pack' - nie używano słowa 'add-on' czy 'expansion'. Osobiście nigdy nie natrafiłem na ślad namacalnej płytki z DL czy jej tzw 'obrazu' (a szukałem.... nie tylko w pełni legalnymi drogami ;).

Z innych 'pseudo-dodatków', o jakich słyszałem mogę słowem wspomnieć o czymś o nazwie 'Rekvizit' - nielegalnym (bo płatnym) fanowskim modzie do WoGa, który tak naprawdę poprawia głównie tylko grafikę elementów gry, albo o 'Excaliburze' - czymś, co było sprzedawane w Rosji jako wyimaginowany dodatek do Heroes IV mający zawierać nowe kampanie i nowe dodatki. W rzeczywistości jego główną częścią była jedna ze starszych wersji modu Equilibris (plus kilka fanowskich map).

Prawda jest jednak niestety taka, że jeśli o czymś do tej pory nie usłyszeliście i nie potrafiliście tego zdobyć, to najpewniej nie jest to nic wartościowego. Nie oczekujcie, że po latach odkryjecie w zakamarkach internetu drugiego WoGa ;).

Trang Oul PW
1 marca 2006, 23:00
Chciałbym zobaczyć Rekvizit, ale nigdzie nie mogę znaleźć "bezpłatnej" wersji.

MCaleb PW
12 marca 2006, 02:40
Drogi Smoku, nigdy nie miałem zamiaru odkryć nowego WoGa, ale jakże miłe by to było zaskoczemie z mojej strony ;) (pomijając fakt, że samego WoGa znalazłem przypadkowo i także byłem miło zaskoczony).

Pamiętam, że kiedyś, w jakimś wydaniu CDA, lub innego czasopisma o grach komputerowych były wypisane dodatki do Heroesów 3. Były tam przynajmniej trzy, a wśród nich WoG, z którym miałem okazję wcześniej się zapoznać. Kolejnym była jakaś mapa XXL (nie wiem jak, ale miała być naprawdę duża), a trzeciego całkowicie nie pamiętam. Chodziłoby mi o właśnie te dwa dodatki, których nie mogę sobie przypomieć (a jestem obecnie zbytnio oddalony od moich archwaliów, by to sprawdzić). Mimo, że oba nie wnosiły sobą nawet połowy tego co dawał WoG ówcześnie, to jednak chętnie zobaczyłbym je na własne oczy.

Tak przy okazji, to wyczytałem właśnie z komnaty WoGa o dodatku Quicksilver. Prosiłbym również o informowanie tutaj o takich 'nakładkach na nakładki' i podaniu ich nazw (i ew. linków).

Jeszcze jedna rzecz: pseudododatki nie mają tu prawa wstępu, bo tak na dobrą sprawę niczego sobą nie reprezentują, więc nie ma czasu sobie głowy nimi nawet zawracać.

Acid Dragon PW
12 marca 2006, 14:49
Cóż - faktem jest, że istotnie o kilku rzeczach do H3 zapomniałem. A to dlatego, że wszystkie pochodzą jeszcze z dawnej ery 'sprzed WoGa'.

Projektem, który nawet dziś może być interesujący jest na pewno Modhomm3, gdyż nawet dziś pozwala na drobne modyfikacje gry.

Na tej samej stronie znajdziecie też projekt pierwszego fanowskiego dodatku do H3 pt. "The Memory" - wiele z jego elelementów znalazło się ostatecznie w WoGu, a sam dodatek nie wnosił zbyt wiele ponadto - w kampanii tegoż dodatku można się jednak było spotkać z czterema "nowymi" jednostkami (które w rzeczywistości były po prostu lekko zmodyfikowanymi pod względem parametrów wersjami zombie, ogra, rozbójnika i olbrzyma). Projekt przestał być rozwijany, gdy jego autorzy dołączyli do WoG Teamu i tam zaczęli realizować własne pomysły.

Mapa, o której wspomniałeś to być może "'Rush! HoMM unleashed!" (obecnie nie mogę jej nigdzie znaleźć) - rzeczywiście mogła teoretycznie być uznana przez niektórych jako mod do H3. To w rzeczywistości pierwszy projekt Slavy Salnikow, późniejszego twórcy WoGa. W tej mapie zawarł kilka ciekawych elementów - na przykład sprawił, by artefkat mógł wyglądać jak zamek. Obecnie, na owej mapie nie ma z pewnością niczego, czego nie można by było zrobić w WoGu, ale wtedy to było "coś"!.

Dodatkowo, przed erą WoGa pojawiało się też kilka małych projektów do zamiany niektórych grafik. Ze znanych mi były to mody do upodobnienia nieco gry do Disciples I oraz mały mod pt. 'A tribute to Warcraft II'. Jak dobrze poszukasz, to może jeszcze je znajdziesz w sieci ;).



Kryształowy smok PW
21 marca 2006, 11:07
A jak zainstalolować "The memory"?

Nie_mam_nicka PW
5 kwietnia 2006, 22:40
Cóż jeśli chodzi o nieoficjalne dodatki to ja znam jeszcze The New Look on Heroes którego można ściągnąć tutaj. Sam dodatek nie jest zbyt ciekawy, przerabia 3 okna by wyglądały jak z Heroes IV, w WoGu przerabia na Czwórkowe tylko 2: okno po wygraniu bitwy i okno tworzenia losowej mapy. Innych dodatków już niestety nieznam.

Acid Dragon PW
5 kwietnia 2006, 23:22
To niestety niedokończony i porzucony projekt (zresztą autorstwa naszego byłego Starożytnego - Dru), a trochę szkoda, bo choć z założenia wiele nie miał zmieniać, to jednak mógłby się fanom HoMM spodobać.

vinius PW
6 kwietnia 2006, 14:44
Zauważyłem. Jeżeli uraziłem tym Dru - przepraszam. Ale może dzięki temu więcej osób zobaczy, że Polak (i Grotowicz) potrafi ;)

MCaleb: Viniusie, wybacz, ale nie jestem w stanie poprawić tego posta (jak to zrobisz, to ten komentarz może zniknąć).

Nie_mam_nicka PW
13 kwietnia 2006, 00:49
Znalazłem jeszcze jakąś stronkę (Polską !) na której jest wymienione Desecrated Lands. Wejść można tutaj (podałem linka do Google, bo co do legalności tej strony pewien nie jestem). Nie wiem za bardzo o co na tej stronie biega ale koleś < przypuszczalnie > wypala płytki z grami i wysyła < / przypuszczalnie >. Strona chyba jest zawieszona, mi się tam udało tylko wejść przez Kopię Google (a może na tej stronie jest jakiś wirus i przez to że Firefox i Firewall go nie przepuszczają to strona nie chce wejść?). Aha i MCaleb, mógłbyś podać ten sklep wysyłkowy? Może ktoś by kupił, jakby wiedział gdzie. A może to co podałem to ten sklep wysyłkowy co go MCaleb znalazł?

Acid Dragon PW
13 kwietnia 2006, 19:38
oczywiście jest to nielegalne, a na szczęście niedostepne również. poza tym cokolwiek to jest, zajmuje "aż" 7 Mb, więc jak to nie jest po prostu zestaw map, albo jeszcze mniej, to ja jestem chińską jaszczurką.

kowal PW
2 maja 2006, 02:17
Desecreated Lands znajduje sie tutaj:
[link]
W zwiazku z tym ze nie byl to nigdy oficjalny dodatek nie widze powodow dla ktorych ktos mialby usunac ten post;) Happy leeching:)

Trang Oul PW
2 maja 2006, 09:04
Dlaczego to tak mało zajmuje? Może to to samo, co na stronie, którą podał Nie_mam_nicka?

kowal PW
2 maja 2006, 10:35
ÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜ ÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜ
˛ŰŰŰŰÝ ßßŰŰŰŰŰŰŰŰÜÜ ˛ŰŰŰŰÝ ßßŰŰŰŰŰŰŰŰÜÜ
ßß ±˛ŰŰŰÝßß ßŰŰŰ۲ŰŰŰÜ ±˛ŰŰŰÝßß ßŰŰŰ۲ŰŰŰÜ ßßßß
°±˛Ű °±˛˛˛ÝŢŰŰŰŰÝŢŰ°±±˛˛˛ŰÝ °±˛˛˛ÝŢŰŰŰŰÝŢŰ°±±˛˛˛ŰÝ ˛±°°
°°±±ŰŰ °°±±±˛ Űßß Ü°°°±±°±Űß °°±±±˛ Űßß Ü°°°±±°±Űß Ü˛˛˛±°
Ü ÜÜÜ °°°°°± ÜÜŰ°°°±˛°±Űß ÜÜ °°°°°± ÜÜŰ°°°±˛°±Űß ÜÜÜÜÜ Ü Ü
ßßßßßßßßßßßßßßßßß ßßßßßßßßßßßßßßßßß
ŐÍÍÍÍÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ-ůú Demented Dimensions úů-ÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÍÍÍ͸
łRelease:Desecrated Lands Addon for HOMM2 Type:ADDON ł
łCompany:Dark Entertainment Date:10-08-97 ł
ÔRequire:HOMM2, WIN95, 40M HD Rating:55% ľ

Release Notes:
Desecrated Lands is a collection of levels, utilities and text files for
3DO's smash hit, Heroes of Might & Magic II (tm).


Included on this Release are 49 new classic levels for Heroes downloaded from
varous authors, 50 original levels, and 13 new levels making up 3 episodes
That's a total of 112 new levels!

Additionally, you will find tools for editing your own new levels
as well as text files which will give you step by step instructions.

Install notes:
In general, it is quite simple to play any of these new missions.


Simply pick out the ones you want to play and then copy the
contents of each directory (the mp2 files) to your
Heroes2/maps directory.

From within the game you can choose the map to play from the
game menu.

(If other instructions are provided by the author of the
map, follow those.)

Be sure to use WinRar 95 or WinRAR v2.0 to unrar this!

RIPPED: Nothing but the shrink-wrap


Jak mozna sie dowiedziec z ostatniej linijki NFO jest to caly dodatek, a czemu taki maly??? Skargi i zazalenia prosze skladac do Dark Entertiment;)))

vinius PW
2 maja 2006, 10:40
ja to mam od czasu (wrezuce na rapidshare) ale nie rzekłęś mi Kowalu, jak to rozpakować! i co z tym dalej zrobić :)

kowal PW
2 maja 2006, 11:17
Echh Vinius, Vinius:) Przeciez dokladna instrukcja znajduje sie w NFO...
Install notes:
In general, it is quite simple to play any of these new missions.


Simply pick out the ones you want to play and then copy the
contents of each directory (the mp2 files) to your
Heroes2/maps directory.

From within the game you can choose the map to play from the
game menu.

(If other instructions are provided by the author of the
map, follow those.)

Be sure to use WinRar 95 or WinRAR v2.0 to unrar this!

kowal PW
2 maja 2006, 15:19
"Rush! Unelashed HoMM" znajduje sie tutaj:
heroes.diaspora.ru/hmm3/addon/Rush!.h3m

Mod upodobnieniajacy do Disciples oraz mapa 'A tribute to Warcraft II' znajduja sie tutaj:
http://modhomm3.free.fr/Slaim/Domm.zip
http://modhomm3.free.fr/maps/warcraft.zip

"Rekvizit - Death of War" jest tutaj (nie moge podac linka do niezabezpieczonej wesji bo jest to nielegalne:D) ale moge powiedziec ze zlamanie hasla nie jest zbyt trudne...heheheh
http://rekvizit.hut1.ru/content/download.htm

Acid: TO akurat nie jest nielegalne. Nielegalne jest za to pobieranie jakichkowliek opłat przez 'tfurców' rekvizita.

A przy okazji - dzięki za DL - sprawa wreszcie jest w pełni jasna. I potwierdza się też to, co mówiłem - to nie żaden dodatek, ale zestaw map i narzędzi (aż dwóch!), z czego praktycznie wszystko pochodzi z netu.



Kryształowy smok PW
2 maja 2006, 16:22
Eieu!Eieu!
"Rush! Unelashed HoMM" Nie działa!
Próbowałem napisać plik txt i zmienić rozszerzenie na h3m i h3c i nie działa!Eieu!Eieu!
Nie mogę ściągnąć rekfizytu!
Memery mi nie działa!;( :(
strona: 1 - 2 - 3
temat: Nieoficjalne dodatki

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel