Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
Którą armię leśnych elfów wolisz?
Siła lasu (wariant defensywny) (37)
 
 36%
Równowaga ziemi (wariant zrównoważony) (40)
 
 39%
Furia Sylanny (wariant ofensywny) (25)
 
 25%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 ... 28 - 29 - 30

Nicolai PW
20 września 2014, 11:37
@Up: Już pokazuję:
H6:
Feniks jest PIERWOTNYCH DUCHEM POWIĄZANYM z ASPEKTEM "ŻYCIA" ASHY i jako taki, GRUNTOWNIE POŁĄCZONY z pełnią KSIĘŻYCA. UOSABIA podstawową SIŁĘ ŻYCIOWĄ, nieśmiertelność i wieczne odrodzenie.
Feniks został nazwany pierwotnym duchem, został podkreślony jego związek z Ashą, siłami życiowymi i Księżycem. Te dwa zdania wręcz podkreślały jak bardzo połączony jest ze Smoczycą Ładu, nawet zdaniem o świetle nie wspomnieli. A w opisie z H7 połączenie z Ashą zredukowali do domysłów uczonych i dorzucili jakieś dyrdymały o świetle.

Alamar PW
20 września 2014, 11:42
Masz wrzucony oryginalny tekst - teraz porównaj.

Cytat:
a primordial spirit related to the “Life” aspect of Asha

a part of its original power is instantly subsumed into the pure light

Nicolai PW
20 września 2014, 11:50
@Up: Pierwsze zdanie jest identyczne, a to drugie też się pojawia pod sam koniec opisu:
H6:
(...) część jego oryginalnej mocy zmienia się natychmiast w czyste światło.
Więc nadal Feniks z H6 jest powiązany z Ashą, a jakikolwiek związek ze światłem jest ledwo wspomniany, a w H7 odwrócili tę zależność do góry nogami.

Alamar PW
20 września 2014, 11:56
Opisy z H7, to jak już wspomniałem, albo opisy z kompendium, albo z H6.
Owszem, przerobiono trochę, by pasowały do nowszej czasów, ale w gruncie są to wciąż te same. Zauważ też, że są tak sprytnie skonstruowane, by można je z drobnymi modyfikacjami podczepić pod większość nowych wymagań (feniks).
Ty po prostu przyjąłeś na podstawie kilku słów, że ten ptaszek należy do Ashy i magii pierwotnej, gdy w rzeczywistości w opisie aż tak jasno tego nie stwierdzono.
W DoC-u Księżycowy Feniks jest określony jako: Creature, Magic Flyer i tyle. Nie ma przypisanej szkoły magii, jak jest w przypadku wielu innych stworzeń.

Zehir-12 PW
20 września 2014, 13:10
Poparcie siły rośnie, a balansu i furii spada. Jeśli dojdzie do remisu balansu i siły to sam nie wiem na co postawię :P

Douger PW
20 września 2014, 19:54
No i furia ma przewagę i to sporą. I dobrze.

Zehir-12 PW
20 września 2014, 21:24
Fajnie -,- Co z tego, że twórcy tak się starali, żeby zrobić z H7 jak najlepszą grę, skoro teraz zepsują ją te głosowania. Pewnie! Niech wygra furia i co potem? Może jakieś skalne olbrzymy zamiast behemotów czy cyklopów w twierdzy??? Może jeszcze najlepiej dorzućmy jakże "cudowne" sanktuarium do podstawki zamiast demonów lub lochu.

Vexes PW
20 września 2014, 21:29
Widzisz mój przyjacielu_(mogę tak cię nazywać Zehirze, żeby nie było tak sztywnie? Jeśli masz z tym problem to spoko) teraz piszesz to pół żartem, pół gniewem, ale gorzej będzie, jak faktycznie się tak stanie przez te cudowne głosowania.

Zehir-12 PW
20 września 2014, 21:46
@Vexes

Możesz mówić przyjacielu. Mi to specjalnie nie przeszkadza :P Ogólnie staram się do wszystkiego podchodzić z dystansem i poczuciem humoru, ale po prostu obawiam się skutków tychże głosowań. No, ale jak już wspomniałem Ubi jedną ręką daje, a drugą zabiera :) Więc będzie im trzeba przyznać, że o ile tego nie zepsują (pod względem technicznym - bugi), to zrobią dobrą grę, ale jednocześnie będzie można mieć pretensje, że pozwolili fanom wybierać armię. Nie rozumiem, czemu nawet czasem ci najwierniejsi fani M&M, którzy pamiętają feniksy u elfów i jednorożce jako tradycyjną jednostkę głosują na Furię :/

Vexes PW
20 września 2014, 21:51
Również tego nie rozumiem, ale co możemy zrobić? Świata nie zmienimy choćbyśmy bardzo chcieli.
Odnośnie głosowań to uważam, że wybór wojsk to debilny pomysł. Wybór frakcji faktycznie miał sens, ale to już nie do końca

Zehir-12 PW
20 września 2014, 21:58
@Vexes

Wybór frakcji też nie był do końca dobry. Wiadomo było, że krasnoludy zostaną pokonane przez jakże cudowne drzewoluby :P Więc można było to głosowanie uznać za niemalże ustawione. Tak zestawili rasy, żeby i tak wygrały elfy. Gdyby tak dali demony i krasnale, to może te drugie miały by większe szanse. No bo ile razy można opowiadać o tym jak to demony naprzykrzają się wszelkim ashańskim rasom :P Mogliby je ewentualnie dać w dodatku, albo zamiast elfów? Sam nie wiem. Mam tylko nadzieję, że krasnale pojawią się wraz z drugą przegraną rasą w jakimś większym dodatku. I oby nie wróciło SANKTUARIUM. Był to ciekawy pomysł, ale nie nazwałbym tego rasą, która powinna się znaleźć w kolejnych odsłonach serii. A jeśli ma wykluczyć jakąś inną rasę, która mogła by być w podstawce lub w dodatku, to już w ogóle dziękuję.
Krasnale > Sanktuarium
Elfy >Sanktuarium
Loch > Sanktuarium
Demony > Sanktuarium
Tak ja to widzę xD

Vexes PW
20 września 2014, 22:03
Również uważam że zestawienie Elfy-Krasnale było bezsensowne, ale samo głosowanie miało więcej sensu niż na line-up. Zestawienie Demony-krasnale mogło by przynieś podobne skutki. Uważam, że Forteca powinna się zmierzyć z niewykorzystanym potencjałem czyli Sanktuarium. Obie rasy wystąpiły tylko w jednej odsłonie i albo ich pokochałeś albo znienawidziłeś. I fajnie by było, gdyby w tej części nie było demonów od początku - to dałoby trochę świeżości. Mogłyby się pojawić, ale dopiero w dodatku.

Zehir-12 PW
20 września 2014, 22:06
@Vexes

Właśnie! Ta opcja mi umknęła. Rzeczywiście zestawienie Sanktuarium krasnoludy byłoby bardziej sensowne, chociaż i tak pewnie wygrałaby pierwsza opcja. No bo przecież Sanktuarium było o wiele mniej monotematyczne niż krasnale. Ale ja już wolałem sześć rodzajów krasnali od tych wodnych duszków :P

Vexes PW
20 września 2014, 22:10
Znaczy, Sanktuarium zraziło wiele osób między innymi mnie tym, że miało słabo zróżnicowane jednostki i ani jednego latacza. Najbardziej mnie wkurzało 3 duchy wodne_(kappa, pani jeziora i ta lodowa królowa) o ile Kappę mogę przeżyć, to te dwie to normalnie zmora. Widać, że twórcy nie mieli pomysłu i na to samo cierpi Furia. Dwa duszki? Serio?

Zehir-12 PW
20 września 2014, 22:14
Warto zaznaczyć, że jeden z tych duszków jest zaskakująco podobny do żywiołaka wody z heroes 6 :P





Znajdź jakąś różnicę nie licząc:

- koloru
- listków u driady

XD

Oczywiście pamiętam o tym, że to nie jest oficjalna grafika driady i że się może różnić xD

Vexes PW
20 września 2014, 22:18
A o tym już nie mówmy, bo to jeszcze bardziej pokazuje, jak żałosna jest ta opcja, a najgorsze jest to, że ucieka Balansowi, a właściwie Balans spada. Czy będziemy na to skazani?

Zehir-12 PW
20 września 2014, 22:20
Jeśli tego chcą fani, albo ich zdublowane konta to tak xD

Vexes PW
20 września 2014, 22:22
I tu mój drogi przyjacielu trafiłeś w sedno sprawy XD

Zehir-12 PW
20 września 2014, 22:28



Vexes PW
20 września 2014, 22:31
Nawet krasnali fani by zepsuli XD Nie no może nie, chociaż kto wie. Ale raczej nigdy się nie dowiemy.
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 ... 28 - 29 - 30
temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel