Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/projekt] Crater Town
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12

Aayren PW
30 listopada 2014, 16:49
Można też umieścić w kraterze, a za "fosę" robić będą gorące-trujące wyziewy. Sam nie mam nic do lawy w fosie

Bacus PW
30 listopada 2014, 17:05
Lawa na ekranie wygląda wyśmienicie, ale Hobbit ma rację, że dublowałoby Inferno. Pomysł z zębami jako fosą wydaje się rozsądny i czekam na ich wizualizację.

Matheo PW
30 listopada 2014, 18:43
Smocze Zęby to rewelacyjny pomysł! Tylko zapoznaj się z legendą o nich ;)

EDIT: Wyziewy to też dobry pomysł. Gorące powietrze, to bardzo ciężka przeszkoda.

Topork PW
30 listopada 2014, 18:58
A może gejzery lawy? Erupcja co kilka tur zadająca obrażenia każdemu w ich zasięgu?

Baloq PW
30 listopada 2014, 19:26
Wprowadź taką mechanikę do VCMI to pogadamy ;)

Topork PW
30 listopada 2014, 19:32
Sprytne chłopaki jesteście to dacie rade xD

Kammer PW
30 listopada 2014, 19:38
Kiedy my to nie zespół VCMI. :P

xardas33 PW
1 grudnia 2014, 19:26
Jak tak popatrzyłem na to to stwierdziłem "to jest to!". Rzeczka naszej ognistej cieczy wygląda wspaniale i naprawdę podkreśla charakter miasta.

Co do kwestii z inferno zauważyłem taka kwestię... Lawa po prostu otacza zamek w inferno "bo tak". A tutaj cała rzeczka wygląda jakby wypływała z wulkanu, kolor świadczy, że jest bardzo gorąca. Dlaczego nie pozostawić tego pomysłu?

Jak dobrze się przyjrzałem, lawa w inferno ma kawałki skał w sobie (podczas oblężenia). A tu można by po prostu dać czystą lawę. Albo kto powiedział, że przy samym zamku fosa nie mogłaby być postaci płyt skalnych leżących na lawie?

Pomysł moim zdaniem jest genialny odnośnie samej lawy, miasto naprawdę nabrało charakteru.

Baloq PW
2 grudnia 2014, 04:14
Rezygnuję z aktualnego wyglądu Meteorytu. Muszę nad nim dłużej popracować.

A na razie mały update ekranu (mostki + usunąłem trawkę, bo była w za dużej skali w stosunku do budynków), oraz propozycja targowiska (na bazie siedliska Centaurów z H5).




Nephretes PW
2 grudnia 2014, 04:19
Widzę, że artyści nie śpią o tej godzinie :) Udane targowisko, pasuje do ekranu miasta i pozostałych budynków. Mostki także dodaną uroku, uroczemu już miastu.

Bacus PW
2 grudnia 2014, 08:38
Ekran zaczyna nabierać rumieńców. Ta rzeka go ożywiła, targowisko jest w porządku, a poprawiony meteoryt może wyjść tylko na plus, bo tamten bardziej przypominał smocze jako z "Gry o Tron" niż kosmiczny głaz.

Górski PW
2 grudnia 2014, 16:04
Wszystko wygląda bardzo ładnie. Co do meteorytu to słusznie że wziąłeś go na poprawkę. Tylko o miejsce zaczynam się pomalutku bać.

Baloq PW
2 grudnia 2014, 16:36
Zostało już na prawdę mało budynków, nie ma o co się bać. Karczma, magazyn zasobów (zaraz przy targowisku więc nie zajmie dużo), kuźnia, 2 budynki specjalne (małe), siedlisko 6 i 7 poziomu oraz graal (na niebie), więc spokojnie, a wolne miejsca zapcham domkami.

Baloq PW
2 grudnia 2014, 18:29
Mój pierwszy .def w życiu :D



Wiem, że ogień nie jest doskonały, ale to są na razie testy i nauka ogólnie rzecz ujmując ;)

Warmonger PW
2 grudnia 2014, 19:27
VCMI może używać grafik 24-bitowych z ominięciem defów: link. Problem w tym, że nikt chyba jeszcze tego nie wykorzystał. Może Kuririn lub Macron1 wiedzą coś na ten temat.

Azon PW
2 grudnia 2014, 20:08
Baloq, mam nieodparte wrażenie, że strumień lawy przy forcie oraz na samym końcu płynie "pod górę". Może dało by się na to naprawić pogłębiając nieco koryto w tamtych miejscach? Tak aby różnica między taflą lawy a powierzchnią ziemi była większa.

Baloq PW
2 grudnia 2014, 20:18
Nie widzę tego :/
Przy forcie ona wychodzi zza niego, tylko z takiej odległości kiepsko to widać, a przy końcu ekranu totalnie nie wiem o co chodzi.

Azon PW
4 grudnia 2014, 02:33
Cytat:
Nie widzę tego :/
Przy forcie ona wychodzi zza niego, tylko z takiej odległości kiepsko to widać, a przy końcu ekranu totalnie nie wiem o co chodzi.

Więc być może to tylko moje złudzenie, W każdym razie daję grafikę pokazującą gdzie widzę to wznoszenie terenu. W przypadku fortu to "wzgórze" jest wynikiem takiego a nie innego oświetlenia. W każdym bądź razie jeśli nikt inny nie podziela mojej perspektywy to to zapewne się mylę i nie musisz przywiązywać dużej uwagi do tej opinii.


Baloq PW
4 grudnia 2014, 14:51
Nie no rozumiem o co Ci chodzi, ale jak mówiłem wielokrotnie, perspektywa w H3 w ekranach miast jest trochę zakrzywiona, do tego lawa nie zachowuje się jak zwyczajna woda.

xardas33 PW
17 grudnia 2014, 20:12
Samo wykonanie rzeki lawy z taka perspektywą jest bardzo ciekawe. Czyżby miasto już umarło ?
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12
temat: [H3/projekt] Crater Town

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel