Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Nieznane Opowieścitemat: [RPG/CHAT] New York TV: Letnia Ramówka
komnata: Nieznane Opowieści

Wiwern PW
4 października 2014, 21:29
Fabularna sesja związana z przygodami kibolskiej szkoły dla zdegenerowanej młodzieży fantastycznego Nowego Yorku ma już swój osobny temat, ale ramówka tej dziwnej stacji wykracza poza tą jedną przygodę i oferuje szereg innych, niepowtarzalnych doznań. Ten temat będzie służył jako zbiór zapisów, regulaminów i mechanik spin offowych sesji z tego uniwersum. Zapraszam do zapoznania się pierwszą przygodą...

***

Fishing, czyli Przygody Januszy to nowatorska seria programów o prostych ludziach żyjących z wędkarstwa zawodowego. Program pierwotnie został zdjęty z ramówki już po pierwszym dniu emisji, gdyż nie oferował żadnych emocji. Teraz jednak wraca i oferuje zupełnie nowe doznania. Tym razem spokojne akweny zmieniają się na błotne, zanieczyszczone ścieki slumsów Nowego Yorku, gdzie w wodzie pływają zmutowane ryby, ciszę i spokój zastępuje hałas samochodów, a świeże powietrze znika pod wpływem spalin i smrodu. Tutaj każdy połów to walka o przeżycie. Tutejsze ryby są nie tylko gigantyczne i przypominają rozmiarami dorosłe rekiny, ale i są niezwykle agresywne i uzbrojone w rzędy niebezpiecznych zębów. Niektóre potrafią razić prądem, inne powiększać swoje rozmiary jak rozdymka, a jeszcze inne zdolne są zatruć. Nic dziwnego, że podczas połowu używa się tak samo często zanęty jak pistoletów maszynowych, toporów i pił mechanicznych. W tych warunkach nawet inni wędkarze są niebezpieczni. W tej wersji programu wrogiem nie będą tylko ryby, ale przede wszystkim wasi rywale.

Gracze

Materiał sesyjny obejmuje najlepszych z najlepszych. Do finałowego etapu dostało się sześciu wędkarzy, którzy udowodnili swoje talenty w poprzednich etapach konkursu. O to ich sylwetki:

Syrious -> Pulpak Meyer, czyli stary, bezrobotny człowiek, który zbiera złom. Ma gdzieś to że się nie myje i je niezdrowe ryby. Od kiedy zwędził wędkę jakiemuś młodocianemu, bogatemu satyrowi nie marudzi na głód. Co tam, że zmutowane, ważne że jest co zjeść.

Kammer -> Indianin Papajapajapa jest rodowitym Brazylijczykiem. Od małego łowił ryby gołymi rękami i świetnie pływał. Swą pierwszą rybę złowił, gdy rodzice wrzucili go do Amazonki zaraz po porodzie. Wypłynął z dorodnym szczupakiem w mordzie. Teraz ma 23 lata i dorabia sobie sprzątając kanały.

Dartanion -> Bychu Dychu! Jego pseudonim wywodzi się od tego, iż zawsze był dobry w otrzymywaniu pieniędzy. Nieraz za sprawą spuszczonego komuś wpierdolu, innym razem za sprawą opłaty za niespuszczenie komuś wpierdolu. Może i wyglądał jak typowy osiłek, ale jego pasją było wędkowanie. Mógł to robić całymi dniami. Gdy jego koledzy w szkole chodzili na imprezy i zaliczali panienki, on wolał łowić ryby. Niejednokrotnie łowił w kanałach, z reguły w samotności. Niejednokrotnie rozmawiał z rybami, mówił do nich. Nigdy ich nie zabijał, zawsze po złowieniu rozmawiał z nią chwilę dosyć infantylnym językiem, po czym wypuszczał ją. Jak sam twierdził, ryby mają większe poczucie godności niż człowiek. Z ludźmi obchodził się w sposób prosty i szybki "nie podoba Ci się? No kurwa wpierdol lamusie"

Garett -> Centaur Siergiej Siergiejovich, czyli syn szefa ruskiej mafii. Przybył do Ameryki, gdyż naoglądał się w sieci filmików z tego ekstremalnego łowienia zmutowanych ryb. Uważa się za prawdziwego mafioso, chociaż ojciec nigdy nie dawał mu mieszać się w interesy. Jego ulubionym tekstem jest: Nie podskakuj bo ci zrobię z mordy Majdan w Kijowie.

Morglin -> Ignacy Ignaszewski. Zakończył swoją edukację po liceum, od tego czasu jest bezrobotnym na utrzymaniu rodziców. Jest gejem, większość wolnego czasu spędza na oglądaniu gejowskiego porno i słuchaniu ulicznego rapu. Jest chudy jak szkapa i ma kuca (fryzurę, nie zwierze). Na zawody wędkarskie udał się, bo liczy na znalezienie chłopaka. Nie umie łowić.

Trith -> Czesław Niemy. To pewnie nie jest nawet jego prawdziwe imię, ale jest niemy (i prawie ślepy) z powodu spożywanego metanolu. Typowy żul, który przez przypadek dostał się do Ameryki, bo pewnego razu po pijaku nocował w luku bagażowym samolotu, do którego wpełzł jeszcze bardziej po pijaku. Wszystko robi po pijaku, pod wpływem metanolu, w tym pije więcej, żyje w kanałach i łowi tutejsze zmutowane ryby by mieć czym zagryzać metanol.

Etapy

Przygoda składa z trzech fragmentów, podczas których kolejni wędkarze będą odpadać z rywalizacji, aż wyłoni się dwójka najlepszych.

Rozgrywka Drużynowa -> gracze zostaną podzieleni losowo na dwie grupy. Jedna z nich to będą Niebieskie Szczupaki, a drugą Czerwone Sumy. Osobno zostaną wpuszczeni na zanieczyszczony staw, gdzie przez piętnaście minut będą musieli wspólnie złapać łącznie jak najwięcej ryb, których waga po upływie limitu czasowego zostanie zsumowana. Ta drużyna która wyłowi więcej kilogramów przejdzie do następnego etapu. Wyjątkowo jednak najlepsza osoba z przegranego teamu będzie mogła spróbować sił w następnym etapie, ale będzie ona wybrana przez osoby z drużyny przeciwnej. Zawodnikom przysługują standardowe przyrządy do połowu typu wędka, podbierak, siatka, zestaw akcesoriów (ciężarki, żyłki, przypony, spławiki). Można łowić dowolną metoda. Dodatkowo każdy przed wejściem nad staw wybiera sobie jedną paczkę. Każda ma swój własny numer i pod każdą kryje się bardzo przydatna pomoc przy połowie.

Pojedynki -> Gracze zostaną podzieleni na dwa duety, które zmierzą się ze sobą w pojedynku jeden na jeden. Walki odbędą się w najczystszym jeziorze na świecie, które jest własnością słynnego miliardera na jego prywatnej wyspie. Zasiedlona jest przez niespotykane rodzaje rzadkich ryb. Nie tylko tych groźnych, ale i także małych, słodkich, zabawnych, a nawet inteligentnych. Zwycięzcą w pojedynku można zostać na dwa sposoby.

Wariant nr 1, czyli wygra ten, kto złapie rzadszą rybę. Każdy okaz podpisany jest literą. Im wyższa wartość litery, tym większa jej wartość. Hierarchia liter jest następująca: E, D, C, B, A, S! Ten kto złapie rybę z większą wartością, ten wygrywa. Jeśli zawodnicy złapią dwie ryby S, to wygra ten kto lepiej wypadnie przy głosowaniu telewizyjnym. Niektóre jednak nie są podpisane i nie mają żadnej wartości. Uwaga! Jezioro jest ogromne i znajduje się w środku niebezpiecznej dżungli. Możecie próbować się w niej kamuflować i kraść ryby przeciwnika. Nie jest to zabronione, a nawet wskazane. Wszystkie chwyty dozwolone.

Wariant nr 2, czyli pokonanie wrogiego gracza. Będzie wam przysługiwała losowo dodana broń. Pokonanie lub zabicie przeciwnika kończy się waszą wygraną.

W połowie tej rundy gracze będą mogli zagłosować jaki bonus w postaci magicznego przedmiotu wędkarskiego zostanie wam zrzucony helikopterem. Starajcie się więc zyskać sympatię widzów, bo nagroda będzie syta.

Bitwa o Pietruszkę -> Czyli krótkie starcie o zaszczytne trzecie miejsce. W tej konkurencji jeden z was zostaje wybrany, by przebrał się za rybę. Następnie zostaje wpuszczony do morza, gdzie grasują piranie i niebezpiecznie ryby, a także patrole Fantastycznego Związku Wędkarskiego. Drugi gracz wciela się w rolę wędkarza. Gracz-ryba wygra jeśli przez 5 minut nie da się złapać przeciwnikowi, ucieknie Związkowi Wędkarskiemu polującemu na niego z łódek i statków oraz przeżyje kontakt z innymi rybami. Gracz-wędkarz wygra, jeśli umieści przeciwnika w siatce.

Wielki Finał -> Na rwącej rzece płynnej lawy odbędzie się finałowa runda. Wygra ten kto złapie złotą rybkę, ale uwaga... w ogniu znajduje się Smocza Ryba, najpotężniejsza ryba w całej galaktyce zdolna pokonać każdego. Co jeszcze zabawniejsze, jeśli twój rywal zginie podczas walki z potworem, to ty także automatycznie zostaniesz zdyskwalifikowany, a bomba-chip umieszczona w twojej głowie wybuchnie. To są dopiero emocje! Łapać złotą, szybką i inteligentną rybkę, jednocześnie chronić rywala i walczyć z rybą-smokiem. Takie coś tylko w New York TV!

EDIT 21:43

Szczupaki -> Kammer, Garett, Morglin
Sumy -> Syrious, Dartanion, Trith

Edit 23:00

W rundzie grupowej sumy zniszczyły szczupaki prezentując o wiele większe i rzadsze okazy. Poza tym nie zostawili po sobie takiego bałaganu, byli bardziej medialni oraz lepiej znali się na połowach. Nieoceniony był też wpływ ich ekwipunku. Wylosowali o wiele lepszy sprzęt i warto też brać to pod uwagę. Szczęście także było po ich stronie.

Szczupaki

Zawartość Walizek:
Indianin -> Nóż do skrobania
Ignacy -> Wędka połączona z karabinem
Centuar-> Nieruchomy robak

Połów:
Centaur -> Karp 16kg
Zmutowane Ryby 5kg x 2

Łącznie = 26 kg

Sumy

Zawartość Walizek
Staruszek -> Pompa Wodna
Alkoholik -> Ciężarki będące bombami
Bychu -> Łódź Podwodna

Połów:
Pulpak -> Rybki 1kg x 12
Karasio-Łabędź 3,5 kg
Alkoholik -> Lin „choinka” 8kg
Dwugłowy Amur 4kg
Niezidentyfikowana ryba 3kg
Bychu -> Długi Węgorz 7 kg
Karp Syjamski 2 kg

Łącznie = 39,5 kg

Wyniki indywidualne:
Centaur (26 kg)
Pulpak (15,5 kg)
Alkoholik (15 kg)
Bychu (9 kg)
Indianin i Ignacy (0 kg)

Głosowanie na gracza, który przejdzie do następnego etapu:
Dartanion -> Kammer (3 pkt), Morglin (2 pkt), Garett (1 pkt)
Trith -> Garett (3 pkt), Kammer (2 pkt), Morglin (1 pkt)
Syrious -> Kammer (3 pkt), Garett (2 pkt), Morglin (1 pkt)

Wyniki: Kammer (8 pkt), Garett (6 pkt), Morglin (4 pkt)

Półfinały!

Syrious vs Dart

Bychu: Błazenek (E), Rozdymka (D), Płaszczka (C)
Dziadek: -

Starcie wygrane przez dziadka po celnym strzale ze snajperki. Dosyć zaskakujący pojedynek z szybką akcją, ciągłą wymianą ognia, ukrywaniem się oraz niespodziewanym strzałem starca.

***

Trith vs Kammer

Trith: Cętkowana Panga (C), Karłowaty Rekin (S)
Brazylijczyk: -

Braziljczyka prawie utopiły pawiany.

***

Walka o pietruchę -> Kammer vs Dart, czyli wygrana Bycha.

***

Zwycięzcą turnieju jest Syrious, którego postać znów z zaskoczenia złapała rybkę. Szybki finał!

Klasyfikacja:
1. Syrious
2. Trith
3. Dartanion
4. Kammer
5. Garett
6. Morglin

Morglin PW
5 października 2014, 01:01
Sesje RPG-ie na czacie zdecydowanie nie są dla mnie. Jakoś nie potrafiłem skupić się na tym co się dzieje, siedząc na innych kartach w przeglądarce i odpisując cokolwiek, byle odpisać. Znacznie lepiej bawiłem się oglądając.

Nie widziałem wszystkich starć, ale walki półfinałowe i ta o trzecie miejsce podobały mi się najbardziej.
temat: [RPG/CHAT] New York TV: Letnia Ramówka

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel