Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H2] Problem z muzyką
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)

Matikun PW
11 stycznia 2015, 17:41
Postanowiłem dzisiaj zainstalować sobie HoMM II, gdyż zachciało mi się do niego wrócić. Problemem jest to, że po odpaleniu muzyka zwyczajnie nie działa. Dźwięki gry są słyszalne, jedynie muzyki nie słychać. Próbowałem coś pozmieniać w opcjach gry, ale nadal nie działa. Proszę o pomoc.

Hobbicus PW
11 stycznia 2015, 19:22
Jaka wersja gry? Skąd kupiona?

Tarnoob PW
11 stycznia 2015, 21:03
Dodatkowe pytanie: która muzyka? :-P W H2 było jej sporo:
– wersja demo – chyba 2–3 wersje: MIDI, CD i z chórem
– Succession Wars – też ze 2–3 wersje
– Price of Loyalty – dodawali nową muzykę
– nie wiem, czy wersja Gold nie miała jeszcze innej

Matikun PW
11 stycznia 2015, 22:25
Edycja Gold, z XK Gold Heroes I-III. A kupiona w MediaMarkt.

Dark Dragon PW
12 stycznia 2015, 09:46
Z pewnością będzie działała muzyka midi. Na pewno musi być płytą z grą w napędzie dla innej ścieżki dźwiękowej.

Alamar PW
12 stycznia 2015, 13:38
Podejrzewam, że problemem może być sama edycja. Posiadam H2 Gold dołączoną do wydania premierowego Heroes 4 i tamtejsze wydanie nie odtwarzało poprawnie muzyki (zwłaszcza opery). Widocznie coś skopano podczas programowania wersji PL.
Co ciekawe owy problem nie występuje w wydaniach premierowych Heroes 1 czy 2.

Matikun PW
12 stycznia 2015, 16:31
Nie, MIDI nie działa, w napędzie jest płyta gry i nie ma zamontowanego żadnego obrazu płyty, po prostu muzyka nie działa, jakby jej nie było.

CRW PW
13 stycznia 2015, 12:11
To, że MIDI nie działa jest conajmniej dziwne.

Ogólnie to pytania:
H2 na osobnej płycie CD czy na DVD?
Jeśli na CD, płyta musi być w pierwszym napędzie optycznym.
Jeśli DVD, są dwie opcje:
- masz obraz z muzyką CD, który nagrywasz na płytę/montujesz w napędzie wirtualnym (znowu, pierwsza litera).
- gra korzysta z dodatkowego pliku dll, który odtwarza muzykę z MP3. Wtedy nie trzeba kombinować z obrazami.

Warto też zwrócić uwagę na to, jak działa sama gra przy włączonej muzyce CD - jeśli masz przycięcia w grze i czasami nie słyszysz niektórych dźwięków, oznaczać to będzie, że nie czyta Ci muzyki z napędu.

Jeśli zaś wszystko działa dobrze i tylko nie ma głosu, to jest to jakiś problem z głośnością.
Na ten drugi problem powstał patch. Kod źródłowy można znaleźć tutaj: https://github.com/vnaum/h2cdplay, ale trzeba jeszcze samemu zmajstrować w EXE żeby dodać odpowiednie wywołania itd.
Spatchowany EXE lata też po torrentach wraz z muzyką, ale jest on przeznaczony do angielskojęzycznej wersji gry. Ważne jest, że trzeba mieć włożoną płytę z grą aby móc z niego normalnie korzystać.

A jeśli już jesteśmy przy tej kwestii, to odtwarszanie muzyki z CD w H2 ma spore problemy począwszy od Windows Vista:
1. Jeśli odtwarzasz muzykę z CD, brakuje zapętleń. Tak więc podczas potyczki jak utwór się skończy, to walczysz w ciszy.
2. Dla wersji korzystających z MP3: gra nie zapamiętuje miejsca, w którym przestała odtwarzać dany plik. Głównie boli przy muzyce z różnych terenów.

Patch o którym pisałem omija ten problem o ile żadnno winm.dll mu nie przeszkadza, ale tak jak pisałem: trzeba mieć płytę z muzyką audio (nawet jak się nie odtwarza).
temat: [H2] Problem z muzyką