Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Miasto Logmar
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 22 - 23 - 24

krasnolud99 PW
15 listopada 2015, 14:54
Perspektywa? Czy chodzi o to, czemu domek po prawej nie wygląda jak domek po lewej? Jeśli tak, to musiałem odwrócić ten domek. Chyba że chodzi dlaczego nie widać domku po prawej z tej samej strony, co ten po lewej. Odpowiedź: A czemu miałby? To jest model, więc niekoniecznie tak samo będzie wyglądać na ekranie miasta

Warmonger PW
15 listopada 2015, 16:41
Chodzi raczej o to, że tekstura jest krzywo obrócona.

AmiDaDeer PW
15 listopada 2015, 17:20
Nie tekstura - sam model. Wygląda to zwyczajnie nienaturalnie, jakby coś Ci zupełnie nie wyszło z wymodelowaniem tego prawego domku.

Nephretes PW
15 listopada 2015, 17:36
Fajnie że dalej się uczysz. Faktycznie perspektywa się nie zgadza. Wystarczy sobie narysować linie by zobaczyć, że kąty nie zgadzają się po dwóch stronach.



Przednie domki po prawej stronie wystarczy skopiować i odwrócić na osi X z wykorzystaniem modyfikatora Mirror.

Mam też uwagę do samego modelu. Na ten moment faktycznie wygląda jak kominek, a nie jak budowla obronna. Dodaj może jeszcze ze dwie wieże z tyłu.

Tekstury: Jest jako tako. Polecam zwrócić uwagę na rozmiar cegły. Nie może być tak, że niektóre są wielkie a niektóre malutkie. Stwórz dla osobnych budynków różne wersje materiału z odmiennym mapowaniem w opcjach tekstury. Większe bryły powinny mieć większy "size", żeby cegły były mniejsze. Polecam też dodać trochę geometry, żeby nie było to takie płaskie.



Powodzenia.

PS. Nie rozumiem co jest na dachu budynku. Na twoim obecnym poziomie sugerowałbym zrobić zwyczajny dach.

krasnolud99 PW
15 listopada 2015, 19:56
Dorobiłem fosę do cytadeli

AmiDaDeer PW
15 listopada 2015, 20:14
Wygląda okropnie.

Kastore PW
15 listopada 2015, 20:16
Co to niby jest? :P

krasnolud99 PW
15 listopada 2015, 20:36
Co jest źle?

Kastore PW
15 listopada 2015, 20:38
WŁĄCZ OCZY!!!
I nagle wszystko stanie się jasne. ^^

Kastore PW
15 listopada 2015, 20:44
OK, w takim razie nie podoba mi się wszystko. Mam nadzieję, że pomogłem.

Drwal PW
15 listopada 2015, 21:01
Model w porównaniu do poprzednich jest dużo lepszy. Ma jednak sporo wad, które warto poprawić. Najsłabiej w moim odczuciu wypadają tekstury i nad nimi skupiłbym się najbardziej.

To tak: rozumiem, że jest to Cytadela, czyli w zasadzie największa po Zamku budowla. Tymczasem policzyłem, że składa się dokładnie z 10 cegieł na długość. Naciągając nawet, że są to duże cegły, nie ma opcji by wystarczyło to nawet na mały jednorodzinny dom. Musisz zmienić skale tej tekstury (nie znam się na blendrze, ale taka opcja jest w cadzie), tak by cegiełki wydawały się malutkie, a sam budynek już duży.

Dalej, cegły buduje się równolegle do podłoża (naprawdę rzadko pod innym kątem), tymczasem w niektórych miejscach wygląda to tak:



Są one jakieś rozciągnięte jak z gumy, Mają być identycznie jak na dalszym planie.

Brakuje też jakiś małych okienek, lub dodatkowych krat, zwłaszcza w głębi. Sama fosa raczej dziwna, ale w ekranie miasta może już lepiej wyglądać.

To chyba tyle jeśli chodzi o moje odczucia. Swoją drogą dziwie się Tobie Kastore. To jakaś indywidualna niechęć, czy coś jeszcze innego? Jestem przekonany, że nawet najmniej udana praca Nepha czy Sowera, nie miałaby aż tak nieżyczliwego odbioru.

Nephretes PW
15 listopada 2015, 21:16
Panowie, trochę kultury. Sam fakt że k99 się stara i robi cokolwiek już zasługuje na choćby odrobinę szacunku. Sam jeszcze niedawno byłem w takim miejscu gdy zaczynałem 3D i gdyby mnie spotykały podobne komentarze pewnie nie mówilibyśmy teraz o przyszłym wydaniu Oasis. Sam fakt, że kolega jest młody w porównaniu do starych pryków, które tutaj siedzą (:P) nie upoważnia was by tak się zachowywać. Starsi moderzy mają co raz mniej czasu na zajmowanie się herosami, jeśli zniechęcicie nowych i młodych ludzi to możecie pożegnać się z nowymi modami w przyszłości i taka jest prawda... bo nie zanosi się by ktokolwiek z narzekających tu sam zamierzał cokolwiek robić, hę?

Krasnoludzie, cieszę się że poprawiłeś perspektywę domków, ale to nie koniec pracy. Spróbuj powalczyć z teksturą, już Ci napisałem w poprzednim poście jak to zrobić. Przydałoby się także, byś przy prezentacji modeli mówił co one właściwie przedstawiają. Nie mam pojęcia czym jest obecna fosa, najpierw zastanów się co byś chciał przedstawić, potem modeluj.

Kastore PW
15 listopada 2015, 21:20
Drwal:
Swoją drogą dziwie się Tobie Kastore. To jakaś indywidualna niechęć, czy coś jeszcze innego?
Po prostu śmieszy mnie fakt, że k99 publikując "fosę", złożoną z szeregu jednokolorowych kolców oczekuje, że ktokolwiek opisze mu co dokładnie jest nie tak. -_-

AmiDaDeer PW
15 listopada 2015, 21:25
Nephretes:
Panowie, trochę kultury. Sam fakt że k99 się stara i robi cokolwiek już zasługuje na choćby odrobinę szacunku. Sam jeszcze niedawno byłem w takim miejscu gdy zaczynałem 3D i gdyby mnie spotykały podobne komentarze pewnie nie mówilibyśmy teraz o przyszłym wydaniu Oasis. Sam fakt, że kolega jest młody w porównaniu do starych pryków, które tutaj siedzą (:P) nie upoważnia was by tak się zachowywać.


To mój projekt nowej jednostki. Proszę o konstruktywną krytykę.

Bacus PW
15 listopada 2015, 21:28
Fort wygląda... mało fortowo. Nie powiem, bo budynek lepszy od poprzednich, ale tekstury jakoś tak wyszły średnio i ciężko powiedzieć co przedstawia ta budowla. Może zrób przerwę od robienia fortów i zrób jakieś siedlisko lub oteksturuj kapitol?

Cytat:
To mój projekt nowej jednostki. Proszę o konstruktywną krytykę.
Chyba nazbyt podobna do szkieleta. Taki kościsty z mieczem... Ciężko byłoby ich odróżnić.

Nephretes PW
15 listopada 2015, 21:36
Hobbit:
To mój projekt nowej jednostki. Proszę o konstruktywną krytykę.

Dla mnie nietrafione porównanie, każdy narysuje ludzika w paincie, nie każdy zrobi model w 3D. Może wam przypomnę jak wyglądała moja pierwsza kuźnia:


27.07.14

W tamtych czasach tylko jedna znana z plucia jadem osoba miała dużo do powiedzenia na mój temat, zastanawia mnie zatem kiedy grota dorobiła się loży szyderców, czy co też sprawia że na temat k99, który przynajmniej się stara, możecie sobie śmieszkować? Brzydzi mnie takie zachowanie, sorry.

Minie niecałe 1,5 roku i zobaczymy ile będzie potrafił k99, rzecz jasna jak go nie zniechęcicie po drodze swoim zachowaniem.

AmiDaDeer PW
15 listopada 2015, 21:50
A teraz powiedz mi, czy gdyby na tym forum pojawiło się nowe miasto oparte o właśnie takie rysunki w Paincie, to też byś się brzydził takimi zachowaniami?

I o ile dobrze pamiętam, to jednak srogo Ci się dostało, gdy na samym początku zaprezentowałeś Oazę złożoną z samych sklejek na podstawie zdjęć znalezionych w internecie. Potem jednak zacząłeś modelować, a Twoje pierwsze modele są o NIEBO lepsze od tego, co po tak długim czasie bawienia się w Blenderze robi K99.

Bo właśnie o to chodzi - o progres. Ty w ciągu paru miesięcy nauczyłeś się sensownego modelowania w 3D i chwała Ci za to. K99 w ciągu ROKU nie poczynił ŻADNYCH postępów. Jego prace z grudnia 2014 są tak samo bezużyteczne jak prace z dzisiaj. Więc niby co dała mu ta konstruktywna krytyka, to klepanie po główce i pokazywanie, że jak się odpowiednio postara, to wyjdzie na świetnego moddera?

Witchking powiedział mu, żeby wymodelował szkic, a nie własne wymysły, bo skoro nie ma wyobraźni przestrzennej, to w ten sposób się jej wyuczy. Co zrobił K99? OLAŁ TO CAŁKOWICIE.

Więc sorry, Neph, ale może Ciebie brzydzić taka ostra krytyka z naszej strony, ale ja mówię wprost: jedyny efekt Twojego nadmiernie łagodnego podejścia jest taki, że K99 myśli, że komuś się podoba to łajno, jakie pokazuje. Zwyczajnie go w ten sposób oszukujesz.

AmiDaDeer PW
15 listopada 2015, 22:01
Naucz się czytać ze zrozumieniem, Śnieżny Elfie, mówię cały czas o trójwymiarowych modelach. Naprawdę nie widzę żadnego realnego postępu między tym a tym. Oba te modele są zwyczajnie nieczytelne i kanciaste. Żeby w ciągu roku nie nauczyć się, jak zrobić coś, co wygląda JAKOŚ - to chyba jakaś kpina.

Poza tym chyba K99 skłamał na pewien temat.



To rzekomo jego praca z 30 kwietnia. Naprawdę mam uwierzyć, że nastąpiła aż taka degresja? Że K99 w zamian za wiedzę jak nakładać materiały i tekstury musiał zrezygnować ze zdolności wymodelowania czegoś, co przypomina budynek?

Bacus PW
15 listopada 2015, 22:03
Śnieżny, ale co innego modelowanie, a co innego malowanie w paincie. K99 ostatnimi czasy zaliczył twórczy regres, bo skoro potrafił wymodelować to lub to, znaczy, że umie robić ładne budynki, ale ostatnimi czasu wstawia budynki jak psu z gardła wyjęte. Niech przysiądzie i postara się odwzorować jakiś istniejący budynek, bo to wygląda źle i już.

Nephretes PW
15 listopada 2015, 22:14
Hobbit:
A teraz powiedz mi, czy gdyby na tym forum pojawiło się nowe miasto oparte o właśnie takie rysunki w Paincie, to też byś się brzydził takimi zachowaniami?

Tak. Ja nie przyczepiam się sensu wypowiedzi, tylko formy jej wyrażenia. Widzę dużą różnicę między obraźliwym epitetem a zdaniem typu "nie wygląda to najlepiej". Może jestem za dobrze wychowany na to forum.

Na moje oko progres jest widoczny, chociaż w istocie nie jest on w tym miejscu co być powinien. Trzeba jednak wziąć pod uwagę naturalne predyspozycje danej osoby, nie każdy musi od razu odnaleźć się w 3D. Być może ostatnie prezentowane tu modele nie wyglądają nazbyt dobrze, ale jak spojrzy się na inne materiały (np w linku bacy na górze ^) osobiście widzę postęp w stosunku do początków, a Ty?

Mogę natomiast zgodzić się z tezą, że ostatnio prezentowane tu modele świadczą o pewnym regresie i idzie to w złą stronę aktualnie.

Hobbit:
jedyny efekt Twojego nadmiernie łagodnego podejścia jest taki, że K99 myśli, że komuś się podoba to łajno, jakie pokazuje.

Nadal uważam, że komentarze sugerujące możliwe poprawki są bardziej pożyteczne niż jedynie obraźliwe.
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 22 - 23 - 24
temat: [VCMI/projekt] Miasto Logmar

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel