Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/projekt] Crater Town
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12

Baloq PW
23 listopada 2014, 00:50
Macieju, podaj mi proszę angielską nazwę Baszty.
Ja najpierw wymyślam nazewnictwo po angielsku, później po polsku, Baszty inaczej jak Tower niestety nie da się przetłumaczyć.

Nephretes PW
23 listopada 2014, 00:57
Ciekawy początek. Na pewno masz zdolności plastyczne i do momentu gdy zajmiesz się swym projektem na 100% myślę, że odnajdziesz styl, który pasuje do gry.

W Oasis sęp też początkowo miał być jednostką, więc gdybyś nie miał innych pomysłów a nie natrafił na rozważania jego zdolności w moim temacie to może wybierzesz coś z tego dla siebie

1) Szansa na oślepieni
2) Rzuca zaklęcie Pech

Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej pracy :)

Edit w kwestii Salamandry: Nie wiem jak u Tritha, ale też posiadam jednostkę wężopodobną, choć jeszcze nie zdecydowałem się na nazwę. W zależności od tego jaka jest twa wizja salamandry, mogę tylko dodać, że choć jednostki jeszcze nie skończyłem to aby się nie dublowała ja przedstawię ją mniej więcej w ten sposób:





Baloq PW
23 listopada 2014, 01:04
Spokojnie, ja swoją salamandrę planuję taką jaką ją natura stworzyła, czyli na czterech łapkach, czarna w pomarańczowe paski, a ulepszona będzie prawdopodobnie większa i z palącymi się pręgami, coś jak to bardziej:



Co do Sępa, to nie zwróciłem uwagi, iż masz (czy miałeś) go w swoim projekcie.
Wcisnąłem go tu dlatego, iż pasuje mi do skalistego klimatu miasta, jednocześnie jest dobrą opcją na niskopoziomowego latacza ;)

Lyokoheros PW
23 listopada 2014, 01:07
Baloqu(Twój nick się w sumie odniemia czy nie?) zaczną od tego, że ja wyznaję w tej kwestii kompletnie inną filozofię. Gdy coś wymyślam wymyślam w swym ojczystym języku. Angielski przekład niespecjalnie pochłania moją uwagę, choć nie przeczę, że w zespole ktoś od tłumaczeni nie zaszkodzi, jednak lider niekoniecznie musi się tym przejmować(z znaczeniu sam wymyślać - bo by dbać o oddanie jego wizjo to już powinien).
A co do samego tłumaczenia baszty, to pobieżnie szukając w internetowych słownikach znalazłem kilka: "turret"(translator google, translate.pl, ling.pl), "bastille"(diki.pl, dict.pl), donjon(ling.pl), keep(ling pl). Czyli da się inaczej niż tower(choć faktycznie ta odpowiedź pojawiałą się najczęściej - niekiedy pojawiało się też tank, ale to odrzuciłem, ze względu na zbyt oczywiste niezwiązane z miastem skojarzenia).

Matikun PW
23 listopada 2014, 01:09
Cytat:
podaj mi proszę angielską nazwę Baszty
Na upartego można dać Turret, ale to naciągane i nie pasuje do tego miasta :P. Ekran jest śliczny, ale pasuje raczej do H6/H7, niż do h3, w h3 miasta wyglądały inaczej, ale myślę, że mimo wszystko będzie wyglądać spoko. Co do smoka, proponuję magmowego zmienić na demosmoka ;). Dla każdej modowej inicjatywy, która ma potencjał mówię "tak".

Nephretes PW
23 listopada 2014, 01:10
Skoro pomysł się zdublował to znaczy, że jest on dobry, czyż nie? :) U mnie sępa już nie ma dawno, więc było to tylko wtrącenie informacyjne, bo jak widziałem zastanawiacie się nad umiejętnościami.
W każdym razie życzę powodzenia w dalszej pracy

Baloq PW
23 listopada 2014, 01:14
Matikun, Demosmok mi tu ni w ząb nie pasuje. Ta rasa ma być w miarę neutralna, a przez fakt kultu ognia po dodaniu tak demonicznej jednostki za bardzo upodobni się do Inferno, a tego wystrzegam się dosłownie jak ognia :P
Prędzej przerzucę Niszczyciela wyżej, a wymyślę coś na 6 poziom.

Lyokoheros PW
23 listopada 2014, 01:20
A może takiego megasmoka? Dodać odpowiednio ogniste tekstury i będzie całkiem nieźle pasował do miasta. I naziemny też jest.
Z nazwą zawsze można też pójść na kompromis i w angielskiej wersji zostawić Crater, a w polskiej dać Basztę(w końcu nazwy miast nie muszą być tłumaczone dosłownie przykładów takich już parę było np Forteca - Tower, Wrota Żywiołów - Conflux, a z fanowskich Przystań - Cove).

AmiDaDeer PW
23 listopada 2014, 02:24
Z Przystanią jest o tyle zabawnie, że to tłumaczenie z rosyjskiego na angielski było niedokładne. Причал to właśnie przystań, a nie zatoka.

Baloq PW
23 listopada 2014, 03:06
Rozważam zmianę nazwy na Ratha skoro Krater jest tak bardzo kontrowersyjny.
Ratha - świątynia hinduska wykuta w skale.
Budowle będą właśnie wzorowane po części na kulturze staro-hinduskiej, więc nazwa by pasowała i nie będzie problemu z tłumaczeniem.

Co sądzicie?

Bacus PW
23 listopada 2014, 09:18
Mi osobiście nazwa nie przeszkadza, więc wtrącać się nie będę.
Może ulepszony Sęp zmniejszałby morale przeciwnika o 1, albo jak pisał Neph - wrzuca pecha na zaatakowaną jednostkę?

Może jednostka 7 poziomu zamiast Smoka (który pasuje ale się dubluje) dać Ognistego Tytana takiego jak tutaj. Dla mnie pasowałby jak ulał.
Jeszcze wrócę do jednostki pierwszego poziomu, może go zastąpić młodym Drakenem (coś podobnego do Cabira)? Draken Wojak mi ni w ząb nie pasuje na najsłabszą jednostkę do tego zamku. Wydaje się za silny porównując do Pikiniera czy Gremlina. Aczkolwiek to tylko moje zdanie

Matheo PW
23 listopada 2014, 10:13
Kammer ja po prostu jestem realistą.

Nazwy miast powinny być proste i jak najbardziej powszechne. Większość oryginalnych nazw w żaden sposób nie odzwierciedla tego, co znajdziemy w grze. Natomiast nazwy angielskie, nie muszą pokrywać się z polskimi. Po polsku może być Baszta a po angielsku jakoś inaczej. Jeśli to będzie miasto smokoludzi, to Baszta byłaby rewelacyjna. Jednen z działów tego forum, to właśnie "Smocza Baszta".

Degraf PW
23 listopada 2014, 11:40
Nazwa jest tak naprawdę sprawą trzeciorzędową.

Najbardziej mnie interesuje technika - jesteś świetny w robieniu grafik 2D, ale jak planujesz wykonać jednostki tak, aby nie odbiegały? Bo tam ekran miasta, pal go pies, może się odróżniać od innych. Później chodzi się tam raz na tydzień i za bardzo się widokiem filozofować nie trzeba. Ale różne przedstawienia jednostek na polu bitwy to może powodować pewien zgrzyt.

Baloq PW
23 listopada 2014, 12:30
Bacus: Pech dla sępa nie jest głupi, zastanowię się nad tym.
Co do ognistego tytana to nie wiem czy nie będzie się za bardzo gryzł z Niszczycielem.
Co do Drakena na 1 poziomie to nie wydaje mi się by był on "zbyt kozacki" w porównaniu do Pikiniera czy innych. Ja go widzę bardziej w postawie jak gnoll, coś takiego:



Co do ogólnego wyglądu Drakenów, to będę się mocno wzorował na tym:



Matheo: Jeśli miałbym dać nazwę pokroju Smocza Baszta, to na 100% musiałby się tam znaleźć smok, a po informacji, że Magmowy na pewno znajdzie się w Kronverk nie będę chciał dawać tu kolejnego ognistego smoka, bo będzie albo zbyt podobny do Magmowego albo Czerwonego.
Rozważam dodanie Drakena dosiadającego Wija, ale wtedy będzie ich za dużo i najprawdopodobniej zrezygnuję z Wojownika.

Aayren PW
23 listopada 2014, 12:49
Skąd masz te arty?! Na oficjalnej stronce takich brak, więc zgaduje, że to z forum?

Co do samej rasy z AoW3, to mimo że nie przepadam za nimi, muszę przyznać, że rasa sama w sobie ma styl i zdecydowanie nadaje się. Jak bardzo zamierzasz się na nich wzorować?
A smok na 7 poziomie, pasuje, jest niemal konieczny, chociaż przyznam, że mam nowych smoków serdecznie dosyć w H3...

Baloq PW
23 listopada 2014, 12:51
Aayren: Raczej ze smoka zrezygnuję, bo Magmowy jest zajęty, ale kolejny ognisty może być zbyt podobny do niego lub Czerwonego. Może wymyślę coś smokopodobnego, ale nie koniecznie czystego smoka.

Co do Draconians z AoW III to mam zamiar się dość mocno na nich wzorować.
Mój rysunek wyżej to moja wizja Drakenów, jak widać mocno odnosząca się do tych z AoW.

Bacus PW
23 listopada 2014, 13:12
Ciężka sprawa z tym 7 poziomem. Smok pasowałby klimatem, ale po co kolejny smok? gryzie się z innymi projektami i ta nacja byłaby zbyt monotonna 5 z 7 jednostek to Smokoludzie lub Smok. Jednorodność to domena Zamku i nie powielałbym tego. Jeśli tamten pomysł się gryzie to pewnie coś w stylu Balroga z LoTRa też odpada? To może coś z tegoBrzydal lubOgnisty Wyrm.

Co do 1 poz. to przekonałeś mnie. Ten stworek z obrazka wygląda nie groźniej niż gnoll czy centaur.

Górski PW
23 listopada 2014, 13:24
A może na 7 poziom demosmok ?

Baloq PW
23 listopada 2014, 13:54
Dobra, mam już propozycję alternatywnego Line-upu, po dłuższych przemyśleniach stwierdzam, iż Smoczy Demon nie jest do końca głupim pomysłem.

Otoczka fabularna: Drakenowie, na którzych spłynie szczególne błogosławieństwo ze strony smoczych bóstw są w stanie wezwać do walki awatara ich ognistego gniewu - Smoczego Demona. Niebywale szybki i śmiercionośny Smoczy Demon sieje zniszczenie swoimi ostrymi jak brzytwy szponami. Co silniejsze z nich, zwane Spopielaczami, zieją ogniem nie gorzej niż smoki, co czyni je podwójnie zabójczymi.

A teraz lista koncepcyjnych grafik dla Line-upu, coby przybliżyć trochę moją wizję tego miasta. Na ten moment wychodzi Line-up podobny do tego z Lochu, a mianowicie: Poziomy 1 i 6 - piechota, poziomy 2,5 i 7 - jednostki latające, a poziomy 3 (ulepszony) oraz 4 - strzelcy:

1. Draken/Draken Wojownik (Oczywiście kolejno 1 i 2 topory);


2. Sęp/Ścierwojad (Jedna głowa, nie dwie);


3. Salamandra;


4. Płomiennik (Starszy);


5. Skrzydlarz (Berdysz zamiast miecza);


6. Niszczyciel (dwa koncepty)


7. Smoczy Demon (dwa koncepty)



Górski PW
23 listopada 2014, 14:03
Jeśli chodzi o smoczego demona proponuje mu dac trochę więcej od smoka jak tutaj.
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12
temat: [H3/projekt] Crater Town

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel