Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
Którą armię leśnych elfów wolisz?
Siła lasu (wariant defensywny) (37)
 
 36%
Równowaga ziemi (wariant zrównoważony) (40)
 
 39%
Furia Sylanny (wariant ofensywny) (25)
 
 25%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 28 - 29 - 30

Douger PW
18 września 2014, 11:58
Jak to WYGLĄDA? Przecież wszystko zależy od statystyk, a o tych nie ma mowy na razie.

Acid Dragon PW
18 września 2014, 11:59
Cytat:
Myślę, że obrona feniksów pod tym względem, to już czysta upartość i nieporozumienie.

Otóż nie. Uporem jest twierdzenie, że nie może być absolutnie żadnych zmian, a armia to "wizytówka frakcji".

Prosty przykład, analogiczny do Feniksów. Wilki. Neutralne w H6, neutralne w H5, a tu nagle Przystań. Komuś to przeszkadza?
A to dlatego, że ta Przystań jest INNA niż pozostałe Przystanie - jej armia jest odniesieniem księstwa Wilka.
Dostaniemy też Twierdzę, która będzie INNA niż pozostałe Twierdze, gdyż tym razem będą to Orki z Sahaaru - z własnym zestawem jednostek.

To w takim razie dlaczego armia Sylvanu musi być koniecznie taka sama?
Dlaczego by w jednej części Irollanu nie można rekrutować Feniksów, a w innej nie?

Podam jeszcze jeden przykład - W Kompendium jest jasno napisane, że w lasach Irollanu żyją również Gryfy i przyjaźnią się z Elfami. Jak najbardziej więc mogą przewędrować z Przystani do Sylvanu. Tak, te "flagowe" Gryfy, które były "wizytówką armii", które były godłem narodowym(!) mogą przewędrować do Sylvanu.

I wystarczył tylko jeden poboczny text fabularny, aby to uzasadnić.

------

I jeszcze przykład ekstremalny:
Co powiecie na "frakcję" złożoną z drzewców, wiwern, wilków, gryfów i centaurów? Zdarzyła się. w Heroes Online. A może zestaw: krasnoludzkie olbrzymy, cyklopi, druidzi i minotaury? Również. Nazywa się to "Wyżynne Klany".

I nawet nie zacznę mówić o nieumarłych Rakszasach, Kamiennych Aniołach, ani demonicznych Drzewcach w armiach Inferna.



I wszystko jest w Ashanie i zgodne z fabułą.

Nicolai PW
18 września 2014, 12:36
Eruanno:
Nie chodzi o brak ciągłości fabularnej Nicolaiu. Chodzi o zachowanie pewnej logiki i spójności frakcji.
Posługuję się terminami użytymi przez Hubertusa.
Eruanno:
Myślę, że obrona feniksów pod tym względem, to już czysta upartość i nieporozumienie. Dlaczego nikt nie zrobił pixie w Akademii? Przecież mają prawo występować poza Irollanem. A może gobliny jako przedstawiciele nagów?
Odseparujmy dwie klasy istot: ikoniczne (Anioły, Czarne Smoki, Rusałki itd.) od pospolitych (Gryfy, Roki, Krasnoludy itd.). Te pierwsze rzeczywiście wrosły w wyobrażenie danego zamku i nie da się je przerzucić gdzie indziej. Ciężko wyobrazić mi sobie Anioła u Orków, ale takiego Gryfa? Według mnie pasuje tak samo jak do Sylwanu i Przystani. Poza tym skoro przy tym jesteśmy to czy czasem Feniksowi nie jest blisko do bycia wizytówką frakcji leśno-elfickich? Były w nich w H1, H2 i H4 oraz najprawdopodobniej w H7. U Elfów zabrakło ich tylko w H3 i H5. Jakby nie patrzeć częściej u nich jest niż nie jest. W Akademii, która jest tutaj wspominana pojawił się tylko raz i to w spin-offie serii.
Eruanno:
Chodzi o to, by wszelkie wyjątki pozostawić w sferze wyjątków. Już raz to napisałem, armia powinna być wizytówką frakcji. Narodu polskiego nie definiuje czarnoskóra osoba, tak samo jak feniks elfów.
Ale my nie piszemy o wyjątku tylko o powrocie. Wyjątkiem był Feniks w Akademii z CoH-a. Poza tym nawet jakby uznać to za transfer to czy przerzucenie jednej jednostki do innej frakcji nie podchodzi pod wyjątek?
Eruanno:
Chciałbym zaznaczyć iż akcja H7 ma miejsce zaraz przed H5. Czytaliście? To odpowiedzcie mi, ile lat dzieli te dwie historie? Jaki status miały feniksy w H5?
Uderza głową w ścianę.
Ile razy mamy jeszcze pisać jaki jest ich status? Feniksy są ksieżycowe i związane z życiem i narodzinami. Skąd to wiemy:
a) H5 zostało zepchnięte na dalszy tor kanonu,
a) w nowszych grach takich jak H6 i DoC takie właśnie są, więc powrót do ognistych byłby retconem retcona,
c) Marhzin napisał, że będą takie jak w H6.
Eruanno:
Co do braku wzmianki na temat kłączy, to taki brak pół na pół. Może to oplatanie odnosi się do nowej mechaniki?
Mówisz, że pisząc "oplata przeciwnika" mieli na myśli "zapuszcza korzenie i wyrasta po drugiej stronie muru"?
Acid Dragon:
Prosty przykład, analogiczny do Feniksów. Wilki. Neutralne w H6, neutralne w H5, a tu nagle Przystań. Komuś to przeszkadza?
Albo Mantykory, neutralne w H5, frakcyjne w H6.
Acid Dragon:
A to dlatego, że ta Przystań jest INNA niż pozostałe Przystanie - jej armia jest odniesieniem księstwa Wilka.
Dostaniemy też Twierdzę, która będzie INNA niż pozostałe Twierdze, gdyż tym razem będą to Orki z Sahaaru - z własnym zestawem jednostek.
Nawet nie trzeba podkreślać to, że mamy do czynienia z wariantem danej frakcji z innego czasu czy regionu. Przecież armie w HoMM to uproszczenia rzeczywistego stanu wojsk. Nie jest tak, że dana frakcja ma oddziały złożone z siedmiu różnych istot, to wszystko jest umowne. W grze mamy tylko mały wycinek istot żyjących w danej nacji. Jak spojrzymy na DoC to zauważymy, że w takiej Akademii są Minotaury i Harpie, a nawet Tawerety.
Acid Dragon:
To w takim razie dlaczego armia Sylvan musi być koniecznie taka sama?
Dlaczego by w jednej części Irollanu nie można rekrutować Feniksów, a w innej nie?
I tutaj rozbijamy się o przekonania ortodoksyjnych fanów, dla nich najlepiej byłoby jakby kolejne wersje HoMM były reedycjami H3.

mr_R PW
18 września 2014, 13:18
Nicolai:
I tutaj rozbijamy się o przekonania ortodoksyjnych fanów, dla nich najlepiej byłoby jakby kolejne wersje HoMM były reedycjami H3.
Mówisz miedzy innymi o mnie, jednak i takich fanów na niektóre nowości można zachęcić. Ja jestem za wężami, ale rycerze jakoś mi nie pasują. Zamiast nich wolałbym jednorożce.
Tak trochę z innej beczki: czy ktoś pytał się jakie mają być różnice między championami? Chodzi mi a drzewca (dedroida) a smokami. Jeżeli nie, to przydałoby się spytać.

Hubertus PW
18 września 2014, 13:36
Powiem tak, informacje Alamara mnie przekonały, rzeczywiście feniksy są fabularnie zgodne z kAshanem, tym nie mniej uważam, że wciśnięto je do Sylvanu na siłę i bez składu i ładu. W H6 występowały jako niezwykle rzadkie jednostki neutralne i tak powinno pozostać.

W armii balansu fajne są te węże ziemne/korzenne, ale szmaragdowe rycerki i feniksy mnie nie przekonują.

Jak przed chwilą patrzyłem Furia powoli zyskuje, już tylko 1% ją dzieli od Balansu, Równowaga to nijakość, od tego jest Nekropolia (niech truposze sobie biorą te feniksy), dajmy elfom pazur!

Nerevar PW
18 września 2014, 13:44
Cytat:
Równowaga to nijakość, od tego jest Nekropolia (niech truposze sobie biorą te feniksy), dajmy elfom pazur!
Jaki pazur? Wybór między czempionem-tankiem i czempionem-tankiem, czy chodzi ci o ogólną humanoidalność nieczempionów (gdy mowa o Furii)?

Hubertus PW
18 września 2014, 13:50
Chodzi mi o pazur w sensie metaforycznym, jako ofensywy armii, a nie krycia się za drzewami i trzęsienia zielonymi portkami, jak mamy w równowadze i sile lasu ;P

Nerevar PW
18 września 2014, 13:56
Wiesz, Podstawa i Czempion Równowagi bardziej nadają się do takiego pokazania pazura (szybki wąż zamiast driady będącej jednostką wsparcia i feniks zamiast tanka pełzającego po ziemi) ;P Elita będzie wolniejsza, fakt (bo wpada tam drzewiec) - ale na ile też nie wiemy, bo rycerzyki mogą być całkiem szybką jednostką (choć wcale nie muszą).

Acid Dragon PW
18 września 2014, 13:57
Drzewiec - Zielony Smok - Feniks

Wybierz najbardziej ofensywnego czempiona, którego zadaniem nie jest pozostawać w tyle i chronić strzelców ;P.

Hubertus PW
18 września 2014, 14:03
Będzie nim Zielony Smok z atakiem obszarowym, chroniony przez Drzewca i Dębową Driadę ;P

Nerevar PW
18 września 2014, 14:11
A w którym to zestawie będzie można mieć wszystkie te jednostki jednocześnie? :P

Hubertus PW
18 września 2014, 14:13
Gosh... w równowadze nie mamy współpracy driad z drzewcami.

Acid Dragon PW
18 września 2014, 14:24
Cytat:
Będzie nim Zielony Smok z atakiem obszarowym, chroniony przez Drzewca i Dębową Driadę ;P

Czyli jednak wybierasz Równowagę? :P
Bo w Furii za cholerę żaden Drzewiec nie ochroni żadnego Smoka, a bez Drzewców to i Driady są nieprzydatne.
Albo Smoki, albo Drzewce.

Poza tym chyba mówiliśmy o najbardziej OFENSYWNEJ jednostce, a nie o najbardziej chronionej. Zanim Smok się doczłapie do przeciwnika, to Feniks już dwa razy zdąży zadać obrażenia.

Nicolai PW
18 września 2014, 14:26
Hubertus:
Powiem tak, informacje Alamara mnie przekonały, rzeczywiście feniksy są fabularnie zgodne z kAshanem, tym nie mniej uważam, że wciśnięto je do Sylvanu na siłę i bez składu i ładu.
"Przyznaję rację, ale jednak nie" xD
Hubertus:
W H6 występowały jako niezwykle rzadkie jednostki neutralne i tak powinno pozostać.
W H6 Rogacze Zmierzchu nie występowały i tak powinno zostać :D
Hubertus:
Równowaga to nijakość, od tego jest Nekropolia (niech truposze sobie biorą te feniksy), dajmy elfom pazur!
Zagłosuj na prawdziwą jakość: dwie Rusałki, zwierzyna łowna, kupa kamieni i drzewo. I tak na marginesie jak mogłeś mówić o ciągłości fabularnej oraz rozsądku, a potem wciskać Feniksy trupiogłowym?
Hubertus:
Chodzi mi o pazur w sensie metaforycznym, jako ofensywy armii, a nie krycia się za drzewami i trzęsienia zielonymi portkami, jak mamy w równowadze i sile lasu ;P
Dlatego wybierasz wariant z dwoma powolnymi, naziemnymi tankami na stanowisku Czempionów? Rush zostaw Twierdzy i Inferno.
Hubertus:
Będzie nim Zielony Smok z atakiem obszarowym, chroniony przez Drzewca i Dębową Driadę ;P
Dwa tanki i jednostka wsparcia? Nie dosyć, że maksymalnie nieofensywnie to jeszcze trzy jednostki zamiast jednej.
Hubertus:
Gosh... w równowadze nie mamy współpracy driad z drzewcami.
Gosh... w Furii nie mamy równoczesności Drzewców i Zielonych Smoków.
PS. Ty się teraz wykłócasz, bo uważasz, że masz rację czy hobbystycznie?

Douger PW
18 września 2014, 14:48
Serio musisz? Jesteś tak ciężkim rozmówcą, że dostaję raka po przeczytaniu 5 zdań. Inni potrafią wyrazić swoje poparcie dla danej opcji używając normalnych argumentów i bez tego idiotycznego wywyższania się w każdym zdaniu.

Co do możliwości lotu: mam nadzieję, że będzie to zbalansowane i przemyślane, a zdobywanie miast nie będzie mordęgą.

Nicolai PW
18 września 2014, 15:10
@Up: Do kogo odnosisz pierwszy akapit, bo nie napisałeś? Jeśli był skierowany do mnie, to przepraszam, bo nie było to intencjonalne. Czasami za bardzo ironizuję, kiedy zaczynam się irytować rozmową. Wiem, że nie powinienem być złośliwy, ale jak któryś raz z kolei jest mówione, że Feniks pojawił się we większości frakcji elficko-leśnych, a w Ashanie nie jest ognisty i rozmówca nie chce tego zauważyć to po prostu ciężko mi to inaczej skomentować. Niemniej będę starał się popracować nad sobą ;)

Hubertus PW
18 września 2014, 17:21
Racja, zagalopowałem się, nie da się zrobić by drzewiec był na raz ze smokiem, tym nie mniej, wierzę że opcja ofensywna powinna być pomyślana tak, by być bardziej ofensywna niż balans. A armia nie samym championem stoi... także w kwestii oblężenia. Więc tej przewagi feniksów jakoś nie dostrzegam. Zwłaszcza, że AI zwykle najpierw całą uwagę kieruje na lataczy i strzelających, więc taki feniks nawet z odradzaniem się wiele nie pożyje.

Nicolaiu, ja tu kłótni nie widzę szczerze mówiąc, ot, wymieniamy spostrzeżenia na temat zaproponowanych jednostek. Nie da się też moim zdaniem powiedzieć, kto tu ma rację, a kto nie, możemy jedynie przypuszczać która opcja wyda się lepsza do gry. Niestety Ubi potraktowało fanów dość słabo podając bardzo ubogie opisy jednostek i kazało wybierać między z góry podzielonymi wersjami armii. W takiej formie to głosowanie opiera się na przypuszczeniach, życzeniach i guście fanów, o jakości armii i nomen omen balansie rozgrywki, będziemy mogli cokolwiek powiedzieć po premierze gry, albo chociaż grywalnego dema.

A teraz to kwestia gustu, zarówno jeśli chodzi o feniksy i drzewce i te węże i inne leśne żyjątka. Przyznałem racje że jednak te feniksy są zgodne z fabułą, ale mam prawo uważać że są wciśnięte na siłę(zwłaszcza biorąc pod uwagę H5, pierwszą grę w tym uniwersum gdzie feniksy były zupełnie inną jednostką) i że mi się nie podobają w takiej opcji.

AmiDaDeer PW
18 września 2014, 17:46
Mam wrażenie że w całej tej dyskusji niektórzy zapominają o tym, że balans nie jest z góry ustalony i poszczególne zdolności jednostek mogą się zmienić w dowolnym momencie. Zauważcie że drzewiec, niezależnie od tego czy w elicie czy jako czempion, ma praktycznie ten sam opis - a chyba nie będzie to ta sama jednostka w obu wariantach, co nie? :P

A co do argumentu odnośnie braku latających w Sile Lasu - spójrzcie na driady:



Jak według Was to coś miałoby się poruszać, gdyby to miało być jednostką tylko i wyłącznie chodzącą?

Irhak PW
18 września 2014, 17:53
Cytat:
Jak według Was to coś miałoby się poruszać, gdyby to miało być jednostką tylko i wyłącznie chodzącą?
Tak jak Kostucha w H5. Była jednostką lądową :P


Hubertus PW
18 września 2014, 17:56
Zgadza się Hobbicie, cieszę się że to napisałeś. Ja na to samo zwracałem już tu uwagę, na pewno Drzewce czempiony to co innego niż drzewce z równowagi. Jednostki te będą się różniły swoimi zasadami specjalnymi i statystykami. Dlatego nadal twierdzę że drzewce z Furii Sylanny mogą mieć coś co będzie przeszkadzało jednostkom za murami, nie wiadomo co to będzie bo Ubi tego nie podaje, ale logika podpowiada że coś powinno.

Driady i rusałki na pewno też będą istotami latającymi, poza tym strzelcy i druidzi będą strzelać ;p ale dziwnym trafem zwolennicy Równowagi Ziemi całą nadzieję pokładają jedynie w feniksach.
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 28 - 29 - 30
temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel