Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
Którą armię leśnych elfów wolisz?
Siła lasu (wariant defensywny) (37)
 
 36%
Równowaga ziemi (wariant zrównoważony) (40)
 
 39%
Furia Sylanny (wariant ofensywny) (25)
 
 25%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 ... 19 - 20 - 21 ... 28 - 29 - 30

Matikun PW
20 września 2014, 22:31
Mówię wam, to jest ustawione, takie wahania głosów są nierealne.

Sanktuarium traktuję jako eksperyment, niezbyt udany. Może inny gatunek Nag oraz fajniejsze tudzież bardziej zróżnicowane jednostki uratowałyby tą frakcję. Myślę, że gdyby zestawić Sanktuarium z Krasnalami, te drugie by wygrały. Są ludzie, którzy kochają wodne duszki, ale skrzaty lubi moim zdaniem dużo więcej osób.

Zehir-12 PW
20 września 2014, 22:34
@Vexes

Myślę, że nie zepsuliby krasnali, bo kogo by obchodziło, czy będą defensywne, ofensywne czy zrównoważone (moim zdaniem każda opcja by pasowała), co do armii wybraliby najmniej monotonną, czyli jakby było do wyboru powiedzmy 6 krasnali + magmowego smoka i walkirię lub 4 krasnale i 4 inne jednostki, to wybraliby drugą opcję, żeby krasnale były jak najciekawsze :P

@Up

Dobrze prawisz :P

<Tymczasem na oficjalnej stronie UbiSoftu>

Witamy państwa serdecznie obecnie tak układają się wyniki. Za Siłą Lasu, najbardziej ze wszystkich defensywną opcją i jedyną zawierającą jednorożce jest 24% głosujących. Za zrównoważonym balansem z księżycowymi/świetlistymi feniksami na czele jest 36%, a za ostatnią opcją z pozoru tą, na którą nikt by nie głosował aż 40%. Jak to skomentujecie??? xD

Matikun PW
20 września 2014, 22:36
@up
Krasnoludy mogłyby mieć następujące taktyki:
-defensywną
-defensywną
-defensywną
Tyle w temacie :).

Nie ma co gdybać, krasnoludów i tak nie ujrzymy, przynajmniej w H7.

Vexes PW
20 września 2014, 22:38
@Matikun
O to chodzi, ciekawsze i zróżnicowane jednostki. Ja uważam Sanktuarium za niewykorzystany potencjał.
@Zehir
Wystarczy by na te 4 jednostki twórcy nie mieli by pomysłu i dali z 3 albo 4 duchy ognia i bam schemat się powtarza, a jak sam zauważyłeś, przyjacielu, ludzie by na to zagłosowali.

Zehir-12 PW
20 września 2014, 22:40
E tam. Istnieje nikła szansa, że pojawią się w większym dodatku.
Szanse wynoszą dokładnie:
100% odjąć ogólne prawdopodobieństwo (-40%), co daje 60%, odjąć możliwości techniczno-umysłowe UbiSoftu (-20%), co daje 40%, odjąć chytrość UbiSoftu (-10%), co daje 30% - *odjąć możliwą opcję wyboru między krasnalami a inną rasą w dodatku (takie głosowanko jak w podstawce) -15%

Czyli wychodziło by takie 15 % xD Czyli trzeba mieć duuużo optymizmu...

Eternal PW
20 września 2014, 22:41
Kończcie już tę sesję wzajemnej adoracji. Szkoda tematu.
A przy okazji: Przystań < Sanktuarium :p

Matikun PW
20 września 2014, 22:47
Jednego nie rozumiem.

Ludzie drą się jeden przez drugiego, aby głosować na furię, bo feniksy. Nie dostrzegacie, że taktyka i jednostki balansu są najciekawsze i można je w bardzo fajny sposób wykorzystać?
-TRZY jednostki oplątujące, co daje nam możliwość niesamowicie skutecznego wystrzelania przeciwnika i nawet nie musimy chronić naszych strzelców,
-Pixie, brak kontry wroga, jedna z lepszych umiejętności w serii HoMM,
-Szmaragdowi, którzy mogą wyprowadzać ataki pozostając z tyłu,
-Enty przyjmujące na siebie obrażenia,
-Dwóch lataczy.

A Furia ma tylko 2 dennych supportów (serio, nienawidzę jednostek support, czy to u siebie, czy to u wroga, a 2 z czego 1 traci przydatność przy złym wyborze czempiona to przesada), nudny wybór czempionów i Tancerzy, których zdolność obszarowego ataku jest przydatna tylko czasami :I.

Zehir-12 PW
20 września 2014, 22:47
@Eternal

Ja akurat wspominałem, tylko o możliwości między sanktuarium, a rasami na które głosowaliśmy i będziemy głosować xD A moim zdaniem i tak ludzie są lepsi.

Vexes PW
20 września 2014, 22:52
@Matikun
Widzisz władco XD ludzie nie paczą pod względem strategii czy taktyki. Tylko bo tancerz ostrzy lub bo jeleń ewentualnie bo jednorożec lub bo feniks z czego do jednorożca nic nie mam i zobaczyłbym go chętnie, a wersja z feniksem jest najlepsza, ale lepiej jakby wybierano ją ze względów strategicznych/taktycznych etc. a nie z powodu jednostki, to bezsens.

Zehir-12 PW
20 września 2014, 22:59
Wulfstan: "Może i czasem jestem pijany, ale zawsze jestem mądry" - Krasnale nie są głupimi pijakami xD No chyba, że Rolf. Pamiętajcie o tym jak kolejny raz przyjdzie wam wybierać między krasnalami a inną rasą :P A tymczasem mamy supcio głosowanko na armię ^ ^, które przynosi beznadziejny efekt. O Wulfstanie! Niektórych po prostu nie da się przekonać xD

Matikun PW
20 września 2014, 23:00
Co do tymczasowych artów, to według mnie Tancerz, Feniks i Ent wyglądają prześlicznie. Nie rozumiem ludzi mówiących, że Feniks i Magiczny ptak są identyczne. W H4 Ptak gromu to też był taki trochę zmieniony Feniks. W H7 ulepszona opcja będzie płonąć złotym ogniem, na pewno jednak nie będą to płomienie, przez które płoną lasy, ciekaw jestem jedynie ich wyglądu, ale być może nigdy nie dowiemy się jak ich pomysł zostanie zrealizowany :P.

Nicolai PW
20 września 2014, 23:52
Coś mi śmierdzą te wahania poparcia. To raczej niemożliwe, by co chwilę były migracje zwolenników na taką skalę. Czasami się zastanawiam czy przypadkiem nie są one hmm... koloryzowane.

Matikun PW
20 września 2014, 23:55
@Nicolai

A czytałeś moje posty, w tym jeden całkowicie poświęcony temu tematowi? To przecież jasne jak słońce.

Nerevar PW
20 września 2014, 23:58
Cytat:
Nie rozumiem ludzi mówiących, że Feniks i Magiczny ptak są identyczne. W H4 Ptak gromu to też był taki trochę zmieniony Feniks.
1. Po ataku klonów (modeli) w H6 ludzie są na to bardziej wyczuleni.
2. Pomiędzy płonącym, pomarańczowym kurczakiem i pokrytym wyładowaniami elektrycznymi niebieskim ptakiem jest cokolwiek większa różnica niż między dostępnymi artami feniksa i magicznego ptasiora (notabene, kocham tak oryginalne i inspirujące nazwy...).

Zehir-12 PW
21 września 2014, 14:01
He he. A teraz znowu poparcie balansu rośnie kosztem poparcia furii :P Ciekawe co będzie dalej...

Viking PW
21 września 2014, 14:27
Początkowo głosowałem na Siłę Lasu, która moim zdaniem najlepiej pasuje do dotychczasowej stylistyki Elfów, ale z uwagi na nikłe poparcie dla tego wariantu na oficjalnej stronie przerzuciłem się na Furię Sylanny, ponieważ:

- Drzewiec jako champion to zbyt ciekawy pomysł żeby z niego zrezygnować :)
- Równowaga mogłaby paradoksalnie burzyć równowagę między frakcjami (sądzę, że zwłaszcza ogrywanie Przystani i Nekropolis stałoby się zbyt łatwe z trzema "oplątywaczami', dwoma strzelcami i dwoma szybkimi)
- feniks w Sylwanie przywołuje miłe wspomnienia z dwóch pierwszych części, ale osobiście nie pasuje mi do żadnego miasta - najlepiej, gdyby pozostał jednostką neutralną
- miło byłoby pograć elfami stosującymi taktykę "cała naprzód" jakkolwiek bzdurne by się to nie wydawało ^^

Nicolai PW
21 września 2014, 15:44
@Matikun: Czytałem, ale nie jesteś pierwszym, który zaczął coś takiego podejrzewać. Już jakiś czas temu było to omawiane w kontekście różnic pomiędzy ankietami z AC i HC, a tą oficjalną. Niby wynikało to z tego, że na stronach Soft: Ubi można przetransferować swoje głosy. Jednak to i tak wydaje się mało prawdopodobne, bo:
a) Równowadze bliżej do Siły,
b) nawet jeśli to raz na jakiś czas powinien być urządzany istny exodus poparcia.
Nerevar:
Pomiędzy płonącym, pomarańczowym kurczakiem i pokrytym wyładowaniami elektrycznymi niebieskim ptakiem jest cokolwiek większa różnica niż między dostępnymi artami feniksa i magicznego ptasiora
Niby tak, ale jeśli wykorzystaliby ten tymczasowy artwork to nie byłoby problemu z rozróżnieniem tych istot.
Viking:
Drzewiec jako champion to zbyt ciekawy pomysł żeby z niego zrezygnować :)
Też tak uważam. Drzewiec jest urodzonym Czempionem, ale z przyczyn technicznych muszę zdradzić tę koncepcję. Jakby Zielony Smok miał taką specyfikę jak w H5 to pozostałbym przy Sile Lasu, ale wybór między dwoma tankami nie ma sensu. Dlatego zdecydowałem się poprzeć Równowagę.
Viking:
Równowaga mogłaby paradoksalnie burzyć równowagę między frakcjami (sądzę, że zwłaszcza ogrywanie Przystani i Nekropolis stałoby się zbyt łatwe z trzema "oplątywaczami', dwoma strzelcami i dwoma szybkimi)
Ciężko mówić o balansie na podstawie kilku opisów i garści obrazków. Dużo zależy od tego jak się to zrównoważy. Jakby patrzeć w ten sposób to Akademia ma trzech lotników (Gargulec, Dżinn i Magiczny Ptak), trzech strzelców (Kabir, Mag i Tytan) oraz dwóch czarowników (Mag i Dżinn), co jeszcze powinno jeszcze bardziej zachwiać równowagą, a wiemy, że tak nie będzie. Akademia praktycznie od zawsze była silna w istoty strzelające i latające, a jakoś nigdy nie była OP.
Viking:
miło byłoby pograć elfami stosującymi taktykę "cała naprzód" jakkolwiek bzdurne by się to nie wydawało ^^
Rush (czyt. "kupą mości panowie") nie pasuje według mnie do Elfów. Zawsze bardziej nadawały się według mnie do defensywnej strategii, a jako ofensywne frakcje widziałem Inferno i Twierdzę.

Viking PW
21 września 2014, 22:04
Masz racje Nicolai jeśli chodzi o balans. Jakby się dobrze przyjrzeć, to pewnie wiele frakcji mogłoby go teoretycznie zakłócać (chociaż np. w heroes 5 Twierdza wydawała mi się mocniejsza od innych miast z uwagi na podwójnie atakujące ulepszenia).

Acid Dragon PW
22 września 2014, 12:16
Ostatnie 3 dni.
Furia Sylanny prowadzi trzema procentami.
Doskonała Równowaga Ziemi jeszcze w grze, ale jej szanse są mniejsze z każdą godziną.
Siła Lasu - mimo odzyskania kilku procent - jest już niestety poza wyścigiem.

Jeśli ktoś jeszcze się waha lub chce zmienić głos, to teraz ma ostatnią szansę.
Ze swojej strony zachęcam do wsparcia Równowagi Ziemi.
Dlaczego warto? Moja propaganda (wydanie drugie) powinna odpowiedzieć na to pytanie :).

EDIT: nadgorliwego Strażnika proszę o niepoprawianie mnie na siłę. Pierwszej litery w zdaniu obok również.

Nicolai PW
22 września 2014, 12:42
@Up: Inicjatywa zaszczytna, ale wydaje mi się, że tutaj wszyscy, którzy mieli zostać przekonani już zostali przekonani. Według mnie taka akcja bardziej przydałaby się na zagranicznych forach, HC chociażby.
strona: 1 - 2 - 3 ... 19 - 20 - 21 ... 28 - 29 - 30
temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel