Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Ankieta] Armia dla ciemniaków (Loch)
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
Którą armię mrocznych elfów wybierasz?
Ostrze z Cieni (29)
 
 54%
Tysiąc Oblicz Malassy (25)
 
 46%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 9 - 10 - 11

Belegor PW
4 listopada 2014, 09:48
Tak, głosować to się nie chce, bo wszystkie są w tej chwili beznadziejne dla ciebie, lecz na pewno jest jakaś opcja gorsza, której bardziej nie chcesz i ta opcja wygra- bo nie zagłosowałeś w ogóle. Tak się zaczynają narzekania, że ludzie nie potrafią wybierać i znowu dostaniemy beznadziejny line-up (jak Furia Sylanny). Ja wolę wciąż walczyć i przekonywać, bo z trojga złego- lepsze jest Ostrze Ciemności, niż łamanie fabuły i wstawianie jakiegoś golema (brak wyobraźni tu).

Acid Dragon PW
4 listopada 2014, 09:51
Cytat:
@Acid Dragon: Przecież i tak Soft:Ubi wybiera za Ciebie przygotowując warianty na jakie możesz głosować. Może chciałbyś Bezimiennego jako Czempiona, albo Elitę bez Minotaura? Niestety nic z tego, dali Ci taki pseudowybór jaki dali.

Zawsze można każdy wybór sprowadzić do czegoś takiego. Jakbym miał wybór Czempionów, to mógłbyś napisać, że dali mi do wyboru tylko kilku czempionów, a ja mógłbym chcieć np. Behemota. Jakby mi dali Behemota, to mógłbyś się uczepić, że nie mogę wybrać jego wyglądu i koloru.

Istota wyborów sprowadza się do tego, że jest co wybierać. A więc nie budujemy wszystkiego od zera, ale mamy kilka gotowych opcji.

Nie wyobrażam sobie głosowania na jednostki Dungeon jako serię kilku głosowań w dodatku po 2 tury. Jest to niepraktyczne i mogłoby spowodować powstanie kompletnie nielogicznych połączeń, np. armii 7 strzelców.

Cytat:
No i jeszcze jedno przemawiające za brakiem głosowań... skoro opcje są takie jakie są to według mnie byłoby lepiej jakby to Soft: Ubi zdecydował co trafi do gry? Czemu? Bo uważam, że oni kierowaliby się lepszymi kryteriami niż większość wyborców, którzy jak wiemy potrafili powiedzieć, że Feniks nie pasuje do Elfów, a poza tym spaliłby pół lasu.

I dlatego Ubisoft decyduje wciąż o znacznej większości gry. Niemniej jednak gdyby to Ubisoft miał zdecydować, to nie byłoby żadnych Feniksów wśród Elfów - wybrana zostałaby Siła Lasu. Ba! Nie byłoby w ogóle Elfów - wybrane byłyby Krasnale. Czyli nie mielibyśmy ani Feniksów, ani opcji, na którą zagłosowała względna większość graczy.

Twórcy ogólnie posługują się lepszymi kryteriami niż przeciętny gracz i dlatego są twórcami. Ale to nie znaczy, że podejmują zawsze najlepsze decyzje, czego przykładami są Heroes IV i Heroes VI.

Cytat:
Co do wyborów powszechnych to już napisałem Dougerowi to co myślę na ten temat, więc powtarzać się nie będę. A "mniejsze zło"? Uznaję jej koncept w tym przypadku za błędny. Dlaczego? Bo to zmuszanie wyborcy do legitymizowania bytności na scenie politycznej osobników, których nawet nie lubimy, ale przez instytucję "mniejszego zła" musieliśmy na nich zagłosować.

Ponownie - uważam, że alternatywa jest gorsza i głupsza. No chyba, że jest Ci naprawdę wszystko jedno które "zło" zwycięży. Uchronienie się przed "większym złem" to dla mnie wciąż ważny wybór - ważniejszy niż ideologiczne mrzonki i unoszenie się honorem. Jest praktyczny.

Nicolai PW
4 listopada 2014, 11:57
syrious:
Tak, głosować to się nie chce, bo wszystkie są w tej chwili beznadziejne dla ciebie, lecz na pewno jest jakaś opcja gorsza, której bardziej nie chcesz i ta opcja wygra- bo nie zagłosowałeś w ogóle.
Głosowanie negatywne jest według mnie pozbawione sensu, bo nie przekonało nas to, że X jest dobry tylko to, że Y jest gorszy. Wybierać powinno się warianty, które nam odpowiadają, a nie te, które nie są wariantem Y.
syrious:
Ja wolę wciąż walczyć i przekonywać, bo z trojga złego- lepsze jest Ostrze Ciemności, niż łamanie fabuły i wstawianie jakiegoś golema (brak wyobraźni tu).
Cóż, jakbym ja miał podchodzić do tej sprawy w taki sposób to na bank nie chciałbym nijakości Ostrzy i średnio mi się podobają retconowe Twarze, więc mógłbym zagłosować na nudną Tarczę, ale defensywa jakoś nie pasuje mi do Lochu.
Acid Dragon:
Zawsze można każdy wybór sprowadzić do czegoś takiego. Jakbym miał wybór Czempionów, to mógłbyś napisać, że dali mi do wyboru tylko kilku czempionów, a ja mógłbym chcieć np. Behemota. Jakby mi dali Behemota, to mógłbyś się uczepić, że nie mogę wybrać jego wyglądu i koloru.
A jakby dali wybór koloru sierści to zaczęlibyśmy narzekać, że nie można zagłosować na łysego Behemota... Nie popadajmy ze skrajności w skrajność, ludzie mogą narzekać na zbyt mały wybór, ale nie na zbyt duży.
Acid Dragon:
Nie wyobrażam sobie głosowania na jednostki Dungeon jako serię kilku głosowań w dodatku po 2 tury.
A kto mówił, że ma to trwać po dwie tury? Trzy tygodniowe głosowania wystarczyłyby w zupełności, a od biedy można, by to zrobić to w nawet w jednym głosowaniu.
Acid Dragon:
Jest to niepraktyczne i mogłoby spowodować powstanie kompletnie nielogicznych połączeń, np. armii 7 strzelców.
Albo armii bez lotnika w Sile Lasu? Taka sytuacja w Lochu byłaby bardzo mało prawdopodobna, a poza tym proponowane przeze mnie rozwiązanie pozwoliłoby zredukować taką ewentualność niemal do zera.
Acid Dragon:
Niemniej jednak gdyby to Ubisoft miał zdecydować, to nie byłoby żadnych Feniksów wśród Elfów - wybrana zostałaby Siła Lasu. Ba! Nie byłoby w ogóle Elfów - wybrane byłyby Krasnale.
Ciężko kłócić mi się z argumentem, który jest gdybaniem.
Acid Dragon:
Twórcy ogólnie posługują się lepszymi kryteriami niż przeciętny gracz i dlatego są twórcami. Ale to nie znaczy, że podejmują zawsze najlepsze decyzje, czego przykładami są Heroes IV i Heroes VI.
To, że twórcom zdarza się wybrać źle nie oznacza wcale, że fani wybraliby lepiej.
Acid Dragon:
No chyba, że jest Ci naprawdę wszystko jedno które "zło" zwycięży.
Na siłę mógłbym wyłonić najgorszą i najlepszą opcję, ale to na siłę. Wszystkie mi średnio podchodzą.
PS. Jakie są wyniki na chwilę obecną?

Belegor PW
4 listopada 2014, 12:26
35% na Blades of Shadows
36% na 50 faces of Malassa
29% na Shield of Darkness

Teraz mamy artykuł z grafikami, ale kluczowych nie pokazali- czyli koszmara i stridera, z opisu tego drugiego wynika iż to będzie ruchoma zbroja z długimi ramionami i kończynami- lame jak dla mnie.

Shadow unicorn/Nightmare- też nie najlepiej, ale tutaj da się nad tym popracować.

Co do meduz, spodziewałem się takiego chwytu, ale mnie on nie przekonuje, nie lubię mieszania ras w inne bóstwa. Wystarczy, że ludzie całkiem porzucili Ylatha na rzecz Elratha, nagi powinny być wierne Shalassie, a nie robić pod-frakcję specjalnie pod jedną jednostkę- choć muszę przyznać, ta wersja mogłaby być spokojnie wejść jako oficjalna grafika- dla sanktuarium, nie dla lochu.

Hydra- tak jak przerośnięty rycerz, wspomnienie z Heroes I i II. Ta wersja też mi się podoba i nie narzekam na nią. Rozumiem zatem nawiązanie do starszych części, ale bez przesady.

Matikun PW
4 listopada 2014, 12:49
Z opisu wynika, że Strider to Slender we własne osobie :P. Nie wiem jak to będzie wyglądać. Może w najbliższych dniach ukażą się ich artworki? Ogólnie szkoda, że część grafik, to w ogóle nie artworki (Troglodyta). Jestem wniebowzięty, że Stalker używa kuszy.

Nicolai PW
4 listopada 2014, 13:37
Jakby ktoś nie umiał znaleźć artów i opisówek.

Acid Dragon PW
4 listopada 2014, 13:44
Cytat:
Nie popadajmy ze skrajności w skrajność, ludzie mogą narzekać na zbyt mały wybór, ale nie na zbyt duży.

Uważam, że wybór z trzech opcji jest całkiem optymalny.

Cytat:
A kto mówił, że ma to trwać po dwie tury?

Ja mówię. Bo jeśli nie zastosowalibyśmy innej metody głosowania, to wybór czempiona spośród np. 5 propozycji miałby te same problemy, co poprzednio - zwycięstwo opcji mniejszościowej oraz efekt wzajemnego "podbierania" głosów podobnym opcjom.

Poza tym nawet jeśli istaniałaby mało prawdopodobna możliwość, że skończymy z zestawem lataczy lub strzelców, to nie powinna ona być nawet możliwa. Dlatego tego typu głosowanie wg mnie jest wykluczone. Lepiej wybierać między zestawami trzech opcji, z których każda jest przynajmniej jakkolwiek przemyślana.

Skoro nie wierzysz w fanów co do ich możliwości podjęcia dobrej decyzji, to dlaczego sądzisz, że potrafiliby dobrze dobrać skład całej armii? Wybieraliby zawsze "najlepsze" jednostki, przez co armia nie miałaby słabych punktów, a to z punktu widzenia gry strategicznej jest niedopuszczalne.


Cytat:
Ciężko kłócić mi się z argumentem, który jest gdybaniem.

To nie jest gdybanie - to niemalże fakt. Marzhin forsował krasnale oraz Siłę Lasu i powiedział to wprost. Wyniki głosowania panów Arnauda (Ubi-nox) i Kimmundiego też są jawne - obaj głosowali na Fortress.

To właśnie dzięki fanom mamy Sylvan. Nadal uważasz, że lepiej by było, gdyby twórcy zdecydowali za nas?

Alistair PW
4 listopada 2014, 14:25
Na litość boską, nie upierajcie się na siłę. Jeśli wziąć mój przykład z płynami lub przykłady Nicolaia z truciznami, to co Ci, Dragonie, po wyborze. Widzisz tu mniejsze lub większe zło? Nie. Wszystkie trzy opcje śmierci są do kitu, więc odmowa głosowania jest jedynym słusznym i logicznym argumentem. Ja zagłosowałem na Tysiące twarzy, bo ten wybór był wg mnie najlepszy. Jednak równie dobrze mogłaby mi się nie podobać żadna opcja. Mam również prawo do tego, żeby w ogóle nie głosować, bo np. w ogóle nie jestem zainteresowany kolejnym dziełem Ubi. Podobnie z wyborami parlamentarnymi - jeśli uważam, że moje życie się nie zmieni wraz z kolejnymi wyborami, to nie pójdę głosować. Co prawda nie trzeba mnie przekonywać, że są gorsze i lepsze partie. Chcę jedynie pokazać, że są sytuacje, w których głosowanie jest bez sensu. Zgadzam się, że najgorszym wyjściem jest stwierdzić, że nie idę głosować, bo mi się nie chce, przynajmniej jeśli chodzi o istotne głosowania. Jednak w przypadku gry jakakolwiek propaganda może zostać uznana za dziecinadę, bo po co kogoś na siłę zmuszać do nieistotnego dla niektórych wyboru? Jeśli komuś np. nie robi różnicy skład armii, to dlaczego ma głosować? Oczywiście można to zrobić dla innych, ale to kwestia wolnej woli, a nie przymusu. Nasze życie się nie zawali, gdy ktoś inny dokona za nas wyboru w kwestii składu armii. Są ważniejsze rzeczy w życiu od takich drobiazgów. Tak właściwie, to nie wiem po kiego grzyba w ogóle te wywody? To tylko gra, nie kwestia życia i śmierci.

Co do dalszych wypowiedzi - dać fanom ustalić skład armii od podstaw, to popełnić samobójstwo. Podejrzewam, a właściwie to mam pewność, że większość z graczy nie ma kompletnie pojęcia o balansie. Skład armii to nie tylko dobrać jednostki, ale i parametry. Jeśli zostawić ludziom dowolność, to nic dobrego z tego nie wyjdzie. Już wystarczy przejrzeć sobie komentarze na Ubi pod głosowaniem. Nie znam za bardzo angielskiego, więc nie zamierzam się wczytywać za bardzo w te wypociny, które nam gracze serwują, ale jest tam trochę polskich komentarzy. Niektórzy nie wystawiają sobie najlepszej opinii.

Acid Dragon PW
4 listopada 2014, 14:36
Cytat:
Chcę jedynie pokazać, że są sytuacje, w których głosowanie jest bez sensu.

A ja się z tym kategorycznie nie zgadzam.
Uważam, że zawsze można dokonać lepszego i gorszego wyboru - nawet jeśli różnica jest minimalna.
W przypadku trucizn są te o działaniu długim i bolesnym oraz szybkim i bezbolesnym.
Wolałbym wypić mydło w płynie niż płyn do mycia naczyń, gdyż jest bardziej neutralne dla organizmu i jest większa szansa, że bym przeżył.
Zaś w przypadku partii politycznych, Twoje życie może się nie zmienić na lepsze, ale zdecydowanie może się zmienić na gorsze, jeśli do władzy dojdzie jakiś oszołom.

Jeśli wybór istnieje, warto go wykorzystać.

Oczywiście masz prawo do "niegłosowania", masz prawo do nie robienia niczego i masz prawo jedynie narzekać jakie to złe wybory nam dają. Tyle, że żadna z postaw nic Ci nie da. Zaś głosowanie - wbrew temu co twierdzisz - może coś zmienić, nawet jeśli wszystkie opcje są złe.

Według mnie istnieje tylko jedna sytuacja, w której nie warto głosować - w momencie, gdy głosowanie Cię nie dotyczy.

Alistair PW
4 listopada 2014, 14:49
A gdyby dano Ci do wyboru - jabłko z arszenikiem, gruszkę z arszenikiem i brzoskwinię z arszenikiem? Domyślam się, że tu zagłosowałbyś na owoc, który najbardziej lubisz. Jednak gdyby kazano Ci wybrać między samobójczym skokiem z wieżowca a samobójczym skokiem z przemysłowego dźwigu, to czym byś się kierował? Chodzi mi o podobną wysokość. Widokiem? Czemu nie, przecież wybór zawsze jest. Tylko, że zaczynają to chyba być trochę absurdalne rozważania, choć może się mylę?

Viking PW
4 listopada 2014, 14:53
Amen Smoku :)
Może tym podsumowaniem zakończmy ten jałowy spór o sens głosowań? (W tym miejscu chciałbym przeprosić za mimowolne przyczynienie się do jego wywołania).

Może teraz dla odmiany napiszmy coś o nowych artach, które nic nie wnoszą i więcej mówiących opisach jednostek?

Jak dla mnie wielka szkoda, że poza hydrą nie ma artów niebędących kopiami tych z H6 albo H5. Poza tym podoba mi się wygląd Meduzy, która na szczęście nie przypomina Koralowej Kapłanki (wciąż jednak mam mieszane uczucia co do łączenia Meduz z Nagami; wolałbym zmienioną postać Meduzy i uznanie jej za nowy gatunek, który np. strasznie długo siedział pod ziemią i dopiero w H7 wyszedł na światło dzienne).

Acid Dragon PW
4 listopada 2014, 14:56
To już ustaliliśmy, że każdy wybór możemy sprowadzić do absurdu, czyli do zaniedbywalnie małej różnicy. Tyle, że wtedy w ogóle nie możemy mówić o wyborze.

Jednakże - jak już jesteśmy przy groteskowych klimatach - w USA jest ciągle tradycja, moim zdaniem bardzo sensowna, że skazanemu na śmierć daje się możliwość wybrania sobie ostatniego posiłku. Gdybym był w takiej sytuacji, to zdecydowanie wolałbym sobie jednak wybrać coś dobrego na kilka godzin przed śmiercią. Więc ten "ostatni widok", o którym mówisz wg mnie też się do tego zalicza. Tak, chyba chciałbym ostatni widok mieć na coś fajnego, a nie na np. budowę wieżowca.

Aniel PW
4 listopada 2014, 15:04
Nie rozumiem w ogóle, po co to narzekanie na możliwość wyboru. Jeśli wygra opcja nr.1 wyborem graczy, równie dobrze mogłaby taka opcja zostać wybrana przez twórców gry..

Zresztą, ktoś już pisał, że wolałby aby twórcy gry sami stworzyli zamek zamiast dawać iluzoryczny wybór między mniejszym, a większym złem. Ale na logikę, to przecież tak mniej więcej jest, twórcy gry stworzyli 3 warianty i pozwalają wybrać jeden z nich. Także, moim zdaniem jak już ktoś chce narzekać to na fakt, że żaden line-up mu odpowiada i wg. niego gra będzie przez to ssać.. a nie przez fakt, że jest możliwość wyboru :P

Nemomon PW
4 listopada 2014, 15:44
Lubię Was przyjaciele czytać. Nie ma to jak się zastanowić w to piękne zimne popołudnie czy lepsze byłoby jabłko z arszenikiem, czy może gruszka z arszenikiem...

Czy to dobrze, że Ubisoft dał nam wybór, czy źle? I dobrze, i źle. Jak ktoś lubi mieć jakiś minimalny wybór, to ma ku temu okazję. Może sobie wybrać najlepszy z przedstawionych wariantów lub - alternatywnie - postarać się, by najgorszy nie doszedł do głosu.

Chciałoby się rzec, iż najlepszym obecnym wyjściem byłby dać graczom możliwość przyznawania ujemnych punktów. By mogli wyrazić, z którą opcją najmniej się zgadzają lub wręcz której nienawidzą. Wydaje się jednak, iż w takiej opcji każde głosowanie kończyłby się na minusie...

Z drugiej strony niegłosowanie to też wybór. I, wbrew pozorom, bardzo sensowny. To jest czwarta opcja, wyrażająca niezadowolenie. Wyrażająca niezadowolenie z obecnych propozycji i roszcząca sobie przedstawienia nowych. I nie uważam, iż niegłosowanie może oznaczać dopuszczenie jakiegoś oszołoma do władzy. Głosując także dopuszczamy oszołomów do władzy. Co z tego, iż zagłosujemy na cud-miód opcję i odsuniemy jakiegoś oszołoma od władzy, skoro ta cud-miód opcja może się dogadać z tym oszołomem i tym razem, bez naszej możliwości interwencji, i tak dać mu władzę?

Anyway, ja zagłosowałem na ofensywny wariant. Nie dlatego, iż mi on się szczególnie podoba. De facto to on mi średnio podchodzi, bo wiele ze zdolności się w nim powtarza, ale dlatego że byli w nim Bezimienni. Czy wybrałem mniejsze zło? Nie sądzę. Nawet gdyby wygrał wariant defensywny, to nie miałbym powodów do narzekań. Wciąż miałbym przecie wybór. Wybór grać lub nie grać danym zamkiem.

Douger PW
4 listopada 2014, 16:39
Niegłosowanie to de facto popieranie opcji, która ma największą przewagę. Koniec kropka. Żadne usprawiedliwienia i filozoficzne tłumaczenia.teg nie zmienią. Do tego im większa liczba głosów tym trudniej wszelakim manipulatorom.

Nemomon PW
4 listopada 2014, 17:09
Douger:
Do tego im większa liczba głosów tym trudniej wszelakim manipulatorom.

Z jakiegoś powodu nie mogę przestać myśleć o pewnej sytuacji z 2009 roku...



Irańczycy głosowali na Moussaviego, a dziwnym trafem Ahmadinejad i tak wygrał...

Douger:
Niegłosowanie to de facto popieranie opcji, która ma największą przewagę. Koniec kropka. Żadne usprawiedliwienia i filozoficzne tłumaczenia.teg nie zmienią.

Hmm... to Ty (i paru innych) uważasz, że niegłosowanie to popieranie czegoś. Nie jest to jednakże absolutna oraz objawiona prawda. Dlatego też te tzw. "usprawiedliwienia i filozoficzne tłumaczenia" de facto mogą to zmienić. Ty masz swój punkt widzenia, jednakże, i on się nie zmieni. Ale na Twoim miejscu nie generalizowałbym, iż wszelka dyskusja jest objawem słabości.

Zehir-12 PW
4 listopada 2014, 18:19
No i tak oto Ostrze przegoniło 1000 twarzy Malassy, a jak tak dalej pójdzie, to zapewne w finale ujrzymy Tarczę, a nie właśnie drugą opcję. Sam już nie wiem, na co głosować, w sumie Tarcza ma ciekawy line-up, ale Ostrze poniekąd też. W pierwszej opcji mamy sporo lataczy i teleportujących się, co czyni loch całkiem ciekawy, no, ale mamy tych całych wojowników z powrotem po ataku, ale takie zapewne też będą harpie w Twierdzy. No i nie mamy prześladowcy, który strzela.

Górski PW
4 listopada 2014, 18:47
Myślę, że dla Tarczy mroku jest jeszcze duża nadzieja, według mnie bez dwóch zdań jest najlepsza, ze względu na występujące tam mantykory, troglodytów_oraz obieżyświatów, jeśli się nie mylę, kto wie, może jakiś przejaw The Forge XD :D (meduz mi w_ogóle nie będzie brakowało).

Viking PW
4 listopada 2014, 19:56
A mi będzie :(
Jeśli miałoby się tak stać wówczas przerzucę swój głos na Ostrze z uwagi na Bezimiennych.
Ps. Tarcza nie powinna być nazywana line-upem defensywnym tylko taktycznym - większość jednostek jest bardziej sabotażystami niż defensorami.

Alistair PW
4 listopada 2014, 20:14
Te Meduzy z artworka są genialne. Znacznie bardziej mi się podobają niż te koralowe coś.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 9 - 10 - 11
temat: [Ankieta] Armia dla ciemniaków (Loch)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel