Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Ankieta] Armia dla ciemniaków (Loch)
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
Którą armię mrocznych elfów wybierasz?
Ostrze z Cieni (29)
 
 54%
Tysiąc Oblicz Malassy (25)
 
 46%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 9 - 10 - 11

Douger PW
1 listopada 2014, 23:13
No i ja także zagłosowałem na wariant ofensywny. Głównie dlatego, że jest to wariant ofensywny :D

Szczerze mówiąc to z sentymentu chciałbym zobaczyć parę jednostek z H3, ale to są tylko modele i nazwy, a jednak bardziej interesuje mnie taktyka i styl gry.

Sovelias PW
2 listopada 2014, 12:11
Nie rozumiem tej nagonki na meduzę, sam jeszcze nie wybrałem swojego wariantu, ale nagi u mrocznych elfów spokojnie mogą być i uzasadnienie fabularne wcale nie będzie naciągane. Przecież w historii mieliśmy już podobną sytuację, kiedy inna rasa przyjmowała Malassę jako swojego smoka. Tak właśnie powstały mroczne elfy. Co stoi na przeszkodzie, żeby jakaś grupa nag również zmieniła wyznanie? Tym bardziej że prawdopodobnie są to wyznawczyni właśnie mrocznego aspektu smoczycy wody. Szukały większej potęgi i tyle, przyjęła je Malassa.

Bacus PW
2 listopada 2014, 12:31
Obojętnie co wygra, to i tak większość będzie zawiedziona. Każdemu z tych line-upów czegoś brakuje. Ogólnie Loch to loch i obojętnie, który line-up wygra to zawsze będzie zamek ofensywny. W 'defensywnej' Tarczy, mamy dwóch strzelców, latacza i troglodytę, który ma poruszać się pod ziemią, co daje nam dużą mobilność i sporą siłę rażenia, do tego dobieramy Hydrę lub Smoka (kolejny latacz). Jest to opcja defensywna tylko z nazwy.
Mam nadzieję, że wygra opcja 1 lub 3, bo druga jest dla mnie jakąś tragedią.

Pointer PW
2 listopada 2014, 12:33
Eh... Ciężki wybór... Najbardziej odpowiada mi lineup defensywny (5 jednostek z h3), ale defensywne lochy??? Lochy kojarzą mi się z ofensywą lub balansem, ale z kolei lineup zbalansowany nie odpowiada mi kompletnie... Z tego powodu głosuję oficjalnie na ofensywny wariant. Zauważmy jednak pewną rzecz... Mamy już ofensywny Sylvan, jak do tego dojdzie ofensywny Loch, to już 2 z 6. Byłoby ok, gdyby nie fakt, że mamy w h7 jeszcze Stronghold, który z założenia jest ofensywny. Nie wyobrażam sobie defensywnego Necro, a i Przystań raczej nie będzie typowo defensywna, a zbalansowana. Czyżby więc brak defensywnego miasta w h7? Chyba, że defensywna Akademia, co też jakoś mi dziwnie wygląda...

Oby krasnoludy wróciły w dodatku ;)

EDIT:

Cytat:
Mam nadzieję, że wygra opcja 1 lub 3, bo druga jest dla mnie jakąś tragedią

W pełni się zgadzam.

Warmonger PW
2 listopada 2014, 12:43
Zagłosowałem na opcję 1, ale to w sumie strzał na ślepo. Wszystkie frakcje zawierają jakieś dziwne stwory o tajemniczych nazwach, które pozostawiają projektantom duże pole do interpretacji (i porażki).

Nemomon PW
2 listopada 2014, 13:46
Zagłosowałem na wariant ofensywny. Generalnie wariant zrównoważony także mi podszedł, ale generalnie o moim wyborze zdecydował fakt, iż wiele jednostek z H6 pojawiło się tam.

Trochę szkoda mi tych mantykor; z pocałowaniem ręki bym je z chęcią wymienił na minotaury, których nigdy nie lubiłem, ale mówi się trudno.

Sobieski PW
2 listopada 2014, 13:47
Sovelias:
Nie rozumiem tej nagonki na meduzę, sam jeszcze nie wybrałem swojego wariantu, ale nagi u mrocznych elfów spokojnie mogą być i uzasadnienie fabularne wcale nie będzie naciągane. Przecież w historii mieliśmy już podobną sytuację, kiedy inna rasa przyjmowała Malassę jako swojego smoka. Tak właśnie powstały mroczne elfy. Co stoi na przeszkodzie, żeby jakaś grupa nag również zmieniła wyznanie? Tym bardziej że prawdopodobnie są to wyznawczyni właśnie mrocznego aspektu smoczycy wody. Szukały większej potęgi i tyle, przyjęła je Malassa.

A co stało na przeszkodzie, aby grupa Feniksów służyła Sylannie? Feniks nawet nie jest wyznawcą smoka, więc tak samo jak Jednorożec może być teoretycznie w każdym zamku. Może obie te jednostki w HVIII zobaczymy w Przystani?

Mówicie, że Naga pasuje do Lochu, bo kiedyś Elfy zmieniły wiarę to Nagi też mogą, ale jednocześnie mówicie, że Jednorożce nie pasują do Lochu, bo... no właśnie co? Bo tak? Feniksy nie pasują do Sylwanu, bo co? Bo tak?

Dalej. Księżycowy Jednorożec pasuje do Sylwanu, Księżycowy Jeleń pasuje do Sylwanu, Księżycowy Feniks nie pasuje do Sylwanu, bo co? Bo tak?

Idźmy za ciosem W HVIII stwórzmy Loch w którego skład wejdą:
- bezimienny
- mroczny anioł
- mroczny człowiek
- mroczny demon
- mroczny elf
- mroczny krasnolud
- mroczna naga
- mroczny ork
Akurat będzie 8 jednostek. Wszyscy przeszli na wiarę Malassy co jest uzasadnione fabularnie, bo już raz Elfy to zrobiły to mogą też i inni.

Do diabła, to jest nowe uniwersum z nowymi zasadami. Każda jednostka może być w każdej części w innym zamku poza starszymi rasami. Te powinny być przyspawane do swoich zamków raz na zawsze. Wyjątkiem są Mroczne Elfy*, ale taka sytuacja powinna być jedna, a nie że co każdą odsłonę będą sobie wszyscy smoki zmieniać? Może w HIX starsze rasy wsadzimy do Inferno, a demony wsadzimy do pozostałych 8 zamków?

Czekam na Mroczne Anioły i Słonecznych Bezimiennych. Wodne Krasnoludy i Ogniste Nagi. Wszystko na legalu.

Ważne jest tylko to, by kolejne Heroesy były kopią H3. Reszta** się nie liczy.



* Są jeszcze Ludzie, ale ci pozostali Ludźmi, a nie stali się Świetlistymi Ludźmi, Mrocznych Nag nie potrzebujemy. Jeśli dobrze pamiętam, to gracze (też na tym forum) lubią narzekać na dwa zamki z Elfami. Rozumiem, że dwa zamki z Nagami przyjmiecie z otwartymi rękoma.
** Pozostałe części i zgodność z aktualnym uniwersum.


PS
Co do argumentu, że seria Heroes cechuje się rotacją ras. Proszę bardzo. Jednorożec przeszedł do Lochu, a Meduza do Sanktuarium.

Vexes PW
2 listopada 2014, 13:56
Sobieski dobrze gada, polać mu!
Ale problem jest taki, że ludzie tego nie zrozumieją, bo najlepiej jak by Heroes VII było Heroes III, tylko z inną grafiką, rozumiem, że jest to dobra część i można się na niej wzorować, ale nie robić dokładnie tak samo, no i warto również wprowadzać zmiany_(mroczny jednorożec, golem z cienistej stali)
P.S. Panie Sobieski, miło że ktoś myśli jak ja :)
Edit:
@Sobieski
Nie tylko przyjmą, ale będą całować ręce Ubi, a najlepiej jakby w tym drugim zamku znalazły się świetliste krasnoludy.

Nicolai PW
2 listopada 2014, 15:14
Vexes:
Co ciekawsze podoba rzecz miała miejsce przy wcześniejszym głosowaniu. W Heroes VI ludziom nie podobało się, że Sanktuarium ma dwa duszki i nie ma latacza/teleportera a potem wybrali to samo dla Sylvanu do Heroes VII.
Też zwracaliśmy uwagę na to, że to będzie powtórka z Sanktuarium, którego armię wszyscy tak bardzo kochali, ale zwolennicy Furii Sylanny byli na to głusi i wybrali tak jak wybrali.
Vexes:
A teraz ten Bogu winny Feniks który niby nie pasował do Sylvanu bo był księżycowy, choć jeleń też był księżycowy i wygrał(WTF?) mało tego teraz nagle meduza(naga) która jest powiązana z Shallasą(jej złą częścią ale jednak) znajduje się w mieście Mallasy i wszyscy temu przyklaskują.
Bo według nich Feniksy nie pasują do Elfów i spalą las, co jest kompletną bzdurą. Jednak prawdy o tym, że Meduzy nie nadają się do podziemi, bo to już nie ten sam Loch, a Meduzy są związane z Sanktuarium jakoś nie są w stanie dostrzec. Co zrobisz jak nic nie zrobisz? Będziemy musieli grać armią IMBA i retconu.
Vexes:
Gdzie tu logika? Najlepiej będzie jak po wyjściu gry nagle wszyscy będą narzekać że w sylvanie dwa duszki i brak teleportera/latacza a w lochu(o ile wygra co mam nadzieje że się nie stanie) meduza która powinna być w Sanktuarium.
A tak będzie, a tak będzie...
Vexes:
Co do line-upu wybrałem Ostrze z tego samego powodu co Pan Sobieski i tak samo uważam że jeśli zmienić by konika na mantykorę to był by to dla mnie line-up doskonały :)
Tylko zauważ, że Trzon na dwóch pieszych Drowów, a Harcownik i Bezimienny będą mieć tę samą zdolność, którą na dodatek pewnie dostaną Harpie.
Sovelias:
Nie rozumiem tej nagonki na meduzę, sam jeszcze nie wybrałem swojego wariantu, ale nagi u mrocznych elfów spokojnie mogą być i uzasadnienie fabularne wcale nie będzie naciągane.
Bo to kolejne retcony i babranie w historii świata. Nie mogą ustalić czegoś raz na dobre zamiast przewracać wszystkiego do góry nogami, bo ktoś zmienił zdanie? Co potem? Krasnoludy z powrotem u Elfów? Nagi zamiast Rakszas w Akademii? A może przerzucimy Centaury, Gargulce i Gryfy z powrotem do Lochu? "Fani" będą zadowoleni a fabularne filary świata będą leżeć i kwiczeć.
Bacus:
Ogólnie Loch to loch i obojętnie, który line-up wygra to zawsze będzie zamek ofensywny. W 'defensywnej' Tarczy, mamy dwóch strzelców, latacza i troglodytę, który ma poruszać się pod ziemią, co daje nam dużą mobilność i sporą siłę rażenia, do tego dobieramy Hydrę lub Smoka (kolejny latacz).
W Sylwanie Równowaga była bardziej ofensywna od Furii, ale "fanów" średnio to przekonywało i zagłosowali tak jak chcieli.
Sobieski:
Do diabła, to jest nowe uniwersum z nowymi zasadami. Każda jednostka może być w każdej części w innym zamku poza starszymi rasami. Te powinny być przyspawane do swoich zamków raz na zawsze.
Dobrze to wszystko podsumowałeś. Dla nutki nostalgii będą wsadzać do podziemi renegackie kapłanki Shalassy, które przekonwertowały się na kult Ciemności.

Alistair PW
3 listopada 2014, 17:19
Z tego co widzę, to zostanie (przynajmniej w pierwszej turze) wybrana najmniej ciekawa opcja. O ile na początku była znaczna przewaga Tysiąca Oblicz Malassy, to ta przewaga raptownie się skurczyła. A to mi się cholernie nie podoba, bo armia Ostrzy będzie po prostu nudna. Za dużo tam jednostek o podobnym charakterze. O ile Przystań mogłaby być monotonna, bo złożona głównie z ludzi, to do Lochu to jednak nie pasuje. Przynajmniej dla mnie.

Bacus PW
3 listopada 2014, 18:42
Alistair - akurat Ostrze jest dużo ciekawsze i bardziej pasujące klimatycznie do Ashanu, niż Tysiąc twarzy, mimo, że taktyka będzie polegała na "Hit and run" za którą nie przepadam. Przewaga spadła, ale najwięcej głosów ukradła opcja numer 3 - Tarcza, a nie Ostrze, co bardzo mnie cieszy, bo najbardziej przypomina mi stary dobry Loch z H3 (w H5 mi nie przypadł do gustu, a w H6 poza monotonną kolorystyką był całkiem przyzwoity).
Dobrze, że obojętnie co się stanie to i tak będą Hydry, Smoki i Minotaury.

Zehir-12 PW
3 listopada 2014, 21:56
W sumie dobrze, że są dwie rundy, bo w razie czego (o ile przejdą dwie pierwsze opcje) będę mógł zmienić głos, bo trochę mi żal tych bezimiennych, a za tymi babkami z kółkami średnio w H6 przepadałem, a trologdyci nie są musem, ale mroczny konik zniechęca do pierwszej opcji. Mogliby zrobić coś więcej oprócz dwóch rund głosowania, ale nie powiem co, bo już o tym mówiłem jakieś 5 razy. No cóż. Na dzień dzisiejszy mam tylko nadzieję, że to będzie ostatnie głosowanie na line-up. Tymczasem na oficjalnej stronie w poniedziałek znowu żadnej nowinki nie ma, więc pewnie tradycyjnie jutro uraczą nas jakąś historyjką :)
A przy okazji chciałbym pochwalić osobę/osoby, która zajmuje się wyszukiwaniem i zaznaczaniem/poprawianiem błędów w pisowni. Cieszę się, że są tacy ludzie, którzy dbają o jakość języka polskiego. :P

Darkem PW
3 listopada 2014, 22:19
Za każdym razem, gdy słyszę, że ktoś cieszyłby się ze zrezygnowania z głosowania, coś we mnie umiera. Fani tyle lat walczyli o poważniejsze traktowanie, o dopuszczenie (przynajmniej częściowe) do procesu tworzenia gry, a teraz gdy są jego aktywną częścią... Smutne.

Cieszę się, że Ubi/Limbic dają nam jakiś wybór. Obecna forma głosowania nie jest najlepsza, ale JEST i to się liczy. Może w przyszłości ją ulepszą. Oby była okazja i oby nie zniechęciły ich głosy malkontentów.

Co do podziękowań dla naszych korektorów i innych chodzących słowników: Dołączam się i podziwiam :).

Belegor PW
3 listopada 2014, 22:22
Cóż, ten shadow unicorn nie musi być wcale złym wyjściem. Znaczy ma więcej sensu, jako zwierzę hodowane również przez elfów Thuidhany, więc wzięli je ze sobą niż nawrócone na Malassę kapłanki Shalassy Niszczycielki Okrętów. Sęk w tym, że na złość nie dają nam grafik poszczególnych jednostek. Nic co mogło nam dać jakieś wyobrażenie. Możliwe, że dadzą nam dopiero po pierwszym głosowaniu, gdyż albo nie mają grafik tych nowych propozycji, albo nie mają pomysłu co by wtedy dać na drugie głosowanie.

Viking PW
3 listopada 2014, 23:46
@ Darkem Mam dokładnie to samo zdanie - po prostu cieszę się, że mam wybór i mogę w jakimś minimalnym stopniu współdecydować o kształcie wyczekiwanej przez siebie gry. Tak samo jak w polityce nie oddanie głosu niczego ani nie pogorszy, ani nie poprawi, ale gdy człowiek rezygnuje z przywileju głosowania to tak naprawdę sam sprowadza się do pozycji niewolnika. Jak mawiał Perykles: jednostkę bierną uważa się za szkodliwą dla społeczeństwa (w jego mowie chodziło co prawda tylko o społeczeństwo ateńskie, ale w mniejszym lub większym stopniu dotyczy to wszystkich demokratycznych społeczeństw).

Alistair PW
4 listopada 2014, 00:48
Nie zgadzam się. W sytuacji, gdy ma się do wyboru określone opcje i żadna z nich nie jest uznana za dopuszczalną, głosowanie na którąkolwiek z nich może przynieść więcej szkody niż pożytku. Nie zawsze kierowanie się pojęciem mniejszego zła jest słuszne i sensowne. Jeśli żadna opcja mi się nie podoba, to nie ma żadnego sensu głosować na którąkolwiek. To nie jest rezygnacja z przysługującego mi prawa, lecz skorzystanie z prawa do niegłosowania.

Douger PW
4 listopada 2014, 01:03
I jednocześnie pozbawiasz się mandatu do narzekania. Głosowanie nigdy nie będzie idealne, ale pierwszy raz mamy taką możliwość i warto to docenić.

Alistair PW
4 listopada 2014, 02:00
Doceniam, ale nie znaczy to, że muszę głosować jeśli żadna opcja nie jest dla mnie sensowna. Powiem dosadniej - jeśli uważam, że wszystkie opcje są niewłaściwe, to głosowanie na którąkolwiek jest głupie. Jeśli ktoś miałby dać Ci wybór - czy wolisz wypić płyn do mycia naczyń, czy mydło w płynie, to naprawdę zastanawiałbyś się nad wyborem? Przecież żadnego z tych płynów nie chciałbyś wypić, choć może się mylę. Ja na pewno bym nie chciał.

Acid Dragon PW
4 listopada 2014, 07:43
Według mnie jest tylko jedna rzecz gorsza niż wybieranie między wypiciem płynu do mycia naczyń, a mydłem. A to sytuacja, w której ktoś wybiera to za mnie.

Jeśli mówimy o wyborze indywidualnym, to masz rację - wybieranie w takiej sytuacji jest głupie i najlepiej wybrać trzecią opcję - "nic". Ale jeśli mówimy o wyborach powszechnych, to nieoddanie głosu jest jeszcze głupsze, bo świadomie zgadzasz się na to, aby to inni zdecydowali co będziesz pić. Nie ma żadnej "trzeciej opcji" (lub czwartej w tym przypadku). Wybranie "mniejszego zła" jest w tym momencie najmądrzejsze, co możesz zrobić - a przynajmniej przy założeniach, że:
a) nie zaczniesz organizować poparcia dla własnej opcji
b) w ogóle masz zamiar grać w Heroes VII

PS.
W tej chwili mamy remis 36% - 36% - 28%. Więc bez żadnej przesady, przy obecnej skali głosowania, każdy głos ma znaczenie (no a przynajmniej będzie miał - w drugiej turze, o ile Tarcza nie nadrobi 8 punktów).

Nicolai PW
4 listopada 2014, 08:54
@Darkem: Problem w tym, że fani długo walczyli, by zacząć traktować ich poważniej i nadal im się nie udało osiągnąć celu. Czemu? Bo wybór jaki dostajemy to:
- zjeść ciastko ze smołą,
- zjeść tort z gwoździami,
- zjeść zupę z arszenikiem.
Wszystkie opcje mają jakiś mankament i nie możesz negocjować wyeliminowanie go. Chcesz ciastko to musi być ze smołą, bo tak menu skomponował szef kuchni. I co gorsza większość fanów okazuje się być oczarowana zupą z arszenikiem i są głusi, że zjedzenie jej to pewna śmierć. Mówią, że to danie najlepiej pasuje na deser i mają gdzieś wszelkie argumenty. No i tak zadecydowano, że ja też będę jeść zupę z arszenikiem. Dlatego nie dziw się kiedy nie chcę brać udziału w głosowaniu, a nawet więcej, neguję sens przeprowadzania go.
@syrious: Oczywiście, można powiedzieć, że Koszmary to umrocznione zwierzęta hodowlane Drowów, a Meduzy to nawrócone na Malassę Koralowe Kapłanki, ale równie dobrze mogliby dać skrytobójcze Cyklopy czy pacyfistyczne Demony. Jestem przeciwnikiem naginania fabuły uniwersum do własnego widzimisię.
@Douger: Nie zgodzę się z tym. Jeśli wszystkie opcje nie pasują mi w równym stopniu to dlaczego mam głosować? Bo trzeba? Bo frekwencja musi być jak najwyższa? Powiem Ci w tajemnicy, że jest to kiepski powód. Powiem więcej, wszelkie akcje nakłaniania na siłę wyborców, by poszli jednak do urn i wybrali jakąś partię uważam za głupie. Czemu mają głosować jak:
- żadna partia im nie odpowiada,
- mają to wszystko gdzieś,
- są politycznymi ignorantami?
Przecież ich głos nic nie warty. Naprawdę większy mandat obywatelski jest tak ważny, że musimy nabijać bezwartościowe głosy? Jak ktoś czuje, że nie ma na kogo głosować to nie powinno się go zmuszać, by wybierał czy chce dostać lewym prostym czy prawym sierpowym. Tak jest w moim przypadku, mogę ku Waszej wielkiej radości zagłosować na cokolwiek, bo wszystko mi jedno, ale czy ma to sens?
No i czy takie coś zabiera mi mandat do narzekania? No chyba nie, jak nie zagłosowałem, bo uważam wszystkie warianty za równie bezsensowne to jak się nie przemogę i nie wybiorę jednego z nich to stracę prawo do mówienia tego po zakończeniu głosowania? Gdzie tu sens i logika?
@Acid Dragon: Przecież i tak Soft:Ubi wybiera za Ciebie przygotowując warianty na jakie możesz głosować. Może chciałbyś Bezimiennego jako Czempiona, albo Elitę bez Minotaura? Niestety nic z tego, dali Ci taki pseudowybór jaki dali. No i jeszcze jedno przemawiające za brakiem głosowań... skoro opcje są takie jakie są to według mnie byłoby lepiej jakby to Soft: Ubi zdecydował co trafi do gry? Czemu? Bo uważam, że oni kierowaliby się lepszymi kryteriami niż większość wyborców, którzy jak wiemy potrafili powiedzieć, że Feniks nie pasuje do Elfów, a poza tym spaliłby pół lasu.
Co do wyborów powszechnych to już napisałem Dougerowi to co myślę na ten temat, więc powtarzać się nie będę. A "mniejsze zło"? Uznaję jej koncept w tym przypadku za błędny. Dlaczego? Bo to zmuszanie wyborcy do legitymizowania bytności na scenie politycznej osobników, których nawet nie lubimy, ale przez instytucję "mniejszego zła" musieliśmy na nich zagłosować.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 9 - 10 - 11
temat: [Ankieta] Armia dla ciemniaków (Loch)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel