Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Okazje cenowe
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 14 - 15 - 16

Nerevar PW
19 czerwca 2015, 20:54
Cytat:
i proszę się nie sugerować "mieszaną opinią" season passa, bowiem kilkoro szczyli, którzy nie umieją czytać, w akcie zemsty zapodali negatywne recenzje
Doprawdy? Pretensje tyczą się zmiany opisu Season Passa i faktu, że część nowych DLC nie wchodzi w jego skład. Stary opis był zaś dość jednoznaczny (sprawdzone via Wayback Machine):

Cytat:
Any future Talisman 4th Revised Edition content released which is not listed here will also be included in the Season Pass.

Więc albo ktoś nie patrzył, co dał w opis, albo celowo zrobiono opis wprowadzający w błąd (zakładając, że klasy nie są częścią "Talisman 4th Revised Edition content"), albo ktoś połakomił się na kasę - tak czy inaczej, wina nie po stronie użytkowników tu leży.

Nemomon PW
19 czerwca 2015, 21:10
Generalnie Talisman jest cyfrową wersją gry "Talisman Magia i Miecz". Smoq "Magię i Miecz" powinieneś byłeś kojarzyć, bo w galerii avatarów w Grocie mamy cały pakiet avatarów z Magii i Miecza (o którym nota bene kilka razy Ci jęczałem).

Jako, że jest to cyfrowa wersja wersji papierowej i do wersji papierowej wyszło już całkiem sporo dodatków, to również i ta wersja je wszystkie będzie posiadać. Na stan dzisiejszy (a Talisman jest wydawany od 8 lat) wyszło 13 dodatków i trochę kart promocyjnych. Wersja cyfrowa na dzień dzisiejszy wydała 5 dodatków oraz większość (poza dwoma) kartami promocyjnymi, w tym też część swoich własnych kart, których w wersji oryginalnej nie ma. Ostatni z tych dodatków wydany został w zeszłym tygodniu, więc firma pracuje.

Cena cyfrowych dodatków to faktycznie około 70 zł, ale gdy ją porównać do ceny dodatków w wersji papierowej (spokojnie ponad 1000 zł), to i tak wydaje się to ceną małą ;).

Co do Twojego pytania, grać można w jedną osobę, ale też można w multiplayerze. Maksymalnie naraz grać może do 4 graczy. Wśród tych graczy wystarczy, ażeby tylko jeden z nich miał dodatki, by każdy z graczy mógł się nimi cieszyć. Więc jeden kupuje, a pozostała trójka z nimi gra. Sama goła podstawka... cóż jak z każdą inną grą, tak i ta kiedyś się znudzi. Warto jest zakupić przynajmniej z jeden mały dodatek i jeden duży, planszowy, dodatek, wtedy gra starczy na dłużej.


Gra ta jest również dostępna na Androida (i na iOsa). Jest teraz wyprzedaż i każdy dodatek, duży czy mały, kosztuje po 1 dolarze.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nomadgames.talisman&hl=pl

Co do mojej osoby, to jestem playtesterem i beta testerem (w tym przypadku to dwie różne rzeczy) papierowej wersji tej gry, redaguję jej tłumaczenie (oraz sprawdzam, czy jest poprawne, a więc w pewnym sensie jestem jej współtłumaczem), ponadto mam swój udział w tworzeniu cyfrowej wersji gry oraz jej tłumaczenia. No i prowadzę forum poświęcone Magii i Miecz i jej edycjom.

Także z całego serca polecam zakupić :).

Nemomon PW
19 czerwca 2015, 21:28
@Nerevar: Nie chce wchodzić w dyskusję na ten temat, bowiem Acid Cave jest chyba ostatnim miejscem, na którym takie rzeczy powinny były być dyskutowane, ale odpowiem na to pytanie.

Zgadza się, kiedy powstawał opis Season Passa zawierał on informację, iż wszystkie przyszłe dodatki będą dawane za darmo. I tak było do tej pory - Nomadzi stworzyli i dali za darmo 5 dodatków oraz około 10 postaci (w tym część z nich dawali wszystkim za darmo, nie tylko posiadaczom season passa, jak również za darmo rozdawali pełne wersje gry do rozdania innym, ja sam posiadam jedną jej kopię do rozdania).

Jednakże pewnego dnia postanowili stworzyć konkurs. Pozwolili graczom Talsimana stworzyć postać i gracze, głosując na swoją ulubioną postać z wybranych kilku, wybrali iż chcą Szamankę dodać do gry.

Wszystkie zebrane pieniądze ze sprzedaży Szamanki idą na cele charytatywne dla niepełnosprawnych dzieci. Same grafiki Szamanki zostały stworzone przez osoby, które są niepełnosprawne. Nomadzi nie zarabiają na Szamance nic, co więcej jeszcze tracili swój czas na jej stworzenie.

Rozumiem argument, iż skoro Season Pass mówił, iż wszystkie dodatki będą za darmo, to powinny być. Ale też rozumiem, iż skoro Nomadzi by rozdali tę postać za darmo wszystkim właścicielom Season Passa, to niemal żadne pieniądze by nie trafiły do tych potrzebujących dzieci.

Poza tem koszt tej Szamanki to 1 dolar. Około z górką 5 zł. Jestem w stanie z czystym sumieniem dopłacić te 5 zł do Season Passa, za który już wcześniej zapłaciłem, skoro te pieniądze pójdą do potrzebujących dzieci.

Nawet gdybym się nie zgadzał z taką polityką Nomadów (a nie widzę innej opcji niźli ta, którą Nomadzi wybrali by wspomóc te dzieci), to nie uważam, iż za głupie 5 zł (które, raz jeszcze wspominam, w całości miały pójść na dzieci, a nie do kasy twórcy) z zemsty powinno się pisać negatywne recenzje, które pozostaną na zawsze.

Uważam, iż osoby, które tak bardzo negatywnie podeszły do tej akcji Nomadów, albo same nie mają dzieci, albo nigdy nie widzieli dzieci w potrzebie. Nie wiem jakim trza być - za przeproszeniem - skurwysynem żeby taką robić awanturę o 5 zł na szczytny cel.

Acid Dragon PW
19 czerwca 2015, 22:46
Chyba moje pytanie nie było dość jasne...

Chciałbym dowiedzieć się co zawierają dodatki do gry w porównaniu do wersji podstawowej. W szczególności chciałbym się dowiedzieć skąd wynika aż taka rozbieżność w cenie. Bo wygląda to tak w tej chwili, jakby w dodatkach było nawet 10 razy więcej zawartości od wersji podstawowej. Jeśli zaś tutaj dodatki to głównie postacie (jak ten dodatek z Szamanką, o którym wspomniałeś), to co prawda nie znając gry, ale jednak uważam to za - delikatnie mówiąc daleko idącą przesadę. To trochę jakby próbować sprzedawać szereg dodatków do H7 z jednym bohaterem w każdym... Gdyby to było 50 postaci w jednym dodatku to wtedy może bym zrozumiał.

Nemomon PW
19 czerwca 2015, 23:55
Już Smoq mówię :).

Małe dodatki (Reaper, Frostmarch, Sacred Pool, Blood Moon, Firelands, Harbinger) zawierają dodatkowe karty Poszukiwaczy (z reguły 4), dodatkowe karty Przygód (prawie zawsze tyle samo lub tyci mniej, ile ich jest w grze podstawowej), karty Zaklęć oraz nowe typy kart i zasady z nimi związane oraz postaci niezależne, które poruszają się na własnych zasadach.

Duże dodatki (Dungeon, Highland, City, Woodland) wprowadzają dodatkowe plansze (z różnymi nagrodami), do których wkroczyć mogą gracze. Ponadto Woodland wprowadza całkiem sporo innych zasad. Dodatki te wprowadzają o wiele więcej kart niźli podstawowa wersja gry, w tym po 6 Poszukiwaczy do gry.

Kampanijne dodatki (Dragon (oraz w pewnych granicach również wspomniane wcześniej Firelands oraz Harbinger)) wprowadzają kampanię, oraz rzecz jasna stos nowych kart i kolejnych Poszukiwaczy.

Tyci dodatki (Nether Realm and Deep Realms) są dosyć szczególne, bowiem one wprowadzają różnorodne rzeczy. Nether Realm wprowadza extra trudną talię i zasady jej używania, a z kolei Deep Realm wprowadza skrót między planszami Miasta oraz Podziemi oraz dwóch bossów i alternatywne sposoby zdobywania kart "skarbopodobnych".

Postaci DLC (nie będę ich wsio wymieniać =P) wprowadzają pojedynczych Poszukiwaczy do gry. Większość z nich bazuje na semi promo kartach Poszukiwaczy, którzy wieki temu zostali wydani w niemieckim czasopiśmie Mephisto.

Warto dodać, iż prawie każdy z tych dodatków (prócz Reapera, Dungeona i Deep Realmsa) zawiera karty Alternatywnych Zakończeń (po 3 sztuki), z których można korzystać jeżeli oryginalne zakończenie się nie podoba.

Nemomon PW
20 czerwca 2015, 00:09
BTW, tutaj jest dokładniejszy opis każdego z dodatków:

http://store.steampowered.com/app/258817/

Acid Dragon PW
20 czerwca 2015, 01:57
Dzięki!
Na razie wypróbuję wersję podstawową. Zawartość dodatków niespecjalnie mnie przekonała (prawdę mówiąc kompletnie mi nie zależy na dodatkowych kartach postaci i przygód), choć te planszowe i kampanijnie brzmią trochę kusząco.

Nemomon PW
20 czerwca 2015, 02:09
Następnym tworzonym dodatkiem będzie Miasto (wprowadzające opcje pozbywania się nadmiaru złota) lub Wilkołak (wprowadzający postać NPC Wilkołaka oraz mechanikę Dnia i Nocy), więc jeszcze na dodatek kampanijny trza będzie chwilę poczekać. Smoki prawie na pewno wyjdą jako ostatnie, bowiem one wprowadzają za dużo zmian i tego dodatku niemal nie da się grać wespół z innymi dodatkami. Plus, w wersji papierowej jest on trochę męczący (co turę losuje się żeton), a więc generalnie jest on umiarkowanie lubiany. Co prawda w wersji cyfrowej większość rzeczy będzie wykonywana przez system, a więc będzie o wiele przyjemniejszy do grania, ale wiesz... jak już raz opinia o czymś pójdzie.... ;).

Firelands wprowadza karty Ifritów, którzy chcą spalić całą planszę (dzięki swoim żetonom spalonej ziemi). Dodatek jest całkiem ciekawy, a jak grasz jedynie z podstawką jest morderczy - idealny dla graczy, którzy uważają Talisman za zbyt łatwą grę).

Harbinger jeszcze nie wyszedł w wersji papierowej, ale ze znanych informacji o nim wynika, iż dodatek ten generalnie będzie wyścigiem z czasem. I wprowadza ciekawe grafiki:



Gdyś Smoq chciał kiedy sprawdzić, co pozostałe dodatki zawierają i z nimi zagrać, to uśmiechnij się do mnie ;).

EDIT: Co do dodatkowych kart Przygód to sam zobaczysz jak szybko uznasz, że się pomyliłeś. W podstawowej wersji gry jest 104+2 karty Przygód (te dwie extra to karty, które dodawane były jako karty promo do preorderu), one bardzo szybko się nudzą. Dlatego sugerowałem zakupić przynajmniej jeden dodatkowy mały dodatek, dzięki czemu tych kart będzie 200, więc nie będą się za często powtarzać.

Dark Dragon PW
23 czerwca 2015, 11:42
Might and Magic VII za 3,72 zł na UPlaya.

Acid Dragon PW
23 czerwca 2015, 11:47
Co sekunda cena rośnie :P Przed chwilą było 12,90, teraz 14,90 :P.
Anyways, chyba nieaktualne. (choć wciąż taniej niż obecnie na gogu - €5.49)

Dark Dragon PW
23 czerwca 2015, 12:13
Oferta u mnie wyświetla się prawidłowo. Powinna trwać około doby.

Acid Dragon PW
23 czerwca 2015, 12:44
A przebywasz w tej chwili w Polsce? Jeśli nie, to to by coś tłumaczyło.
U mnie zarówno przed zalogowaniem, jak i po widać cenę 14,90:
http://www.acidcave.net/tomb/uplaymm7.png

Nerevar PW
23 czerwca 2015, 12:53
Ja siedzę w Polsce i przed zalogowaniem mam cenę 3.72. Po zalogowaniu nie wiem, bo strona - jak na dzieło Ubi przystało - coś świruje i zamiast mnie zalogować, ciągle się przeładowuje ;)

Alamar PW
23 czerwca 2015, 12:56

Acid Dragon PW
23 czerwca 2015, 13:02
Z logowaniem też miałem ten sam problem ;).

Zbadałem sprawę.
Najwyraźniej problem z logowaniem nie jest jedynym problemem informatycznym strony. Cena - z jakiegoś pokręconego powodu - zależy od przeglądarki użytkownika - najprawdopodobniej od "ciasteczek".

Jeśli ktoś - podobnie jak ja - widzi cenę 14,90 zamiast promocyjnej, to powinno pomóc wyczyszczenie ciasteczek i pamięci podręcznej przeglądarki.

Lord Baffourd PW
24 czerwca 2015, 13:42
Napomknę tylko o trzecim dniu Cyfrowego Giermaszu CDP, w którym możemy zakupić m.in. następujące tytuły:

Might & Magic Clash of Heroes – 9,99 zł (Steam)
Might & Magic Heroes VI – 29,99 zł (Uplay)
Might & Magic Heroes VI: Cienie Mroku – 7,99 zł (Uplay)
Might & Magic Heroes VI: Danse Macabre – 4,99 zł (Uplay)
Might & Magic Heroes VI: Pirates of the Savage Sea – 4,99 zł (Uplay)
Might & Magic X: Legacy – 19,99 zł (Uplay)
Might & Magic X: Legacy Digital Deluxe Edition + bonusy – 24,99 zł (Uplay)
Might & Magic X: Legacy The Falcon & The Unicorn – 6,49 (Uplay)
Might & Magic: Heroes VI – Complete Edition – 49,99 zł (Uplay)

Dark Dragon PW
30 czerwca 2015, 15:56
Might & Magic Duel of Champions - zestaw zawierający
- 1 zestaw Powstanie Pustki (120 kart)
- 1 zestaw Herold Pustki (120 kart)
- 1 zestaw Zapomniane Wojny (120 kart)
- 1 zestaw Pięć Wież (120 kart)

koszt to 52,50 zł.

Dark Dragon PW
15 sierpnia 2015, 09:02
Przeceny na GOGu na MM i Heroesy.

Alamar PW
20 sierpnia 2015, 21:36
Might and Magic ponownie na Humble Bundle

Mazori PW
21 sierpnia 2015, 09:39
Właśnie zaciekawił mnie ten bundle tylko interesują mnie dwie kwestie:
- Czy gry typu Heroes V czy VI są w polskiej wersji językowej? Pytam bo na stronie uplay nie mogę znaleźć żadnej informacji na ten temat
- Jak wygląda sytuacja odnośnie starszych tytułów jak np Might & Magic VI? Czy są w jakikolwiek sposób przystosowane pod nowe systemy jak te wersje na GoG-u?
Z góry dzięki za odpowiedź
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 14 - 15 - 16
temat: Okazje cenowe

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel