Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Ankieta] Armia dla ciemniaków (Loch)
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
Którą armię mrocznych elfów wybierasz?
Ostrze z Cieni (29)
 
 54%
Tysiąc Oblicz Malassy (25)
 
 46%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11

Crystal Dragon PW
31 października 2014, 21:52
Hmmm, tak sobie patrzę na warianty i... nie wiem, co wybrać.

W każdym wariancie jest jednoatka bardzo mi się podobająca oraz nowa i zdwcydowanie źle wstawiona lub zwyczajnie głupia. Ciężko wybrać, gdy lubi się meduzy, mantykory, troglodytów a chce się zobaczyć nowe, może nawet świetne jednostki jak jednorożec cienia lub ten cały golem cienia. W porządku by było, gdyby gracze podawali swoje warianty z dozwolonymi jednostkami i ten, co powtarza się najczęściej, wchodzi do głosowania.

Dofcio PW
31 października 2014, 21:52
Większość z was przykleiło się do koszmaru z H5. Ja osobiście wyobrażam go sobie jako jednorożca ulepionego z cienia, z czerwonymi oczami (pojawiło się to już w jakimś fantasy). Ci do dwóch piechurów, czuje że ten drugi będzie męską wersją krwawej furii i będzie zupełnie inny niż zabójca. Co do bezimiennych, przeszedł mnie dreszcz emocji gdy przeczytałem "bezimienny zabójca". Spełnienie moich marzeń. Dlatego zagłosowałem na wariant ofensywny.

Belegor PW
31 października 2014, 22:03
Też wziąłem wariant ofensywny, za troglodytami nie tęskniłem, zaś opcja mrocznego golema jest... no konstrukty to dewiza akademii nie mrocznych elfów. Meduza zaś, no one są kastą kapłanek Shalassy więc co u licha miałyby robić w wojskach Malassy? Niby można byłoby połączyć to jakoś fabularnie (duużo naciągając), więc pójdę za koszmarami. Jestem ciekaw, no i nadal mi szkoda, że jednorożca nie ma w sylwanie, tylko jakąś zwierzynę łowną. Ofensywa bardziej pasuje do lochu, a równowaga elfy i bestie jest bardziej tu zachowana.

AmiDaDeer PW
31 października 2014, 22:04
Wariant ofensywny. Powody?

1. Loch od zawsze mi się kojarzył z raczej ofensywną grą (nie liczę zamku czarnoksiężnika z H1-2).
2. Jednorożec. Ta jednostka musi być w grze i mogę dla niej zrezygnować nawet z troglodytów i meduz.
3. Wizja konstruktu w Lochu zupełnie mi nie odpowiada.

Andruids PW
31 października 2014, 22:06
Ja rozumiem, że wyborowi frakcji i line-upu towarzyszą silne emocje, ale pisanie, że coś "musi być w grze", albo że "bez tego nie ma heroesów" jest na ten moment po prostu niepoważne i wręcz śmieszne.

A propos konstruktów, czarnoksiężnik miał gargulce.

AmiDaDeer PW
31 października 2014, 22:09
Niby dlaczego? Chyba mamy prawo do opinii typu "Heroes of Might and Magic bez smoków to nie to samo"? Co jest niepoważnego w tak wyrażanych poglądach? Każdy ma pewne określone schematy, które czynią dobrą grę, i ma prawo do ich określania na forum publicznym...

Nerevar PW
31 października 2014, 22:14
Cytat:
Większość z was przykleiło się do koszmaru z H5
Dopóki nie pokażą jakiegoś concept artu, to raczej rozsądniejsze niż snucie teorii o kucykach skleconych z mroku o lśniących oczach ;P

Acid Dragon PW
31 października 2014, 22:20
Moim zdaniem prawda jest pośrodku - oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania i jeśli dla kogoś Heroes nie istnieje bez Inferno lub Smoków, to ma prawo to zdanie wyrazić.

Obiektywnie rzecz biorąc jednak, mieliśmy już i Heroes bez smoków (podstawowa wersja H6), i Heroes bez Inferno (H1-2), i Heroes bez Leśnych Elfów (ponownie H6), a nawet Heroes bez nekromantów (H1)* i za każdym razem jednak to była część Heroes. Więc chyba jednak seria gier istnieć dalej będzie choćby i bez elementów, które "muszą być" według części fanów.

* Jeśli jesteś Alamarem chcesz się czepić, to idź się utop.

Zehir-12 PW
31 października 2014, 22:22
Może i bym zagłosował na pierwszą opcję, ale mroczny jednorożec, który się teleportuje??? Już wolę te konstrukty całe niż to. Opcja trzecia odpada, bo jest defensywna. Opcję pierwszą bym wybrał, gdyby zabójcę zrobili na pół walczącego wręcz i pół strzelca z zatruwaniem (jak w H5) i jak ten cały stalker i gdyby zmienili mrocznego wierzchowca (który zamiast biegać podróżuje między wymiarami :O)
np. na jeźdźca jaszczura, czy meduzę, czy nawet jakąś czarodziejkę typu te z H5 :)

Andruids PW
31 października 2014, 22:28
Ja nie rozumiem czego ty nie rozumiesz Hobbit. To naprawdę prosta rzecz. Skoro w ręce publiki został oddany wybór co ma się znaleźć w końcowym produkcie, to nic nie "musi być". Bo aż się prosi powiedzieć, że "Nie, nie musi. Zobaczysz, będzie Heroes VII bez inferna, bez jakichkolwiek jednorożców, bez feniksów, za to z dwiema odmianami leśnych wróżek, dwiema frakcjami elfów, z mrocznymi meduzami i podziemnymi konstruktami, a twoje łzy będą pyszne." Gdyby jakimś ironicznym zrządzeniem losu większość fanów tak chciała, to mielibyśmy frakcję krasnoludów ze skarłowaciałymi magmowymi jednorożcami i to TEŻ byłoby Heroes VII, bo tak byłoby napisane na metce i nic co mieliby do powiedzenia na ten temat samozwańczy prawdziwi fani i znawcy serii nie miało by znaczenia.

I tak, masz święte prawo wypowiadać swoje opinie. Nic nie poradzę, że ich pretensjonalność sprawia, że mam potrzebę wypowiedzenia się w tej sprawie na forum publicznym.

Eternal PW
31 października 2014, 22:35
Zehir po pewnym głosowaniu:
Wybieram trzecią opcję, bo jest ofensywna? No ludzie!
Dzisiaj jednak zmienił zdanie w kwestii ogłaszania reputacji:
Trzecia opcja odpada, bo jest defensywna.
Ciekawie się zaczyna. Mogę już robić popcorn? Zapowiada się niezła sprzeczka z koszmarami w roli głównej:-P .

Viking PW
31 października 2014, 22:38
Ja tam trzymam się Tysiąca Twarzy.
Powody:
- zbalansowany skład z raczej defensywnym trzonem (strzelający Prześladowcy, których osłaniają troglodyci ze wspomagającymi ich i kłującymi w plecy Zabójcami) i bardziej ofensywną elitą (najprawdopodobniej zadające wielkie obrażenia Minotaury które nie przyjmują kontry, Obieżyświaty, których rola jest dla mnie niejasna, ale pewnie nie będą powolnymi tankami, lecz czymś pomiędzy tankiem, a wsparciem, no i Meduzy, które znając życie będą elegancko kosić wrogów z odległości) a do tego smok/hydra w elicie
- ich skład daje szansę na toczenie bitew zarówno szybkich, jak i długotrwałych i krwawych
- jednostki Ostrza raczej nie będą się nadawały do długich bitew, a nie każdą da się rozstrzygnąć szybko, poza tym mają dwie prawie takie same jednostki (Harcownik i Bezimienny)
- Tarcza ma świetny trzon z dwoma strzelcami, ale bardzo przeciętną elitę, która do tego jak dla mnie nijak nie pasuje do defensywy (nie ma tam żadnego typowego tanka). Dodatkowo ich strzelcy mogą być mało przydatni w późnej fazie gry (nie to co Meduzy), co może wymusić taktykę ataku elitą, ato różnie może wyglądać

Podsumowując, Tsiąc Twarzy ma moim zdaniem najbardziej uniwersalny skład i stosunkowo najprościej będzie się nim grało. A w sporach o "klasyczność" jednostek wdawał się nie będę, bo to każdego osobista sprawa, co na ten temat myśli ^^

Nicolai PW
31 października 2014, 22:47
I właśnie dlatego chciałem Inferno, bo w nim jest jakiś koncept i myśl przewodnia, a Loch to zbieranina bez ładu i składu. Mroczne Elfy, istoty związane z ciemnościami, zwierzoludzie, pospolite bestie, renegaci z innych frakcji, a nawet duchy ziemi. Totalny misz-masz. Dla mnie wszystkie te opcje są równie kiepskie i dlatego urządzam przetarg. Głos Nicolaia w głosowaniu na lineup Lochu, cena wywoławcza dziesięć eurogąbek... kto da więcej?
@Dofcio: Niezależnie od tego czy będzie to umroczniona Zmora z H5 czy cienista wersja Słonecznego Rumaka to i tak wizja konia cwałującego teleportującego się po podziemnych polanach zwyczajnie do mnie nie przemawia. I mówienie, że Jednorożce muszą być tym bardziej nie trafia do mnie. Kompensowanie braku danej jednostki w docelowym zamku wsadzaniem jej do drugiej frakcji na moje nie ma sensu. Zwłaszcza jak Jednorożec, nawet Ciemny, niezbyt pasuje do Lochu.

Degraf PW
31 października 2014, 22:54
Z inferno też zrobiono by jakiś Misz-Masz ;) Demony humanoidalne, demony zwierzęce, demony opętujące maszyny, demony insektoidalne, demony mackowate etc.

Eternal PW
31 października 2014, 22:58
Spróbuj na kogoś zagłosować, to cię narysuję.
A co do koników się zgadzam. Najwyżej się je przecierpi, jak wygrają.
(zamawia sobie pizzę i colę)

Tarnoob PW
31 października 2014, 23:01
Sam nie wiem. Wszystkie są prawie dobre, ale żaden doskonały.

– Cieszę się, że są i hydry, i czarne smotki, i minotaury – to wyróżniki tego miasta. Tylko hydr zabrakło w Lochu z H3, ale to było usprawiedliwione innym miastem. Pozostałe stwory Czarnoksiężnika z H1–2 już się na stałe wy­pro­wa­dzi­ły i nie ma sensu tego zmieniać – centaury u barbarzyńców, gryfy u ludzi, a gargulce u magów (czy e­wen­tu­al­nie infernotrupów z H4). Propozycje mechanicznej jednostki u czarnoksiężników nie są jakieś złe – ot, jakiś częś­cio­wy powrót gargulca z H1–2.

– Dobrze, że w proponowanych zestawach są też pozostałe stwory Lochu, znane z H3–6: troglodyci (H3–4), me­du­zy (H3–4) i mantikory (H3, H6). Chętnie zobaczyłbym je wszystkie, ale niestety nie ma tego w żadnym wa­rian­cie. :-/ Tych podanych wyżej 6 stworów to już prawie kompletne miasto. Przydaliby się jeszcze obserwatorzy z H3, H4 i H6 – nie mam pojęcia, czemu z nich zrezygnowali, zwłaszcza że Malassa i jej ciemogród słyną między innymi z tej „wielooczności”.

– Tych 7 klasycznych stworów to byłoby miodzio. Nie rozumiem, dlaczego po raz kolejny, tak jak w przypadku Sylwanu, Ubi nam każe wybierać między widelcem bez noża a nożem bez widelca. Jako ósmy stwór raczej nie byłoby harpii, bo się przeprowadziła do Twierdzy już w H4 i to się dobrze przyjęło. Mogłyby być koszmary – jak w H4 – albo ich substytut, czyli cieniste jednorożce. Takie mroczne, wściekłe koniki to jest dość uniwersalna jed­nos­t­ka, która pasuje i do Nekromantów (H3 i WoG), i do Czarnoksiężników (H4 i może H7), i do Inferno (H5).

– Pasowałyby też ciemne, fioletowe stwory, wprowadzone w H5 i H6, odkąd to miasto kojarzy się z mrocznymi el­fa­mi. Niech to będzie jakiś zabójca (H5), jakaś mroczna baba (H5–6), może bazyliszek (H5) lub bardzo ciekawy bez­i­mien­ny (H6). Tym sposobem byłby niekontrowersyjny, pełny zestaw, który zadowoliłby wszystkich: fanów i starego porządku (H1–4), i tego nowego (H5–6). Niestety Ubi zaprzepaściło tę możliwość. O tym, że sposób gło­so­wa­nia nie do końca mi się podoba, napisałem w osobnym wątku. EDIT: Ten „tysiąc twarzy Malassy” chyba ko­ja­rzy się jednoznacznie z “50 shades of Grey”. ;-)

Matheo PW
31 października 2014, 23:27
Przypuszczałem, że w końcu dojdzie do wymieszania frakcji. Na szczęście Ubi odchodzi od przesadzonej liczby jednostek humanoidalnych. Chciałbym w grze Troglodytów, jednak wydaje mi się, że wygra opcja z Jednorożcem.

Nicolai PW
31 października 2014, 23:45
@Degraf: Insektoidalne? Przegapiłem coś? W każdym razie u Demonów jest mnogość form i postaci, ale w tym wszystkim jest jakiś spójny koncept. Z Lochem też tak było, jego wojska były zapełnione potworami będącymi tworami Czarnoksiężników. A teraz mamy jakiś bajzel straszny bajzel. Skrytobójcy, Hydry, Koszmary i Konstrukty. Po trochu wszystkiego wrzucili do tego wora, zupełnie jak w Azylu z H4.

Matikun PW
1 listopada 2014, 00:11
@Tarnoob, ale przecież wieloocy Obserwatorzy (prawdopodobnie podobni do tych z H6) są w dwóch line-upach :P.

Po długim zastanowieniu i rozważaniach, wybrałem "Kieliszek", czyli wariant zrównoważony. Dlaczego?
- Mają w miarę zbalansowany skład, dwóch strzelców i dwóch lataczy (Troglodyta porusza się pod ziemią i jak przeczuwam to nie będzie do końca nasz stary, żabolud, co zresztą wskazuje nazwa ulepszenia).
- Mają fajne jednostki, Prześladowca może być czymś w rodzaju Zwiadowcy z H5, wraca Meduza (i nie obchodzi mnie, że jest to Naga, bo mam gdzieś zasady Ashan, które i tak twórcy łamią i zmieniają)no i jest Troglodyta, może nie taki jak kiedyś, ale może być ciekawy. Konstrukt nie jest typowym tankiem, więc może być szybkim i wytrzymałym jaszczurem ze stali cienia! :D
- Tarcza jest defensywna i ma tylko jednego strzelca, do tego wolę Meduzę od Mantikory. Ten line-up odpada.
- Zastanawiałem się nad Ostrzem i może jeszcze zmienię wybór, gdy dostaniemy więcej informacji. Cztery (!) jednostki latające (ok, jedna z nich to strzelec, ale co z tego? :P). Technika uderzenie-powrót, brak kontry no i Koszmar. ostatecznie jednak Tysiąc twarzy okazało się minimalnie lepsze, ale kto wie co będzie dalej?

Alistair PW
1 listopada 2014, 00:24
Cieszy mnie, że są Czarne Smoki, za to szkoda, że Meduzy nie mają skamienienia, zwłaszcza takiego jak Meduzy z H4. Uwielbiałem te jednostki, potrafiły zabić jednostki ostatniego poziomu nawet wtedy, gdy same obrażenia od strzału ledwo zadrasnęły przeciwnika.
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11
temat: [Ankieta] Armia dla ciemniaków (Loch)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel