Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: Problem z Heroes 2
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2

Górski PW
9 lutego 2015, 15:32
Witam. Mam system Windows 8.1. Gdy chcem włączyć heroes 2 Gold Editon z Extra Klasyki, występuje następujący komunikat:

Nieoczekiwane zakończenie działania programu

DDERR_GENERIC

File:D:\Heroes2\SOURCE\wingraph.cpp'

Line: 522

Czy wie ktoś co to znaczy?

Kammer PW
9 lutego 2015, 15:35
Tryb zgodności?

Górski PW
9 lutego 2015, 15:35
Robiłem nic nie pomogło.

desmond PW
10 lutego 2015, 18:21
Moja starsza wersja też nie działa pod win 8.1, tzn. po godzinach walki udało mi się odpalić grę w około 16 kolorach (z czego połowa to odcienie różowego), bez dźwięku i w oknie. Ostatecznie kupiłem sobie wersję z GOG-a i ta działa prawidłowo. Może też da się uruchomić wersję dosową z dosboxa, ale nie próbowałem. A i jest jeszcze silnik freeheroes2, jakby ktoś nie chciał sobie kupować kolejny raz tej samej gry.

ShaggoN PW
6 sierpnia 2015, 15:29
Witam :)
Jest pewien patent. Mam Windows 10 Pro N, także rozwiązanie tyczy się wszystkich nowych systemów (zarówno x86 jak i x64). Miałem dokładnie ten sam kod błędu. Długo nad tym siedziałem, aż w końcu się udało. Niestety pozwoli wam to tylko grać w okienku (ale lepszy rydz, niż nic prawda?).

ROZIĄZANIE:
1. Utwórzcie sobie skrót do pliku uruchamiającego grę (domyślnie tworzy się on na pulpicie oraz w menu start zaraz po instalacji).
2. W zakładce "Zgodność" włączcie tryb zgodności dla Windows XP (z dodatkiem Service Pack 2).
3. W zakładce skrót w polu Uruchom wybierzcie "Zminimalizowane". Zastosuj i OK.
4. Odpalcie grę (włączy się) i wywołajcie ją z paska zadań. Przyspieszcie wstęp. Gra będzie totalnie w paskudnych kolorach.
5. Wciśnijcie F4, żeby wyłączyć pełny ekran. Gra przełączy się do okienka i wrócą normalne kolory. Teraz tylko ustawcie sobie żądaną rozdzielczość w opcjach.

Wszystko zadziała też bez trybu zgodności, jednak bez niego gra mi się cholernie zawieszała. Także zalecam też jego użycie.

Życzę miłej gry. :)

Orzie PW
6 sierpnia 2015, 19:23
Możesz pomóc wątek na Forums of Enroth :)

http://heroes2.forumactif.com/t226-launching-heroes-2-on-modern-systems-win-8-win-10

Dren PW
25 maja 2016, 13:14
Odświeżam temat gdyż posiadam dokładnie ten sam problem(błąd też). A żaden z podanych wyżej sposobów nie pomógł. Posiadam Złotą edycję (Legalną !) która wcześniej działała na Windowsie 8.1 a teraz już nie. Co ciekawe Homm 1 działa bez problemu.

voncur PW
25 maja 2016, 16:21
Musisz uruchomić jako administrator, ppm na skrót i uruchom jak administrator.

Dren PW
26 maja 2016, 21:45
Dzięki za info. Sprawdzę
Edit.
Nie działa. Czy znane są wam jeszcze jakieś inne sposoby? Naprawdę nie mam ochoty kupować wersji z GoG-a.

Dren PW
30 maja 2016, 17:56
W końcu udało mi się rozwiązać ten problem (ale tylko fragmentarycznie). Wystarczyło tylko wyjąć płytę z Hirkami aby gra się normalnie uruchomiła. Szkopuł w tym że bez płyty nie można normalnie grać. Więc zapytam ponownie: Czy znane są wam inne sposoby? (podkreślam że nie mam ochoty kupować wersji z GoG-a, a no i na cracki też nie mam ochoty no chyba że to ostateczna możliwość)

voncur PW
30 maja 2016, 18:39
A jakbyś sobie zrobił obraz płyty?

Dren PW
31 maja 2016, 21:00
Wciąż nie działa. To jakieś fatum

Drwal PW
31 maja 2016, 21:03
Miałem podobny problem i mi obraz płyty pomógł. Na pewno dobrze to robisz? Na Twoim miejscu przy braku pozytywnego efektu wziąłbym pod uwagę jednak tego cracka.

Dren PW
31 maja 2016, 21:14
W zasadzie nigdy nie robiłem obrazów płyty, ale wydaje mi się że wszystko zrobiłem dobrze... ba jestem pewny, że wszystko dobrze zrobiłem.

Górski Krasnolud PW
22 sierpnia 2016, 23:47
Na jakiej zasadzie działa freeheroes2? To projekt, który jest w kategorii "modyfikacje" w komnacie o Heroes II. Czy po ściągnięciu projektu mam od razu darmowego Heroes II (ta jasne :p) czy mam gdzieś jakieś pliki przenieść (do folderu "data" itp.)?

Dark Dragon PW
23 sierpnia 2016, 00:51
Po pobraniu programu zapoznaj się z treścią pliku "readme.txt". W skrócie - oryginalna wersja H2 jest wymagana, najlepiej z GOGa.

Górski Krasnolud PW
23 sierpnia 2016, 10:44
Ja mam Heroes I-IV Ubisoft Exclusive ☺

desmond PW
23 sierpnia 2016, 16:29
Wystarczy dowolna wersja herosów (może to być nawet darmowa wersja demo - wbrew pozorom jedynym minusem takiej instalacji będzie brak zawartości Price of Loyalty oraz brak map, które przecież można ściągnąć). A instalacja wygląda tak, że pliki z katalogów data i maps oficjalnej gry kopiujesz do katalogów o takich samych nazwach w folderze freeheroes2.

A i jeszcze dodam, bo może nie wszyscy o tym wiedzą, ale freeheroes2 bez problemu można uruchomić na androidzie.

Górski Krasnolud PW
24 sierpnia 2016, 13:16
Ok, wrzuciłem i co teraz? Mam włączyć oryginalnego Heroes II, bo w freeheroes2 nie widzę żadnej aplikacji.

desmond PW
24 sierpnia 2016, 16:45
Nie. W katalogu freeheroes2 powinieneś mieć plik fheroes2.exe, którym uruchamiasz grę. Mój pajęczy zmysł podpowiada mi, że ściągnąłeś niewłaściwą wersję, więc niniejszym wklejam link do ostatniej wersji (zawiera edytor map).

Przed uruchomieniem gry lepiej ją skonfiguruj przez edycję notatnikiem pliku fheroes2.cfg (aby zapisać zmiany trzeba usunąć znak # przed parametrem). Pozostałe rzeczy, takie jak statystyki jednostek, właściwości czarów możesz edytować w plikach znajdujących się w fheroes2\files\stats oraz w samej grze (przycisk "config" w menu głównym.

strona: 1 - 2
temat: Problem z Heroes 2