Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Zagadki Sfinksa
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 49 - 50 - 51 ... 69 - 70 - 71

Smoku PW
3 czerwca 2007, 12:53
Zadam taką prostą zagadke, brzmi ona tak

Co to jest? Piszesz na tym i nie może się na tym nic rozmazać xD

MCaleb PW
3 czerwca 2007, 12:57
Kamień?

EDIT: Cóż, a kamień nie spełnia tego warunku? A poza tym, to mam nadzieje, że zagadka jest w klimacie fantasy. Inaczej nie ma czego tu szukać.

Smoku PW
3 czerwca 2007, 13:00
Niestety chodzi mi o coś innego ;]

Trang Oul PW
3 czerwca 2007, 13:18
Cyrograf?

vinius PW
3 czerwca 2007, 14:08
woda?

Alamar PW
3 czerwca 2007, 14:24
gliniana tabliczka, runy binari (klawiatura, maszyna do pisania)?

Cytat:
mam nadzieje, że zagadka jest w klimacie fantasy. Inaczej nie ma czego tu szukać.

Niekoniecznie, nie może to być w "klimacie" pewnej zagadki o glanach.

Acid DragonAcid DragonTemat z tysiącem postów..... oh well - widocznie wszędzie się musi taki trafić :P

Field PW
3 czerwca 2007, 14:56
Umysł /pamięć/?

Smoku PW
3 czerwca 2007, 15:33
Dobrze Alamar jest to klawiatura :D

PS.@MCaleb na kamieniu jak napiszesz coś np.farbkami to można to rozmazać :P

Sheensherr PW
3 czerwca 2007, 16:18
Zagadki tutaj powinny być w klimacie fantasy :(

Rabican PW
3 czerwca 2007, 19:03
Aj tam. Personally, I really don't care.

Zagadka autorstwa znanego polihistora:

Wiele dzieci zostanie wyrwanych z ramion matek bezlitosnym szarpnięciem, następnie zostaną one rzucone na ziemię i okaleczone.

Pozdrawiam serdecznie.
A.

vinius PW
3 czerwca 2007, 20:14
Pozwolisz, że spytam: gdzie tu zagadka? Jakiś znak zapytania przy jakimś pytaniu przydał się by.

Tichondrius PW
3 czerwca 2007, 20:47
Zagadka banalna :).

Moja odpowiedź: Orzechy włoskie, oliwki i żołędzie lub kokosy.

Moja zagadka (Autora tego samego co zagadka Rabiego):

Czuła i łagodna matka dla niektórych z twoich dzieci, jednocześnie okrutna i nieprzejednana macocha dla innych... Widzę waszych synów oddanych w niewolę, przez całe życie służących ciemiężcy.

Rabican PW
3 czerwca 2007, 20:55
Wychodzę z założenia, że jeżeli zna się jakąś zagadkę, nie należy na nią odpowiadać. Dlatego nie będę odpowiadał na Twoją, Tichondriusie. Podobnie bezcelowe jest zresztą używanie do pomocy Google'i...

Pozdrawiam serdecznie.
Nauczyciel

Dark Dragon PW
4 czerwca 2007, 15:25
Znam autora tej zagadki. Nie wiem czy odp. na zagadkę skoro znam na nią odp.

Nemomon PW
8 czerwca 2007, 15:44
Ponieważ nie ma ruchu w tym temacie i nikt nie chce odpowiedzieć na zagadkę, ja podam swoją (a w zasadzie nawet nie moją, tylko ze Świata Nauki 07/99):

Dziesięciu Piratów zgarnęło skarb złożony ze 100 sztuk złota i chcą podzielić się łupem. Najokrutniejszy z nich proponuje sposób, po czym poddaje go pod głosowanie, samemu również głosując. Jeżeli za propozycją opowie się przynajmniej połowa, dokonuje się podziału; jeżeli nie - wnioskodawcę wyrzuca się za burtę a procedurę powtarza. Z propozycją podziału występuje następny pod względem okrucieństwa Pirat. Wszyscy Piraci lubią wyrzucać kolegów za burtę, gdy jednak mają wybór, biorą złoto. Żaden nie chce zostać wyrzucony za burtę. Każdy Pirat posługuje się żelazną logiką i wie, że inni Piraci także. Nie ma dwóch równie okrutnych Piratów, kolejność składania propozycji jest więc z góry określona i wszystkim znana. Sztuki złota są niepodzielne i nie ma wspólnej własności. Jaką propozycję winien zaproponować najokrutniejszy Pirat, aby dostać jak najwięcej złota?

Nya PW
12 czerwca 2007, 13:01
Ja bym powiedziała, że po 10 na głowę: najlogiczniejsze. Nikt nie zgodziłby się, aby którykolwiek z kolegów dostał więcej i nikt nie byłby na tyle głupi, aby rzucać propozycję, której większość się sprzeciwi.

Nemomon PW
12 czerwca 2007, 14:47
Teoretycznie masz rację, ale tutaj (jak i w większości logicznych zagadkach) życiowe podejście jest mylne a przynajmniej zawiłe. Więc trzeba szukać teoretycznego (czyli również "logicznego" matematycznie) a nie praktycznego (życiowego).

Nya PW
15 czerwca 2007, 14:40
No nie, dopiero teraz zauważyłam, że akurat ten numer "Świata nauki" stoi u mnie na półce... Ale nie martwcie się: nie zaglądam! Chociaż strasznie mnie korci...

Nad zagadką myślę i myślę, ale chyba nie potrafię myśleć abstrakcyjnie i nie widzę rozwiązania...

Nemomon PW
15 czerwca 2007, 17:35
Nie wspomniałem o drugiej wersji tej zagadki, która także jest w tym miesięczniku zamieszczona, mianowicie 100 sztuk złota na 500-set Piratów :D

Ginden PW
15 czerwca 2007, 17:47
5 z nich dostaje po 16 sztuk złota, a najokrutniejszy bierze to co zostanie. Reszta jest w mniejszości.
strona: 1 - 2 - 3 ... 49 - 50 - 51 ... 69 - 70 - 71
temat: Zagadki Sfinksa

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel