Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
Którą armię leśnych elfów wolisz?
Siła lasu (wariant defensywny) (37)
 
 36%
Równowaga ziemi (wariant zrównoważony) (40)
 
 39%
Furia Sylanny (wariant ofensywny) (25)
 
 25%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30

Alamar PW
12 września 2014, 17:03
Glosowanie na jednostki elfów - trzy opcje do wyboru:

1. Siła lasu
- Łucznik / Wąż ziemny / Driada
- Druid / Jednorożec / Szmaragdowy Rycerz
- Zielony Smok / Drzewiec

2. Doskonała równowaga ziemi
- Łucznik / Wąż ziemny / Duszek (Pixie)
- Druid / Drzewiec / Szmaragdowy Rycerz
- Zielony Smok / Feniks

3. Furia Sylanny
- Łucznik / Driada / Duszek (Pixie)
- Tancerz Ostrzy / Druid / Słoneczny Jeleń
- Zielony Smok / Drzewiec

Głosowanie do 26 września.

Warmonger PW
12 września 2014, 17:16
Fajne pomysły. Podoba mi się opcja 3 ze "Słonecznym Jeleniem" - widzieliśmy coś takiego już w nowym Preserve ;) Pozostałe jednostki tradycyjne.

Alamar PW
12 września 2014, 17:18
Widzieliśmy też jelonka w Clash of Heroes.

Wiwern PW
12 września 2014, 17:25
Takie coś to ja rozumiem! Wybieranie nacji do gry było dla mnie absurdem, ale układ jednostek to już coś zupełnie innego.

Wybrałem Furię Sylanny. Pixie obok driady mi jakoś nie leży, ale nie ma tego nieszczęsnego węża. Szmaragdowy byłby z pewnością fajny, ale nie przeszkadza mi powrót tancerza do łask. Słoneczny jeleń za to deklasuje kompletnie jednorożca. Kto grał w Clash of Heroes i widział koncept z Preserve pewnie przyzna mi rację, że coś w tej jednostce jest. Feniks mi kompletnie nie leży, bo ptak jest już w Akademii. Drzewca za to chętnie znów zobaczę. Poza tym ogólnie ofensywa mi pasuje do elfów. ;D

Rademenes777 PW
12 września 2014, 17:41
Ja jednakowoż wybrałem Siłę Lasu. Dlaczego? Lubię jednorożce IEI!!! :P
A tak na poważnie, to chciałbym aby drzewce były w opozycji do smoków jako czempion, a na dodatek moc driady i drzewców mi się podoba. Szmaragdowy Rycerz + wąż to odmiana. Co do tancerzy, niezbyt mi się spodobali, a jelenie... cóż, niezbyt mnie do siebie w CoH przekonały, a Feniksa na pewno nie chciałbym zobaczyć ze względu na Magicznego i Tajemnego Ptaka. Jestem za defensywną postawą Elfów i ich spokojem niźli atakiem.

Matheo PW
12 września 2014, 17:43
Faktycznie Słoneczny Jeleń przyciąga uwagę. To coś czego w Heroes jeszcze nie było. Nie wyobrażam sobie tego miasta bez Drzewców. Chętnie zobaczyłbym w grze również Węża. Dlatego głos na "Siłę Lasu".

EDIT: W końcu wrócą Smoki!

Sobieski PW
12 września 2014, 17:45
Na 8 jednostek 4 powtarzają się we wszystkich 3 opcjach (Łucznik, Druid, Zielony Smok i Drzewiec, tyle tylko, że w 2 opcji nie jest czempionem), więc wybieramy pozostałe 4.

Wybrałem Równowagę Ziemi, ponieważ chciałbym, aby H7 był "tak jakby" odświeżonym H2, do którego mam największy sentyment. W H2 (jak i H1 (no i H4)) na ostatnim poziomie był Feniks, więc miło by było go zobaczyć ponownie. Do kompletu zamków brakuje nam tylko Lochu.

Nie wiem co myśleć o tym Wężu ziemnym, ale nie można od razu być na nie.

Narxes PW
12 września 2014, 17:49
Jak dla mnie dość ciężki wybór ale ostatecznie to mój głos przydzielam "Sile Lasu" bo przyzwyczajony już jestem do Jednorożców i nie wyobrażam sobie aby ich zabrakło pośród Elfów...

Acid Dragon PW
12 września 2014, 17:57
Równowaga Ziemi.

Za Feniksy oddam nawet kultowe Jednorożce i bardzo ciekawe Słoneczne Jelenie.

Gdyby tylko była opcja mieć je wszystkie....

PS.
Mimo, że żaden wariant nie spełnia całkowicie moich marzeń to tak naprawdę w pierwszym odruchu szukałem tylko gdzie są Smoki ;). Gdy Smoki już są, to reszta jednostek jest już tylko w połowie ważna ;).

Sobieski PW
12 września 2014, 17:58
Jeszcze co do Feniksów. Na razie mało komentarzy, ale widać, ze niektórym Feniks nie leży, bo ptak jest już w Akademii. Jestem ciekawy czy tak samo będzie wam przeszkadzał Czarny Smok w Lochu. W końcu mamy już smoka w Sylwanie.

Aayren PW
12 września 2014, 18:41
Siła lasu. Ledwo ledwo wygrała z furią.
Powody:
- Równowaga opadła, bo feniks/smok to moim zdaniem średnia alternatywa, co innego smok i drzewiec, które mają zgoła odmienne zastosowania.
- Jakoś zbyt mdło brzmią w jednym zestawie driada i rusałka, chociaż wiem jak mogą być odmienne, ale jako elita zdecydowanie wolę poważnie brzmiących szmaragdowych wojowników niż golasów z mieczami. Chciałbym zobaczyć tego jelonka, ale jednorożec jest równie dobry.
- Podsumowując - wąż korzenny brzmi fajnie, w zestawienie z leczącą driadą, i hunterem są interesującym trzonem, elita to jednostki udrzeniowe + druid, a na czempionów mamy mega defensywnego drzewca albo smoka. Taka armia może albo szybko uderzać (wąż, (może driada), jednorożec, wojownik, smok) podczas gdy druid i hunter ostrzeliwują) albo zmusić przeciwnika do zbliżenia się (hunter druid strzela, drzewiec, wojownik i driada tankują, jednorożec chroni magicznie, a driada zatrzymuje napastników). Podoba mi się takie koncepcje walki dla elfów.

Nemomon PW
12 września 2014, 18:56
Równowaga ziemi.

Drzewiec jako jednostka 3. poziomu, to jakieś nieporozumienie moim bardzo skromnym zdaniem. Wybrałbym te pozostałe opcje chyba jedynie po to, by gracz nie musiał się wcale zastanawiać (miał rozterek moralnych), w którą jednostkę 3. poziomu powinien pójść. Ale istnieje opcja, iż jedynie ja nie lubię drzewców, bo zanim one dojdą do pola walki, to walka się już skończy...

Poza tem co feniks, to feniks... oby tylko nie ten z H6...

Rademenes777 PW
12 września 2014, 19:00
@Sobieski Może masz rację, ale smoki mają różne gatunki, a ptaki, cóż, byłby wtedy magiczny ptak, ognisty ptak, może jeszcze wodny u nag, bo powietrznego mamy. Co do smoków,przecież inne z natury: czarny-odporny na magię, zielony-strzegący lasów i ziejący kwasem czy magmowy z wnętrza wulkanu.


rtx PW
12 września 2014, 19:26
Co to są ci szmaragdowi wojacy?

Acid Dragon PW
12 września 2014, 19:32
Tego chyba nikt nie wie :P.
Moje wyobrażenie to elficka wersja Mistrzów Miecza - ciężko uzbrojonych, w elfickich pancerzach, atakujących mieczem lub mieczami.

Dark Dragon PW
12 września 2014, 19:32
Wielka rozterka pomiędzy Feniksami, a Jednorożcami. Również przyznam się, że pierwsze co, to szukałem smoków.

Jednak Jednorożce zwyciężyły, w końcu były z nami zawsze, gdy pojawiał się leśny las. Siło Lasu zwyciężaj!

Bychu PW
12 września 2014, 19:43
Las sam w sobie nie kojarzy mi się z ofensywą, więc stawiam na opcję numer jeden. Na dodatek brak jednorożców to coś, czego bym raczej nie chciał :P

Sobieski PW
12 września 2014, 19:54
@Rademenes777

To co napisałeś na temat smoków można napisać też na temat ptaków:
magiczny ptak - odporny na magię --- [czarny smok - odporny na magię]
ognisty ptak - ziejący ogniem --- [zielony smok - ziejący kwasem]
wodny ptak - z wnętrza oceanu --- [magmowy smok - z wnętrza wulkanu]

Acid Dragon PW
12 września 2014, 19:55
Nie wiem jak mogą wyglądać Szmaragdowi Rycerze, ale oto jak mogą wyglądać Driada i Rusałka (grafiki z Kompendium Ashanu):


Driada


Rusałka

Eniphoenix PW
12 września 2014, 19:56
Wybrałem Siłę Lasu... drogą selekcji negatywnej. Z tych trzech line-upów pierwszy najmniej mi przeszkadza. W obu pozostałych brakuje jednorożców. Chociaż mi osobiście jakoś szczególnie by ich nie brakowało, to jednak jest kultowa jednostka. Jeśli chodzi o feniksy, to choć jestem ich szczerym sympatykiem (co widać po nicku :P ), bardziej pasują mi jako stworzenia neutralne, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę ich pochodzenie w Ashanie. Zastanawiałem się też nad Furią Sylanny ze względu na jelenie, które mogłyby być ciekawą jednostką. Od tego wyboru odwiodła mnie jednak obecność driad i duszków razem. IMO te jednostki są nieco zbyt podobne, żeby umieszczać je w jednym mieście, w dodatku na tym samym poziomie.
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30
temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel