Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Zagadki Sfinksa
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 31 - 32 - 33 ... 69 - 70 - 71

vinius PW
1 czerwca 2006, 21:08
hmmm... co do buszmenów - pomyłka w piśmie, fakt. ale chodzi mi nie o rdzenną ludność Australii. niebawem bliższe wyjaśnienia.

a dziadowie - fakt, z naszej mitologii. u rosjan spotkałem się tylko z formą "leszii" czy "lesij" - a z resztą zapraszam tutaj. wprawdzie nie pisze wprawdzie, że to Dziad Borowy, ale chodzi o niego. zgadza się, spotykamy go w KB2.

a teraz zdecyduj się na jakąś z odpowiedzi... albo nie, może dojdziemy do tego po ludzku :) poniekąd nawet odpowiedziałęś za dużo.

1) Żmij - jak wiemy, jest to obrazek z homm/mm/kb. żmije wystapiły tylko w MM6, a to mi na mm6 nie wygląda :)
2) Jormungand - a w naszej serii coś takiego występuje? nie wiedziałem!
3) Arech Dragonbreath - no powiedzcie - czy z KB wyciąłbym takie ładne zdjęcie :D ?...
4) Malazak - ...nie wyciąłbym, więc mam je z hoMM: QftDBS. tak, to Malazak. w sumie jest synem wyrm-fathera, więc w sumie odpowiedź 1 jest częściowo prawdziwa.

pozdrawiam :)

PS. a co niby wyklucza moje bliskie związki z Acidem?

^EDIT^ - to literówka, z i s leżą pod sobą.

a co do smoka - hmmm... bo ja wiem? ten obrazek - to z HoMM: QftDBS.
a jak cię ciekawi, to Malazak z pudełka HoMM: QftDBS wygląda tak samo jak z MM7 :)

Alamar PW
1 czerwca 2006, 21:53
>>>1) Żmij - jak wiemy, jest to obrazek z homm/mm/kb. żmije wystapiły tylko w MM6, a to mi na mm6 nie wygląda :)

Dziwne, bo ten smok wygląda niemal identycznie jak Ros z intra MM6.


>>>PS. a co niby wyklucza moje blizkie związki z Acidem?

Hmm, może iloraz inteligencji?

Acid Dragon PW
1 czerwca 2006, 22:45
dość tych złośliwości :P

Ale piszę, bo coś mnie zaciekawiło - Alamarze: Ros? chyba nigdy nie słyszałem tej nazwy. Mógłbyś coś więcej napisać? Wogle zawsze mnie ciekawiło skąd ten smok w intrze do MM6.

Alamar PW
2 czerwca 2006, 16:54
Skąd wziął się w intrze, to trzeba by zapytać (byłych) pracowników NWC - pewnie dlatego "żeby ładnie wyglądało".

Info o nim znalazłem kiedyś w necie - podobno głowa smoka z tawerny w Sturmford w MM9, to właśnie "resztki" Rosa.
W MM6 też jest trochę o nim - dokładniej to można znaleźć Horn of Ros (służy do niczego), przy niejakim Q (kolejny eater egg) w Świątyni węży w Blackshire - gdzieś tam jest ukryte pomeszczenie.
Z opisu tego przedmiotu można się dowiedzieć trochę o historii Rosa (w sumie tylko tyle, że zginął w Noc Spadających Gwiazd, niedługo po ataku na Sweet Water - czyżby Kreeganie w tym dopomogli?).

Acid Dragon PW
2 czerwca 2006, 16:57
A to ciekawe - spróbuję poszukać... dzięki za info.

a ten róg wcale nie był bezużyteczny :) - wręcz przeciwnie - pokazywał liczbową wartość punktów życia przeciwnika z tego co pamiętam, co w istocie się bardzo przydawało :).

Kaazam PW
3 czerwca 2006, 17:28
Dbra. Pogadaliście sobie o Rose, to czas na następną zagadkę, kto zadaje?

Trang Oul PW
3 czerwca 2006, 21:19
Zadam prostą zagadkę (matematyczną), żeby rozruszać temat.

Dwa smoki zjadają dwa jednorożce w ciągu dwóch dni. Ile jednorożców zjedzą cztery smoki w cztery dni?

MCaleb PW
3 czerwca 2006, 23:27
Wychodzi na to, że osiem jednorożców pożegna się z życiem.

Trang Oul PW
3 czerwca 2006, 23:45
Dobrze. Na razie nie mam innej zagadki.

pr0Necr0 PW
12 czerwca 2006, 19:58
Nie widzę nikogo kto zadaje zagadki, więc mam 2 proste:

1.Na polsko-czeskiej granicy stoi krowa. Do kogo należy ogon?
2.Butelka z korkiem kosztuke 1,10zł. Sama butelka jest droższa od korka o 1zł. Ile kosztuje korek?

MCaleb PW
12 czerwca 2006, 20:14
1. Skoro stoi na granicy, to do nikogo.

2. Z podanych danych otrzymujemy układ równań:
{1,10=butelka+korek;
{butelka=1,00+korek;
Po podstawieniu 'butelki' do pierwszego równania otrzymujemy:
0,10=2*korek;
czyli korek kosztuje 0,05 zł.

pr0Necr0 PW
12 czerwca 2006, 20:34
1. Jednak do kogoś musi należeć ;-)

2. Zgadza się

MCaleb PW
12 czerwca 2006, 20:44
W takim razie gdy machnie ogonem w jedną stronę, to do Polski, a jak w drugą, to do Czech. :P

pr0Necr0 PW
12 czerwca 2006, 20:48
Źle

Blade Master PW
12 czerwca 2006, 20:59
Faktycznie pr0necr0 miałeś racje poprostu nie doczytałem do trzysta któregoś postu.

vinius PW
12 czerwca 2006, 21:00
do tego, czyja jest krowa.

PS. aha, co do "buszmenów" - czytał ktoś niegdyś cykl powieści A. Szklareksiego o Tomku :) ? no, w części pierwszej pojawia się wzmianka o buszmenach - ludziach (europejczykach) pozostających w buszu australijskim z własnej woli.

pr0Necr0 PW
12 czerwca 2006, 21:02
@vinius - jesteś blisko

@Blade Master - już gdzieś to w tym temacie widziałem ;)


EDIT: Czytałem tą książkę kiedyś :D

Alamar PW
12 czerwca 2006, 21:52
>>>1. Na polsko-czeskiej granicy stoi krowa. Do kogo należy ogon?

Do krowy

pr0Necr0 PW
12 czerwca 2006, 22:02
Dobrze Alamar


kolejna zagadka:

Skazana na śmierć mądra księżniczka ma rano w obecności dworzan wyciągnąć z woreczka kulę: albo białą, albo czerwoną. Czerwona oznacza wykonanie wyroku. Na domiar złego zaufany sługa nocą przekazuje jej wiadomość, że nieuczciwy wuj wrzucił do woreczka dwie czerwone kule. Księżniczka wymyśla jednak sposób, aby uratować życie. Jaki?

Blade Master PW
12 czerwca 2006, 22:19
Wyciągnie obie aby pokazać dworzanom że nieuczciwy wuj oszukiwał.



strona: 1 - 2 - 3 ... 31 - 32 - 33 ... 69 - 70 - 71
temat: Zagadki Sfinksa

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel