Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
Którą armię leśnych elfów wolisz?
Siła lasu (wariant defensywny) (37)
 
 36%
Równowaga ziemi (wariant zrównoważony) (40)
 
 39%
Furia Sylanny (wariant ofensywny) (25)
 
 25%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 28 - 29 - 30

Matikun PW
14 września 2014, 23:01
Kiczowate zestawienie to właśnie 2 rusałki w trzonie, cała ta Furia zmienia Sylwan w bardzo znacznym stopniu, jest to najgorsze zestawienie, bardzo kiczowate, tak samo jak to, że Driady, żeby działać potrzebują drzewca, czyli albo wybór czempa będzie ułatwiony, albo ent będzie dużo słabszy od smoka, czego bym nie chciał. Cokolwiek. Siła, balans, tylko nie furia ze zwierzyną łowną jako jednostką, ale dobra głosujcie sobie na Furię, potem będzie płacz i zgrzytanie zębów, że ten Sylwan jakiś niesylwanowaty i nie bardzo.

Acid Dragon PW
14 września 2014, 23:04
Cytat:
Nie wiem co ludzie mają do węży i szmaragdowych rycerzy.
No faktem jest.
Co do węży - jestem jeszcze w stanie zrozumieć. Nawet jeśli będą wyglądać fantastycznie, to pierwsze wyobrażenie to jednak - no cóż - zwykły wąż. Mało efektowna jednostka.
Ale Szmaragdowi Rycerze? Nawet twórcy nie wiedzą jeszcze jak to będzie wyglądać. Nawet nie wiadomo, czy to będzie jeździec, czy nie. Może wyglądać naprawdę epicko. Może też wyglądać kiepsko, jak czołgo-elf. Tu akurat z krytyką bym się wstrzymał do ujrzenia pierwszych koncepcji.

Nerevar PW
14 września 2014, 23:07
Cytat:
Kiczowate zestawienie to właśnie 2 rusałki w trzonie
A czemu jest to kicz? Szczególnie, że wg. Kompendium to dwie zupełnie inaczej wyglądające jednostki.

Cytat:
tylko nie furia ze zwierzyną łowną jako jednostk
Ano tak, koń z jednym rogiem to super jednostka, dwurogi zwierz to zaś tylko zwierzyna łowna...

Matikun PW
14 września 2014, 23:10
Wiecie co zauważyłem? Że cała VII jest małym mrugnięciem do fanów II. Swordbearer, który może nie wygląda jak paladyn, ale jednak ma cechy wspólne, dalej jest feniks, w następnym głosowaniu wygrają elfy mhroczne i wszystkie frakcje, jak i ich legendarne jednostki będą takie jak w II! :)
A co do Szmaragdowych, to kojarzą mi się po prostu z elficką półciężką piechotą.
EDIT:
Cytat:
A czemu jest to kicz? Szczególnie, że wg. Kompendium to dwie zupełnie inaczej wyglądające jednostki.
Dodawanie drugiej rusałki, która różni się wyglądem to zapychanie slota i prawdopodobny brak pomysłów. "A co, walnijmy dwa duszki tak jak w Sankuarium tylko dajmy im różny wygląd i wszyscy będą happy."

KammerKammerKomendy na forum

Nerevar PW
14 września 2014, 23:15
Cytat:
Dodawanie drugiej rusałki, która różni się wyglądem to zapychanie slota i prawdopodobny brak pomysłów. "A co, walnijmy dwa duszki tak jak w Sankuarium tylko dajmy im różny wygląd i wszyscy będą happy."
Zupełnie inny wygląd i zdolności to nic, ważne, że dla Ciebie to dwa rodzaje rusałek, więc z automatu kicz i brak pomysłów. ;P

Zehir-12 PW
15 września 2014, 09:12
Doszedłem do wniosku, że dużo lepsze by było, gdyby Ubi SAMO zrobiło armię elfów czemu? Bo jak dostajemy już gotowi armię, no to po prostu musimy się z tym pogodzić, najwyżej jak się nie spodoba, to tą rasą będziemy grać rzadziej. Ale tu taj jest jeszcze gorzej, bo ja na przykład grałbym siłą, albo balansem, ale nie chciał bym grać furią. I przez to, gdy furia wygra (a póki co prowadzi {Sylanno, zrób coś z tą herezją!}) będę rozczarowany i raczej nie będę miał ochoty zbyt często grać elfami :/

Demorator PW
15 września 2014, 09:31
@Zehir-12 Czyli generalnie, nic się nie zmieni, bo jeżeli wygra furia to ty nie będziesz grał elfami, a jeżeli Ubi wrzuciłby elfy z dwoma rusałkami itd. bez głosowania, to też byś nimi nie grał. Różnica jest taka, że możesz się trochę dłużej podenerwować.

Nicolai PW
15 września 2014, 11:38
Furia Sylanny na prowadzaniu i Siła Lasu daleko z tyłu? Ciekawe czy kiedyś się to ustabilizuje? Jak nie to możemy mieć problem, bo godzina zamknięcia może wpłynąć na ostateczny wynik.
@Matikun: Nie wiem czy dobrze rozumiesz znaczenie słowa "kicz". Za Wikipedią jest to utwór o miernej wartości, schlebiający popularnym gustom, który w opinii krytyków sztuki i innych artystów nie posiada wartości artystycznej". Nie wiem czy rozdzielenie Driady i Rusałki można uznać za uderzające w popularne gusta nie nie posiadające wartości artystycznej.
Czy H7 nazwałbym mrugnięciem okiem do fanów H2? Jest ten Mieczownik przypominający Paladyna, ale nic poza tym. Sylwan wygrało dzięki głosowaniu, a nie dlatego, że ktoś chciał nas uszczęśliwić. Do tego skład osobowy tego zamku może mocno się różnić od tego z Dwójki, a Loch jeszcze nie wygrał ;)
@Nerevar: Dwie zupełnie jednostki co jest zagraniem mocno na siłę, a poza tym spójrz na Rusałkę. Wygląda jakby chodziła z Pokemon of Might and Magic. Wolałbym Satyra, Tancerza Ostrzy czy Niziołka niż ten liść w kształcie shurikena.
@Zehir-12: A co jeśli opcja, którą wybrałby Ubi byłaby jeszcze gorsza? Chociaż według mnie twórcy bardziej kierowaliby się balansem niż "lubię Feniksy" co u fanów jest dosyć częste. Sam chyba przeniosę swój głos z Siły Lasu na Równowagę, bo wolę ją od Furii. Jestem ciekawy Korzennego Węża, nie ma kuców w Elicie, są lotniki i Czempioni się różnią od siebie.




Acid Dragon PW
15 września 2014, 11:44
Alamar zwrócił mi uwagę na ciekawostkę. Nasze głosowanie niemal identycznie pokrywa się zarówno w procentach, jak i liczbach z głosowaniem na Heroes Community. A w oficjalnym głosowaniu na odwrót :P.

Eruanno PW
15 września 2014, 12:26
Różnią się, ponieważ w przeciwieństwie do oficjalnego głosowania nie ma możliwości zmiany głosu.

Przyznam również, że fauny lub satyry stanowiłyby ciekawy zamiennik nimf.

Nerevar PW
15 września 2014, 15:01
Kilka informacji z HC:
- Drzewce z Siły będą mieć wyższą obronę niż atak i przeciętną inicjatywę
- Drzewce z Równowagi będą mieć przeciętną obronę i inicjatywę, niższy atak ale więcej zdolności
- Drzewce z Furii mają najwyższe statystyki ale najmniej zdolności.
- Siła poświęca mobilność na rzecz wyższego ataku
- Równowaga opiera się na zdolnościach jednostek i mobilności
- Furia bazuje na wysokiej inicjatywie i obrażeniach kosztem mobilności i zdolności
- Za miesiąc głosowanie na jednostki Twierdzy
- W jednej z opcji będą Behemoty, Ptaki Gromu się nie pojawią, ma za to być czempion związany z wodą (który będzie dominował w bitwach morskich).

KammerKammerŹródło.

Matikun PW
15 września 2014, 15:17
Z miejsca zagłosuję na behemoty :P. Tak bardzo mi ich brakowało, tak bardzo! Te wszystkie informacje są bardzo ciekawe, ja chyba wolę, żeby miał więcej zdolności, chociaż może stracić trochę rolę tanka :I. Przeciętna obrona? Na pewno? xD

Nicolai PW
15 września 2014, 15:38
Brakuje mi Behemotów i zagłosuję na nie w ciemno, tylko boję się, że reszta setu będzie beznadziejna i przez to nie zostanie on wybrany. Lepiej byłoby głosowanie na poszczególne poziomy, a potem z tego stworzyłoby się ostateczny zestaw.
PS. Rychło w porę zaczęli opisywać te armie ;)

Eruanno PW
15 września 2014, 16:03
Co myślicie o tej większej liczbie zdolności w przypadku balansu? Nie wydaje wam się, że nadmiar zdolności spowoduje iż nie będziemy w stanie tego wszystkiego wykorzystać w walce? Nie lepiej posiadać kilka zdolności, które w pełni wykorzystamy i dodatkowo nasze jednostki będą znacznie silniejsze?

Wiem, że wiele z nich może być zdolnościami pasywnymi, boję się jednak że pomimo całego ich wachlarzu, w bitwie wykorzystamy przykładowo 80% możliwości całej frakcji. Z jednej strony dobrze, że armia zyskałaby elastyczność i przydatność w bardzo rożnych sytuacjach, a z drugiej martwi mnie, że te symboliczne 20% pozostanie niewykorzystane, podczas gdy mogłoby być wykorzystane na siłę, mobilność, inicjatywę i obronę.

Alamar PW
15 września 2014, 16:22
Cytat:
Z jednej strony dobrze, że armia zyskałaby elastyczność i przydatność w bardzo rożnych sytuacjach, a z drugiej martwi mnie, że te symboliczne 20% pozostanie niewykorzystane, podczas gdy mogłoby być wykorzystane na siłę, mobilność, inicjatywę i obronę.
Jak rozumiem, mówisz o Sile lub Furii oraz Driadach, gdy wybierzemy Smoka zamiast Drzewca? :P
Osobiście nie podoba mi się, że rolą czempiona (Drzewiec, ale również Smok) u elfów ma być ochrona jednostek (strzelców) - nie po to się ich kupuje, by stali w tylnej linii i nic nie robili.

mr_R PW
15 września 2014, 16:56
Prawdopodobny może być powrót potworów morskich z IV do twierdzy i tak zagłosuje na Behemoty i cyklopy.

Alamar PW
15 września 2014, 17:05
Nikt nie wspomniał ani słowa o Potworach Morskich, to tylko ktoś dał grafikę tej jednostki, na podstawie zlepku słów pracownika Limbicu:

Cytat:
We will also have a water/sea based champion as possible choice and it will be by far the most dominant unit of the game in sea-battles.

Mamy też wodnego/morskiego czempiona, jako jedną z możliwości do wyboru, i będzie to z pewnością najbardziej dominująca jednostka w bitwach morskich.
Stwierdzenie to padło przy okazji słów o Twierdzy, ale czy dotyczyło czempionów Orków, czy też neutralnej jednostki, tego nie sposób w jednoznaczny sposób na razie ustalić.

A osobiście myślę, że to może być żółw, który jest w DoC-u (nawet dwa rodzaje).

Kammer PW
15 września 2014, 17:10
Mówisz o tych:



Nie bardzo to widzę. Kami należał do nag, a Żół z Gór Cienia jest z Gór Cienia. :P

Zehir-12 PW
15 września 2014, 17:14
I tak oto balans znów znalazł się na prowadzeniu. Kryzys zażegnany. Modlę się do Sylanny, by ów kryzys już nie wrócił :P

Acid Dragon PW
15 września 2014, 17:17
O Jednostkach Twierdzy porozmawiamy za miesiąc i/lub w innym temacie.

Na razie wracamy do Sylvan. Potwierdza się, że mimo różnic w parametrach, zarówno Siła Lasu, jak i Furia Sylanny dostanie na ostatnim poziomie do wyboru dwóch "heavy walkers". Więc odpadają wymysły co niektórych, że może Drzewiec będzie strzelał lub któryś stwór nie będzie tankiem. Oba stwory są tankami i oba stwory mają osłaniać tyły. Tak powiedzieli twórcy.

Wybór czempiona w wyniku "niedogadania się" w sprawie Zielonego Smoka, będzie ograniczony do "tank vs tank" i wydaje mi się, że teraz już nikt nie może powiedzieć, że tak nie będzie.

No chyba, że wybierzemy Feniksy.

Jeśli przez moment zapomnimy o kwestii mitologii i klimatu, to jednak wybór miedzy szybką, lotną jednostką uderzeniową, a wolnym i silnym tankiem ma moim zdaniem znacznie większy sens niż alternatywa.

Nawet jeśli ktoś uważa, że strategia czempiona-tanka jest najlepsza dla Sylvan, to chyba zgodzi się ze mną, że lepiej mieć wybór i są sytuacje, w których lepiej jest użyć innej strategii (chociażby podczas oblężeń).

Poza tym, Równowaga Ziemi to jedyna opcja, w której będzie można mieć w armii ZARÓWNO Drzewce, jak i Smoki, a więc nawet miłośnicy tanków powinni być zadowoleni.
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 28 - 29 - 30
temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel