Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Propozycje zmian na forum
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 26 - 27 - 28

Tichondrius PW
21 czerwca 2007, 17:37
Qui, nie chodzi mi o phpBB. Bo jakbyś zauważył u siebie na forum teamu mam podobnie jak w grocie tyle ze u nas jest http://myuiq.pl/vori/uploadvori/menu.PNG .
To znaczy że tak jest po prostu praktyczniej. I wcale nie jestem fanem phpBB, wole to co napisze jakiś programista w tym wypadku Ty a u mnie Altair.

PS. Nie musi być Obrazek wystarczy tekstowe.

PS. można by zrobić to bardziej rozbudowane tzn.

Witamy na forum, jesteś zalogowany jako...

lub
Witaj $nick-ie na forum!

lub
Witaj $nick-ie!

Tzn. bez schematu to by wyglądało tak:

Witaj Acid Dragonie na forum! lub Witaj Acid Dragonie!

tak, wiem w przypadku twego nicka powinno byc bez końcówki -ie. tzn.

Witaj Qui na forum! lub Witaj Qui!

Więc tu trzeba by napisać dosyć rozbudowany skrypt.

Nemomon PW
21 czerwca 2007, 18:06
Pewnie to głupio zabrzmi (możecie po mnie pojeździć za to :P), ale po co nam jakieś cuda nie widy, które mają inne fora, z których i tak mało kto korzysta? Kwasowa Grota ma swój specyficzny klimat chociażby z powodu swej "wsteczności" lub jak kto woli "prymitywności" w porównaniu z innymi forami. Moim zdaniem nie potrzeba nam rzeczy, które by tylko ładnie wyglądały a nie miały jakiegoś naprawdę bardzo potrzebnego celu. A tak naprawdę jak dla mnie jest dobrze, jak jest teraz i bym nic nie zmieniał. Przypominam, że jeszcze nie dawno nie mieliśmy hiperlinków i innych dziwactw i jakoś dobrze wszystkim z tym było. Nie ulepszać na siłę czegoś, co i tak jest dobre. Nie bawcie się w polityków...

Cichy PW
21 czerwca 2007, 18:38
Tichondrius:
Witaj $nick-ie na forum!
Niezbyt udany pomysł :P . Wyszłoby np.:
Witaj Agraelie na forum!
Witaj Quiie na forum!
Witaj Sharpshooterie na forum!
albo... Cichyie
(oczywiście przykłady nie mają na celu nikogo obrazić ni sprowokować :P)

EDIT: Qui, to normalnie mnie powaliło ze śmiechu na ziemię :D .

QuiQuiZapomniałeś o... Witaj Kathrinie na forum! ;)

MCaleb PW
21 czerwca 2007, 18:44
Jeździć po jedynym (od dawna) sensownym poście w tym temacie?
Chyba czas obrać stanowisko w tej sprawie - forum jakie jest powinno zostać. Jak kto chce wygód, to niech ich tu nie szuka. To nie miało być forum user-friendly. :P
Ta więc żadne poprawki à la phpbb, lub inne guano, nie będą uwzględniane.
Więc proszę - tym razem oficjalnie - zdjąć to brzydactwo z forum. Ten, kto ma choć trochę oleju w głowie (bez obrazy Kreatorze ;) zobaczy, że forum to tylko subdomena Kwasowej Groty.

Już lepiej zgłaszać coś, czego jeszcze nie wymyślono, a może doczeka się to realizacji. Oczywiście niech to będzie sensowne, a nie jakaś Galaretka na beżowym słoniu truchtem przez polankę.

Podstawy już mamy, ich więcej nie potrzeba.

Acid Dragon PW
21 czerwca 2007, 19:35
Nie no... bez przesady.

Osobiście jestem jak najbardziej za zwiększaniem funkcjonalności.

I choć pomysł Ticho jest cokolwiek wymagający modyfikacji, a ten portal może faktycznie być niezbyt na miejscu, to jednak fakt, że coś, co przenosi na główną stronę by się przydało, a niegdyś to nawet Qui mi sugerował, żeby coś takiego było.

Jednak nie widzę żadnego sensu, ani logiki w tym, żeby przenosić na główną po kliknięciu na złotego smoka...

więc - jeśli ktoś miałby jakieś KONSTRUKTYWNE propozycje...

Tichondrius PW
21 czerwca 2007, 20:40
Acid, można to zrobić. Skrypt "Witamy" Musiałby być bardzo rozbudowny aby posiadał końcówki do zakończeń jak na przykład jest i (np. Qui) to by się nic nie działo. Ale jak jest zakończenie r (Sharpshooter) to by dodawało końcówkę - ze i by wchodziło Witaj Sharpshooterze! Tzn. W tym wypadku do zmiennej php dodawałoby końcówkę lecz musiałoby w bazie danych (MySQL?) sprawdzać jaka jest końcówka nicku żeby dodawało poprawną końcówkę.

W tym wypadku:

Sharpshooter dodaje ze
Crusader dodaje ze

Acid Dragon dodaje ie

Qui nie dodaje
Cichy nie dodaje

Czyli sprawdzałoby końcówkę jak wyraz kończy się na er dodaje ze, jak wyraz kończy się na inną literę dodaje ie, jak kończy się na i nie dodaje nic.
Oczywiście trzeba by sprawdzić wszystkie możliwości końcówek aby skrypt nie był błędny.

Bo jak patrzyć na ten sposób mamy tu problem z nickiem Kathrin nie kończy się na i i też nic nie powinno być dodawane. Więc trzeba tu zrobić dosyć dużą bazę końcówek.

Więc można zrobić po prostu skrypt:

Witaj przybyszu o imieniu $nick.

lub

Witaj $nazwa o nazwie $nick

gdzie $nick do zmienna odwołująca się do bazy danych aby sprawdzało nick...
gdzie $nazwa do zmienna odwołująca się do bazy danych aby pokazywało losową nazwę typu: przybyszu, użytkowniku, istoto, etc.

I to by załatwiło sprawę i rozwiązało problem końcówek.

Ale i przy tym i przy tamtym skrypcie jest trochę roboty. A menu by tylko ułatwiło sprawy i nie jest aż taką dużą modyfikacją bo jak linki są zapisane w php to wystarczy tylko dostosować css i dodać linki w php.
Nawet jak linki nie są w php a w mysql to co za problem dodać parę linków i dostosować css i php ?

PS. Najlepszą metodą, bo tylko wystarczy z edytować tekst u góry to:
Witaj przybyszu o nazwie $nick.

Trang Oul PW
21 czerwca 2007, 20:47
http://www.forum.acidcave.com/topic.php?TID=658

Czy zdublowanie przycisków było zamierzone? :)
EDIT: nieaktualne

MCaleb PW
21 czerwca 2007, 20:49
W takim razie ja proponuję następujący skrypt:
"Czołem $nick! Utop się!"
Dziękuję za uwagę.

QuiQuiAgreed.

Ginden PW
21 czerwca 2007, 21:07
Te przyciski na dole wyglądaję bdb. Tylko razi ta księga magii ziemi przy teleporterach z H4$. Może coś z H4 aby się nie odcinało?

Nemomon PW
21 czerwca 2007, 21:07
Drogi Ticho, czy naprawdę ta strona musi Ciebie witać?

Sheensherr PW
21 czerwca 2007, 21:55
Teraz to wygląda bardzo ładnie, ale ten button "oznacz wszystko jako przeczytane", jest taki sobie - można by było ustawić jakiś obrazek z H5.

Acid Dragon PW
21 czerwca 2007, 22:01
H4, H5.... zdecydujcie się :P póki co, nikt nie przedstawił alternatywnej propozycji graficznej :P.

Trang Oul PW
21 czerwca 2007, 22:03
Cytat:
W takim razie ja proponuję następujący skrypt:
"Czołem $nick! Utop się!"
Dziękuję za uwagę.

Cytat:
Agreed.
Nie widzę.

Tichondrius PW
22 czerwca 2007, 08:46
O, teraz jest O.K.
Ale skoro całe forum jest tak jakby w stylu HIII proponuje zmienić portale na te z HIII.

Field PW
22 czerwca 2007, 09:51
Nie jest. Popatrz na obrazy komnat.

Trang Oul PW
22 czerwca 2007, 22:56
Z H3 są tylko grafiki 3 komnat, no i te 2 żywe smoki.

vinius PW
23 czerwca 2007, 10:48
Za dużo tych zmian, za dużo, stopniowo trzeba dodawać, konserwatywnie :) na więcej modyfikacji nie zezwolę, jakem żyw (chyba, że Łasic lub Acid zechcą, bo nie mam wtedy nic do gadania :P). Nowe obrazki a dole lepsze, bo mniejsze.

Alistair PW
23 czerwca 2007, 12:19
Dla mnie najlepszą zmianą jest dodanie portalu do Kwasowej Groty. Dobrą "rzeczą" są również przyciski na dole strony: "dodaj post" itd.

Nemomon PW
23 czerwca 2007, 12:29
To wszystko mamy a nawet (niestety) więcej. Więc EOT. Nie ma co rozgrzebywać niepotrzebnych rzeczy...

Solmyr PW
26 czerwca 2007, 19:54
Czy jest taka możliwość, żeby po napisaniu posta odsyłano nas do ostatniej zakładki danego tematu (chodzi mi o tę cyferkę).Aha, Qui możesz zwiększyć możliwą liczbę wyświetlanych postów (np. do 500 lub 1000)?
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 26 - 27 - 28
temat: Propozycje zmian na forum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel