Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/projekt] Crater Town
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 - 11 - 12

Baloq PW
29 listopada 2014, 16:34
Ale Wy marudzicie, chłop żywemu nie przepuści nie? :P

Zmiana skali budynków: Powiększenie fortu, zmniejszone siedlisko 1 oraz 2 poziomu wraz ze stosem. Jak teraz się to prezentuje?



Stara skala dla porównania:


Xernfaex PW
29 listopada 2014, 16:40
Dużo naturalniej, świetne :D

Topork PW
29 listopada 2014, 16:44
O wiele lepiej

Nicolai PW
29 listopada 2014, 16:58
Po przeskalowaniu wygląda to bardzo fajnie. Namiot z H6 też komponuje się idealnie w Kraterze. Zastanawiałem się jakie struktury można jeszcze użyć i z tego co widzę to Inferno z H5 ma sporo budynków, których design tutaj pasuje. Tylko ciężko przenieść je tutaj :/

Baloq PW
29 listopada 2014, 17:06
Nie aż tak ciężko jak się za to odpowiednio zabrać.
Przeróbka namiotu z H6 zajęła mi 20 min. na poziom.

Baloq PW
29 listopada 2014, 19:50
Prac ciąg dalszy - tym razem padło na Gildię Magów. 4 poziomy, wzorowana na budynkach z Inferno z HV.





Edit: Widzę, że mi się przesunęła warstwa (prawy bok) :/

StrzELEc PW
29 listopada 2014, 22:30
Wygląda to jak ekran z jakiegoś miasta z HVI. Ale to tylko moje zdanie (mi się te ekrany podobały)

xardas33 PW
29 listopada 2014, 22:46
Fort wygląda teraz bardzo dobrze, reszta budynków wporządku ale... nie za małe te gniazda?

Ogólnie świetna robota :) Jak tak dalej pójdzie to chyba za tydzień czy 2 tyg możemy się spodziewać miasta bez jednostek ?

Skoro miasto nazwałeś "Krater", to może jako elementy tła (domki mieszkalne) dać poprostu... półkoliste budyneczki ze skał ? Ciekawi mnie jak będzie to wyglądało właśnie z elementami rozbudowy :)

Nawiązując do nazwy miasta Gral mogłby być czymś w postaci Meteoryt/Kometa.

Baloq PW
29 listopada 2014, 22:51
Graal... Patrz pierwszy post, dokładnie to samo napisałem, będzie na niebie między chmurami u góry na środku.
Domkami będą namioty, ewentualnie parę z domków będzie wyrzeźbionych w skale.
Co do gniazd to wcześniej słyszałem marudzenie, że były za duże... Patrz na gniazda Harpii w Lochu, ich prawie w ogóle nie widać :P

Baloq PW
30 listopada 2014, 02:20
Coś mniej komentarzy niż zwykle :(

Na zachętę siedlisko 6 poziomu - Rytualny Meteoryt dla Niszczycieli.




Kammer PW
30 listopada 2014, 02:22
Gildia magów na plus. Ta z Inferna z HV mi odpowiadała, wiec do tej nie mam zastrzeżeń. Ogólnie budynki trzymają poziom, tylko środek doliny jest jakiś taki pusty. Planujesz może wsprowadzic jakiś potok lawy?

Baloq PW
30 listopada 2014, 02:33
Środek doliny na razie jest pusty, bo jeszcze nie ma domków, do tego z przodu, koło tego lasku na środku ekranu będzie targowisko i kuźnia i jeszcze muszę gdzieś dać karczmę.
Potok też jest fajnym pomysłem, żeby ciągnął się zza tej górki na lewo (obok Sadzawki) i szedł aż do końca ekranu za lasek, a oba brzegi łączyłyby kamienne mosty.

Gildię robiło się szybko, łatwo i przyjemnie :)

Na temat Meteorytu się nie wypowiesz drogi Kammerze?

Kammer PW
30 listopada 2014, 02:41
Nie wypowiem się na temat meteorytu, bo on wykracza poza moje zdolności logicznego myślenia. :P

Jakby on był meteorytem, to nie ma szans, by przetrwał upadek. A nawet jeśli, to lej byłby ogromny. :P

Baloq PW
30 listopada 2014, 02:43
Od kiedy fantastyka kieruje się logiką :P
Wiem, że on przeczy prawą fizyki, ale inaczej nie da się tego przedstawić sensownie.

Nie traktujmy tego, jakby on spadł. Jest to fragment większego meteorytu przeniesiony przez Drakenów i złożony w rytualnym dole, a następnie otoczony sanktuarium. Wtedy ma to sens, bo nie mam miejsca na ogromny lej.

Topork PW
30 listopada 2014, 07:53
Proponuje wokół meteorytu poukładać jakieś symbole,znaki runiczne czy coś w tym stylu...

Bacus PW
30 listopada 2014, 09:37
Gildia magów wygląda dobrze, nie mam zastrzeżeń. Ten meteoryt musiał być ogromny skoro się nie spalił w atmosferze, a do tego jest tylko kawałkiem większego kamyczka. Zniszczenia musiały być ogromne :P

Jak zawsze powiem, czekam na więcej.

Baloq PW
30 listopada 2014, 09:50
@Topork: W kulturze hinduskiej były inne symbole niż runiczne, do tego runy ma zamiar wykorzystać Kammer do Vori.

@Bacus: Pamiętajmy, że oni mieszkają w kraterze, czyli meteoryt musiał być spory.

Topork PW
30 listopada 2014, 10:49
Zdaje sobie sprawę,że znaki runiczne nie wiążą się z kulturą hinduską.Poprostu chodziło mi o wstawienie wokół meteorytu kręgu z symboli,jakiegoś pisma np.z lawy

Nicolai PW
30 listopada 2014, 12:40
Mam uwagi dotyczące dwóch najnowszych budynków. Meteoryt wygląda trochę mało meteorytowato. Przypomina mi trochę smardza:

Nie wiem jak inni się na to zapatrują. Odnośnie Gildii Magów to baldachim nad wejściem jest według mnie pod trochę dziwnym kątem.

Topork PW
30 listopada 2014, 12:56

http://malypodroznik.pl/swiat/namibia2008/NAM_d28_3291_AOKK.jpg

Mała sugestia odnośnie meteoru
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 - 11 - 12
temat: [H3/projekt] Crater Town

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel