Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Propozycje zmian na forum
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 26 - 27 - 28

mancias_sc PW
13 września 2009, 12:59
Proponowałbym wprowadzenie małego usprawnienia, w oknie pisania nowego posta. Mianowicie zawsze miałem i mam problemy by spamiętać komendy na forum, nie tylko Kwasowej Groty. Otóż czy jest możliwość dodania przycisku lub linku do tematu Komendy na forum?

Goldenraz PW
13 września 2009, 13:28
Albo najlepiej przycisków, które w jakiś sposób (nieważne nawet jaki - mogą w "chmurce", mogą wpisać, cokolwiek) pokazują już komendy

Qui PW
15 września 2009, 15:47
Nie da się ukryć, że system tagów/komend powinien przejść drobny upgrade. Wasze sugestie zostaną wzięte pod uwagę gdy do tego dojdzie.

AmiDaDeer PW
15 września 2009, 19:33
Ja osobiście uważam, że aktualny "system" wpisywania tagów jest na tyle oryginalny, że upgrade'owanie go nie jest konieczne.

vinius PW
16 września 2009, 16:28
Ja zaś korzystając z okazji zasugeruję, by udostępnić (wiem, to jest trochę roboty, ale to tylko takie moje malutkie marzenie:P) przycisk "pokaż podgląd" - aby mieć możliwość oglądnięcia posta przed opublikowaniem, poprawienie tagów etc.

AmiDaDeer PW
16 września 2009, 16:54
A, to fakt, to by się przydało, zwłaszcza, że - jak dobrze mi się zdaje - po jednym błędnym tagu cały post się zmienia.

Zu PW
17 września 2009, 09:13
Ja jeszcze dodam co następuje:

- Żeby nas nie cofało do pierwszej strony po dodaniu bądź wyedytowaniu posta;

- Żeby była opcja "Szukaj", abym mógł znaleźć post lub temat z poszukiwanym przeze mnie zagadnieniem (kompletnie nie rozumiem jak na forum może TEGO brakować);

- Aby można było oznaczać tematy jako ignorowane, aby mi się nie świeciła po próżnicy ta smocza główka, skoro i tak to tylko fałszywy alarm;

- Aby napis "New" i świecenie smoczej główki znikało po przeczytaniu tematu;

- Aby było widać kto ostatni napisał w temacie i dało się przejść bezpośrednio do tego posta;

- Aby nazwa ostatnio poruszonego tematu była wyświetlana w nazwie działu;

- A może tak PhpBB by Przemo?

Alamar PW
17 września 2009, 09:33
Cytat:
- Żeby była opcja "Szukaj", abym mógł znaleźć post lub temat z poszukiwanym przeze mnie zagadnieniem (kompletnie nie rozumiem jak na forum może TEGO brakować);
Ślepy czy co? Taka opcja istnieje. :P

Cytat:
- Aby napis "New" i świecenie smoczej główki znikało po przeczytaniu tematu
Masz na dole takie cztery przyciski, korzystałeś kiedykolwiek z nich?

Cytat:
- Aby było widać kto ostatni napisał w temacie i dało się przejść bezpośrednio do tego posta
A co, trochę zajęć manualnych i już zmęczony? Jedno kliknięcie więcej, a od razu widzisz nie tylko ostatni temat, ale i inne, które zostały zaktualizowane.

Cytat:
Aby nazwa ostatnio poruszonego tematu była wyświetlana w nazwie działu
A jak jest więcej niż jeden temat, to i tak większość zagląda tylko do tego wyświetlanego na głównej. :P

Cytat:
- A może tak PhpBB by Przemo?
Nie - mało to klonów na innych forach?

Zu PW
17 września 2009, 10:26
Cytat:
Ślepy czy co? Taka opcja istnieje. :P
...Ale nie da się wybrać konkretnego działu, o! :P

Cytat:
Masz na dole takie cztery przyciski, korzystałeś kiedykolwiek z nich?
Tak, niby mogę używać oznaczenia jako przeczytane, ale tym tokiem rozumowania moglibyśmy równie dobrze nie schodzić z drzew, bo po co - przecież można [tu wstawić wszystko, co potrzebne, by na drzewach przeżyć].

Cytat:
A co, trochę zajęć manualnych i już zmęczony? Jedno kliknięcie więcej, a od razu widzisz nie tylko ostatni temat, ale i inne, które zostały zaktualizowane.
Nie zrozumiałeś mnie. Aby zobaczyć _KTO_ ostatni odpisał w temacie, muszę ten temat otworzyć i przejść do najnowszego posta. A chciałbym widzieć nick tej osoby obok daty ostatniej aktualizacji tematu. Nie mówiąc już o tym, że klikając w ten temat, otwieram tylko pierwszy post, nie najnowszy - niby mogę ustawić odwrotne segregowanie postów, ale na innych forach jest taka opcja: klikasz w nazwę tematu - pierwszy post. Klikasz w guziczek obok daty ostatniej aktualizacji tematu - najnowszy post. Nie można tak zrobić...?

Cytat:
A jak jest więcej niż jeden temat, to i tak większość zagląda tylko do tego wyświetlanego na głównej. :P
Na innych forach jest magiczna opcja "pokaż tematy nieprzeczytane" (czyt. z nowymi postami). :P

Qui PW
17 września 2009, 12:53
Zu:
- A może tak PhpBB by Przemo?

Oj, naraziłeś się. Owszem, na naszym forum nie ma 128 tysięcy opcji jakie bywają na innych forach (bo większość jest zbędna, część zbyt obciążałaby bazę relatywnie do przydatności, a na resztę jeszcze nie miałem czasu i obywamy się bez), ale phpBB by Przemo nie tknę pięciometrowym kijem. Nie mówiąc już o administrowaniu czymś takim. Jak bardzo chcesz, have fun with it yourself :P.

Goldenraz PW
17 września 2009, 17:24
A odwrócić sortowanie można - w ustawieniach profilu ("edytuj profil").

Altair PW
17 września 2009, 17:52
Zu:
Tak, niby mogę używać oznaczenia jako przeczytane, ale tym tokiem rozumowania moglibyśmy równie dobrze nie schodzić z drzew, bo po co - przecież można [tu wstawić wszystko, co potrzebne, by na drzewach przeżyć].

Można, wszystko można (no prawie). Tylko pytanie po co? Cały urok tego forum polega właśnie na tym, że nie jest przepakowane tysiącami opcji. A w ogóle to niepotrzebne zapytania przyczyniają się zwiększenia emisji dwutlenku węgla i w efekcie potęgują efekt cieplarniany. ;P

Zu:
Na innych forach jest magiczna opcja "pokaż tematy nieprzeczytane" (czyt. z nowymi postami). :P

Jest zgadza się. Tylko, że tak naprawdę nie pokazuje wszystkich nieprzeczytanych. Tylko np. 200, a to mija się z celem. Inna sprawa, że takie i podobne "odkrywcze" opcje generują niepotrzebny ruch i "kradną" transfer. My wolimy przeznaczyć go na coś bardziej pożytecznego. :)

Kuraito PW
17 września 2009, 18:11
Wiem, że było, i że powiedziano "nie", ale emotikonki to fajna rzecz, która by się tutaj przydała. Nawet znalazłem emoty ze smokami, których tutaj się tak dużo kręci (więc czemu nie mogłoby być ich jeszcze więcej?):
http://www.pimpemoticons.com/category/33/Dragon
http://msnsmileys.net/d/Dragon/
http://www.dragonadopters.com/forum/index.php?topic=9651.5370 - te są fajne, tylko nie wiadomo, jak z prawami autorskimi...
http://tari-idril.deviantart.com/art/dragon-emoticon-67794104 - tylko by trzeba było zmienić wyraz twarzy


A phpBB by Przemo jest be. :P
Ten skrypt mimo tego, że jest rzadko spotykany (o ile nie jedyny w swoim rodzaju), przypadł mi do gustu, jedyne czego mi brakuje to guziczków do formatowania tekstu przy polu pisania wiadomości (przydałyby się - większa wygoda przy pisaniu postów i mniej pytaj nowicjuszy) i "klasyczne" BBcode - (quote) zamiast (q), (url) zamiast (a), (u) zamiast (f td=u) itp. itd. ale tak, jak jest też nie jest źle. :)

AmiDaDeer PW
17 września 2009, 18:28
Za bardzo się przyzwyczaiłem do tych pięknych znaków, jakimi są ":" i "P". Moja prośba jest taka: nie zmieniać.

Kuraito PW
17 września 2009, 18:39
Hobbicie, zawsze można przecież zrobić tak, że emoty zamieniałyby się w ikonkę tylko, jeśli byłyby w kwadratowych nawiasach. Np. [:P], [:)], [:D], itp. itd.

AmiDaDeer PW
17 września 2009, 19:28
I tak mówię stanowcze nie. Nie chcę, by forum straciło urok.

Trang Oul PW
17 września 2009, 19:54
Nie chcemy to pokemonowo-cukierkowego klimatu.

Kuraito PW
17 września 2009, 20:20
Po ponownym przemyśleniu i przeczytaniu Waszych postów, stwierdziłem, że macie rację i istonie emoty nie sa niezbędne. Teram brakuje mi tylko tego, żeby po dodaniu odpowiedzi przenosiło mnie na ostatnią stronę tematu, a nie na pierwszą.

Qui PW
17 września 2009, 20:36
Tak, jakiś hint tudzież przyciski w okolicach edycji by się przydały i może nawet zostaną zrobione. Jakieś rozsądne pokazywanie nowych postów być może również. Natomiast tagi są jakie są, ponieważ dla przykładu q jest krótsze niż quote ;) i w ogóle takie widziałem misie. Nie widziałem celowości w kopiowaniu BB code ani innych podobnych.

Goldenraz PW
17 września 2009, 20:44
Dla mnie to forum jest zdecydowanie lepsze i wygodniejsze niż te "standardowe".
Do oznaczania tematów jako przeczytane przez klikanie na "oznacz..." już się przyzwyczaiłem i nie przeszkadza mi to. Zostaje jedynie przy tych hintach co do komend, aczkolwiek niezbędne nie są.
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 26 - 27 - 28
temat: Propozycje zmian na forum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel