Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Miasto Logmar
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 ... 22 - 23 - 24

Nicolai PW
26 kwietnia 2016, 12:29
Coś ma hełm, więc wygląda jak szturmowiec... #Kammerlogic xD

Kuririn PW
26 kwietnia 2016, 13:25
A mógłbym zobaczyć model na tzw siatce? (w edit mode).

krasnolud99 PW
26 kwietnia 2016, 15:31
Oto model siatki

witchking PW
26 kwietnia 2016, 17:23
Jest też dużo darmowych modeli:
http://www.blendswap.com/blends/view/21293

Po co tworzyć coś od początku kiedy można skorzystać z gotowca. Chyba, że jest to forma ćwiczenia.

Warto też skorzystać z gotowej sceny pod homm. Przypomnij mi się jutro to Ci ją podeśle.

Nephretes PW
27 kwietnia 2016, 01:38
No to wpadłem i rzucam kilka sugestii:

1) Aktualny zamek niestety bardziej przypomina mi wygódkę niż twierdzę, więc sugerowałbym zrobić go od nowa. Poza tym ktoś zdążył już zauważyć, że budynki Logmaru nie stanowią aktualnie spójnej całości, zastanowiłbym się chociaż nad przewodnim stylem architektonicznym.
2) Tło nie posiada dostatecznej głębi, nie może być tak, że niebo zajmuje połowę ekranu: to sprawia że budynki są małe i ich rozłożenie nie do końca ma sens.
3) Skoro jesteśmy przy tle i budynkach, wszystko jest szare i zlewa się ze sobą. Myślę, że kamień nie jest najlepszym budulcem dopóki nie nauczysz się teksturować na wyższym poziomie. Dlatego sugeruję przerzucić się na drewno, które będzie ładnie kontrastowało ze śnieżnym środowiskiem frakcji, a na sam styl architektoniczny zaproponuję prymitywne budownictwo wikingów (co chyba współgra z konceptem frakcji).
4) Pierwszy humanoid wygląda całkiem dobrze, ale tak jak sugeruje Witchking: czasami można trochę oszukać system i skorzystać z gotowych materiałów w internecie. Wszystko będzie trzeba i tak oteksturować i zanimować, więc lepiej oszczędzać czas gdzie można.


Fajnie, że dalej się rozwijasz. Powodzenia


Poza tym dopóki modele w HD nie zachwycają detalami, lepiej prezentować ich wygląd w rozdzielczości gry - inaczej zjedzą Cię te forumowe gady :E

Blaza PW
28 kwietnia 2016, 11:59
Właśnie zaczynam naukę Digital Painting i w ramach treningu postanowiłem narysować jednostki do tego miasta. Na razie 4 pierwsze. Wiem że szału nie robią ale tragedii też nie ma. Chyba autor miasta się nie obrazi.




Drwal PW
28 kwietnia 2016, 12:19
Arty wyglądają znakomicie, jestem pod wrażeniem. Co prawda jeśli miałby z nich powstać modele jednostek, chyba potrzebują drobnych korekt - tak by pasowały proporcjami do Heroes III. Warto też porozumieć się z autorem miasta, by ustalić wspólną koncepcje i nie marnować czasu na niepotrzebne rzeczy. O ile oczywiście chcecie razem współpracować. :)

thunderlord PW
28 kwietnia 2016, 12:25
Na mnie również zrobiły bardzo pozytywne wrażenie, fajny klimatyczny wygląd, trochę z gatunku starszych gier RPG, jeśli to dopiero Twoje początki to boję się pomyśleć co będziesz tworzył jak się rozwiniesz

Warmonger PW
28 kwietnia 2016, 15:09
Grafiki bardzo dobre i dobrze rokują. Choć z jednej strony to jednostki do sasa do lasa, z drugiej - w sumie dość nudne i to wszystko już było.

Aayren PW
28 kwietnia 2016, 15:48
@Górski - Zdecydowanie nie. Nie gaszę zapału, ale jeszcze w cholerę pracy przed wami. Lepiej poczekać niech nawet ktoś inny was zgłosi, to pokaże, że są ludzie którzy na miasto czekają i mają nadzieję :p

Blaza PW
28 kwietnia 2016, 16:11
Jednostki są wzięte z postu na 15 stronie gdzie z grubsza były wypisane, a że są różne to już nie moja wizja, ja tylko rysuje tak jak były wypisane. Dzięki za pochwały nie spodziewałem się tak ciepłego przyjęcia tych prac.

Nephretes PW
28 kwietnia 2016, 22:09
Przyznam, że bardzo dobre arty. Jak już nasz poczciwy krasnal będzie lepszy w modelowaniu organicznym będą stanowiły solidną bazę do projektowania stworzeń.

Blaza PW
29 kwietnia 2016, 11:53
Najnowszy art.

Drwal PW
29 kwietnia 2016, 12:11
Kat wygląda ładnie, ale ja bardziej wyobrażałbym go sobie w ten sposób: prawie jak drwala ^^



Chodzi mi głównie o nakrycie głowy. Chyba, że Twoją propozycję potraktować jako formę ulepszoną.

krasnolud99 PW
29 kwietnia 2016, 19:09
Witam. Dzisiaj przedstawiam (po raz drugi) Zabójcę - jednostkę strzelającą (rzuca nożami) Logmaru
Teraz info: zaszła drobna poprawka: Amitok to jednostka pierwszego poziomu, Zabójca - drugiego.
@Neph Prawda jest taka, że koncept miasta może się zmienić jeszcze niejednokrotnie i nie wiem czemu jakiś czas próbowałem się trzymać jednego stylu, ale gdzieś mi to uciekło. xd Ale chyba faktycznie trzeba będzie to poprawić...
@Blaza Twoje obrazy naprawdę są fajnie. Cieszy mnie to, a poza tym te arty na pewno zostaną wzięte pod uwagę przy tworzeniu jednostek

Nephretes PW
30 kwietnia 2016, 01:55
Czy Witchking dosłał Ci scenę do herosów? Moim zdaniem prezentowanie prac w HD ma sens jedynie wtedy, kiedy prezentują sobą wysoką jakość. Poza tym przypomnę, że dobra scena i dobre oświetlenie to klucz do dobrego renderu. W Twoim przypadku może być to dodatkowo mylące, gdyż efekt końcowy może znacznie różnić się od zamierzonego. Należy zatem od samego początku pracować na odpowiedniej scenie.

Sam model charakteryzuje podobny styl co Mad Hattera, jest zbyt plastelinowo i gumowo na Herosy. Jeśli ma być to miasto w stylu H3 jeszcze raz sugeruję wykorzystać dobrą scenę i lepsze tekstury. Jak chcesz to możesz mi go podesłać, to Ci go ustawię odpowiednio i może jak się rozpędzę to pomogę z teksturą.

Swoją drogą, akurat pracuję nad lodową jaskinią do Diablo 2. Jako, że uczysz się nadal teksturować, mogę dosłać Ci materiały jeśli wyrazisz taką ochotę. Lód może mieć dużo odcieni i jeśli nie zechcesz skontrastować tla miasta drewnianymi budynkami, może uda się w ten sposób.


Warmonger PW
5 maja 2016, 19:13
Mógłbym zrobić dźwięki w wolnej chwili - ale to raczej już wtedy, gdy jednostki będą w miarę gotowe.
Jeśli chodzi o muzykę, to dłuższa przeprawa. Może kiedyś spróbuję stworzyć jakąś ścieżkę dźwiękową.

Blaza PW
5 maja 2016, 19:25
Jest fenrir, nie wiem czy się spodoba bo taki zwyczajny bez żadnych fajerwerków.

avatar PW
5 maja 2016, 21:16
Jakby to kogoś interesowało, to w tej paczce są wyciągnięte wszystkie dźwięki stworów z Disciples 2.
https://www.mediafire.com/?72bwfs021v05ugu

Andruids PW
5 maja 2016, 21:24
Temat na to może mało odpowiedni, ale paczka zacna.
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 ... 22 - 23 - 24
temat: [VCMI/projekt] Miasto Logmar

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel