Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Sprawdźmy Ubisoft!
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3

Matheo PW
21 września 2014, 15:11
Obecny wydawca gier marki Might and Magic, bardzo często pyta o zdanie fanów. Często pojawiają się ankiety, które mają zobrazować opinię graczy. Podobno decydują one o tym, co pojawi się w grze. W przypadku głosowania Forteca vs Sylvan, pojawiły się komentarze sugerujące, że ankieta od początku była ustawiona. Ponieważ w końcowej fazie, różnica głosów nie ulegała zmianie. Mogło to być spowodowane wieloma czynnikami:
- Zdecydowana większość zainteresowanych z pewnością zagłosowała w pierwszych dniach głosowania.
- Jeden głos mógł stanowić 0,5% lub nawet 0,2% (np 5 głosów = 1%).
- Ankieta była od początku ustawiona, a całe głosowanie to tylko "chwyt marketingowy".

To tylko przypuszczenia, które zawsze będą przypuszczeniami? Otóż nie! Wystarczy, że część użytkowników Groty ustali, w którym momencie odda głos. Jeśli 10 lub 20 osób zagłosuje w tej samej minucie, to efekt będzie musiał być widoczny. Nie musimy głosować na to samo (chociaż tak byłoby najlepiej). Z pewnością pojawi się głosowanie Loch vs Inferno. Moglibyśmy poczekać aż liczby staną w miejscu i wtedy zagłosować większą grupą. Można napisać taki sam wątek w Jaskini Behemota, wtedy będzie Nas jeszcze więcej.

To kto chce sprawdzić Ubisoft!?

AmiDaDeer PW
21 września 2014, 15:20
Matheo:
Jeśli 10 lub 20 osób zagłosuje w tej samej minucie, to efekt będzie musiał być widoczny.
Nie będzie musiał. Wystarczy, że głosujących będzie więcej niż 2000. A tylu na pewno jest.

Alamar PW
21 września 2014, 15:31
Cytat:
głosujących będzie więcej niż 2000. A tylu na pewno jest.
Statystyki na potwierdzenie tych słów w takim razie poproszę.

Trith PW
21 września 2014, 15:46
Cytat:
Jeden głos mógł stanowić 0,5% lub nawet 0,2% (np 5 głosów = 1%)
Głosowanie ze stałą wartością procentową głosu dla głosowania z nieograniczoną liczbą głosujących? Panowie, 300% normy.

Warmonger PW
21 września 2014, 15:50
Cytat:
Ponieważ w końcowej fazie, różnica głosów nie ulegała zmianie
Efekt skali, prawo wielkich liczb itp. Krótko mówiąc, statystyka.

Jeśli nie macie bezpośredniego dostępu do danych, musicie zaufać wynikom na wiarę.

Matheo PW
21 września 2014, 15:54
Cytat:
Jeśli nie macie bezpośredniego dostępu do danych, musicie zaufać wynikom na wiarę.
Albo spróbować to sprawdzić. Jeśli będziemy głosować osobno, to sprawdzenie tego jest niemożliwe. Jeśli umówimy się na to by zagłosować w jednym momencie, to szansa jest co najmniej realna.

Kastore PW
21 września 2014, 15:59
Matheo:
Jeśli umówimy się na to by zagłosować w jednym momencie, to szansa jest co najmniej realna.
Ale jak wynik się nie zmieni to nie będziesz mógł stwierdzić, czy rzeczywiście Ubisoft ma coś za uszami, czy po prostu jest za dużo głosujących.

AmiDaDeer PW
21 września 2014, 16:08
Alamar:
Statystyki na potwierdzenie tych słów w takim razie poproszę.
-_-

Spójrz sobie na liczbę komentarzy pod głosowaniem.

Warmonger PW
21 września 2014, 16:13
Na chwilę obecną 6436 komentarzy. Możemy podejrzewać, że oddanych głosów jest wielokrotnie więcej.

Nicolai PW
21 września 2014, 16:27
Matheo:
W przypadku głosowania Forteca vs Sylvan, pojawiły się komentarze sugerujące, że ankieta od początku była ustawiona.
A jak dla mnie takie wyniki głosowań są bardziej prawdopodobne niż te obecne. Większość ludzi zagłosowało na samym początku, a preferencje dotyczące tego czy się woli Elfy czy Krasnoludy nie zmieniają się z dnia na dzień. Poza tym powołam się na statystykę według której na podstawie grupy kilkuset osób można estymować rozkład danej cechy w całej populacji. Innymi słowy rozkład preferencji w grupie stu osób będzie bardzo zbliżony do tego w grupie kilku tysięcy osób. Zobacz sobie na sondaże przedwyborcze, one są przeważnie robione na grupie tysiąca osób, a w miarę dobrze reprezentują preferencje tej połowy narodu, która chodzi do urn (no chyba, że jesteś CBOS-em czy TNS-em). To właśnie duże wahania byłyby podejrzane.
Przy głosowaniu na temat preferencji strategicznych w Sylwanie trzeba kierować się inną logiką, bo ludzie mogą przemyśleć sprawę i zmienić swoje poparcie, aczkolwiek takie wahania są jak dla mnie podejrzane. Możliwe, że skoro narzekano na pierwsze głosowanie to postanowili pogrzebać w drugim, by było bardziej prawdopodobne.
Matheo:
Jeśli 10 lub 20 osób zagłosuje w tej samej minucie, to efekt będzie musiał być widoczny.
Zależy od tego ile głosów jest już w puli. Jakby zagłosowało mniej niż dwa tysiące graczy to zauważylibyśmy coś, jeśli nie to lipa ;)

Matheo PW
21 września 2014, 16:37
Z mojego pierwszego postu raczej wynika, że rozumiem działanie takiej ankiety od strony technicznej. Chodzi o to, by sprawdzić, czy głosy faktycznie mają jakiekolwiek znaczenie. Czy są tylko zabawą, dla zabicia czasu przed wydaniem gry.

Kammer PW
21 września 2014, 16:40
Super. Jak zamierzasz to sprawdzić?

Nicolai PW
21 września 2014, 16:42
@Up: Przeczytaj pierwszy post ;)

Alamar PW
21 września 2014, 16:43
Hobbit:
Spójrz sobie na liczbę komentarzy pod głosowaniem.
Jak rozumiem każdy komentarz to jeden głos, tak?
Czyli jeśli dana osoba napisała dziesięć komentarzy, to mam liczyć to jako 10 głosów?

Kammer PW
21 września 2014, 16:45
@Nicolai: Już precyzuję.

Jak zamierzesz to skutecznie sprawdzić?

Warmonger PW
21 września 2014, 16:47
To brzmi jak próba obalenia rządu poprzez niepójście na wybory. Jesteś pyłem wobec potęgi Ubisoftu ;), a istnienie Groty wśród społeczności graczy HoMM jest na granicy błędu statystycznego.

Nicolai PW
21 września 2014, 17:06
@Alamar: Weź poprawkę, że 10% użytkowników odpowiada za 90% ruchu. Komentujący to dosyć mały wycinek głosujących ;)

Matheo PW
21 września 2014, 17:12
Cytat:
Jak zamierzesz to skutecznie sprawdzić?
Przykładowo 50 głosów w jednym, umówionym momencie. Jeden głos nie musi się równać jednej osobie.

Cytat:
To brzmi jak próba obalenia rządu poprzez niepójście na wybory.
Kompletnie nie dostrzegam podobieństw. Porównałbym to do namawiania mieszkańców jednej wsi. Aby głosowali na partię, która nie ma szans na wygranie wyborów. Nic to nie da, ale naprawdę wiele można dzięki temu sprawdzić.

Cytat:
Jesteś pyłem wobec potęgi Ubisoftu ;)
Ja sam tak.

Cytat:
a istnienie Groty wśród społeczności graczy HoMM jest na granicy błędu statystycznego.
Nie sądzę. Co trzeci grotowicz ma konto na innym forum o tematyce M&M. Część głosów oddali tak zwani "sezonowcy", czyli ktoś kto interesuje się czymś, co jest popularne i nowe.

Kammer PW
21 września 2014, 17:27
Matheo:
Przykładowo 50 głosów w jednym, umówionym momencie. Jeden głos nie musi się równać jednej osobie.
HI-PO-KRYZ-JA. raz mówisz, że wyniki są fałszowane, bo ludzie zakładają multikonta, a potem namawiasz do tego samego?

Matheo PW
21 września 2014, 17:56
Raz, nie zrozumiałeś w jakim celu założyłem temat. Dwa, wskaż miejsce, w którym zarzuciłem komukolwiek fałszowanie wyników poprzez zakładanie multikont. Trzy, w celach naukowych niektóre zasady można łamać.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Sprawdźmy Ubisoft!

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel