Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Propozycje zmian na forum
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26 - 27 - 28

Irhak PW
15 lutego 2014, 19:40
Trith - ty chyba już wiesz, że to będzie zaimplementowane wraz z kilkoma innymi zmianami, prawda?

Nemomon - nie, nie popieram. Po prostu mówię, że o ile to jest technicznie wykonywalne o tyle nie ma to zbytniego sensu. Poza tym, wskaż gdzie takie coś jest zaimplementowane :P

Matheo PW
15 lutego 2014, 19:50
Popieram Tritha. Sam chciałem o tym napisać, ale mnie ubiegł.

Nemomon PW
15 lutego 2014, 20:22
@Irhak: Mnie chodziło o post Tritha. 21 czerwca 2013, 18:47 pisałem:

Nemo:
A ja z innej beczki, może by dodać panel z BBCode do strony "postAdd"? Zwłaszcza, iż on już istnieje podczas wysyłania wiadomości prywatnej, więc nie trza go programować.

Nerevar PW
15 lutego 2014, 21:18
Cytat:
Poza tym, wskaż gdzie takie coś jest zaimplementowane :P
Dawno tam nie zaglądałem, ale na markolf.pl mieli coś takiego. Wyjątkowo wku... irytująca rzecz, szczególnie, gdy trafiały się osoby edytujące swoje posty kilkukrotnie w odstępie paru godzin - bo przyuważyły jakiś błąd...

Nemomon PW
15 lutego 2014, 23:14
Jako, iż w innym temacie dyskutowane są różne nowe statusy; jak również dyskutuje się różnego rodzaju testy pozwalające osiągnąć wyższy stopień wtajemniczenia (oczywiście, jedynie po akceptacji przez Opiekuna), to proponuję na najbliższy weekend otworzyć Freemasonry Cave.

vinius PW
16 lutego 2014, 01:21
Cytat:
Możliwe jest, ale... największym mankamentem będzie to, że WSZELKIE modyfikacje postu będą zaznaczone (zarówno przez Strażnika jak i przez autora - nawet w przypadku głupiej kropki, o której się zapomniało :P).
Pewnie byłaby z tym masa roboty, ale dałoby się chyba tak uczynić, by po ew. edycji jej autor odhaczałby odpowiednie okienko decydując czy chce, aby edycja wyświetliła się jako wrzucenie nowego posta?

AmiDaDeer PW
16 lutego 2014, 01:43
Jestem nawet za, o ile to że edycja się nie pokazuje byłoby zaznaczone domyślnie - inaczej ludzie i tak by z tej opcji nie korzystali za często.

Acid Dragon PW
16 lutego 2014, 22:39
Jeśli chodzi o zaznaczanie edytowanych postów jako nowych - po moim trupie.

Jak sama nazwa wskazuje, NOWY post powinien być NOWY. Zarówno znaczek "new", animowana głowa smoka, jak i lista tematów na głównej pokazują tylko i wyłącznie nowe posty i tak dokładnie ma być. Zaś zmiany w istniejącym poście, zwłaszcza takim sprzed miesiąca, czy roku nie są nowym postem i jakiekolwiek sygnalizowanie nowości w takim momencie uważam za pomyłkę.

Jest tylko jedna sytuacja, w jakiej sygnalizowanie edycji mogłoby mieć sens, a więc w momencie, gdy edytowany post jest jednocześnie ciągle najnowszym. Wtedy w momencie edycji można by mu uaktualnić datę powstania.

AquaInferus PW
16 lutego 2014, 23:58
A może, by przeorganizować Cytadele Mocy i Magi na Klika komnat. Pierwsza poświęcona M&M1 do 3. Druga Dla Word of Xeen .Trzecia dla części 6-8 oraz Czwarta dla 9-10. Powód, uzasadnienie myśli Cześć 1-3 wydają się tworzyć jakby jedną sagę część 4 i 5 podobnie 6-8 to jeden świat, natomiast 9 i 10 są w tej chwili pojedynczymi epizodami. Czyli w takich konfiguracjach mają co najmniej jedną cechę wspólną .Część zamkniętych tematów można, by dać też da archiwum.

Dark Dragon PW
17 lutego 2014, 00:41
Nie, ze względu na to, że tematów takich jest zbyt mało. A podzielenie tego na mniejsze stoliki spowodowało by... martwe stoliki, gdzie nie toczyłyby się żadne rozmowy.

Andruids PW
18 lutego 2014, 16:53
Moja propozycja zlikwidowania ekranu przekierowania w grocie nie spotkała się z aprobatą, wracam jednak z uporczywością ambasadora z Dragon Commander z dwoma nowym pomysłami.

Po pierwsze, szanowni mieszkańcy groty pytam was. Czy nie jest bardziej intuicyjne przejście do bieżącej strony tematu po kliknięciu na jego nazwę? Czy kiedy widzicie zachęcający temat, nie chcecie kliknąć nań i od razu odnieść się do niego w dyskusji, zamiast wylądować na pierwszej stronie i zastanawiać czemu w aktualnym temacie czytacie dawno nieaktualne posty sprzed kilku lat (tak, na Ciebie patrzę, temacie o MMX)? Oczywiście, że TAK! Dopiero po pewnym czasie zorientowałem się, że opcję tą oferuje obrazek obok nazwy tematu, ale mimo tej wiedzy, nadal instynktownie klikam w temat i każdorazowo mlę w ustach przekleństwo, kiedy muszę jeszcze wybrać się na ostatnią stronę. Czy więc, dało by się uwzględnić mniejszymi literami link "pierwsza strona" który kierował by na nią właśnie, podczas kiedy nazwa tematu odnosiła by do ostatniej?

I drugi pomysł, mniej ingerujący w strukturę forum, a jednak podobny. Po napisaniu posta, użytkownik ląduje na pierwszej stronie tematu, zamiast mieć możliwość bezpośredniego wglądu na koherencję swojej kompozycji. Dlatego też proponuję kierować użytkownika na ostatnią stronę po napisaniu posta. To by było na tyle (brb, pierwsza strona...).

Dark Dragon PW
18 lutego 2014, 17:13
Wystarczy zmienić sobie ustawienia w sortowaniu... Nie widzę problemu.

Acid Dragon PW
18 lutego 2014, 17:13
W sumie zgadzam się z obiema propozycjami.

Aczkolwiek tak prawdę mówiąc, oba problemy znikają, gdy włączy się sortowanie postów od najnowszych. Wtedy najnowszy (w tym - właśnie dodany) post zawsze ląduje na pierwszej stronie.

Do dziś nie potrafię zrozumieć dlaczego 99% for ma najnowsze posty ustawione na końcu. Przecież to jest strasznie upierdliwe dla wszystkich, a w dodatku sprawia, że odechciewa się pisać w dużych (aczkolwiek często wartościowych!) tematach, bo mało kto wierzy, że jego post na 256 stronie będzie przeczytany.

AmiDaDeer PW
18 lutego 2014, 17:27
Acid Dragon:
Przecież to jest strasznie upierdliwe dla wszystkich
Dla mnie nie.

Acid Dragon PW
18 lutego 2014, 17:30
W sumie to jednak zgadzam się co najwyżej z drugą propozycją.

Jeśli ktoś już chce mieć sortowanie postów od najstarszych, to wg mnie logiczne jest, że klikając nazwę tematu, chce go przeczytać od postów najstarszych.
Opcja "przejdź do najnowszego postu" jest chyba wystarczającym ułatwieniem.

rtx PW
18 lutego 2014, 17:52
Ktoś chce mieć sortowanie od postów najstarszych, żeby nie czytać od końca.
Plus do tego większość chyba jest przyzwyczajona do przewijania strony w dół.
Gdybym miał się do tego przyzwyczić, to wyglądało by to jakbym miał się przyzwyczaić do czytania książki jak mangi.

Andruids PW
18 lutego 2014, 18:02
Też dobre Acid. A póki co wypróbuję to sortowanie. Nie wiedziałem nawet, że jest taka opcja. Jak to czasami trzeba pomyśleć nieramowo : p
Ale skoro jesteś takim zwolennikiem tego formatu, to czemu nie jest to ustawienie domyślne?

@rtx A to nie trudne. Ja się czasami muszę przyzwyczajać na powrót do "normalnego" czytania komiksów : p

Gravius PW
18 lutego 2014, 21:48
Ja z kolei nie obraziłbym się, gdyby po kliknięciu w link na forum, otwierałby się on na nowej karcie, a nie na bieżącej z Grotą (na czacie jakoś taka opcja istnieje, więc chyba nie byłby to zbyt duży kłopot). No chyba że wina jest po mojej stronie :P

Bychu PW
18 lutego 2014, 21:51
Klikaj kółkiem. A to byłoby na dłuższą metę uciążliwe jak dla mnie...
I tak nie jesteś w stanie czytać 5 tematów na raz ;P

Alistair PW
18 lutego 2014, 22:56
Ja tak przyzwyczaiłem się do kart, że najczęściej otwieram linki w nowej karcie. Na pewno zawsze gdy, np. w Grocie pojawi się kilka nowych wątków. Przecież nie będę ciągle klikał "wstecz". Robię to kółkiem, więc opcja automatycznego otwierania w nowej karcie nie jest mi potrzebna. Ważne, żeby w ogóle się dało to zrobić.
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26 - 27 - 28
temat: Propozycje zmian na forum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel