Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
Którą armię leśnych elfów wolisz?
Siła lasu (wariant defensywny) (37)
 
 36%
Równowaga ziemi (wariant zrównoważony) (40)
 
 39%
Furia Sylanny (wariant ofensywny) (25)
 
 25%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 28 - 29 - 30

Matikun PW
18 września 2014, 17:58
I Kiriny w H6 i nimfy wodne... Driady nie będą lataczami, a nawet jakby były to niewiele to da, bo to ma być support, jak kapłanki w H6. Do tego idea tej jednostki jest totalnie nieprzemyślana, bo nie da się jej w pełni wykorzystać nie wybierając na czempiona drzewca.

Acid Dragon PW
18 września 2014, 18:02
Cytat:
Nie da się też moim zdaniem powiedzieć, kto tu ma rację, a kto nie, możemy jedynie przypuszczać która opcja wyda się lepsza do gry.

Tu się akurat zgadzam.
Ostatecznie możemy jedynie przypuszczać jak się daną opcją naprawdę będzie grało.
Nie wykluczam, że Smoki, czy Drzewce mogłyby być dobre w ofensywie.
Niemniej jednak z informacji, które posiadam oraz z tego jak np. takie Drzewce wyglądały we wszystkich innych grach HoMM (czyli wszystkich dwóch :P), to jednak sądzę, że uzasadnione jest przypuszczać, iż ponownie będzie to jednostka defensywna.

Co do Smoków nie mam pewności - na pewno nie będą miały ofensywnego charakteru z H3/H5 ze względu na brak lotu, ale takie Behemoty z H3 też nie latały.

Jednakże oto moja analiza "ofensywności" Furii:

- w podstawie (jedna różna jednostka) mamy Driadę, która nie jest jednostką ofensywną, ale z tego, co rozumiem jej głównym zadaniem jest wspieranie Drzewców. Jeśli ktoś zaś wybierze prawdopodobnie bardziej ofensywne Smoki, to Driada będzie niemal nieprzydatna.
W Równowadze zaś dostaniemy Węże, które mają bardzo szybko atakować i zatruwać. Ich zdolność specjalna jest niezależna od obecności jakiejś defensywnej jednostki.
Czyli dla mnie w podstawie to Równowaga jest bardziej ofensywna.

- w elicie Furia ma Tancerza Ostrzy i Jelenia, z których obie jednostki wydają się ofensywne i ciekawe. Równowaga ma defensywnego Drzewca i taktyczno-ofensywnych Rycerzy. Punkt dla Furii, jeśli chodzi o ofensywę.

- w czempionach dwie opcje różnią się Feniksem i Drzewcem. Chyba nie muszę dodawać, że tutaj znowu Równowaga jest bardziej ofensywna.

Więc... niezbyt widzę ten "pazur" Furii. Bardziej przekonują mnie Węże, Szmaragdowi Rycerze i Feniksy niż Driady, Tancerze Ostrzy i Jelenie.

Aayren PW
18 września 2014, 18:11
No ale dwie rzeczy smoku.

Raz zakładasz, że driada będzie przydatna razem z drzewcem, a ze smokiem nieprzydatna. Czyli, że co? Albo bierzemy drzewca i mamy 7 jednostek w armii, albo smoka i mamy ich 6+jakieś barachło? Albo smok będzie dopakowany z uwagi na obecność driady, albo driada będzie równocześnie wspomagać i smoka i drzewca. Inaczej to nie ma prawa istnienia. Czy może twórcy gdzieś zaznaczyli "Zamek będzie grywalny tylko przy wybraniu drzewca, przy smoku będzie słabszy"?

Dodajmy też, że wszelkie dublujące się stworzenia, będą miały inne statystyki we wszystkich opcjach, więc nie można ich pomijać w takim porównywaniu.

Dwa - Smok smokowi nierówny, więc smok furii może być niemal tak mobilny jak feniks, a o wiele bardziej mobilny niż smok równowagi.

Kammer PW
18 września 2014, 18:19
Chciałbym zauważyć, iż Driada to wspierająca jednostka współdziałająca z Drzewcami i lecząca je. Czyli bez Drzewców nie będzie 100% useless.

Acid Dragon PW
18 września 2014, 18:20
Cytat:
Raz zakładasz, że driada będzie przydatna razem z drzewcem, a ze smokiem nieprzydatna. Czyli, że co? Albo bierzemy drzewca i mamy 7 jednostek w armii, albo smoka i mamy ich 6+jakieś barachło?

Nie zakładam, tylko wnioskuję po znanych informacjach. Wiemy, że Driady mają być jednostką wspomagającą i leczyć Drzewce. Drzewce, a nie Smoki. Gdyby miały leczyć cokolwiek innego, to autorzy nie napisaliby wyłącznie o drzewcach.

Więc moim zdaniem, jeśli nie wybierzemy Drzewców to dostaniemy po prostu westalkę z H6, tyle, ze bez możliwości leczenia. A więc coś chodzącego, ze słabym atakiem.
To nie znaczy, że zamek będzie niegrywalny. To znaczy, że wybierając Smoki, a nie Drzewce, świadomie rezygnujesz ze zdolności specjalnej Driad.

Cytat:
Dwa - Smok smokowi nierówny, więc smok furii może być niemal tak mobilny jak feniks, a o wiele bardziej mobilny niż smok równowagi.

Nie, nie będzie, gdyż również w Furii opis smoka mówi o co najwyżej przeciętnym ruchu, który to ruch jest dodatkowo ograniczony przez brak lotu. Ta sama mobilność jest w opisie smoków z Równowagi. Ponownie - oficjalne informacje. Jakiekolwiek inne twierdzenia o mobilności to jedynie Twoje domysły, które nie mają uzasadnienia.

Aayren PW
18 września 2014, 18:55
Ależ smoku, Ty też strzelasz domysłami! Opisujesz że opcja zrównoważona jest bardziej ofensywna, bo zdaje Ci się, że jest tak a tak. Smok smokowi nierówny, co do szczegółów tej nierówności pewni być nie możemy, ale co do jej występowania już tak! To chyba oficjalna informacja, prawda?

Cały Twój post jest zbudowany na domysłach wysnutych z faktów! Z driadami znów zakładasz, że będą one przydatne tylko przy wyborze drzewców, ale w takim wypadku smoki będą o tę funkcje leczenia silniejsze (dla przykładu mając więcej hp lub regenerację) bo inaczej nie będzie to zbalansowane. Nic nie może być "lepsze", może być tylko "inne", bo to już jest największy z możliwych domysłów zakładać, że jedna z opcji wyboru czempiona będzie lepsza niż druga.

mr_R PW
18 września 2014, 19:04
Ja dodam od siebie, że jeżeli jakaś jednostka z pary drzewiec_- smok nie będzie miała albo trzęsienia ziemi, albo umiejętności ataku przez mury, to wybór sprowadzać się będzie do tego, co ładniej (ciekawiej) wygląda dla gracza, bo wątpię by jakoś specjalnie różnili się statystykami. Ponieważ obie jednostki nic nie zrobią przy oblężeniach.
Uważam także, że driady będą miały możliwość teleportu, ale brak latającej jednostki od elity wzwyż da to, co już zostało wspomniane - szybką utratę jednostek. Feniksy odczują to dopiero przy większych bitwach, gdy mniejsze jednostki będą masowo ginąć, w tym strzelcy i druidzi (którzy na moje oko będą skupiać się na magii, a nie ataku). Driady będą będą jednostkami wsparcia, co nie wróży zbyt dobrze prowadzonej strategii. Mniej punktów życia i obrony w zamian za umiejętności i czary będzie prowadziło do szybkiej eksterminacji (łatwiej wyeliminować wsparcie niż czempiona).

KammerKammerZnaki interpunkcyjne. I wielkie litery.

Zehir-12 PW
18 września 2014, 19:10
OMG. Ci ludzie na oficjalnym forum już mnie normalnie wkurzają. Ile razy można powtarzać o tym, że feniks nie spali żadnego drzewa, bo jest księżycowy xD

Kastore PW
18 września 2014, 19:21
Zehir-8765329890658:
Ci ludzie na oficjalnym forum już mnie normalnie wkurzają.
A mnie wkurzają ludzie piszący komentarze na YouTube. I wiesz, jakie znalazłem na to rozwiązanie? Nieczytanie ich. :P

Acid Dragon PW
18 września 2014, 19:22
Oczywiście, że używam domysłów.
Ale jednak domysłów opartych na faktach.

Ja WIEM, że jedyna opisana zdolność specjalna Driad jest bezużyteczna, jeśli nie ma Drzewców. Natomiast jakiekolwiek twierdzenie w stylu "no ale może będzie przydatna inaczej", że będzie miała jeszcze jakieś przydatne zdolności poza słabym atakiem lub że np. smok zrekompensuje coś NIE MA potwierdzenia w znanych faktach.

Ja WIEM, że opisy mobilności i zdolności smoków są takie same w przypadku wszystkich trzech opcji. Jakiekolwiek twierdzenie, że na pewno będą różnice i różne zdolności NIE MA potwierdzenia w znanych faktach.

Ja WIEM, że Równowaga ma dwie jednostki latające, Furia jedną, a Siła żadnej. Jakiekolwiek domysły, ze może jeszcze jakaś jednostka lata, albo się teleportuje, albo kopie dziury w ziemi NIE MAJĄ potwierdzenia w znanych faktach.

Dodatkowo używam też domysłów nie wyssanych z palca jak Twoje "no to smok to zrekompensuje", czy Hubertusowe "no ale Drzewiec może będzie strzelać", ale takich, które mają oparcie może nie w H7, ale w innych grach HoMM. Co prawda nie jest to wiedza, ale jednak sądzę, że prawdopodobieństwo, że taki Drzewiec będzie podobny do swoich poprzedników jest znacznie większe niż gdyby miał być zupełnie nową jednostką. Chociażby dlatego, że w przypadku drastycznych zmian, takich jak latanie smoka, twórcy nam o tym powiedzieli.

Unikam natomiast gdybania w stylu właśnie "Drzewce mogą atakować korzeniami", czy "Smoki zrekompensują słabość Driady", bo te domysły nie mają oparcia ani w dostępnej wiedzy, ani w dotychczasowych grach Heroes of Might & Magic. To są nie domysły, a wymysły.

Acid Dragon PW
18 września 2014, 19:45
Poza tematem - Co Wy na to, aby zresetować ankietę? Podobno różnice w oficjalnych wynikach oraz tych na HC i u nas wynikają z tego, że w oficjalnym głosowaniu można zmienić głos. To może dajmy szansę zmienić głos i u nas?

Kammer PW
18 września 2014, 19:50
Ponownie pragnę wskazać, że Driada jest zaprezentowana przede wszystkim jako wsparcie. Dopiero potem daje się jej synergię z Drzewcami.

A do ankiety sugeruję dodać opcję Żadna z powyższych.

Aayren PW
18 września 2014, 19:50
Ja WIEM, że tworząc grę twórcy starają się by każda frakcja była zbalansowana. Jakiekolwiek twierdzenie, że jedna opcja będzie lepsza niż inna jest po prostu błędna. Jeśli nie jest błędna, to staje się błędna po patchu.
Serio uzasadniasz się tym, że jednostka będzie podobna do tej z innej gry serii? Pfff, wymysły smoku, wymysły wymyślne! Ale to tak nawiasem, bo też uważam, że i driady i drzewce będą chodzić, ale też pewny jestem, że każda jednostka będzie miała jakieś umiejętności. O nie, ale tutaj opieram się o to jak wygląda HVI! ;)

Ja WIEM, że info na których się opierałem są nieaktualne, więc cholera wie, może faktycznie każdy smok i łowca i druid będzie taki sam. Info z forum o tym, że statystyki będą się różnić w zależności od wyboru, miałem dotąd za oficjalne. Także w tym punkcie całkowicie się wycofuje.

Alamar PW
18 września 2014, 19:50
Acid:
Poza tematem - Co Wy na to, aby zresetować ankietę? Podobno różnice w oficjalnych wynikach oraz tych na HC i u nas wynikają z tego, że w oficjalnym głosowaniu można zmienić głos. To może dajmy szansę zmienić głos i u nas?

Przeciw. Każdy powinien się zastanowić przed oddaniem głosu, a nawet wstrzymać się, do czasu ujawnienia nowych informacji, a nie zmieniać swój głos co kilka chwil. Zmiana raz oddanego głosu po prostu mija sie z celem ankiety. TO nie test OBOP-u przeprowadzany co tydzień. :P
To nie jest też ankieta MM, gdzie ją zresetowano, bo doszła nowa gra.

Poza tym wątpię byś teraz zebrał podobną ilość głosujących.

Kammer:
A do ankiety sugeruję dodać opcję Żadna z powyższych.
Głos możesz oddać na jedną z trzech możliwości, albo nie głosować w ogóle. Innych opcji nie masz i kropka.

Nerevar PW
18 września 2014, 20:07
Cytat:
Poza tematem - Co Wy na to, aby zresetować ankietę?
Jestem za.

Cytat:
Każdy powinien się zastanowić przed oddaniem głosu, a nawet wstrzymać się, do czasu ujawnienia nowych informacji
Bo każdy powinien sobie wywróżyć, że smoki stracą skrzydła a Ubi podzieli się dodatkowymi informacjami po jakimś czasie. Polecasz fusy czy kryształowe kule?

Cytat:
Z driadami znów zakładasz, że będą one przydatne tylko przy wyborze drzewców, ale w takim wypadku smoki będą o tę funkcje leczenia silniejsze (dla przykładu mając więcej hp lub regenerację) bo inaczej nie będzie to zbalansowane. Nic nie może być "lepsze", może być tylko "inne", bo to już jest największy z możliwych domysłów zakładać, że jedna z opcji wyboru czempiona będzie lepsza niż druga.
Nie wiem, czemu zakładasz, że taki balans będzie - ani w HIV, ani w HV alternatywne jednostki generalnie nie były sobie równe.

Alamar PW
18 września 2014, 20:09
Cytat:
Polecasz fusy czy kryształowe kule?
Czasowstrzymywacz... oraz niegłosowanie pierwszego dnia.

mr_R PW
18 września 2014, 20:10
A nie jest możliwe danie mieszkańcowi Groty zmiany decyzji w ankiecie?

Acid Dragon PW
18 września 2014, 20:24
Cytat:
Jakiekolwiek twierdzenie, że jedna opcja będzie lepsza niż inna jest po prostu błędna.

Nigdy tak nie twierdziłem. Mówiłem, że decydujemy w jakim STYLU będziemy grać.

Ale twierdzenie, że jakaś ewidentna słabość jednostki zostanie skompensowana w innej jest naprawdę nieuzasadnione. Nie. To jest słabość tej opcji. Kropka. Jedna z wielu zresztą. Natomiast zaleta jej, w porównaniu do Równowagi to np. więcej jednostek ofensywnych w elicie. Nazywajmy więc rzeczy po imieniu, bez niepotrzebnych domysłów.

Rację masz co do tego, że żadna opcja nie została zaprojektowana z góry jako lepsza, czy gorsza. Ale ostatecznie wszystko zależy od tego jak grasz.

Jeśli ktoś gra defensywnie, to wybierze Drzewce i słabość Driady go nie obejmie.
Jeśli jednak ktoś gra ofensywnie, to ma problem.

Jeśli ktoś gra głównie ofensywnie i ma taką możliwość na mapie, to wyśle jednostki ofensywne naprzód i szybko rozprawi się z wrogiem.
Jeśli jednak z tymi samymi jednostkami będzie chciał grać defensywnie, to ma problem.

Jeśli ktoś gra różnie w zależności od okoliczności, to wybierze sobie raz taktykę defensywną, raz ofensywną i będzie to skuteczne.
Jeśli jednak jakaś mapa będzie zawierała walki wybitnie ofensywne lub wybitnie defensywne, to ma problem.


Ja akurat gram w ten sposób, że lubię mieć armię uniwersalną. Lubię część jednostek wysłać na front, część zostawić w tyle. Czasami przechylić siłę w stronę ofensywy, czasami defensywy. Nie lubię natomiast sytuacji, w której ewidentnie moja armia ma "punkty karne" (np. brak jednostek latających przy oblężeniu). Dla mnie więc ewidentnie najlepszą opcją jest Równowaga.

ALE nie twierdzę, że w przypadku np. walki z bossem mój wybór na pewno będzie tak samo dobry, jak pozostałe opcje, bo przecież słabości będą czymś skompensowane. Nie. Akurat w walkach z bossem lepsza byłaby Siła Lasu.

Cytat:
A nie jest możliwe danie mieszkańcowi Groty zmiany decyzji w ankiecie?

Na razie niestety nie.

Kammer PW
18 września 2014, 20:36
Kolejny raz wskazuję, że Driady mają być jednostką wspierającą. Prócz symbiozy z Drzewcami ta jej supportowość może być okazywana chociażby w oplataniu murów korzeniami, przez co pozostałe jednostki będę mogły się po nich wspinać.

Albo na tworzeniu podziemnych tuneli oplecionych korzeniami, przez które jednostki Sylvanu będą mogły się szybko przemieszczać...

Nicolai PW
18 września 2014, 20:44
Alamar:
Przeciw. Każdy powinien się zastanowić przed oddaniem głosu, a nawet wstrzymać się, do czasu ujawnienia nowych informacji, a nie zmieniać swój głos co kilka chwil. Zmiana raz oddanego głosu po prostu mija sie z celem ankiety.
Może opowiem się w imieniu wszystkich tych, którzy zmieniali głos. Po części dlatego, że też tak postąpiłem. Zasady, które proponujesz byłyby do przyjęcia jakby nie fakt, że warianty ewoluowały na naszych oczach. Spojrzałem na Siłę Lasu i spodobała mi się, więc zagłosowałem na nią. Potem nagle okazuje się, że Zielony Smok i Driada nie latają. Następnie co chwilę dowiadujemy się co Ubi miał na myśli tworząc daną jednostkę, a dopiero po tygodniu dowiadujemy się jak one wyglądają. Nie możesz wymagać od graczy stałości jak nie otrzymują jej od producenta ;)
Alamar:
TO nie test OBOP-u przeprowadzany co tydzień. :P
Patrząc na rozbieżność pomiędzy naszymi wynikami, a tymi oficjalnymi to chyba jednak jest tutaj coś z OBOP-u :)
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 28 - 29 - 30
temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel