Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/miasto/żart] Szklarnia
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10

Bacus PW
30 grudnia 2014, 14:23
Zabawne, że projekt, który został zapowiedziany jako żart ma więcej grafik i pomysłów niż poważne pomysły. No Kapeluszniku tu mnie zaskoczyłeś, bo miasto wygląda tak jak powinno - całkiem zabawnie.

Do line-up'u nie mam zarzutów, ale brak latacza może być odczuwalny.

Wielki ziemniak jest cudowny <3

Nicolai PW
30 grudnia 2014, 14:44
Na muzykę w mieście zaproponowałbym to. Bohaterem Mocy mógłby być Rolnik i zamiast na koniu to jechałby na traktorze.

Bacus PW
30 grudnia 2014, 14:49
Moją propozycją na muzykę jest to

Groszkowi zmieniłbym kolor kijka bo zlewa się z resztą.

Pomysł z traktorem zamiast konia jest klawy! Popieram.


krasnolud99 PW
30 grudnia 2014, 15:01
Cytat:
Szybko panowie nauczyli mnie że jakikolwiek temat o mieście bez 1 grafiki nadaje się do zamknięcia jak nie do usunięcia, Hobbit powiedział mi jedno: Logmar.
Nie wiem czy mam się obrazić czy nie ale miasto może być fajne więc puszczę to mimo oczu.

AmiDaDeer PW
30 grudnia 2014, 15:23
Muzyka.

witchking PW
30 grudnia 2014, 15:28
Jeśli to ma być nauka "normalnej grafiki" to będę się czepiał właśnie jej. Przede wszystkim jest zbyt plastelinowa. Moim zdaniem to kwestia zbyt mocnego wygładzenia całości. Dodatkowo tekstury są plastikowe. Jednostki są też za bardzo podobne do siebie. Większość można opisać jako coś małego co sobie tupta.

Nie jestem fanem śmiesznych miast więc o koncepcji się nie wypowiem;p Ale życzę powodzenia w doskonaleniu się z grafiką.

Nicolai PW
30 grudnia 2014, 16:18
A ja mam pomysł na Graala, Magiczna Fasola od Jasia.

Matikun PW
30 grudnia 2014, 22:48
Miasto mi się podoba, dzikie bakłażany niszczą wszystko xD. Grafika jest dobra, bo to miasto żart i raczej ma odbiegać od HIII ;>. Dynia lepiej by wyglądała własnie w tym płaszczu, który wysłałeś i mogłaby się teleportować :P. Nazwa ulepszonego ziemniaka nie mieści się w ramce (chyba), co do nazw siedlisk (bo zakładam, że modele budynków będą inne niż grafika zamku) to można by wymyślić coś lepszego niż uprawa tego i tego :P.

Matheo PW
30 grudnia 2014, 23:03
Grał ktoś w Plants vs Zombies? To miasto rodem z tej gry ;) bohaterami mogliby być Plantatorzy i Ogrodnicy.

Crystal Dragon PW
30 grudnia 2014, 23:06
Miasto powala:D Jednostki są zrobione bardzo zabawnie, aż śmiech sam się na usta rzuca:) Jako pomysł mogę podać, aby ziemniak w chwili śmierci zmienilr się w frytki lub puree;P

Fandor PW
30 grudnia 2014, 23:57
Nie ma to jak miasto żart, które w chwili rozpoczęcia ma więcej do zaoferowania niż większość "poważnych projektów". Gratuluję i życzę powodzenia chociaż sam pewnie nie będę korzystać z tego miasta (chyba że kiedyś na święta mi się zachce Santa kontra Roślinki) gdyż wolę standardowe miasta.

Bacus PW
31 grudnia 2014, 10:49
Nowa cebula wygląda bardzo ciekawie, acz poprawiłbym miecz, aby wyglądał na ostrzejszy. Wtedy połączysz tę komediowość i dasz nutkę powagi.

Pomysł na graala wydaje mi się sensowny. Wpasowuje się w klimat, powinno wyglądać nieźle.

Może teraz kilka konceptów na siedliska i poprawki jednostek:
Siedlisko Ziemniaka
Tak mogłyby wyglądać Brokuły. Dać im takie pifpafki i idealni strzelcy. Na siedlisko dać im takie statki jakie były w atomówkach (niestety nie mogę odnaleźć grafiki :/)
Tu pomysł na bohatera ze specjalizacją dla cebuli

Co do nazewnictwa to może:
Groszek Piechur/ Groszek Wojownik
Ogórkowy miotacz/ Piklowy miotacz
Cebuli rycerz/ Cebuli Samuraj
Bakłażan/ Dziki Bakłażan
Dyniogłowi/ Dyniogłowe Kostuchy
Brokułowy Guślarz/ Brokułowy Lord
Ziemniaczana Bestia/ Ziemniaczany Olbrzym

Liczę, że moje pomysły w czymś pomogą. Pozdrawiam


Darkem PW
31 grudnia 2014, 11:22
A gdyby tak obrócić ogórki o 90 stopni i zrobić z nich "ogóry" - szklarniową wersję ogarów ;)? Ulepszenie mogłoby otrzymać dodatkowe głowy wzorem cerbera, lub po prostu wielkie szable - ogór szablozębny/ogór alfa.

Szybki szop:

Nicolai PW
31 grudnia 2014, 12:41
@Mad Hatter: Zapomniałeś o propozycji budynku specjalnego, Warzywniaka, w którym możemy poświęcić część swoich jednostek, by zyskać golda, a także strąku jako siedliska Groszku ;) Co do nazw jednostek to proponuję takie coś:
1. Groszek > Groch
2. Ogórek > Korniszon
3. Cebula > Cebulak
4. Bakłażan > Oberżyna
5. Dynia > Korbol
6. Brokuł > Kalafior
7. Ziemniak > Kartofel
Cebula po ulepszeniu w Cebulaka zyskuje epickiego wąsa i klapki Kuboty.

bRyland PW
31 grudnia 2014, 13:24
Nicolai:
1. Groszek > Groch
2. Ogórek > Korniszon
3. Cebula > Cebulak
4. Bakłażan > Oberżyna
5. Dynia > Korbol
6. Brokuł > Kalafior
7. Ziemniak > Kartofel
Proponowałbym drobne zmiany...:
ad 3.
Cebula -> Cebularz
ad 4.
Oberżyna kojarzy mi się z bronią palną (obrzyn), więc może niech to właśnie bakłażan (ulepszony) strzela.
ad 6.
Brokuł != kalafior, więc moim zdaniem takie nazewnictwo odpada!
Osobiście bym widział Brokuły jako magików (te streczące zwoje mózgowe i broda na zaproponowanym modelu!), więc może:
Brokuł/ Brokuł Mag?
ad 7.
Ziemniak -> Frytka
Kartofel zalatuje niemczyzną, a ziemniak bardziej po naszemy brzmi ;)

Odnośnie ogórka - ogara jestem bardzo za!
Taki agresywny pikiel świetnie wygląda!

Laxx PW
31 grudnia 2014, 14:39
Wiecie co...wiedziałam od zawsze, że kreatywność i pozytywna głupota ludzka nie zna granic, ale to przeszło moje wszelkie oczekiwania! :D

Jestem totalnie zaskoczona Waszym projektem. Po prostu brak mi słów...i jeszcze ta muzyczka zaproponowana przez Hobbita... xD

Czuję, że to będzie moje ulubione miasto bo Cebula ^^

Trzymam kciuki za projekt a pomysłodawcy gratuluję :)

Nicolai PW
31 grudnia 2014, 14:45
@bRyland: A groszek to nie to samo co groch, więc na moje można w dwóch miejscach przełamać konwencję... dla dobra szklarni. Ulepszanie cebuli do bułki z cebulą jest według mnie zbyt hardkorowe nawet jak na ten Zamek Oberżynę z obrzynem natomiast popieram w całej rozciągłości.

Saki PW
31 grudnia 2014, 15:04
Warto zastanowić się nad nowym rodzajem surowca - nawozem. Zebranie odpowiedniej ilości mogłoby pozwolić na zwiększenie przyrostu jednostek na, np. dwa tygodnie.

Kammer PW
31 grudnia 2014, 15:05
Zgłoście projekt do HotA. Wielki sukces temu wróżę.

Darkem PW
31 grudnia 2014, 16:05
Trochę luzu Kammer ;).
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10
temat: [VCMI/miasto/żart] Szklarnia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel