Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
Którą armię leśnych elfów wolisz?
Siła lasu (wariant defensywny) (37)
 
 36%
Równowaga ziemi (wariant zrównoważony) (40)
 
 39%
Furia Sylanny (wariant ofensywny) (25)
 
 25%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 28 - 29 - 30

Hellscream PW
19 września 2014, 18:55
Cytując oficjalną stronę (tak, dalej nie potrafię robic tych fikuśnych cytatów, shame on me :P), "However, as it grows older and more powerful, the sacred bird loses its silver feathers and grows a golden and blazing plumage."

Im się tam koncepcja zmienia co drugi dzień, że razu pewnego Marzhin potwierdza Moonixa, a teraz okazuje się, że "starsze i potężniejsze osobniki" cechują się "złotym, gorejącym upierzeniem"?

Co do reszty jednostek, to w sumie nie było czym zaskakiwać, koncepcyjne arty wyglądają tak, jak większość fandomu sobie wyobrażała.

Cheerio

Acid Dragon PW
19 września 2014, 19:00
Arty zostały dodane tak naprawę tylko dla referencji, bo fani o nie prosili.
One nie były nigdy tworzone dla H7. Po prostu pierwotnie autorzy sądzili, że każdy wie, jak tancerz ostrzy wygląda - facet z dwoma mieczami.
Okazuje się, że nie wszyscy.

Do nikogo chyba natomiast nie dociera, że równie dobrze mogliby zapodać artwork tancerza z H5, albo w ogóle coś spoza HoMM.

Na razie chodzi o przedstawienie konceptu, pomysłu, a więc faktu, że jest facet i trzyma dwa miecze. O jego faktycznym wyglądzie jeszcze nawet nikt nie zaczął myśleć.

Czy naprawdę ten napis "NOT ACTUAL M&M HEROES VII ART" jest niewyraźny?

Hellscream PW
19 września 2014, 19:09
Za wyjątkiem Drzewca, przy którym takiego dopisku nie ma... co każe mi domniemywać, że Drzewiec będzie w każdym line-upie wyglądał tak samo... co z kolei każe mi domniemywać, że zdolności będzie miał, jeśli nie identyczne, to bardzo zbliżone. I jedyne, przy czym pogrzebią, to statystyki.

Alamar PW
19 września 2014, 19:10
Hellscream:
Im się tam koncepcja zmienia co drugi dzień, że razu pewnego Marzhin potwierdza Moonixa, a teraz okazuje się, że "starsze i potężniejsze osobniki" cechują się "złotym, gorejącym upierzeniem"?

Marzhin:
Turns out I should have double-checked before posting: it's actually the basic version that would be silvery, not the upgrade.

Hellscream:
Za wyjątkiem Drzewca, przy którym takiego dopisku nie ma... co każe mi domniemywać, że Drzewiec będzie w każdym line-upie wyglądał tak samo
Grafika drzewca pochodzi z Kompendium Ashanu, podobnie jak grafiki driad czy duszków, więc mimo braku podpisu WIP, radziłbym jednak nie stawiać na to, że jest to na 100% wygląd drzewca w H7.

Hellscream PW
19 września 2014, 19:17
Huh, nie widziałem tego posta, ale wierzę Ci na słowo. :]

Zaś co do Drzewca - nie wiedziałem, sugerowałem się brakiem disclaimera właśnie. Skoro pochodzi z Kompendium, to zapewne będzie tak, jak mówisz.

Acid Dragon PW
19 września 2014, 19:17
Drzewiec został nam przedstawiony jako faktyczny artwork Heroes VII, więc to jest rzeczywiście wyjątek.

Niemniej jednak zdarzało się, że różnice między artworkiem, a finalnym modelem były znaczne, a nawet zdarzało się, że artwork został wrzucony do kosza i na jego miejsce powstawał inny (polecam grotowy dział "Ciekawostki" aby np. zobaczyć alternatywne artworki dla smoków Fortecy)

Więc w sumie to co mówi Alamar jest prawdą i nie należy się jakoś specjalnie do tego Drzewca przywiązywać. Tak może wyglądać, ale nie musi.

Dark Dragon PW
19 września 2014, 19:28
Acid:
Drzewiec został nam przedstawiony jako faktyczny artwork Heroes VII, więc to jest rzeczywiście wyjątek.

Niemal identyczny Drzewiec jest w Kompendium (strona 122) :p.

Darkem PW
19 września 2014, 20:45
Tancerz Ostrzy zaprezentowany Nam w dzisiejszym artykule po raz pierwszy przekonał mnie do konceptu tej jednostki. Mimo wszystko wciąż to nie wystarcza by przekonać mnie do głosowania na Furię, ale zdecydowanie ostudziło "obawę" przed ewentualną wygraną tej opcji.

Tak dla zasady: Siła Lasu! Do boju!

Hubertus PW
19 września 2014, 20:58
Furia obecnie wygrywa! Ma 40% głosów, a jeszcze 2 godziny temu było po równo z Równowagą, naprzód drzewcowi championi!

Dodam jeszcze, że jeśli chodzi o grafiki, to Ubi nie wysiliło się zbytnio, poza wężem, drzewcem i tancerzem ostrzy wszystkie pozostałe grafiki są wzięte z innych gier z uniwersum Ashan. Ta cierpiąca na suchoty, ledwie żywa druidka, jest nawet z artworków do H5 xP

Nicolai PW
19 września 2014, 21:51
Z tych nowych konceptów najbardziej przypadł mi do gustu Feniks i Tancerz Ostrzy. Ten pierwszy to w moim mniemaniu jedno z lepszych wyobrażeń tej istoty w MM i chętnie takiego zobaczyłbym go w H7. W takiej postaci już na pierwszy rzut oka Feniks wyróżnia się od Magicznego Ptaka, który z kolei wygląda bardzo nieprofesjonalnie. Tylko jedna rzecz mi nie podasowała:
Soft: Ubi:
The Phoenix is one of the most powerful spirits of Light. (...) However, as it grows older and more powerful, the sacred bird loses its silver feathers and grows a golden and blazing plumage.
Mogliby do jasnej anieli zdecydować się na jedną wizje Feniksa? W H5 były ogniste, w H6 i zapewnieniach Marhzina księżycowe, a teraz okazuje się, że są świetliste, nosz kurczę. Człowiek tyle się kłócił, że jak niedawno zmienili jego koncepcję to nie będą w niej grzebać... a tutaj taki zonk.
Marhzin:
Turns out I should have double-checked before posting: it's actually the basic version that would be silvery, not the upgrade.
Alamar, ale to nic nie zmienia. Nadal jest to jakaś zmiana wyobrażenia. Czemu w każdej części Feniksy muszą być związane z innym żywiołem? Może w H8 będziemy mieli ziemne Dodo Feniksy nieloty :D I tak na marginesie, ulepszanie księżycowego ptaka w świetlistego jest trochę dziwne.
Hubertus:
Furia obecnie wygrywa! Ma 40% głosów, a jeszcze 2 godziny temu było po równo z Równowagą, naprzód drzewcowi championi!
Spokojnie... jeszcze wrócimy na prowadzenie, tylko daj nam czas ;)
PS. Mógłby ktoś powiedzieć co jest napisane w Kompendium o Feniksach? Bo mnie ciekawi czy tam też jest jakaś inna ich wersja?

Acid Dragon PW
19 września 2014, 21:57
Cytat:
PS. Mógłby ktoś powiedzieć co jest napisane w Kompendium o Feniksach? Bo mnie ciekawi czy tam też jest jakaś inna ich wersja?

Podobnie jak o Zielonych Smokach - absolutnie nic.
Zresztą ogólnie o czempionach mało co jest w jakiejkolwiek frakcji. W kultowych jednostkach Lochów nie ma nawet Czarnego Smoka, w Twierdzy - Cyklopa, a w Inferno - Diabła.

Zehir-12 PW
19 września 2014, 21:58
Nadzieja umiera ostatnia jak to się mówi :P A ja jej póki co nie straciłem, może ludzie się ogarną i wybiorą wreszcie balans xD

Można by też sprawić jakoś by wzrosło poparcie dla siły lasu :P Choć jest to raczej mało prawdopodobne, bo od furii dzieli ją 19%, ale skoro furia dała radę, to siła przy odpowiedniej zachęcie też xD

Mi pasuje i balans i siła jak już wspominałem nie raz. Do siły przekonuje jednorożec, a do balansu możliwość grania entem i smokiem naraz

Zabawna sytuacja xD Siła znów zyskuje poparcie, a balans traci :P Ciekawe dokąd o zmierza...Tylko Sylanna to wie.

Matikun PW
20 września 2014, 01:08
Nie chciałbym snuć teorii spiskowych, ale głosowanie wydaje mi się ustawione. Spójrzmy na przebieg wydarzeń:

Na początku prowadził Balans, jednak szybko dogoniła go Siła lasu, wydawało się, że Furia odpadnie z gry, była na przegranej pozycji. Niesłychanie szybko jednak odbiła się od dna, co już jest dziwne. Szybko zrównała się z Balansem, wydawało się (w sumie nadal się wydaje), że Siła Lasu odpadnie z gry. Jednak teraz Siła odbija się od dna kosztem Balansu, za niedługo będzie się wydawać, że Balans nie ma szans (skończy na 20%), a w ostatnich dniach poszybuje z powrotem w górę i prawdopodobnie zwycięży. Najwięcej nowych artów jest stworzonych pod Balans, czy to nie dziwne? I skąd takie skoki? Nie wierzę, żeby fani tak szybko zmieniali zdanie albo głosowało tyle nowych osób. To się mija z rzeczywistością. W dodatku ktoś zauważył, że w głosowaniu na frakcję (możliwe, że też ustawionym, choć tu nie miałoby to znaczenia) wahania głosów były małe, toteż ubi postanowił zwiększyć maksymalnie te wahania w następnym głosowaniu. tak ze skrajności w skrajność, nie dziwne?

I teraz warto się zastanowić, czy my, fani rzeczywiście mamy wpływ na grę, czy to po prostu zręczna manipulacja Ubi?

Alamar PW
20 września 2014, 07:30
Nicolai:
Alamar, ale to nic nie zmienia. Nadal jest to jakaś zmiana wyobrażenia. Czemu w każdej części Feniksy muszą być związane z innym żywiołem? Może w H8 będziemy mieli ziemne Dodo Feniksy nieloty :D I tak na marginesie, ulepszanie księżycowego ptaka w świetlistego jest trochę dziwne.
To jest nadal fabularnie ten sam feniks, co w H6. Związany jest on z życiem i światłem. A że inaczej wygląda - to już tradycja Heroesów.

Nicolai:
Mógłby ktoś powiedzieć co jest napisane w Kompendium o Feniksach? Bo mnie ciekawi czy tam też jest jakaś inna ich wersja?
W kompendium większość stworów ma opisy takie same jak w H6 (jeśli występują). Tak więc informacje z tej gry są jak najbardziej aktualne.

Zehir-12 PW
20 września 2014, 07:31
Ja osobiście mam nadzieję, że to już ostatnie głosowanie na line-up, bo to naprawdę nie jest miłe, jak się patrzy, jak po kolei każdy twój upragniony wybór przegrywa.

Alamar PW
20 września 2014, 10:50
Tak z innej beczki - czy ten stwór na tapecie Sylvanu, to nie będzie jednak feniks? Teraz, gdy już wiemy, że ulepszenie srebrnego księżycowego feniksa, to złotawy feniks światła, to latające cóś właśnie na to stworzenie mi wygląda.

Nicolai PW
20 września 2014, 11:13
Alamar:
To jest nadal fabularnie ten sam feniks, co w H6. Związany jest on z życiem i światłem. A że inaczej wygląda - to już tradycja Heroesów.
Nie do końca, bo w opisie z H6 nawet nie zasugerowali związku ze Światłem, a tutaj? Nie dosyć, że nazwali go duchem Światła to jeszcze związek z Ashą zredukowali do poziomów domysłów. Patrz:
H6:
Feniks jest pierwotnym duchem powiązanym z aspektem "życia" Ashy i jako taki, gruntownie połączony z pełnią księżyca. Uosabia podstawową siłę życiową, nieśmiertelność i wieczne odrodzenie.
H7:
The Phoenix is one of the most powerful spirits of Light. It embodies the primal life-force, indomitable, and ever-reborn. A young Phoenix is recognizable to its silvery feathers that scholars interpret as a sign that the Phoenix channels some of its Primordial powers from Asha herself.
Jakby nie patrzeć trochę pogrzebali w koncepcie.

Alamar PW
20 września 2014, 11:18
Cytat:
Nie do końca, bo w opisie z H6 nawet nie zasugerowali związku ze Światłem, a tutaj? Nie dosyć, że nazwali go duchem Światła to jeszcze związek z Ashą zredukowali do poziomów domysłów.
Chyba niezbyt uważnie przeczytałeś opis feniksa na blogu H7:
Cytat:
The Phoenix is one of the most powerful spirits of Light. It embodies the primal life-force, indomitable, and ever-reborn. A young Phoenix is recognizable to its silvery feathers that scholars interpret as a sign that the Phoenix channels some of its Primordial powers from Asha herself. However, as it grows older and more powerful, the sacred bird loses its silver feathers and grows a golden and blazing plumage.

Nicolai PW
20 września 2014, 11:26
@Up: Przeczytałem, nawet zaznaczyłem ważne części. Jeśli spojrzeć na różnice to Feniks zaczął być opisywany jako duch Światła zamiast pierwotnego ducha, a to z powiązaniem z Ashą to wyraźnie jest napisane, że uczeni INTERPRETUJĄ jakoby Feniks katalizował* CZĘŚĆ mocy Ashy. To jest jedna różnica, z Żywiołaka Ładu stał się duchem Światła z prawdopodobnym powiązaniem z Ashą.
*nie wiem jak to inaczej przetłumaczyć

Alamar PW
20 września 2014, 11:29
A teraz przeczytaj opis feniksa z H6 i pokaż mi, gdzie jest wspomniane, jakiego rodzaju duchem jest feniks? Poza tym zwróć uwagę na wspomnienie na temat światła:

H6:
The Phoenix is a primordial spirit related to the “Life” aspect of Asha, and as such, intimately related to the full moon.
It embodies the primal lifeforce, immortal, ever-reborn.
If a Phoenix dies in the material world, its spirit does not depart immediately back to its “moon-nest”, but rather materialises again as a rejuvenated Phoenix, who moves with the zest and velocity of a shooting star.
During this "rebirth" process, a part of its original power is instantly subsumed into the pure light. It is for this reason that, although this miracle is quite an amazing sight, it is something best viewed from a distance.
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 28 - 29 - 30
temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel