Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Zagadki Sfinksa
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 67 - 68 - 69 - 70 - 71

Galius887 PW
30 kwietnia 2014, 23:05
Nie sądzę by skazaniec mógł połknąć kulę, musiał ją okazać królowi. Bardziej prawdopodobna wydaje się być prośba skazańca, by król sprawdził zawartość worka przed losowaniem. Skazaniec mógł mieć też przyjaciela na dworze króla, który podrzucił białą kulę. Inna hipoteza jest taka,że skazaniec udowodnił swoją niewinność (lub ktoś to zrobił za niego), mało prawdopodobne jest, by winny się przyznał.
To tylko kilka przykładów rozwiązań, każdy może wymyślić ich dużo więcej, podałeś za mało szczegółów i założeń.

AmiDaDeer PW
1 maja 2014, 04:49
Wystarczy wyciągnąć kulę i, trzymając ją zaciśniętą w dłoni i udając strach, poprosić króla o sprawdzenie, która kula została.

CragHack PW
1 maja 2014, 15:01
ale dla Hobbita!

AmiDaDeer PW
1 maja 2014, 17:13
To teraz zagadka na nieco wyższym poziomie... Odpowiedzią jest słowo.



Podpowiedź: zapiszcie obraz na dysku.

Kammer PW
1 maja 2014, 20:23
Nie zgodzę się.

Jeżeli skazaniec połknąłby kulkę, to mielibyśmy do czynienia z czterema schematami:
1) skazańca rozpruwa się, by sprawdzić kolor kuli (czyli niezależnie od kooru kuli skazuje się go na śmierć);
2) doprowadza się skazańca do wymiotów (pracochłonne);
3) czeka się, aż kulka wyjdzie drogą naturalną (czasochłonne);
4) sprawdza się, jaka kulka pozostałą. Jest to czarna, a zatem skazaniec wylosował białą, czyli jest wolny (najszybsza i najprostsza droga).

Hobbit:
Wystarczy wyciągnąć kulę i, trzymając ją zaciśniętą w dłoni i udając strach, poprosić króla o sprawdzenie, która kula została.
Tu widzę dwa schematy:
1) Król łaskawie schodzi do urny i sprawdza, jaka kula została. Jest to czarna, a zatem skazaniec jest wolny;
2) Król zmusza skazańca do otwarcia dłoni. Kula jest czarna, a zatem skazaniec musi umrzeć.

Moje metoda jest prostsza, pewniejsza i skuteczniejsza. Jednakże w obu rozwiązaniach chodzi o to, by wykazać, że kula, która nie została wybrana, jest czarna.

Ostatecznie niech zostanie zagadka Hobbita, bo i tak miałem zamiar zrzec się praw do zadania zagadki. :P

Kantor PW
1 maja 2014, 21:35
Do zagadki Hobbita:
czyżby chodziło o "Kula"? Wydaje mi się, że jest to wycinek kadru z tego filmu, w którym owa kula miała taką właśnie powierzchnię i kolor, zgadza się?

AmiDaDeer PW
1 maja 2014, 22:15
Błędna odpowiedź.

Morglin PW
1 maja 2014, 22:55
Ja widzę na tym obrazku miasteczko, które wygląda jakby płonęło... Więc, niech moją odpowiedzią będzie "pożar", albo "miasteczko".

Patrząc na nazwę obrazka, powiedziałbym, że rozwiązaniem jest "Voldemort" ;P

Kastore PW
2 maja 2014, 00:57
Rorschach. :P

AmiDaDeer PW
2 maja 2014, 05:47
To wciąż nie są poprawne odpowiedzi. Nawet daleko Wam do sposobu rozwiązania zagadki. :P

Podpowiedź: jak już zapiszecie obraz na dysku, zastanówcie się nad rozmiarem pliku.

Kirin PW
2 maja 2014, 20:40
To "nie" to odpowiedź na zagadkę, czy raczej znalazło się ono tam przypadkiem :P?

AmiDaDeer PW
2 maja 2014, 20:49
Tak, to odpowiedź na zagadkę. :P

Zechcesz przedstawić jak doszedłeś do tej odpowiedzi?

Kirin PW
2 maja 2014, 20:57
"Dziwny" wygląd obrazka i podpowiedź z zapisaniem go na dysku zasugerowały mi, że odpowiedź może być zapisana gdzieś w pliku w postaci heksów, a napis "jesteś już blisko" tylko mnie w tym utwierdził. Co prawda nie spodziewałem się, że rozwiązanie będzie zapisane w binarnym, ale jest to na tyle częsta praktyka, że po pewnym czasie to aż bije po oczach. :P

Przy okazji, oddaję możliwość zadania zagadki.

AmiDaDeer PW
2 maja 2014, 20:59
Właściwie to domyślnym sposobem rozwiązania zagadki była zmiana rozszerzenia na mp3 i przeczytanie znaczników ID przy odsłuchiwaniu hałasu... ale liczy się efekt, a nie sposób. :P Twoja Czyjakolwiek kolej.

Kastore PW
3 maja 2014, 11:10
Ja mam zagadkę. A właściwiej rebus. Odpowiedzią jest nazwa zawodu.

Galbraith PW
3 maja 2014, 11:41
Literat

Kastore PW
3 maja 2014, 11:42
Dobrze. :P

Morglin PW
28 marca 2015, 21:52
Coś dawno żadnej zagadki nie było...

W tej należy rozwinąć skróty według przykładu, tak żeby miało to jakiś sens.

1000 g. m. k. - 1000 gramów ma kilogram


32 l. w. p. a.

7 c. ś.

12 z. Z.

8 p. w. U. S.

18 d. n. p. g.

90 s. m. k. p.

24 g. m. d.

2 k. m. r.

11 z. m. d. p. n.

64 p. m. sz.

5 p. m. r.

16 w. m. P.

60 s. m. m.

28 p. w. U. E.

W. d. p. d. R.


glokku PW
28 marca 2015, 22:33
nie za dużo tego?
4 na razie tylko zgadłem.

Andruids PW
29 marca 2015, 12:51
32 litery w polskim alfabecie
7 cudów świata
12 znaków Zodiaku
8 planet w Układzie Słonecznym
18 dołków na polu golfowym
90 stopni ma kąt prosty
24 godzin ma doba
2 koła ma rower
11 zawodników ma drużyna piłki nożnej
64 pól ma szachownica
5 palców ma ręka
16 województw ma Polska
60 sekund ma minuta
28 państw w Unii Europejskiej
Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

Nad ręką najdłużej myślałem (choć nie jestem pewien... dłoń ma chyba palce, nie ręka), ale Parasyte jako podpowiedź? Dobrze się czujesz? Tam było tyle intelektualno-ideologicznego bełkotu, myślałem, że to coś z tego xD
strona: 1 - 2 - 3 ... 67 - 68 - 69 - 70 - 71
temat: Zagadki Sfinksa

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel