Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H3 HD] Heroes III HD Edition
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 20 - 21 - 22

Alamar PW
11 grudnia 2014, 09:25
Myślę, że inspirowali się bardziej tym, czym i New World Computing - Star Trekiem:



;)

Freodon PW
11 grudnia 2014, 13:05
Mogliby przy okazji nieco dobalansować grę, np. usunąć kary do walki wręcz gremlinom i żywiołakom, może trochę pogorszyć Zamek, a ulepszyć Fortecę, wyużytecznić takie umiejętności jak Learning czy Eagle Eye, no i oczywiście poprawić przynajmniej kilka najbardziej znanych bugów (artifact merchant, ghost hero, obrażenia wieżyczek przy płatnerstwie...)

J. M. Sower PW
11 grudnia 2014, 14:49
Co do systemu plików (np. animacji jednostek) to wydaje mi się, że rzeczywiście zaszły pewne znaczące zmiany. Wygląda na to, iż mamy tu do czynienia z czymś w rodzaju kanału Alpha (przezroczystość danych pikseli), gdyż jednostki na screenach wydają się nie mieć tych dobrze nam znanych wyraźnych pikselowatych krawędzi. Widać to na przykładzie tej milicji z Forge. Może być też tak, że są to trochę niewyraźne zdjęcia, lub materiał promocyjny przerobiony nieco dla lepszego efektu. Raczej jednak skłaniam się ku temu, iż czeka nas nowy rodzaj plików i miejmy nadzieję, że jeśli to prawda to fani dostaną w ręce odpowiednie programy ;P.

Warmonger PW
11 grudnia 2014, 15:28
Cytat:
czeka nas nowy rodzaj plików i miejmy nadzieję, że jeśli to prawda to fani dostaną w ręce odpowiednie programy
Ubisoft nie słynie z dawania czegokolwiek za darmo, ale chętnie zobaczyłbym taki edytor, jak na filmiku :)

Nawiasem mówiąc, to, co zrobili graficy HD sprawia, że wszystkie dotychczasowe przekolorowanki z WoGa wydają się jeszcze bardziej żałosne.

J. M. Sower PW
11 grudnia 2014, 15:39
Mogę cię zapewnić że to co widać na filmiku to Photoshop. Ciekawi mnie jedynie ta lista klatek na dole która sama się odtwarza (w pełni nie poznałem tego programu, ale to mi nie wygląda na standardową opcję, tylko na jakieś rozszerzenie). Poniżej najnowsza wersja programu (CS6) dla porównania (ja osobiście pracuję na CS5):


Ps. Nazwa tej zakładki z klatkami animacji nazywa się "Timeline" co perfidnie wskazuje na jej przeznaczenie do składania animacji. Może sami stworzyli takowe rozszerzenie? Kto wie. Dziś postaram się czegoś takiego poszukać.

Nerevar PW
11 grudnia 2014, 16:26
Czy na tym screenie nie ma właśnie zakładki timeline? Czy chodzi o to, że standardowo inaczej to działa?

J. M. Sower PW
11 grudnia 2014, 16:40
Rzeczywiście Nerevarze. Wrzucałem to szybko bo musiałem za moment wyjść, więc się nie przyjrzałem. Sam miałem styczność tylko ze starszą wersją programu. Wychodzi więc na to, że jest to opcja Photoshopa CS6 (czas przerzucić się na nowszą wersję programu ;P).

Alamar PW
11 grudnia 2014, 19:17


voncur PW
11 grudnia 2014, 22:38
Masakra J. M. Sower, rewelacja.
Masz racje, Hobbicie, odnowione wersje obiektów NWC metoda print screen nijak się maja do dzisiejszej technologii 3d.
Masz przykład właśnie, u nawet tak młodych i ambitnych twórców, choć nie doświadczonych.

AmiDaDeer PW
12 grudnia 2014, 00:31
Sower:
Wygląda na to, iż mamy tu do czynienia z czymś w rodzaju kanału Alpha (przezroczystość danych pikseli), gdyż jednostki na screenach wydają się nie mieć tych dobrze nam znanych wyraźnych pikselowatych krawędzi.
Przede wszystkim nowe grafiki są 32-bitowe, a nie w 256 kolorach. No i nie bez powodu pokazali nowe grafiki na cyjanowym tle bez cieni. Domyślam się, że (a to zaznaczenie białym kolorkiem "że" było denne, Panie Który Lubi Poprawiać Innych) nowy format będzie ulepszoną wersją defów, tylko obsługującą png-i.

Alamar PW
12 grudnia 2014, 14:16
Mapy stworzone pod H3:Roe mają być kompatybilne z wersją HD. (A czy będą, to się dopiero okaże :P)

J. M. Sower PW
13 grudnia 2014, 09:24
Oto jak wielkie powinny być te grafiki promocyjne (zwyczajnie ktoś je pomniejszył do 2/3 oryginalnej wielkości, a dla porównania z rzeczywistością dorzuciłem oryginalnego tytana):
http://i62.tinypic.com/219s10w.png

Alamar PW
13 grudnia 2014, 09:36
Sower, tutaj masz trochę więcej wyjaśnień odnośnie proporcji, użytych podczas porównań grafik przez Ubisoft.

Dark Dragon PW
16 grudnia 2014, 14:56
W CD-A pojawiła się krótka relacja z ogrania H3HD. To co można z niej wynieść to to, że poza grafikami oraz rozdzielczością nic się nie zmieniło. Została taka sama liczba klatek przy animacjach (skokowe poruszanie bohatera po mapie oraz kręcenie wiatka przy młynie), takie same opcje itp. Warto wspomnieć, że według autora artykułu sterowanie na tablecie jest (na razie) niewygodne.

Tarnoob PW
16 grudnia 2014, 14:59
Mimo wszystko miejmy nadzieję, że to się dobrze sprzeda, to Ubi będzie to rozwijało.

Nie wyobrażam sobie, jak można zmarnować taką okazję i nie wprowadzić ułatwień interfejsu z HD Moda, WoG-a, HotA i VCMI – np. przy kupowaniu stworów, wymianie między bohaterami, w czasie bitwy, itd.

Hayven PW
16 grudnia 2014, 16:25
Tak... grafika M&M:H3 HD i funkcjonalność HoMM3 HD - to bym kupił nawet i za stówę :P

AmiDaDeer PW
16 grudnia 2014, 16:48
Dark Dragon:
To co można z niej wynieść to to, że poza grafikami oraz rozdzielczością nic się nie zmieniło.
:(

Miejmy nadzieję że modding mimo wszystko będzie choć troszkę ułatwiony. Albo tak samo "trudny" jak w wypadku oryginalnej gry.

J. M. Sower PW
16 grudnia 2014, 17:01
Dokładając do wypowiedzi o CD-A: Generalnie redaktor był dobrej myśli zarówno jeśli chodzi o H7 i H3HD, a to drugie chyba rzeczywiście mu się spodobało bo zastanawiał się, czy nie przejmie to publiki H7, które zeszło by na drugi plan. Nie wiem jak wy, ale ja już zarezerwowałem sobie trochę złota, na ten przedmiot i ew. poczekam na jakąś wersję pudełkową, jeśli będzie taka szansa ;P.

Dark Dragon PW
16 grudnia 2014, 21:41

zmudziak22 PW
16 grudnia 2014, 21:52
Fajnie, że fanowskie mapy będą działać, mam nadzieję, że nie zakończy się tylko na ROE.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 20 - 21 - 22
temat: [H3 HD] Heroes III HD Edition

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel