Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/projekt] Crater Town
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 - 12

Baloq PW
30 listopada 2014, 13:34
Baldachim przy Gildii do poprawy, meteoru raczej już ruszać nie będę, przynajmniej na razie.

Aktualizacja terenu:



Dojdą jeszcze mosty kamienne wraz z rozwojem Rady Miasta (oprócz domków).

A tutaj ekran z budynkami:


Kammer PW
30 listopada 2014, 14:13
Znacznie lepiej. Przełamuje monotonną szarość podłoża i potęguje poczucie bycia w kraterze (wulkanu). Trzy razy tak. Jesteś w finale.

Drwal PW
30 listopada 2014, 14:30
Zwykła lawa, a naprawdę wielki powiew świeżości. Byłem bardzo negatywnie nastawiony, ale zaczyna mi się to coraz bardziej podobać. Jest to oczywiście inny styl graficzny, ale chyba do zaakceptowania. Boje się tylko teraz trochę, że może Ci miejsca zabraknąć - już teraz robi się ciasno, a brakuje sporo budynków.

No i pytanie: czy planujesz robić stocznie? Ta lawa daje spore możliwości. Mieszkańcy mogą mieć w końcu technologie poruszania się po lawie, która nie topi się pod jej wpływem. No ale to chyba moja zbyt wybujała wyobraźnia. :D

Topork PW
30 listopada 2014, 14:36
Patrząc na takie grafiki szkoda mi że nie mam nerwów do programów do grafiki 3D xD

Baloq PW
30 listopada 2014, 14:46
@Drwal: Miejsca nie zabraknie, mam wszystko rozplanowane, a z budynków brakuje tylko targowiska/magazynu, kuźni, karczmy, siedliska 7 poz. oraz dwóch budynków rasowych, które nie będą duże. Tam gdzie mi zostanie wolne miejsce wrzucę domki (namioty).
Stoczni nie planuję :P

@Topork: To nie są grafiki 3D, bardzo bym chciał żeby tak było >.<

Topork PW
30 listopada 2014, 15:07
Wiem że nie są,chodzi mi o to że mógłbym takowe zrobić,ale nie ogarniam tych programów xD

Nephretes PW
30 listopada 2014, 15:19
Zgodzę się, że ekran dużo zyskał dzięki lawie, przez co całość ma żywsze kolory i jest ciekawsza. Co do budynków, które są w 2D: ostatecznie, dałoby się uzyskać jakieś pozory ruchu, gdybyś potrafił to namalować. Jako przykład: lubiany bądź też nie League of Legends i jego ekrany.

Edit: może się przyda kilka tutoriali jak zrobić np ogień:
Baza tutoriali:
Ogień łatwy: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,78.0.htmlhttp://www.gimpuj.info/index.php/action=tutorials&sa=view_cat&id=12
Ogień: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,55034.0.html
Płynąca woda: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,3096.0.html


AmiDaDeer PW
30 listopada 2014, 15:19
Lawę mamy już w Inferno. Czy nie lepiej byłoby zrobić jakąś bardziej oryginalną fosę, coby zmniejszyć liczbę skojarzeń z diabłami? Proponowałbym coś w rodzaju rzeki ognia - faktyczne płomienie, a nie tylko magma.

Baloq PW
30 listopada 2014, 16:00
@Nephretes: A da się wprowadzać elementy .gif do h3? Bo jeśli tak to jakaś pulsacja od źródeł ognia czy nawet ruszający się ogień na dachu Gildii to żaden problem. Gorzej z płynącą magmą.

@Hobbit: Skoro wiele miast wykorzystuje wodę jako fosę, to co w tym złego, że 2 zamki na 10 czy więcej będzie miało lawę?

Nephretes PW
30 listopada 2014, 16:06
Nie jestem specjalistą w robieniu defów, gdyż dopiero zaczynam wsadzać swoje miasto, ale można uprościć, że defy (format grafik) to swego rodzaju gify w grze. Defy składa się w programie H3DefTool z grafik w formacie bmp

Na eksportowaniu png do bmp można się nieźle przejechać, stąd sugerowałbym abyś mi wysłał coś przykładowego z miasta w formacie bmp i na wszelki wypadek w tym formacie, w którym rysujesz, a ja Ci sprawdzę jak to wyglądałoby jako def. Jeśli mi nie wyjdzie to sugeruję skontaktować się z większymi masterami defów, czyli Kuririnem czy Mitlandy.

Najlepiej byłoby docelowo rysować wszystko w bmp, ale wtedy wiadomo, że nie ma mowy na temat warstw.

W każdym razie nie chciałem Cię przestraszyć :D

AmiDaDeer PW
30 listopada 2014, 16:09
Baloq:
Skoro wiele miast wykorzystuje wodę jako fosę
Spis fos:

Castle - woda.
Rampart - ciernie.
Tower - miny.
Inferno - lawa.
Necropolis - kości.
Dungeon - smoła.
Stronghold - paliki.
Fortress - muł.
Conflux - woda źródlana.
Cove - mielizna.
Forge - ściek.

Okej, Conflux, Cove i Castle mają podobne fosy, ale jednak wystarczająco wyraźnie się od siebie różniące. Podobnie powinno być z Twoim miastem - może być podobne do innych, ale niech nie będzie tym samym.

Baloq PW
30 listopada 2014, 16:13
@Hobbit: Przemyślę jakieś ognie z fosy.

@Nephretes: Ilu bitowe są grafiki w formacie .bmp w h3?

Nephretes PW
30 listopada 2014, 16:15
Ja używam 32 bitowych i możliwie się z tego robi defy, ale w tej kwestii niech wypowie się ktoś w tym lepszy jednak :)

AmiDaDeer PW
30 listopada 2014, 16:15
Najlepiej robić defy z 24-bitmap, DefTool sam konwertuje na 256-kolorowe.

Serd PW
30 listopada 2014, 16:15
Grove też chyba miało wodę?

AmiDaDeer PW
30 listopada 2014, 16:16
Grove to badziew.

Baloq PW
30 listopada 2014, 16:16
Przeniosłem ekran miasta z .jpg na .bmp bez szwanku :)

A co do fosy to może wsadzić fort w krater, i między jego ścianą a ścianą krateru wsadzić kamienne kolce albo smocze zęby?

AmiDaDeer PW
30 listopada 2014, 16:24
Smocze zęby to dobry pomysł, jestem za.

Baloq PW
30 listopada 2014, 16:26
Albo zostawić fort tak jak jest (w sensie z rzeką magmy, ale jako dodatkiem "terenowym"), a przy ścianie samego fortu wsadzić zęby, podobnie jak pale przy Twierdzy?

AmiDaDeer PW
30 listopada 2014, 16:26
Tak, to chyba byłaby najlepsza opcja.
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 - 12
temat: [H3/projekt] Crater Town

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel