Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Miasto Logmar
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 22 - 23 - 24

Wazz PW
17 grudnia 2014, 10:24
Ja to żadnego moda nigdy nie zrobiłem, ale za to napisałem w życiu sporo tekstów fantasy...
Także tego.

@Skryba:
Po pierwsze, skoro Ty masz wymyślać fabułę dla frakcji, to co będzie robił w sumie Krasnolud? Rozwiązaniem wielu problemów może być zrobienie burzy mózgów we własnym gronie. Polecam. Wymyślanie tekstów w dwie osoby to świetna zabawa przy okazji.

To jak już ustalicie o czym będziecie pisać, to zacznij to robić porządnie, bo to nie jest takie trudne wbrew pozorom.
Najpierw ważna jest długość, im tekst dłuższy, tym lepszy w tym wypadku, a to dlatego, że będzie zawierał więcej szczegółów, a szczegóły są dobre.
Sądząc po tym, co nam pokazałeś to raczej w drugą stronie nie ma ryzyka, że przesadzisz, więc nie krępuj się i pisz, pisz, pisz...
W Twoim tekście poruszyłeś niby wiele ważnych kwestii:
Entografię, strukturę społeczną, stosunki między poszczególnymi miastami, stopień rozwoju cywilizacyjnego, obronność/strategia walki, stosunek do innych frakcji.
No, ale każdej z nich to trzeba poświecić nie zdanie, albo pół, tylko paragraf albo trzy.
Czego mi brakuje konkretnie?
Skąd się Ci uchodźcy wzięli? Czemu akurat tam? Czemu akurat teraz? Gdzie to w ogóle jest(na mapie zaznaczyć i pokazać, dla tych najmniej bystrych jak ja)? Czemu nikt ich jeszcze nie podbił? Czemu jak drużyna z MM była tam gdzie to jest, to ich nie było widać? Czym się różni ich mentalność od innych nacji (głownie od barbarzyńców, bo teraz jak czytam to to taki lodowy Krewlod jest)?
A jak już napiszesz co masz do napisania i będziesz chciał znowu to pokazać, to nie pokazuj.
Poczekaj, odpocznij od tekstu co najmniej kilka minut i przeczytaj go jeszcze raz. Myślę, że to Ci wystarczy, żeby chociaż te paskudne powtórzenia usunąć.

Skryba Joseph PW
18 grudnia 2014, 15:25
@Hobbit i inni
Nie wiem dlaczego uznaliście mnie za członka zespołu, skoro tylko chciałem mu pomóc. P o m o c przy projekcie, a p r a c a przy nim to dwie różne rzeczy. Nie wiem co wy hejtujecie, skoro jeszcze nic nie ma. Lepiej poczekajcie aż coś zrobi, wtedy hejtujcie sobie ile wlezie ;).
@Wazz
Wielkie dzięki za rady, w myślach miałem fajny plan na dłuugi rys, ale nie wiadomo czemu gdy tylko usiadłem, wszystko co wymyśliłem uległo dużemu zniekształceniu, efekty są widoczne. Obawiam się, że położenia nie uda mi się wymyśleć, bo niestety się na tym nie znam, ale śmiem twierdzić że można to zrobić wtedy, kiedy projekt będzie gotowy. Jeszcze raz dzięki ;)

AmiDaDeer PW
18 grudnia 2014, 15:29
Skryba Joseph:
Nie wiem co wy hejtujecie, skoro jeszcze nic nie ma.
Więc sam przyznajesz, że chwalisz się niczym?

Kammer PW
18 grudnia 2014, 15:29
Skryba Józef:
jeszcze nic nie ma
.Ale jest temat. I nic więcej.

Mad Hatter PW
18 grudnia 2014, 15:49
Kammer:
Skryba Józef:
jeszcze nic nie ma
Ale jest temat. I nic więcej.
Ja tu widzę 6 stron bitego tekstu, czy komukolwiek przedtem podczas tworzenia miasta udało się takie coś zrobić,95% tekstu a reszta to reszta.

Nawet ja musiałem kupę obrazków nawalić aby do 5 strony się doczołgać.

krasnolud99 PW
18 grudnia 2014, 16:43
Zawieszam prace na czas nieokreślony.

Topork PW
18 grudnia 2014, 16:58
No to chyba tyle w kwestii tego''miasta''

AmiDaDeer PW
18 grudnia 2014, 17:02
Temat zamykam, jak krasnolud99 będzie miał coś do pokazania sensownego, to otworzę.

krasnolud99 PW
30 grudnia 2014, 18:08

AmiDaDeer PW
30 grudnia 2014, 18:10
Wróć jak zrobisz coś, co można obejrzeć.

krasnolud99 PW
30 kwietnia 2015, 19:26
targowisko i magazyn zasobów. Zmienić, zrobić od nowa?
kuźnia nie pomalowana, ale to się za jakiś czas zmieni rada osady, mi się zdaje że pasowałaby bardziej do Oazy ale to szczegół bo nie ma kolorów i rada miasta, ratusz i kapitol. Jak widać, przez ten cały czas, nie próżnowałem

Górski PW
30 kwietnia 2015, 19:31
Witam na początek line-up. Mam nadzieję że się spodoba. No dobra jedziemy. ;D

1. Zbir>Rabuś - przykład
2. Szarlatan>Iluzjonista - lata (lewitujący obdartus, tak naprawdę nie lata, tylko używa jakiegoś tricku, ale wygląda jakby naprawdę lewitował...)
3. Amitok>Amitok Weteran - przykład
4. Arbalestier>Elitarny Arbalestier - przyład
5. Oprawca > Kat - przykład
6. Zimnokrwisty >Fenrir - przykład
7. Lodowe monstrum - teleportuje się przykład

Nephretes PW
30 kwietnia 2015, 19:35
Magazyn zasobów wygląda jak by robiła go inna osoba i on jedyny mógłby się nadawać w takiej formie. Nie wiem jednak czy nie jest zbyt podobny do obiektu "seer's hut"

Samo targowisko jest zbyt kanciate, powinieneś zrobić bardziej szczegółowe modele. W tym momencie mogę policzyć z ilu ścianek się składa. Tekstury też powinny być ciekawsze.

Kuźnia i Rada (z wyjątkiem rady osady) prezentują się nieźle

Drwal PW
30 kwietnia 2015, 22:14
Gratulacje postępów, myślałem że dość szybko stracisz zapał a tu proszę. :)

Targowisko i magazyn zasobów: ma to wszystko ręce i nogi trzeba powiedzieć. Oczywiście widać, że to mega wstępna koncepcja. Więcej szczegółów, zmienić tekstury jak pisał Neph i powinno być fajnie.

Kuźnia: najbardziej mi się podoba, pewnie najwięcej pracy w nią włożyłeś też. Co prawda średnio mi pasuje do koncepcji miasta, ale model udany.

Rada osady i reszta: nie za bardzo mi przypomina cokolwiek. W pierwszej chwili pomyślałem, że to jakiś budynek do Forge. No ale nie wgłębiałem się aż tak bardzo w to co robisz, więc wynika to pewnie z mojego niezorientowania.

Biros12 PW
30 kwietnia 2015, 22:43
Ciesze się bardzo, że nie zrezygnowaliście mimo sceptycznego podejścia Grotowiczów.
Kuźnia rzeczywiście wygląda dobrze!
Może ogarnijcie sobie najpierw tło. Ogólnie powinniście obrać jeden kierunek, jeśli chodzi o architekturę, bo póki co każdy z osobny budynek to inna historia.

Eggyslav PW
30 kwietnia 2015, 23:04
Hej, Ta kuźnia wcale niczego sobie, Rada Miasta też niezła, chyba dla Logmaru jest jednak nadzieja......

Kuririn PW
30 kwietnia 2015, 23:06
Wystarczyło tylko naprowadzić krasnala na dobry tor jazdy w blenderze...

TopFunny525 PW
1 maja 2015, 12:32
Powiem tak, nie jest źle widać że prace idą do przodu co idzie na ogromny plus, krytyka jak i sceptyczne nastawienie kilku osób nie sprawiło że zaprzestaliście prac co naprawdę sprawia że was zaczynam doceniać. A teraz do budynków...

Targowisko -> Magazyn Zasobów - Tutaj przyda się najwięcej pracy, moim zdaniem jest to budynek prezentujący się na tle innych słabo, musiałbyś poprawić tekstury jak i kształt magazynu zasobów. Jednakże jak na sam początek nie jest źle.

Kuźnia -> Chylę czoła, kuźnia naprawdę fajnie wyszła, chyba najwięcej pracy w nią włożyłeś. Ciekaw jestem jak to wypadnie jak ją "pokolorujesz" :P

Rada do Kapitolu -> Rada osady wyszła tak sobie, moim zdaniem jest zdecydowanie "za mała" w porównaniu do reszty, trochę ją powiększ, dodaj kilka rzeczy i będzie nawet ok. Kapitol wyszedł najlepiej z całej czwórki.

Czeka was jeszcze sporo pracy, ale jesteście na dobrej drodze, widać że dla miasta jest jeszcze nadzieja. No i przede wszystkim musicie się zdecydować na jakiś styl, gdyż na razie jak to inni grotowicze zauważyli, jest to mieszanka wszystkiego :P. Ale plus za to że poziom grafik poszedł w górę.

Pozdrawiam

Lyokoheros PW
1 maja 2015, 13:23
Co prawda do Logmaru byłem nastawiony bardzo sceptycznie(i to nawet nie przez "puste deklaracje", ale koncepcja niespecjalnie do mnie nie trafiała... i w sumie nadal nie trafia), ale zarówno kuźnia jak i kapitol(oraz jego poprzednie wcielenia) wyszły poprostu świetnie(targowisko i - w mniejszym stopniu - magazyn zasobów wymaga co prawda dopracowania(lepsze tekstury i dokładniejszy model, by uniknąść kanciastości), ale też są na dobrej drodze według mnie) - jeśli reszta budynków będzie taka to miasto naprawdę może okazać się rewelacyjne, trzymaj tak dalej.

krasnolud99 PW
1 maja 2015, 14:09
Lyoko:
niespecjalnie do mnie nie trafiała... i w sumie nadal nie trafia
Koncepcja zawsze może się zmienić, oprócz tego że to będzie lodowe miasto. TopFunny525 i Drwal, tak włożyłem w to najwięcej pracy, 4 wieczory, jeśli się nie mylę. Edit: nowe targowisko, to nie jest jeszcze to co chciałbym osiągnąć ale, może komuś się spodoba
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 22 - 23 - 24
temat: [VCMI/projekt] Miasto Logmar

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel