Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Miasto Logmar
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 22 - 23 - 24

krasnolud99 PW
26 marca 2016, 18:08
1 wersja siedliska 4 poziomu drzwi w ścianie 2 wersja portal. Które lepsze?

Ursus PW
26 marca 2016, 18:44
O wiele lepsza wersja z drzwiami, ale one same mogły by być trochę większe ;)

Drwal PW
26 marca 2016, 21:10
Pierwsza wersja dużo lepsza, druga ma chyba zbyt nienaturalne kolory.

Kilka mniejszych pytań:
1. Czemu ekran miasta ma takie proporcje? Połowę tego co pokazujesz to niebo, a z górami/skałami to prawie 3/4. Zwyczajnie marnujesz miejsce, nie mówiąc już o tym, że w takich proporcjach nie wprowadzisz tego do gry.
2. Będziesz zmieniać tło na bardziej ciekawe?
3. Ta dziura to będzie budynek, siedlisko, element dekoracyjny?

krasnolud99 PW
26 marca 2016, 21:17
@Drwal 1 - dlaczego? po za tym wszystko ma swoje miejsce
2 - możliwe zobacze jak potoczy się moja historia, ale raczej nie
3 - w dziurze miał być budynek, ale zmieniłem koncepcje

Drwal PW
26 marca 2016, 21:24
Co do proporcji jeszcze to potem sprawdzę, ale przyjrzyj się oryginalnym miastom. Tam prawie wcale nie ma wolnego miejsca. O ile o dół Twojego ekranu się nie boję (na pewno umieścisz tam budynki), to z zagospodarowaniem nieba będzie problem. Zajmuję ono bardzo dużo, a przy tym nie daje możliwości lokacyjnych.

krasnolud99 PW
28 marca 2016, 19:46
Witam, na dzisiaj parę informacji, dotyczących miasta

1. Na 5 poziomie line-up uległ zmianie. Zamiast Dowódców i Hersztów, w mieście ujrzymy Katów i Oprawców.

2. Jest już budynek do jednostki piątego poziomu, przedstawiam wam gilotynę.

3, Dildia magów została usunięta. To samo tyczy się kuźni, która mimo ładnego wyglądu - nie pasowała stylem architektonicznym do miasta.

4. Prawie wszystkie jednostki mają już ustaloną koncepcję.

5. Fabuła (poraz kolejny) zostanie zmieniona.

To chyba tyle, dzięki za uwagę. :)

Mad Hatter PW
28 marca 2016, 20:43
Może lepiej jak ta gilotyna będzie elementem innego budynku np Sali tortur albo lochów?
Przeróżne portale to zrozumiem ale gilotyna jako oddzielnie siedlisko mi się nie widzi.

Kamienny Golem PW
28 marca 2016, 20:49
No i brawo! =) Dalej jednak nie odpowiedziałeś na pytanie co będzie w tej dziurze? Siedlisko? Ogólnie miasto zaczyna nabierać kształtów. Proponowałbym Ci "rozciągnąć" te góry jeszcze o przynajmniej o 1/3 w stronę nieba.

Drwal PW
28 marca 2016, 20:54
Podoba mi się pomysł z katami, coś już rusza jeśli chodzi o klimat miasta. Zgadzam się też z Panek Kapeluszem* - coś trzeba do gilotyny dodać (chociaż jakiś boks), proponowałbym również inną nazwę: Sala tortur.

No i dalej będę się upierać, że niebo zajmuje o wiele za dużo miejsca.

*będę się mścić za dwarfa. :P

Alistair PW
28 marca 2016, 20:57
Jeśli coś będzie w tych górach, to faktycznie można by je rozciągnąć. W przeciwnym przypadku nie lepiej byłoby ściąć trochę nieba i roziągnąć dół? Dzięki temu można by trochę inaczej rozmieścić obiekty pod górami, zrobić je trochę większe?

EDIT: Patrząc na post krasnoluda99 z 28 marca, godz. 19:46 - można by roziągnąć dół do końca pkt 3. (dolna krawędź drugiej linijki tekstu), o tyle samo ściąć niebo i np. rozciągnąć góry. Choć to rozciągnięcie gór jakoś do mnie nie przemawia. Jednak jakoś można na pewno to zmienić, by dopasować ekran miasta do pozostałych.

Kamienny Golem PW
28 marca 2016, 22:10
Powiem tak - ważne, żeby niebo nie zajmowało 60% ekranu, a jak to zrobi Krasnolud to już jego zmartwienie. Nie znam się na tym, dlatego też wspomniałem o rozciągnięciu. Dla mnie, jako gracza, nie twórcę, liczy się po prostu efekt końcowy =)

krasnolud99 PW
29 marca 2016, 09:21
Tyle nieba starczy? jeśli tak to biorę się za poprawki siedliska 5 poziomu
EDIT: jednak zająłem się tym siedliskiem. Co do nieba to przypomniało mi się że tam na górze będzie graal więc jak skończę wszystkie budynki dopiero zajmę się niebem.

AmiDaDeer PW
29 marca 2016, 09:44
Teren jest zbyt płaski, a góry zbyt wysokie. To nie będzie wyglądać dobrze bez całkowitego przemodelowania.

Ewentualnie po prostu oddal kamerę i powiększ budynki, powinno to pomóc.

krasnolud99 PW
29 marca 2016, 17:17
ostatni budynek jednostek

Drwal PW
29 marca 2016, 17:20
Dla tego budynku i przyszłego graala warto zostawiać niebo na połowe ekranu?

krasnolud99 PW
29 marca 2016, 17:29
inne ustawienie dla tegoż budynku, tylko po to żeby nie musieć zostawiać nieba. Tylko nie wiem co z graalem

Drwal PW
29 marca 2016, 17:34
Ale budynek może zostać na górze - nawet wtedy połowa nieba nadaje się do ucięcia. Zawsze też możesz obniżyć trochę górę.

Fandor PW
29 marca 2016, 18:50
O dziwo, to naprawdę zaczyna wyglądać, teraz tylko wywalić przynajmniej połowę nieba i będzie nieźle.

Alistair PW
29 marca 2016, 19:03
Jak dla mnie, to druga opcja między górami jest najlepsza.

Mad Hatter PW
29 marca 2016, 20:53
Krasnolud, a możesz użyć swojego obrazka z pierwszego posta jako dalsze tło?
Myślę że będzie lepiej to wyglądało niż takie monotonne tło.
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 22 - 23 - 24
temat: [VCMI/projekt] Miasto Logmar

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel