Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
Którą armię leśnych elfów wolisz?
Siła lasu (wariant defensywny) (37)
 
 36%
Równowaga ziemi (wariant zrównoważony) (40)
 
 39%
Furia Sylanny (wariant ofensywny) (25)
 
 25%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 28 - 29 - 30

Acid Dragon PW
18 września 2014, 21:52
Cytat:
Kolejny raz wskazuję, że Driady mają być jednostką wspierającą.

Jednostka "wspierająca" to terminologia twórców MM. Oznacza, że głównym przeznaczeniem jednostki nie jest atak, ani obrona, ale inne zastosowanie. To może być też zadawanie obrażeń, ale znacząco słabszych.

W Heroes VI jest taka jedna na każdym poziomie (podstawa, elita). Klasycznym przykładem jednostki wspierającej są Westalki - czyli zdolność leczenia. W Nekropolii są to Duchy, a w Lochu Czyhający w cieniu.

Więc Driada równie dobrze może mieć tylko i wyłącznie zdolność leczenia Drzewców oraz mieć słaby atak i to wystarcza, aby określić ją jako wspierającą.

Kammer PW
18 września 2014, 21:59
Dyskutowałbym. Driada jest określona jako synergizująca z Drzewcami i jako wsparcie. Wątpię, by chcieli się powtarzać.

Nerevar PW
18 września 2014, 22:13
Jak dla mnie to po prostu doprecyzowanie typu wsparcia, jaki da nam Driada (a więc leczenie drzewców). Spójrz na łowców - jak jednostka oddaje 2 strzały w walce na dystans, to oczywistym jest, że jej rolą jest zadawanie obrażeń, a mimo to ten fakt odnotowali w opisie.

Acid Dragon PW
18 września 2014, 22:18
W tej kwestii wydaje mi się, że nie ma z czym dyskutować.
Wyjaśnienie o jednostkach typu "support" i trójpodziale każdego poziomu znajdziesz tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=n01iggq97gI#t=111

Eternal PW
18 września 2014, 22:19
To przerażające.
Ubi dało nam wybór między trzema opcjami, z których żadna nie jest idealna, bo w każdej czegoś brakuje. A my, zamiast oprotestować głosowanie i zalecić im ten "najlepszy Sylvan" zaczęliśmy toczyć wojny na argumenty i hejtować opcje nieobejmujące naszych ulubionych jednostek. Aby ratować feniksa, drzewca czy parzystokopytnych, robimy plakaty propagandowe i używamy tak idiotycznych argumentów, jak płomienie feniksa i robienie drzewcowych drabinek. Tańczymy, jak nam twórcy zagrają, a podziały między fanami rosną. Za moment każdy idiotyzm Ubi przyjmiemy z pocałowaniem rąk.
Jednorożec to świetna jednostka, ale nie zapłacę za nią stratą wolności opinii fanowskiej. I zachęcam was do tego samego.

Andruids PW
18 września 2014, 22:25
Eternal zazwyczaj dramatyzuje, ale niech mnie kwas pryśnie, jeśli tym razem wyjątkowo trafnie nie ujął źródła problemu. Nie dość, że zestawy jednostek wywołują skrajne reakcje wśród fanów i jedyną wytyczną bywa "bo feniks", "bo jednorożec", albo "bo jeleń", to do tego są porąbane i żaden z nich tak naprawdę nie pokrywa się ze swoją fikuśną nazwą. Jest już bardzo późno, ale również jestem za bojkotowaniem tej farsy.

Kammer PW
18 września 2014, 22:30
A jak przekonasz resztę fanów? Może akcja na Twitterze? #NoForUbiSylvan? :P

Andruids PW
18 września 2014, 22:35
To może być jakiś sposób : )
Tylko niestety nie posiadam cłitera.

Darkem PW
18 września 2014, 22:49
Nie daliście się przypadkiem ponieść?
Choć nie jestem fanem polityki wydawcy to musimy pamiętać, że Ubi w końcu spełniło postulaty fanów dość głośno już wybrzmiewające podczas produkcji H5. W końcu mamy realny wkład, głos w procesie tworzenia gry. Skład miast nigdy nie będzie idealny, bo każdy z nas ma na ten temat własne zdanie. Ja na przykład chciałbym w tym mieście maksymalnie dwa elfy i jeszcze gryfa, bo pałam wielką sympatią do H4. Inni z kolei chcieliby kilka elfich jednostek i ewentualnie drzewca w parze ze smokiem. Inni jeszcze oddaliby nerki z krasnoludy i pegazy.
Nie odstraszajmy dewelopera, gdy ten w końcu zrobił coś dobrze. Traktuje nas poważnie(j), w końcu słucha. Nie odstraszmy go teraz, bardzo ładnie proszę... "Heroesy" zdają się iść w lepszym kierunku...

Nerevar PW
18 września 2014, 22:56
Choćby bojkot rozpoczął się pierwszego dnia, nic by nie dał - zawsze zagłosowałoby kilka osób, więc Ubi miałoby swoje procenty do zaprezentowania w finale.

A idea zalecenia "najlepszego" Sylvanu budzi jedynie pusty śmiech - choćby dlatego, że fani sami i tak nie daliby rady stworzyć jednolitej koncepcji. Część optowałaby za tym, żeby wśród czempionów był feniks (choćby ze względu na nostalgię do zamku Czarodziejki), a inni jęczeliby tak, jak teraz o tym, że spali on elfom las. Gdyby dać za wiele "klasycznych" jednostek byłby płacz, że tylko kopiuje się stare rozwiązania, nie danie ich natomiast wywołałoby oburzenie, bo przecież "jednostka x i y to klasyka i być muszą!". Podobnie z nowinkami - a to jakaś jednostka za mało wypasiona, a to przekombinowana, a to znowu nie widzi się komuś w tej frakcji. To, co się dzieje teraz to małe piwo w porównaniu z wojnami, jakie rozpoczęłyby się przy próbie zrobienia line-upu przez fanów i wymuszenia go na Ubi - a efektem pewnie byłoby zerwanie przez firmę wszystkich form współpracy z fanami i permanentne skłócenie fandomu.

Kammer PW
18 września 2014, 23:19
Na barykady! Naprzód, kto w Sylvan wierzy! Kto nie z nami, ten sługa Ubi!

Dobra, żartuję. Tak naprawdę duża grupa fanów nie nadaje się do tworzenia gry. Będą się przerzucać koncepcjami, pomysłami i ostatecznie do niczego nie dojdą. I dlatego sądzę, że demokracja jest do niczego. :P

Zehir-12 PW
18 września 2014, 23:21
@Eternal

Dla mnie od początku to całe głosowanie było niedorzeczne. Rozumiem wybór frakcji, choć wiadomo było, że krasnale nie miały szans, ale głosowanie na armię to już przesada szczególnie, że na 100% zdarza się, że ludzie tworzą fałszywe konta tylko po to, by oddać dodatkowy głos na swój upragniony line-up. Poza tym tak jak mówisz ty, że fani zaczęli się wzajemnie hejtować i tak jak mówią wszyscy, że te argumenty są bez sensu. Typu: "Balans to słaby line-up. Po prostu okropny." - No i gdzie tu jakiś powód? Może by tak łaskawie wyjaśnić, czemu niby jest taki, a nie inny. Ja już po prostu dostawałem na przemian ataków złości i załamania, gdy po raz dziesiąty ktoś mówi o ogniu w lesie :P Takie życie. Oby nie było więcej głosowań na armię (a niestety zapewne jeszcze będą)

I tak póki co cieszę się z powrotu mojej ulubionej Akademii, która w tej części ma całkiem ciekawą armię. Byłem wkurzony, jak zobaczyłem, że te arty nie zostaną wykorzystane w H6, a zostały potem użyte w jakże znienawidzonym przeze mnie DoC-u, na szczęście zobaczę tę armię w akcji! Jest to pewnego rodzaju pocieszenie na wypadek gdyby (odpukać) furia (odpukać) wygrała (odpukać) to głosowanie (odpukać) xD

Sorry za mój język, który może wydawać się dość prosty i debilny, ale jest już późno i nie mam aż tyle siły, by jeszcze wymyślać jakieś wykwintne słowa :P

Liczy się ogólny przekaz xD

Acid Dragon PW
18 września 2014, 23:49
Cytat:
A idea zalecenia "najlepszego" Sylvanu budzi jedynie pusty śmiech - choćby dlatego, że fani sami i tak nie daliby rady stworzyć jednolitej koncepcji.

Dlatego zapewniam, że nie wszyscy w Ubisofcie byli za tą koncepcją. Marzhin nawet publicznie wyrażał się sceptycznie co do opinii fanów.

Niemniej jednak spójrzcie na JAKĄKOLWIEK dyskusję przy wcześniejszych grach Heroes. Zawsze, ale to zawsze pojawiało się od groma głosów w stylu "dlaczego twórcy nas nie słuchają?", "dla kogo oni robię tę grę? dla nas, czy dla siebie?", "my chcemy to", "my nie chcemy tamtego".

Zawsze.

I teraz, gdy twórcy dają nam do podjęcia jakąś decyzję, to też jest źle, bo mamy za mało informacji. Najlepiej by było, jakbyśmy już mieli opracowane gotowe wszystkie parametry, zdolności specjalne i ostateczne wyglądy modeli 3D. Wtedy dopiero byście chcieli podejmować decyzję.

Tak się nie da. Nie tak są tworzone gry. Gry są tworzone od ogółu do szczegółu i takie rzeczy jak parametry są na samym, samym końcu, po wielu iteracjach i próbach dopasowania balansu. Chodzi o to, że coś takiego jak zdolność specjalna, czy parametr można zmienić nawet na tydzień przed premierą. Ale decyzję na temat, który pomysł na jednostkę mają zacząć realizować graficy i jaki ogólnie charakter ma mieć miasto, trzeba podjąć teraz.

AmiDaDeer PW
19 września 2014, 00:03
Dlatego też mówienie o tym, że jakiś wariant będzie nieskuteczny np. przy oblężeniach, jest niedorzeczne. :D

Acid Dragon PW
19 września 2014, 00:39
"Nieskuteczny" nie, ale "mniej skuteczny" owszem - to można wywnioskować chociażby po charakterze armii. Nie trzeba do tego znać parametrów jednostek, ani ich zdolności, aby wiedzieć, że jednostki kroczące stoją pod bramą i są ostrzeliwane, a jednostki latające potrafią przelecieć ponad murami i zablokować strzelców. A niechże nawet te latające jednostki mają po 10 HP i żadnych zdolności specjalnych, i tak przez co najmniej jedną turę powstrzymają atak łuczników, jeśli zostaną odpowiednio zagrane.

Pewne reguły się w Heroes nie zmieniają od Heroes I, więc nie mówmy, że nie mamy *żadnych* konkretnych informacji o jednostkach. To, czy jednostka chodzi, lata, czy strzela jest już całkiem konkretną informacją. Aczkolwiek to, czy wygląda jak jeleń, czy jak jednorożec to już głównie kwestia gustu - ewentualnie można jeszcze zdolności specjalne porównać.

Travis PW
19 września 2014, 17:32
Na stronie poświęconej MM:H7 udostępniono opisy pozostałych jednostek i ich wstępne arty.

A tutaj tak dla porównania Art Feniksa i Magicznego Ptaka
Jednostki są do siebie mocno podobne, wiem, że to wstępny wygląd Feniksa i nieco się może zmienić, ale czarno to widzę.. Szykuje się powtórka z H6

Wellplay PW
19 września 2014, 18:11
Niezbyt podobne moim zdaniem.

Zehir-12 PW
19 września 2014, 18:28
Łowca z M&M X. Naprawdę nie wymyślili nic nowego do tej pory? Druid fajny, lecz preferował bym wersję męską, takiego jak był w H5, ale kobitka też ok :P Tancerz ostrzy mnie osobiście nie przekonuje. Dużo lepiej już nawet ta gorsza - damska wersja szmaragdowego rycerza wygląda lepiej niż ten tancerz. Jednorożec z H5. Super! Ale on wygląda nowo, normalnie nie do poznania! xD Tylko tyle, że to jest chyba art tego jednorożca, na którym jeździł bohater, a nie jednostki. Co do feniksa to dla mnie bomba i nie widzę żadnego podobieństwa do magicznego ptaka poza tym, że oba to ptaki :P

AmiDaDeer PW
19 września 2014, 18:30
A kolorystyka, kształt dzioba i piór na głowie to nic?

Alamar PW
19 września 2014, 18:45
Tak, bo srebro i błękit są bardzo podobne.
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 28 - 29 - 30
temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel