Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
Którą armię leśnych elfów wolisz?
Siła lasu (wariant defensywny) (37)
 
 36%
Równowaga ziemi (wariant zrównoważony) (40)
 
 39%
Furia Sylanny (wariant ofensywny) (25)
 
 25%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 ... 26 - 27 - 28 - 29 - 30

Xelacient PW
26 września 2014, 00:43
Wiecie co? Ja też ostatecznie zagłosowałem na "Perfekcyjny balans ziemii", bo fetysze, fetyszami, ale trzeba tu dbać o dobro fandomu.

Cała ta sytuacja przypomina mi trochę historię z Forge, mi osobiście bardzo podobał się pierwotny zamysł brudnej, złomowatej technologii i wolałbym coś takiego niż wizję "tajemniczych technologii tajemniczych świateł i tejemniczych kryształów".

Jednak gdyby użyto tego "tajemniczego" designu to nie byłoby tego całego hejtu i Forge mogłoby wejść do gry.

I tak samo jak wolałbym jeleńkowatą-żartobliwą-eksperymetalną-nie-wiadomo-co jeszcze-krytycy-wymyślą-żartobliwą "Furię Lasu" to jednak niech już będzie "Balans"... na pocieszenie będę miał przynajmniej węże. A dzięki temu co niektórym, może zady nie pękną z żałości i będzie mniej hejtów na grę. ;)

Nicolai PW
26 września 2014, 01:20
Chciałbym podziękować wszystkim, którzy postanowili zginąć zagłosować ku chwale Równowagi. Jeszcze nic nie jest przesądzone i przewaga zwycięzcy będzie bardzo minimalna. Dlatego Soft: Ubi dał sobie dużo czasu na ogarnięcie tego bajzlu. Muszą wyłuskać wszystkie multikonta, a to nie będzie łatwe, bo pewnie część szła przez proxy. Ogólnie wszystko może się zdarzyć, ale trzymajmy kciuki. Prawda Równowaga zwycięży!

Nemomon PW
26 września 2014, 03:23
Teraz brakuje na Acid Cave tajemniczej, acz jawnej, listy kto na którą opcję głosował i rozpoczęcia szykan, a prześladowań tych, którzy odważyli się zagłosować na niepopularną opcję...

Tarnoob PW
26 września 2014, 03:54
Tak nieładnie donosić, ale Acid na jaskiniowym ognisku już zaczął się wygrażać – m.in. Dagonowi, Crazy’emu i mnie – że wydłubie oczy łyżeczką lub jeszcze gorzej potraktuje (np. przez wsadzenie krasnoluda do ich zbroi) wszystkich, co zagłosowali na Furię. Sam naraziłem się delikatną sugestią, że w sumie żadna opcja nie kłuje w o­czy i dałaby radę z paroma poprawkami. Jak żywym, pierwszy raz widziałem Acida używającego Caps Locka.

To chyba świadczy o tym, w jakiej FURII ekhm, ekhm, gniewie, jest Acid, i że szykanowania na pewno żadnego de­likwenta nie ominą. O to Nemomonie nie musisz się martwić. >:-)

Mojem zdaniem skromnem, żaden z zaproponowanych zestawów nie jest optymalny. 8 jednostek na miasto to i­de­al­na okazja, żeby połączyć w jedną frakcję stwory natury z różnych części, które czasami lądowały poza miastem jako neutrale, we Wrótach Żywiołów albo nie było ich w ogóle.

Częściowo osiągnięto ten sukces w Heroes V – bo centaury zatrzymano w Twierdzy, robiąc miejsce dla bra­ku­ją­cych rusałek, a krasnoludy wywalono (dość słusznie – bo spowalniają miasto), robiąc miejsce dla przywróconych, brakujących druidów. Zachowano też ważną nowinkę z Heroes III, czyli drzewce (inna historia, że spartaczone i tru­d­no powiedzieć, czy gorsza jest wersja z finalnej gry czy z bety). Niestety nie ma pegazów, a szkoda, bo nie pasują do prawie żadnego innego miasta – może ostatecznie do magów lub ludzi. Tancerze ostrzy – klimatyczni, tylko czemu kosztem pegazów? No i niestety zabrakło feniksów – ale Heroes VII świetnie to rozgrywa, robiąc wy­bór czempiona.

Tym sposobem znajdziemy obok siebie klasyków z różnych gier – starego, dobrego paladyna z H1–2 obok anioła, być może behemota obok cyklopów (które w H3 i H4 niepotrzebnie straciły, ale w H5 i H6 na szczęście wzmoc­nio­no je z nawiązką), i wreszcie marzenie, o którym pewnie tak śnił Acid i reszta groty – Feniksy czarodziejki ramię w ra­mię ze Smokami. :-)

Nicolai PW
26 września 2014, 10:23
Tarnoob:
Tak nieładnie donosić, ale Acid na jaskiniowym ognisku już zaczął się wygrażać - m.in. Dagonowi, Crazy'emu i mnie - że wydłubie oczy łyżeczką lub jeszcze gorzej potraktuje (np. przez wsadzenie krasnoluda do ich zbroi) wszystkich, co zagłosowali na Furię.
Nie mów tak, bo wydłubię oczy łyżeczką to sarkazm był ;)
Tarnoob:
Sam naraziłem się delikatną sugestią, że w sumie żadna opcja nie kłuje w oczy i dałaby radę z paroma poprawkami.
Tak? To chyba też podpadnę, bo też tak uważam ;) Te opcje mają większe lub mniejsze mankamenty, ale Równowaga (po poznaniu wszystkich rzeczy, które Soft: Ubi chciało nam przekazać) przeszkadza mi najmniej.

Acid Dragon PW
26 września 2014, 10:56
Wypraszam sobie! Tylko Gnomowi groziłem wsadzeniem krasnala do zbroi :P.

No dobrze, może nie będzie tak strasznie.
Ostatecznie jeszcze raz napiszę, że w pierwszym odruchu, na samym początku głosowania po prostu szukałem opcji, w której będą smoki. Obawiałem się bowiem, że autorzy, podobnie jak w Heroes VI, chcą zabrać kolejnego czempiona (w H6 zniknęły Diabły i Kościane Smoki).
W momencie, gdy zobaczyłem, że smok będzie tak, czy inaczej, to trochę się uspokoiłem... ale zaraz, zaraz, jedna z opcji ma drugiego kultowego czempiona Elfów :).

W każdym razie, jeśli potwierdzi się zwycięstwo Furii to nie będzie to kompletna porażka i może tą frakcją będzie się dało grać. Łowcy i Druidzi w dużym stopniu i tak determinują styl gry Sylvanu, a Zielone Smoki będą "mocnym uderzeniem", jak zawsze. Tylko te niepotrzebne Driady, Tancerze i Jelenie...

Jeśli jednak wygra Równowaga Ziemi, to ogłoszę w Grocie święto narodowe :).

--------------------

EDIT: Jeszcze jedno - trzy poszlaki dające nikłą szansę na zwycięstwo Równowagi:
- Dwa najwyżej oceniane komentarze pod oficjalnym głosowaniem dotyczą Równowagi
- Furia zajęła ostatnie miejsce w głosowaniu nie tylko Groty, ale również Celestial Heavens (wygrała Równowaga) i Heroes Community (Siła Lasu)
- Ten post. O ile autor tamtych słów mówił prawdę, a fałszywych głosów jest ponad 1000, to z "pewnego źródła" wiem, że to faktycznie zmienia wyniki.

Hellscream PW
26 września 2014, 12:49
Ah, ten Acid, so ViP, much knowledge... tylko uważaj bo Irina patrzy. x]

Swoją drogą - kopalnie danych znowu stoją tworem. Oto, co znalazł Hex i zaprezentował na forum Tawerny - klik.

Nicolai PW
26 września 2014, 18:21
Acid Dragon:
Ten post. O ile autor tamtych słów mówił prawdę, a fałszywych głosów jest ponad 1000, to z "pewnego źródła" wiem, że to faktycznie zmienia wyniki.
Tylko nie mów, że to ja jestem tym przeciekiem, wolę pozostać szarą eminencją :v A tak na serio to od początku mówiłem, że tak będzie, a ty byłeś fatalistą. Czyli jeśli wszystko dobrze pójdzie to 30.09 powiem oficjalnie "a nie mówiłem?" :D

Acid Dragon PW
26 września 2014, 18:34
Cóż - wolę się mile rozczarować niż zawieść na fałszywych nadziejach.

Póki co, możemy się tylko spodziewać (zakładając że "skok poparcia furii" był fałszywy), że będzie blisko.

Ale co jeśli nie był? Co jeśli tak naprawdę to nie poparcie Furii wzrosło, ale Równowagi spadło? Wszak Równowaga miała w pewnym momencie 40%, a Siła Lasu 20%.

Belegor PW
26 września 2014, 19:45
A ja liczę, że zwycięży Siła Lasu, tam na pewno nie było multikontów. Ale wtedy byłyby jaja, gdyby okazało się to prawdą. Poza tym, jeśli nie Las, to Balans też był jakąś opcją. Zaakceptowałem powrót feniksa do sylwanu, zwłaszcza że jeszcze w piątce łączyła je jakaś więź. Będzie co będzie, ale ewidentnie nie byłem za Furią Sylanny.

Douger PW
27 września 2014, 13:57
No to fajnie, że głosujący na Furię to psychole, dewianci i zwyrodlnialcy. I pewnie grają w hirosów od "szóstki". A cała reszta to intelektualna elita wszelkiej maści portali i forów o jedynej prawilnej "trójce". Obrażanie nie jest fajne,a tym bardziej jeśli chodzi o grę, która nawet nie istnieje. Także dalej tego komentował nie będę.

Smutne jest konserwatywne podejście niektórych graczy do wszelkich zmian. Osobiście mam już po dziurki w nosie tych samych jednostek od kilkunastu lat. Fantasy polega na bezgranicznej wyobraźni, na odkrywaniu światów, które nigdy nie mogły by istnieć. Ale nie! Wszystko trzeba usystematyzować, zaszufladkować i bron boże nie wykraczać poza kanon, który utarły sobie ludziki na forach.

Sobieski PW
27 września 2014, 14:12
Douger:
Osobiście mam już po dziurki w nosie tych samych jednostek od kilkunastu lat.

Siła Lasu - 2 nowe jednostki
Wąż Korzenny / Pyton Korzenny
Szmaragdowy Wojownik / Szmaragdowy Rycerz

Doskonała Równowaga Ziemi - 2 nowe jednostki
Wąż Korzenny / Pyton Korzenny
Szmaragdowy Wojownik / Szmaragdowy Rycerz

Furia Sylanny - 1 jednostka z M&M:CoH [Jeleń]
Księżycowa Łania / Słoneczny Jeleń

Wychodzi na to, że mając po dziurki w nosie tych samych jednostek właśnie na nie głosujesz. Masz bardzo konserwatywne podejście jeśli chodzi o wszelakie zmiany, czyżbyś nie chciał wykraczać poza utarty kanon? Przecież fantasy polega na bezgranicznej wyobraźni, na odkrywaniu światów, które nigdy nie mogłyby istnieć. Ale nie! Wszystko trzeba usystematyzować, zaszufladkować.

Douger PW
27 września 2014, 14:19
Chodziło mi o bezgraniczne podniecanie się jednorożcami. Jak moje kuzynki, tylko pony i pony :P

Sobieski PW
27 września 2014, 14:22
Za to w Furii Sylanny bezgranicznie podniecano się nowymi-starymi Jeleniami, Tancerzami Ostrzy oraz symbiozą Driad z Drzewcami, której to w HoMM5 nie użyłem ani razu.

Degraf PW
27 września 2014, 15:50
Ja nie widziałem, aby ktoś się tutaj czymś jarał. Nawet Feniks

Acid Dragon PW
27 września 2014, 17:11
Cytat:
No to fajnie, że głosujący na Furię to psychole, dewianci i zwyrodlnialcy.

A nie, nie, nie. Coś Ci się pomyliło. To klasyczna definicja Kwasowej Groty :).
Welcome in hell!

Cytat:
Smutne jest konserwatywne podejście niektórych graczy do wszelkich zmian. Osobiście mam już po dziurki w nosie tych samych jednostek od kilkunastu lat. Fantasy polega na bezgranicznej wyobraźni, na odkrywaniu światów, które nigdy nie mogły by istnieć. Ale nie! Wszystko trzeba usystematyzować, zaszufladkować i bron boże nie wykraczać poza kanon, który utarły sobie ludziki na forach.

Owszem, istnieje grupa ludzi, która jest konserwatystami w kwestiach i Heroes i fantasy. Nie są jednak smutni, tylko mają prawo do swoich upodobań.

Twoje słowa natomiast mogłyby być równie dobrze moimi sprzed -nastu lat. Wtedy dokładnie tak komentowałem wycofanie miasta Forge z Armageddon's Blade. Dlaczego niby nie można poszerzyć rozgrywkę w Heroes o fantastykę naukową, co od wielu lat robiła seria Might & Magic? Dlaczego mamy się ograniczać i szufladkować tylko dlatego, że jest spora grupa fanów, którzy są zamknięci na wszelkie zmiany i trzymają granic wytyczonych np. przez Tolkiena?

No cóż - po latach widać, że "nic na siłę". Faktycznie w trendach światowych na 20 lat zwyciężyła wizja "klasycznego", tolkienowskiego fantasy i ona bardziej przemawiała do ludzi niż science-fantasy z gier Might & Magic.

Zmiana może być albo dobra, albo zła, a nie automatycznie dobra.
Jeśli wg fanów taki Jednorożec jest stworem ciekawszym, ładniejszym od Jelenia i bardziej pasującym do Sylvanu, to choćby miał się pojawić po raz setny, powinien się pojawić. Jeśli zaś wg większości fanów to Jeleń jest ciekawszy od Jednorożca, to zapominamy o sentymentach i idziemy w kierunku pozytywnych zmian.

Ale Jednorożca trudno przebić, gdyż jednak z jakiegoś powodu jest uwielbiany od lat przez setki tysięcy graczy. Być może właśnie się to zmieniło, jeśli wygrała Furia.

Fandor PW
27 września 2014, 20:40
Cóż nie zdążyłem zagłosować (albo zrobiłem to tak jak w wypadku głosowania na Sylwan, wszedłem zagłosowałem i wyszedłem więc nie pamiętam) mi jednak najbardziej odpowiadał defensywny charakter miasta.
Jeżeli driada i rusałka to te z kompendium, to Driada zdecydowanie bardziej mi odpowiada, słoneczny jeleń to coś jak biały jednorożec, dziecko Elratha które współpracuje z elfami? Nie kupuję tego. No i feniks który w tym uniwersum już w ogóle nie pasuje do tego miasta. Tancerze ostrzy zawsze mi się gryźli z krwawymi siostrami, przez to, że obie jednostki wykorzystują dwa ostrza, natomiast jestem ciekawy rycerza. Mam nadzieję, że po wykluczeniu "fałszywych głosów" właśnie ten line-up wybiorą.

Kastore PW
27 września 2014, 20:59
fandor510:
słoneczny jeleń to coś jak biały jednorożec, dziecko Elratha które współpracuje z elfami? Nie kupuję tego.
Toż to nie pierwszy raz i zapewne nie ostatni. :P

Nicolai PW
27 września 2014, 22:24
Douger:
Smutne jest konserwatywne podejście niektórych graczy do wszelkich zmian. Osobiście mam już po dziurki w nosie tych samych jednostek od kilkunastu lat.
Douger:
Chodziło mi o bezgraniczne podniecanie się jednorożcami. Jak moje kuzynki, tylko pony i pony :P
Tak jak moi koledzy ze studiów, tylko pony i pony :D W każdym razie odnośnie tych dwóch tez to powiem tylko tyle:
- Furia ma najmniej nowych jednostek,
- Równowaga nie ma Jednorożców.
Poza tym mam wrażenie, że Ty bardziej się tym ekscytujesz niż ludzie, którym to zarzucasz?
Acid Dragon:
Dlaczego niby nie można poszerzyć rozgrywkę w Heroes o fantastykę naukową, co od wielu lat robiła seria Might & Magic? Dlaczego mamy się ograniczać i szufladkować tylko dlatego, że jest spora grupa fanów, którzy są zamknięci na wszelkie zmiany i trzymają granic wytyczonych np. przez Tolkiena?
Też kiedyś mnie to smuciło, ale jak teraz się nad tym zastanawiam to chyba nawet i lepiej. W HoMM, w przeciwieństwie do MM, nawet nie sugerowano elementy sci-fi dlatego fanów to oburzyło. Podobna sytuacja była w Nieśmiertelnym II. Ni z gruchy, ni z pietruchy kosmici. Fani mogli czuć się zaskoczeni. Z Forge było podobnie, mieli typowe fantasy, a poprzednie części miały wręcz baśniowy klimat, a tutaj chcą im dać brudne sci-fi. Fakt, że zestaw istot był wtórny do bólu (weźmy istniejącą jednostkę i dajmy jej futurystyczny gadżet) w cale nie pomagał.

Alamar PW
28 września 2014, 15:41
Apropo jelonka, szukając czegoś wśród niusów, natknąłem się na ten oto, a w nim:

strona: 1 - 2 - 3 ... 26 - 27 - 28 - 29 - 30
temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel