Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Klany w Ashanie
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3

Zehir-12 PW
25 września 2014, 22:06
Witam. Mam taką prośbę. Czy mógłby mi ktoś przypomnieć wszystkie klany mrocznych elfów i krasnali, wszelkie księstwa u ludzi i jakieś inne grupy
(o ile są). I oprócz tego czym się charakteryzowały dane grupy. W jakich klanach żyli jacy bohaterowie (specjalizujący się w magii czy walce). Jeśli ktoś ma czas i odpowiednią wiedzę to zapraszam do udzielenia głosu :)

Pozdrawiam

Wolfheart PW
10 marca 2015, 20:06
Tu masz nazwy klanów:

Mroczne Elfy:
1. Odłamki Nocy
2. Nocne Czerepy
3. Blizna Duszy- z tego klanu jest Raelag
4. Piętno Cienia

Wiem że był jeszcze piąty klan ale nie znam jego nazwy.

Krasnoludy:
1. Zimowa Wichura- z tego klanu są Wulfstan i Rolf
2. Wysoki Płomień- z tego klanu jest Hangvul
3. Ponura Stal- z tego klanu jest król Tolghar
4. Kamienna Pięść
5. Potężny Młot
6. Strażnicy Domu

Księstwa Imperium:
1. Księstwo Gryfa (potem księstwo Kruka bo ród Gryfa przejął władzę w Imperium)z tego księstwa są:
-(H5)Nikolaj
-(H6)Anton, Anastazja, Kirył, Sandor, Irina, Sławoj
-(H7)Iwan
2. Księstwo Wilka- z tego księstwa są Gerhart i Markus
3. Księstwo Jednorożca (po akcji Heroes 5 ich ród przejął władzę w Imperium ale nie wiem co potem stało się z ich księstwem)-z tego księstwa są Freyda i Godryk
4. Księstwo Charta- z tego księstwa jest Izabela
5. Księstwo Byka- z tego księstwa są Giovani, Ornella, Lukrecja i Sandro
6. Księstwo Jelenia- z tego księstwa są Duncan(H5) i Seamus(H7)
7. Dzielnica Imperialna (należy do rodu rządzącego Imperium. Wiem że najpierw należał do rodu Sokoła, który założył Imperium, potem do rodu Gryfa, a na koniec do rodu Jednorożca)

Bonus-Orkowie:
(wiem że klanów orków było bardzo dużo ale żeby cię nie męczyć wymienię ci trzy)
1. Czerwone Czaszki- z tego klanu jest Arantrok (Dark Messiah)
2. Białe Włócznie- z tego klanu jest Kraal(H6)
3. Czarne Czaszki (DoC)

Fandor PW
10 marca 2015, 22:29
Podczepię się pod temat i zapytam o domy w państwach magów i nekromantów, jak się nazywały, kto z nich pochodził i czym się zajmowały, gdyż trochę mi się to miesza.

Wolfheart PW
10 marca 2015, 22:44
To chyba było tak:

1. Dom Eterny- nekromanci (w H5 i H7 ten dom już nie należy do Srebrnych Miast)
2. Dom Chimery- odpowiedzialny za stworzenie orków i zwierzoludzi (np. minotaurów lub centaurów)
3. Dom Animy- odpowiedzialny za przywoływanie duchów żywiołów (np. dżinów)
4. Dom Materii- odpowiedzalny za tworzenie konstruktów takich jak gargulce, golemy i tytany

Dark Dragon PW
10 marca 2015, 23:09
Cytat:
Piętno Cienia- z tego klanu jest Raelag

Co to za bzdury? Raelag pochodzi z klanu Blizny Duszy :P.

Wolfheart PW
10 marca 2015, 23:11
A to przepraszam. Pomyliłem się. Już poprawiam panie kierownkiu :p

Wolfheart PW
11 marca 2015, 11:27
Wiem że to nie jest mój temat ale możecie mi tutaj zadawać pytania dotyczące Ashanu (stare uniwersum nie wchodzi w grę)

AlamarAlamarOd pytań na temat Ashanu czy ogólnie fabuły jest Biblioteka.

Viking PW
11 marca 2015, 12:56
@ Dark Dragon Pewnie chodziło o to, że w Heroes V Raelag przewodzi Piętnu Cienia. Warto tylko przypomnieć, że w celu objęcia nad nim władzy wygrał organizowany przez Strażnika Praw turniej.

Nicolai PW
11 marca 2015, 21:59
Tak z ciekawości... nie uważacie, że ten temat bardziej pasuje do Biblioteki Legend?

AlamarAlamarPrzeniesione

Alamar PW
12 marca 2015, 16:40
Wyjaśniając dokładniej kwestię klanów i podziałów wśród frakcji:

1. Mroczne elfy:
- Nightshard (Okruchy Nocy/Nocny Czerep) - handlarze; skupiają miłośników emocji (jak radość czy smutek)
- Shadowbrand (Piętno Cienia) - odludki (odelfy?), którzy unikają kontaktu z innymi; poszukiwacze tajemnic i sekretów duszy
- Soulscar (Blizna Duszy) - chcący zemsty kultyści demonów; zafascynowani bólem, cierpieniem i szaleństwem; wybici do nogi przez Raelaga w H5

2. Kurduple:
- Grimsteel (Klan Ponurej Stali) - wojownicy
- Deepflame (Klan Wysokiego Płomienia) - strażnicy wiedzy oraz kapłani run Arkatha
- Stronghammer (Klan Potężnego Młota) - rzemieślnicy i metalurdzy
- Winterwind (Klan Zimowego Wichru) - odkrywcy i treserzy niedźwiedzi
- Stonefist (Klan Kamiennej Pięści) - architekci i rzeźbiarze
- Hearthguard (Klan Strażników Domu) - kanclerze i doradcy

3. Czarodzieje:
- House Anima (Dom Animy) - przywoływacze żywiołaków i dżinnów z Al-Imral
- House Chimera (Dom Chimery) - Karmazynowi Czarodzieje z Al-Rubit, twórcy Orków i Zwierzoludzi; obecnie na dobrowolnym wygnaniu w Wolnym Mieście Karthalu
- House Eterna (Dom Eterny) - nekromanci Pajęczej Bogini z Al-Betyl; wygnani do Hereshu, gdzie założyli własne państwo (zniszczone po Wojnie Złamanego Kostura)
- House Materia (Dom Materii) - alchemicy i konstruktorzy golemów i tytanów z Al-Safir. De facto obecni władcy Srebrnych Miast

4. Nagi:
- Hashima - Królestwo Lotou rządzone przez Wieczną Cesarzową. Główne państwo nag
- Shanriya - nagi mieszkające w Górach Cienia (Deep Mountains) na wschód od Świętego Imperium wśród wiecznych lodów. Nie podlegają rządom Wiecznej Cesarzowej.
- Sayama - nagi mieszkające w oazach na Pustyni Sahaar, przybyły tam w poszukiwaniu Wieży Marzyciela

5. Orki
- Ranaar - orki ze stepów na wschód od Świętego Imperium; wśród nich Klan Czarnej Czaszki z Gór Cienia
- Pao - orki z tropikalnego Archipelagu Pao na południe od Świętego Imperium; Klan Białej Włóczni (wyemigrował do Królestwa Gryfa) oraz Czerwonej Czaszki
- Sahaar - orki z Pustyni Sahaar na zachód od Siedmiu Miast.

Acid Dragon PW
12 marca 2015, 17:02
A ja może dodam słowo wyjaśnienia o księstwach Imperium. Ich liczba i rodzaje się różnią w czasie.

Tuż przed zjednoczeniem Imperium istniało 6 klanów ludzi: Sokoła, Gryfa, Wilka, Charta, Jednorożca i Byka (brak Jelenia z jakiegoś powodu).

EDIT: Jak zauważył Alamar, jeden z pobocznych tekstów w MMX mówi jeszcze o dwóch klanach: Borsuka i Lisa, które zostały wybite przed lub w trakcie zjednoczenia. Kompendium Ashanu milczy na ich temat.



Po zjednoczeniu i około akcji Heroes VI księstw jest 7 (Jeleń wliczony) - jeśli liczyć prowincję imperialną Sokoła jako księstwo.



Po akcji Heroes VII i za czasów Heroes V następuje zmiana granic - księstwo Sokoła znika, a prowincję imperialną zajmuje Gryf, z kolei większość ziem Gryfa staje się nowym księstwem: Kruka. Mamy więc 7 księstw:
Gryfa, Kruka, Jednorożca, Charta, Wilka, Byka, Jelenia



Po akcji Heroes V mamy prawdopodobnie nowe zmiany administracyjne, ze względu na objęcie tronu cesarskiego przez księżniczkę Jednorożca. Nie jest to jednak opisane (a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo), czy księstwo Gryfa dalej istnieje i czy prowincja imperialna zmieniła właściciela, czy też np. zmieniono tylko nazewnictwo.

Ogólnie przez historię Imperium przewija się w sumie 8 księstw, ale nigdy w tym samym momencie historii.

Garett PW
12 marca 2015, 17:08
Cytat:
Po akcji Heroes VII i za czasów Heroes V następuje zmiana granic - księstwo Sokoła znika, a prowincję imperialną zajmuje Gryf, z kolei większość ziem Gryfa staje się nowym księstwem: Kruka.

Dodam, że władcy Księstwa Kruka to (najprawdopodobniej) potomkowie Sandora, który takie właśnie imię przyjął w MMX.

Alamar PW
12 marca 2015, 17:13
Acid:
A ja może dodam słowo wyjaśnienia o księstwach Imperium. Ich liczba i rodzaje się różnią w czasie.

Przed zjednoczeniem Imperium istniało 6 klanów ludzi: Sokoła, Gryfa, Wilka, Charta, Jednorożca i Byka (brak Jelenia z jakiegoś powodu).
Podczas zjednoczenia istniało osiem klanów - te co wymieniłeś plus Borsuki i Lisy. Jednakże te dwa ostatnie nie chciały poddać się woli Ronana Sokoła i zostały wybite.

Archont Belketh:
Ronan zabił wodza klanu Ogara, a jego osieroconego syna uczynił w zamian księciem Charta. Poślubił piękną córkę klanu Gryfa i mianował jej ojca księciem. Potem oddali mu hołd wodzowie klanów Byka i Jednorożca. Lisy i Borsuki, które odmówiły, zostały wyrżnięte do nogi. W końcu Wilk, przyparty do morza, odrzucił swój miecz i zaprzysiągł wierność nowemu Imperatorowi.

Dark Dragon PW
13 marca 2015, 08:57
Cytat:
@ Dark Dragon Pewnie chodziło o to, że w Heroes V Raelag przewodzi Piętnu Cienia. Warto tylko przypomnieć, że w celu objęcia nad nim władzy wygrał organizowany przez Strażnika Praw turniej.

Chcesz przez to powiedzieć, że wszyscy mieli się domyślać o co chodziło autorowi wypowiedzi? Ja się akurat domyśliłem, ale część użytkowników mogło mieć problem i wziąć to za fakt.

Do kompletu dorzućmy jeszcze władców demonów (przed przejęciem władzy przez Kha-Beletha):

Ur-Jubaal, Władca Szaleństwa
Ur-Vomoch, Władca Żarłoczności
Ur-Aazheel, Władca Rozpłodu
Ur-Traggal, Władca Bólu
Ur-Khrag, Władca Zniszczenia
Ur-Hekal, Władca Nienawiści

Alamar PW
13 marca 2015, 10:09
Cytat:
Ur-Aazheel, Władczyni Rozpłodu
Władca Rozpłodu - demony nie mają płci i na 199% "władczyni" to wymysł polskiego tłumacza - w oryginale wszyscy Władcy Demonów są opisani tak samo.

Acid Dragon PW
13 marca 2015, 10:26
Jak już się Alamar czepił, to się podczepię pod jego czepialstwo i wspomnę, że dwie literówki poprawiłem: Ur-Jubaal, a nie Ur-Jubaala i Ur-Traggal, a nie Ur-Traggala. Wikipedia kłamie.

źródło

Alamar PW
13 marca 2015, 10:36
Cytat:
Wikipedia kłamie.
Heroes 6 także - w grze są właśnie tego typu pomyłki, które skorygowano dopiero w kompendium i nowszych grach Might and Magic Ubisoftu.

Fandor PW
14 marca 2015, 14:30
Jest więcej informacji o klanach Borsuka i Lisa? Ciekawi mnie też jakiś spis książąt i dynastii łącznie z pokrewieństwem.

Alamar PW
14 marca 2015, 15:52
Nic więcej nie ma, zaś jeśli chodzi o spis dynastii, to w Might and Magic X jest książka dotycząca Dynastii Sokołów wraz ze spisem władców.

Nicolai PW
24 czerwca 2016, 22:21
Swoją drogą jak sprawa wyglądała u Elfów? Mamy jakiś lepszy wgląd w czasy sprzed centralizacji niż notka stąd?
Soft:Ubi:
Omamiony pochlebcami Najwyższy Król Arniel uznaje, że siły elfów są zbyt zdecentralizowane i że tradycyjny sposób wyboru najwyższego władcy (przez wspólną wizję druidów) jest niegodny zaufania. Rozwiązaniem tego jest uzurpacja praw okolicznych elfich królów, odarcie druidów z ich autorytetu i ustanowienie jego własnego tytułu dziedzicznym.
Może błędnie to interpretuję, ale czy urząd wysokiego* króla istniał przed reformami Arniela? Był on władzą zwierzchnią nad innymi królami i królowymi takimi jak Tuidhana? Tak to było czy może nadinterpretuję ten tekst?
*W oryginale było "High King".
strona: 1 - 2 - 3
temat: Klany w Ashanie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel