Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Ankieta] Armia dla ciemniaków (Loch)
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
Którą armię mrocznych elfów wybierasz?
Ostrze z Cieni (29)
 
 54%
Tysiąc Oblicz Malassy (25)
 
 46%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 9 - 10 - 11

Narxes PW
4 listopada 2014, 21:04
O ile, żadna opcja nie jest dla mnie idealna to zagłosowałem na "Tysiąc Twarzy Malassy", gdyż Meduzy mogłyby całkiem ciekawie urozmaicić Loch a jednocześnie przywrócić i zaakcentować pierwotny zarys tej frakcji w Ashan gdzie to właśnie kobiety sprawują piecze nad tą najwyższą władzą.

Mi nie przeszkadza taka rotacja stworzeń z jednych frakcji do drugich zwłaszcza, że w Ashan nacje nigdy nie trzymały się kurczowo swoich Smoczych Bóstw więc tym bardziej nie widzę problemu w dołączeniu Meduz (w Ashan tych szalonych ale co ważniejsze- zbuntowanych, kapłanek Smoczej Bogini Wody, skrywających się w mrocznych głębinach Oceanów, gdzie "władza Wiecznej Cesarzowej nie sięga...") do Lochu. Bezimiennych również darzę sympatią ale jednak oni są tymi chowającymi się gdzieś z tyłu i dlatego jeśli nie pojawili by się w składzie, armii mnie by to nie zasmuciło ale widział bym ich z wielką chęcią jako niektórych bohaterów, bo do takiej roli, moim zdaniem, nadają się wyśmienicie. Dlatego też bardzo kibicuję Meduzom, tutaj mogą otrzymać szansę na powrót do swojej właściwej, pierwotnej postaci- tych perfekcyjnych zabójczyń które nie tylko potrafią wybijać wrogów z odległości ale i równie świetnie radzą sobie w bezpośrednim starciu.

Aayren PW
4 listopada 2014, 22:04
Muszę powiedzieć, że tutaj widzę o wiele ciekawszy wybór niż przy nadziemnych elfach.

Po dłuższym namyślę zagłosowałem na Ostrze z Cieni.
1. Loch to ofensywa, ofensywa i jeszcze raz ofensywa. Tylko tak wyobrażam sobie tą frakcję.
2. Podoba mi się pomysł tylko 1 strzelca i 2 jednostek hit-and-run, takie właśnie są DE w moim wyobrażeniu - szybkie, skoncentrowane i śmiertelne skrytobójcze ataki jednostek, które tymi atakami równoważą słabą wytrzymałość/małą liczbę.
3. Nie podoba mi się całkowicie koncept obieżyświatów. Niepotrzebne wwalanie dziwnych konceptów (i tutaj Jednorożce Cienia są tylko o włos lepsze, dzięki koligacji z samymi elfami i skojarzeniu ze zmorami)
4. Nie lubię troglodytów. Tak, jednostka klasyczna z H3, ale i tam wcale jej jakoś bardzo nie lubiłem, a już w zamku DE nie pasuje mi całkowicie. Co najwyżej na zamieszkującego podziemia neutrala.
5. Jednorożca chętnie zamieniłbym czy to na mantykorę czy to nawet na meduzę (w sumie równe prawo ma do tego miejsca co jednorożec, a na dodatek przypomina się klasyka) ale w takim zestawieniu, niech sobie będzie.
6. No i Faceless! Zdecydowanie chce mieć ich w zamku. Są tak silnie powiązaniu z tą nacją, że szkoda by było ich poniechać. I koniec końców podoba mi się ich styl ;)

Acid Dragon PW
5 listopada 2014, 00:40
Bonus: Artwork Hydry przygotowany przed otrzymaniem oficjalnego :)


Dark Dragon PW
5 listopada 2014, 09:26
Na oficjalny Tarcza podchodzi do niebezpiecznie wysokiego poziomu. Ehh... fani zrobili ofensywny Sylwan, a teraz zrobią defensywny Loch?

Osobiście głosowałem na MTF ze względu na większą ilość strzelców, na drugim miejscu dałbym Ostrze.

Jeden dzień do końca głosowania, stan: 36% (Ofensywa), 33% (MTF), 31% (Defensywa).

Bacus PW
5 listopada 2014, 09:40
Dark Dragon - Tarcza jest defensywna tylko z nazwy. To będzie najbardziej defensywna z opcji (choć nazwa Taktyczna, byłaby bardziej trafiona, jak wspomniał kolega Viking), to dalej będzie ofensywny zamek. defensywne jednostki są zaledwie 2 z 8! Ale czekajcie! przecież Tysiąc twarzy również ma te same jednostki defensywne, co tysiąc twarzy! Czyli też jest defensywna? Oczywiście, że nie. Tutaj na dobrą sprawę nie wybieramy czy Loch ma być defensywny czy ofensywny, a styl gry, który preferujemy. Ostrze będzie się opierał na szybkich atakach z ucieczką, a Tarcza na bardziej taktycznych pojedynkach, gdzie sabotażyści będą dawali nam przewagę nad przeciwnikiem.
Co do artu Hydry - Przepiękna i budząca wspomnienia. Mimo, że Czarnoksiężnik w H2 nie był moim ulubionym zamkiem, to zawsze podobały mi się jego jednostki, a powrót takiej Hydry to świetny ukłon Ubi w stronę starszych fanów serii.


Acid Dragon PW
5 listopada 2014, 09:44
Zaczyna się robić ciekawie - różnice są minimalnie.

Strategicznie zmieniłem mój głos z Ostrza na Twarze - wolę, aby do drugiej tury przeszły te dwie opcje, a w tej chwili przewaga Twarzy nad Tarczą jest w zasadzie w zakresie błędu statystycznego.

Pointer PW
5 listopada 2014, 10:50
No mi się podoba wynik tego głosowania coraz bardziej. Jak Tarcza przegoni 50 Twarzy Grey'a Ekhm... 1000 Twarzy Malassy to o drugą turę już będę spokojny. :P Zagłosowałem na Ostrze, ale jak wygra Tarcza to sie nie obrażę :)

Aniel PW
5 listopada 2014, 11:16
Ja natomiast od początku głosowałem na Tarczę, głównie z uwagi na rodzaj jednostek w line-up'ie oraz dlatego, że jak Bacus uważam, iż nie będzie to wcale defensywny zamek tylko taktyka gry będzie inna niż hit&run.

Mimo, że oni piszą sobie tam przy jednostkach np. Tank, DMG dealer etc. To wcale nie znaczy, że Tank z Lochu będzie taki sam jak np. z Przystani bo poza jednostkami w balansie trzeba uwzględnić bohaterów i szkoły magii, a Loch skupia się raczej na mocnych ofensywnych czarach, więc by równowaga była zachowana jego jednostki nie mogą być tak wytrzymałe jak w innych zamkach...

Chyba, że się mylę, wtedy może być kaszana :P

Hellburn PW
5 listopada 2014, 11:43
Na samym początku, gdy ujrzałem warianty od razu ucieszyło mnie jedno: hydry jako alternatywa dla smoków. Ucieszyło mnie również to, że w przypadku czempionów te dwie jednostki są 100% pewniakami. Gwarantowane minotaury też są super.

Następnie zacząłem porównywać dane warianty pod względem występujących w nich jednostek. Raczej skłaniam się ku bestiariuszowi ze starszych części, toteż najbardziej spodobały mi się warianty Tarczy oraz Twarzy: troglodyci, oczy, mantykory, meduzy. Po chwili namysłu wybrałem Tarczę, gdyż w podstawie mamy zarówno troglodytów, jak i oczy, a myśląc o meduzie stwierdziłem, że może to być zwykły reskin koralowych kapłanek z H6. Wariant ofensywny (Ostrze) odrzuciłem ze względu na podobieństwo względem zestawu z H6 - dwa elfy w podstawie, bezimienni w elicie.
Nie mam nic do jednorożców cienia/koszmarów. Wręcz przeciwnie - jednostka ta może okazać się całkiem ciekawa, wszystko zależy od tego jak przedstawią ją twórcy.

Jeżeli chodzi o zastosowanie taktyczne - moim zdaniem najwięcej w tej materii zależy od gracza. Nazywanie wariantów ofensywnym, zbalansowanym, defensywnym odbieram jako "umowne". Gwoli ścisłości spójrzmy na to co mają do zaoferowania poszczególne opcje (podsumowując):

1. Ostrze: 4 piechurów, 4 lataczy (1 opcja), 1 strzelec, 1 tank (opcja), 4 bijących dmg, 3 sabotażystów (1 opcja)
Mam nieodparte wrażenie, że ten wariant będzie opierać się wyłącznie na brutalnej sile jednostek i strategii blitzkriegu. 4 damage dealerów i tylko 1 strzelec wymusza na graczu dążenie do walki w zwarciu. Gorzej, jeżeli duże zadawane obrażenia będą miały minus w postaci niskiej wytrzymałości jednostek. Ciężko mi wymyślić jakąś inną taktykę dla tego wariantu na podstawie tego co obecnie nam wiadomo.

2. Twarze: 6 piechurów, 2 lataczy (1 opcja), 2 strzelców, 2 tanki (1 opcja), 3 bijących dmg, 3 sabotażystów (1 opcja)
Tylko 2 lataczy, w dodatku 1 będący tankiem i 1 opcjonalny. Czy takie coś mogę nazwać opcją zbalansowaną...? Raczej nie. Zdobywanie zamków może okazać się wielkim wyzwaniem. I to właśnie ten wariant brzmi mi wybitnie defensywnie. Ten "balans" chyba dotyczy tylko liczby damage dealerów względem liczby sabotażystów.

3. Tarcza: 4 piechurów, 4 lataczy (1 opcja), 2 strzelców, 2 tanki (1 opcja), 2 bijących dmg, 4 sabotażystów (1 opcja)
Jak dla mnie już na 1 rzut oka widać, że tarcza wcale nie jest taka defensywna i zarazem bardziej wszechstronna. Ma tyle samo lataczy co ofensywa, a do tego posiada jednego strzelca więcej. To prawda, że posiada najmniej damage dealerów, ale rekompensuje to liczbą sabotażystów.
Tarcza może sobie pozwolić na grę defensywną (tankowanie, ochrona strzelców), jak i ofensywną (wypuścić lataczy, debuffować jednostki przeciwnika sabotażystami + ostrzał). Podejrzewam też, że debuffy dobrze współgrałyby z magią ofensywną, która definitywnie będzie specjalnością tej frakcji. Może powyższy akapit zabrzmi jakbym faworyzował tą opcję... ale czemu się dziwić, w końcu na nią zagłosowałem.

Teraz mieliśmy okazję spojrzeć na kilka artworków, niestety bez jednorożca, troglodyty i stridera (odmawiam nazywania tej jednostki "obieżyświatem", uważam że to nazwa zupełnie nie pasująca dla golema/konstruktu). Design hydry cieszy oko. Oby tylko dotrwała w takim stanie do finalnej wersji gry.

I tak minęło kilka dni, miałem ogrom czasu do namysłu czy tarcza jest tym właściwym wyborem. Wyniki głosowania podczas pisania tego posta rozkładają się następująco: 36% Ostrze, 33% Twarze, 31% Tarcza. Walka jest więc wyrównana, i to nic dziwnego, bo każdy z wariantów ma w sobie coś fajnego.

Pisząc szczerze - mimo wszystko, mam wątpliwości i nie wiem na kogo głosować. Czy pozostawić swój wybór (Tarcza) czy zmienić na kogoś innego?

Viking PW
5 listopada 2014, 12:04
@ Hellburn Zostań przy Tarczy. :)
Tak naprawdę wszystkie line-upy są dobre, lecz nie idealne i wybór jednego zależy chyba wyłącznie od personalnych upodobań wybierającego. Ja w tym głosowaniu nie odczuwam tak dużych emocji, jak przy wyborze armii Sylwanu, bo sądzę, że każdym wariantem będzie się dobrze grało.

--zmrożone--

Na Heroes Community Marzhin opisał jak twórcy widzą zdolność kopania u Troglodyty:
"Basically it means the creature can bury itself and move below the earth, under fortifications and obstacles for instance. It'll probably be reserved to the upgraded version.
But I don't think there's a proper design for it yet, describing in which ways it differs from flying. It's more a general idea at the moment, which is why we cannot go into more details.
And yes, because of production constraints we have to have these votes now, even if we are still hammering down a lot of stuff. It's frustrating for us as well, but as we say on Earth, c'est la vie."

Może to nieco pomoże w wyborze. (przepraszam za te nieszczęsne rymy; tak jakoś wyszło).

AmiDaDeer PW
5 listopada 2014, 14:54
Cholera, post Hellburna oraz zaprezentowane arty przekonały mnie do (trochę niechętnej) zmiany wyboru na Tarczę. Będę trochę żałować jednorożców (choć z drugiej strony może to i lepiej, by ich nie było, niż żeby się teleportowały...), niemniej z taktycznego punktu widzenia taki wariant byłby właściwie najlepszy. No i tylko jeden mroczny elf...

Niemniej jeśli wygra Ostrze, chyba nie będę narzekać.

Górski PW
5 listopada 2014, 15:08
Teraz już naprawdę myślę, że Tarcza ma szanse na wygraną. Jak Hobbit wcześniej wspomniał, jakby wygrały Ostrza też byłoby miło, ale mam nadzieje, że Tysiąc twarzy Malassy nie wygra. Powiem jedno, dwie jednostki skrytobójcze? Fuj...

Acid Dragon PW
5 listopada 2014, 15:14
W naszym grotowym głosowaniu też zmiana - prowadzenie objęło Ostrze z Cieni.

Dark Dragon PW
5 listopada 2014, 18:37
Tarcza zyskuje 1%, a Ostrze traci 1%. Ehhh... mogłoby to się szybciej skończyć.

Uważam Meduzę za bardzo ciekawe rozwiązanie fabularne (doskonale pasuje do uniwersum) oraz dobre wsparcie na polu bitwy (gdzie dużo map będzie jakimiś labiryntami). To ona jest w sumie głównym powodem mojego głosu na MTF. Niechętnie widzę tam konstrukta, o wiele lepiej gdyby dali tam Mantykorę lub chociażby tego Jednorożca (co wyjaśniłoby może jakoś fabularnie absencję tych sylwańskich).

Acid Dragon PW
5 listopada 2014, 19:12
Jeśli skończy się na wyniku z różnicami w zakresie błędu statystycznego to będę postulował o unieważnienie głosowania. To będzie ewidentnie znaczyć, że gracze w tej kwestii nie potrafili podjąć decyzji.

W takiej sytuacji potrzebny będzie albo arbiter-specjalista, albo rozwiązanie kompromisowe.

Sobieski PW
5 listopada 2014, 19:30
35% / 32% / 33%

Czyli tak jakbym chciał.

Acid to nie jest głosowanie za tym czego chcą gracze, tylko za tym czego nie chcą gracze.

Bardziej ciekawi mnie możliwość drugiej tury dla Sylwanu.

PS
Czemu po napisaniu posta lub jego edycji cofa mnie do pierwszego postu, a nie do ostatniego? Nie da się tego zmienić? Jest to strasznie irytujące.

Nerevar PW
5 listopada 2014, 19:41
Zaraz skończy się pierwsza tura, a ja im bardziej patrzę na te line-upy, tym bardziej widzę tylko to, że absolutnie żaden mi nie pasuje i nijak nie mogę stwierdzić, który wadzi mi najmniej...

Cytat:
Bardziej ciekawi mnie możliwość drugiej tury dla Sylwanu.
A jest taka? To byłaby najgorsza rzecz, jaką mogłoby zrobić w tej chwili Ubi.

Acid Dragon PW
5 listopada 2014, 19:44
Cytat:
PS
Czemu po napisaniu posta lub jego edycji cofa mnie do pierwszego postu, a nie do ostatniego? Nie da się tego zmienić? Jest to strasznie irytujące.

Da się, właśnie zostało zmienione.

Sobieski PW
5 listopada 2014, 19:45
Cytat:
A jest taka? To byłaby najgorsza rzecz, jaką mogłoby zrobić w tej chwili Ubi.
Dlaczego najgorsza? Obie frakcje powinny być traktowane tak samo? Dlaczego Line-up Lochu musi mieć co najmniej 50% i 1 głos by wygrać, a Sylwanu 33,(3)% i 1 głos.

Darkem PW
5 listopada 2014, 19:49
"Tarcza" przegoniła właśnie "Twarze". Zostało nam trochę mniej niż 24 godziny do rozpoczęcia drugiej tury. Myślicie, że meduza odpadła już z wyścigu?
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 9 - 10 - 11
temat: [Ankieta] Armia dla ciemniaków (Loch)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel