Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Propozycje zmian na forum
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 ... 26 - 27 - 28

Dragonar PW
30 grudnia 2010, 14:33
Trang Oul:
- nie będzie wiadomo, kto głosował
W ankietach i sondażach bardziej chodzi o poznanie opinii ogółu. Zresztą zagłosowanie w ankiecie, czy sondażu nie zabrania napisania postu w danym temacie.

Trang Oul:
- możliwość oszukiwania przy pomocy multikont
Jak już wspomniano, za to grozi eradykacja, więc po co?

Acid Dragon:
Jeśli ktoś swoją opinię chce wyrazić poprzez kliknięcie i nie chce mu się napisać nawet słowa wyjaśnienia, to szczerze mu polecam iść na inne Forum, które posiadają tego typu "udogodnienia". U nas trochę się trzeba bardziej natrudzić, niż kliknąć od niechcenia.
Mi właśnie chodziło niekoniecznie o brak czasu, ale o chęć poznania jednoznacznej, prostej odpowiedzi, np. "26 głosów na TAK, 11 głosów na NIE". Oczywiście, posty na forum pomagają wyrazić opinię, ale są niekiedy niejednoznaczne, a to przeszkadza, gdy chcemy się ostatecznie dowiedzieć, ile osób jest za czymś, a ile przeciw czemuś.

vinius PW
30 grudnia 2010, 14:53
Moim zdaniem sprawy nie powinny być głosowane. Jedna mądra opinia osoby znającej się na rzeczy częstokroć więcej znaczy, niż kilkadziesiąt głosów opozycyjnych.

Ginden PW
30 grudnia 2010, 15:46
BTW Acid - dostałeś mojego mejla?
A głosowania by się przydały niby, ale takie trochę niepotrzebne toto.
Cytat:
Moim zdaniem sprawy nie powinny być głosowane. Jedna mądra opinia osoby znającej się na rzeczy częstokroć więcej znaczy, niż kilkadziesiąt głosów opozycyjnych.
Zupełnie jakby jedna osoba dałaby lepszą odpowiedź niż ogół na pytanie: "Wolisz lody czekoladowe, czy waniliowe"...

vinius PW
30 grudnia 2010, 15:55
Cytat:
Zupełnie jakby jedna osoba dałaby lepszą odpowiedź niż ogół na pytanie: "Wolisz lody czekoladowe, czy waniliowe"...
Zupełnie, jakby było zapotrzebowanie na takie tematy w Grocie i statystyczna wiedza komukolwiek przydatna (przypominam, że niegdyś nie było tu miejsca na tematy pokroju "jaką jednostkę z Zamku lubisz").

Kirin PW
30 grudnia 2010, 15:58
Ginden:
Zupełnie jakby jedna osoba dałaby lepszą odpowiedź niż ogół na pytanie: "Wolisz lody czekoladowe, czy waniliowe"...

Ale odpowiedź typu "Wolę lody waniliowe, ponieważ <uzasadnienie>" jest bardziej wartościowa niż kilkanaście odpowiedzi typu "czekoladowe/waniliowe".

I podejrzewam, że osobie zadającej pytanie ta pierwsza odpowiedź też przydałaby się o wiele bardziej, a chyba o to w tym wszystkim chodzi?

Naadir PW
23 czerwca 2011, 17:18
Tu możemy pisać swoje pomysły na ulepszenie egzystowania w Grocie. Mam nadzieję, że władze chętnie spojrzą na nasze pomysły ;p. Na początek (mam nadzieję dobry) mam dwa.
1. Możliwość pisania prywatnych wiadomości na konto użytkownika. Myślę, że to bardzo pomogłoby w komunikacji, gdyż nie zawsze spotykamy daną osobę na Cmętarzu, a z tym ulepszeniem można będzie zawsze się komunikować ( beż użycia GG, maila, itp.)
2. Zamieszczenie kilku klimatycznych opcji w profilu. np. biogram.
Pozdrawiam

AmiDaDeer PW
23 czerwca 2011, 17:20
Moje pomysły na ulepszenie:
1.Pomysły na ulepszenie wstawiamy tu, szczególnie gdy dane tematy zostały już poruszone.

Dziękuję za uwagę. :P

Dark DragonDark DragonPosty w końcu przeniesione ;)

Acid Dragon PW
23 czerwca 2011, 17:21
Ad. 1
Kiedyś zapewne będzie, ale albo Łasic się ruszy, albo ja skończę inne rzeczy, żeby się do tego zabrac.

Ad. 2
A oprócz biogramu, który mi trochę wygląda na kopiowanie pomysłów z Jaskini?

Naadir PW
23 czerwca 2011, 17:28
Hmm, tak się zastanawiam, czy branie dobrego z JB nie będzie wyglądało na kopiowanie :/ Szukam czegoś nowego, co pozwoli nam się wykazać przed społecznością fanów Heroes i uczyni Grotę jego bezkonkurencyjnie najlepszym portalem... Może ktoś będzie miał lepsze pomysły. A stworzenie zróżnicowanych Gildii, do której każdy użytkownik mógłby dołączyć? Każda pracowała by nad nowymi projektami, a najlepsze byłyby tworzone...

AmiDaDeer PW
23 czerwca 2011, 17:32
To trochę takie wprowadzanie przynależności do czegokolwiek na siłę... Osobiście uważam, że ważniejsza od grupy jest praca, którą miałaby wykonywać. :P

A dla stronnictw nie widzę tutaj miejsca.

Naadir PW
23 czerwca 2011, 17:33
Dodam, że każdą z Gildii mógłby dowodzic jeden z Adminów, jeżeli się zgodzą.

Acid Dragon PW
23 czerwca 2011, 17:34
To zakłada, że istnieje masa chętnych do pracy ludzi, którzy w dodatku konkurowaliby ze sobą.

W praktyce - w Grocie, nie licząc Forum, nową zawartość merytoryczną dodaje obecnie dwóch Starożytnych, w porywach do trzech.
Pracy i projektów to jest sporo - tylko robić nie ma komu ;P.
Że za sztandarowy przykład wezmę dział H5, który od wielu już lat nie może się doczekać ukończenia i nie wiem, czy nie lepiej by go było od nowa zrobić.

Irhak PW
23 czerwca 2011, 20:02
Cytat:
A stworzenie zróżnicowanych Gildii, do której każdy użytkownik mógłby dołączyć?
Znowu pomysł z Jaskini zaczerpnięty... Czy to naprawdę warte zachodu? Może lepiej zacznijmy myśleć nad tym co już jest zaczęte, a końca jednak nie widać... jak np. wspomniany dział H5 ;P

Night Fury PW
16 sierpnia 2011, 09:59
Przy okazji całego zamieszania, zauważyłem parę rzeczy, które dobrze byłoby poprawić o ile to możliwe.
1. Długość nicka - skąd do diabła tasmańskiego można wiedzieć że nick dłuższy niż Acida rozwala graficznie czat? Nie mam pojęcia czy taki dokładnie jest limit lecz 16-sto znakowy nick jest już za długi. Przydałaby się informacja na ten temat na stronie rejestracji z prośbą/sugestią/żądaniem (niepotrzebne skreślić) aby nick nie przekraczał określonej ilości znaków.
2. Jest Konstytucja, która niejako jest regulaminem tego miejsca - odnośnik prowadzący do niej na stronie logowania rejestracji byłby przydatny, można by uniknąc pewnych nieporozumień.
3. Jak na tym forum do ciężkiej łasicy odzyskuje sie hasło do konta? Aby kogoś o tym fakcie powiadomić trzeba założyć drugie - a to już niejako stoi w sprzeczności z Konstytucją. Jeśli na pocztę przychodzi link aktywacyjny, to czy razem z nim nie mogło by przychodzić także i hasło? Tudzież wymyśleć/zastosować inny mechanizm np typu pytanie odpowiedź - czy cokolwiek.

I małe czepialstwo na koniec. Dlaczego ikonka tworzenia nowego postu to magia światła? "Summon/Create Post" była by bardziej logiczna.
To na razie tyle.

Irhak PW
16 sierpnia 2011, 10:15
Punkt 1 popieram. Punkt 2 nie na logowania, a rejestracji. Punkt 3 był już omawiany przez Acida, więc tylko wspomnę to co pamiętam z tego tłumaczenia. Przywracania hasła w takiej postaci jak chcesz nie będzie, bo hasła są kodowane tak, że Acid nie może ich odkodować i powiedzieć jakie masz, a wysyłanie mailem jest zbyt niepewne i Grota byłaby bardzo podatna na ataki. Mogłoby jednak być o tym jak odzyskać ewentualnie hasło (Tobie powiedziałem tak, jak ja się dowiedziałem) podczas rejestracji lub w mailu aktywującym (ech... ja akurat nie przypominam sobie takiego maila, bo najwyraźniej zostało to wprowadzone później).

satyr64 PW
16 sierpnia 2011, 11:36
Ja mam pytanie: Czy nie dałoby radę stworzyć panelu, dzięki któremu będziemy mogli za jednym kliknięciem pogrubić/przekreślić/podkreślić dowolną ilość tekstu podczas tworzenia nowego postu ? Dla mnie byłoby to wygodniejsze i większości społeczności groty.

Mitabrin PW
16 sierpnia 2011, 11:58
Ginden kiedyś już zrobił nakładkę na Grotę dodającą tagi - LINK
Chyba o to ci chodziło, co nie?

satyr64 PW
16 sierpnia 2011, 14:46
Nie nie... Mi chodzi o panel, taki jak jest np. na plemionach gdy odpisuje się na wiadomość.


Irhak PW
16 sierpnia 2011, 15:25
Satyr - to właśnie jest taki panel -.-'

Acid Dragon PW
16 sierpnia 2011, 22:22
Cytat:
1. Długość nicka - skąd do diabła tasmańskiego można wiedzieć że nick dłuższy niż Acida rozwala graficznie czat?

Nie chodzi tyle o długość, co o ilość spacji. Nie limitujemy długości nicka (no, istnieje techniczne ograniczenie), bo o ile nick "Mroczny Łowca Elfów" byłby akceptowalny i zostałby po prostu wyświetlany w dwóch linijkach, o tyle "Mroczny_Łowca_Elfów" zostanie potraktowany jak jedno słowo i "rozwali graficznie" forum.

Pomyślę nad ewentualnym rozwiązaniem.

Cytat:
2. Jest Konstytucja, która niejako jest regulaminem tego miejsca - odnośnik prowadzący do niej na stronie logowania rejestracji byłby przydatny, można by uniknąc pewnych nieporozumień.

To dobry pomysł - przynajmniej odnośnie rejestracji.

Cytat:
3. Jak na tym forum do ciężkiej łasicy odzyskuje sie hasło do konta?

Jak już wspomniano - na tym forum się nie odzyskuje hasła. Jest to celowe, zamierzone i raczej nie ulegnie zmianie.

Cytat:
Aby kogoś o tym fakcie powiadomić trzeba założyć drugie - a to już niejako stoi w sprzeczności z Konstytucją.

Nie do końca. Konstytucja mówi:

Cytat:
a) Zabronione jest zakładanie więcej niż jednego konta przez jednego Mieszkańca. Wyjątkiem od tej zasady mogą być jedynie zaakceptowane przez Starożytnych cele testowania Forum lub zaakceptowane zamiany jednego konta na inne.

Bywały przypadki, że ktoś zakładał nowe konto, informując o tym publicznie i było to akceptowane przez Starożytnych.

Poza tym zawsze istnieje droga kontaktu mailowego do któregokolwiek Starożytnego w celu zresetowania hasła.

Cytat:
Jeśli na pocztę przychodzi link aktywacyjny, to czy razem z nim nie mogło by przychodzić także i hasło?

I tak też jest - ale nie z automatu, ale po weryfikacji użytkownika przez Starożytnych.

Cytat:
Tudzież wymyśleć/zastosować inny mechanizm np typu pytanie odpowiedź - czy cokolwiek.

A tak już nie będzie, gdyż nie uważam tego mechanizmu za bezpieczny. Już najbardziej kretyńskie są pytania na pewnych polskich portalach w stylu "nazwisko panieńskie matki". Takie informacje często są bardzo łatwe do wyszukania lub zwyczajnie - do odgadnięcia.
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 ... 26 - 27 - 28
temat: Propozycje zmian na forum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel