Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Zagadki Sfinksa
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23 ... 69 - 70 - 71

MCaleb PW
7 kwietnia 2006, 22:27
Oto i moja zagadka:

Pewien bandyta (ten z H4) szedł ulicą. Wszystkie światła w oknach były zgaszone. On sam był ubrany na czarno: czarne buty, czarna koszula, czarny płaszcz, czarne spodnie. Latarnie nie były zapalone.. Z naprzeciwka jechał powóz - nie miał zapalonych żadnych świateł, a pomimo tego zatrzymał się przed bandytą. Dlaczego?

PS Mam jeszcze cztery w rękawie, jakby co.

Trang Oul PW
7 kwietnia 2006, 22:35
Bo był dzień i woźnica zauważył bandytę.

MCaleb PW
7 kwietnia 2006, 22:57
Dobrze.

W pobliżu brzegu stoi okręt ze spuszczoną po prawej burcie drabinką linową. Drabinka ma 10 stopni, a odległość między nimi wynosi 30 cm. Najniższy stopień styka się z powierzchnią wody.
Ocean jest tego dnia bardzo spokojny, zaczyna się jednak przypływ, który podnosi poziom wody o 12 cm na godzinę.
Po ilu godzinach powierzchnia wody dosięgnie trzeciego stopnia drabinki?

Trang Oul PW
7 kwietnia 2006, 22:59
Nigdy, ponieważ okręt też się podnosi, a drabinka razem z nim.

MCaleb PW
7 kwietnia 2006, 23:01
Znowu dobrze.
Z przykrością zauważyłem, że reszta mych zagadek albo jest zbyt łatwa, albo nie nadaje się do przerobienia. Wychodzi na to, że kto chce ten może zadać zagadkę.

Alamar PW
7 kwietnia 2006, 23:02
Zagadka z haczykiem:

Jakie jest najdziksze zwierzę na Ziemi??? (kiedyś mnie takie rozszarpie)


EDIT:
Trang, nie bądź taki pewny - wystarczy, że statek stoi koło brzegu w celu załadunku (bo akurat nie ma portu). Jeśli ładunek będzie ciężki (załadunek z barek bądź łodzi), to statek zanurzy się wystarczająco, by odpowiedni szczebel zamoczyć.

MCaleb PW
7 kwietnia 2006, 23:21
Kobieta?

Trang Oul PW
7 kwietnia 2006, 23:35
Zgaduję: demon

Alamar PW
8 kwietnia 2006, 09:17
@MCaleb

Nie
Tego "zwierzęcia" nie da się obłaskawić, zatrzymać, zabić czy "przemówić do rozumu". Zniszczy ono wszystko na swojej drodze.

@Trang
Jesteś w 100% pewien? Bo ja osobiście swojej wersji nie, ale taki zapis wydaje mi się poprawny.
EDIT:
OK, poprawione


Nie, chodzi mi o rzeczywisty świat, dlatego Ziemia jest z wielkiej litery (ale w każdym świecie fantasy (i nie tylko) to "zwierze" istnieje).

Rabican PW
8 kwietnia 2006, 11:51
hmm... odpowiedzi, które przychodzą mi do głowy:

1) człowiek
2) El Cid (wiadomo, o kogo chodzi ;p)
3) jeśli jesteś samobójcą ("kiedyś mnie takie rozszarpie"), to Ty :P

PS Jak nie chcesz, aby ktoś odpowiadał na Twoją zagadkę, to poinformuj o tym, Alek ;d

________________________________________________________________________________

Dlaczego w świecie Wizardry 8 tak mało jest dziewic?... Dlaczego Kwasior tak rzadko jest na gg?... I dlaczego draconi, czyli półsmoki, plują kwasem?...

MCaleb PW
8 kwietnia 2006, 13:01
Śmierć? Tylko żeby zwierze...

vinius PW
8 kwietnia 2006, 13:50
dzik :P

EDIT: wszystko jest względne. przecież współbratymcy tego zwierza sądzą, że nie jest dziki ;)

@Hobbit - nie wiem, czy przeczytałeś moją prośbę co do tłumaczenia. jeżeli nie możesz - powiedz.

AmiDaDeer PW
8 kwietnia 2006, 17:09
JAKĄ prośbę do tłumaczenia CZEGO?!
Powiedz mi dokładniej, bo jeżeli mi się dobrze wydaje, to Strażnik/Starożytny/Acid tu był :)

vinius PW
8 kwietnia 2006, 17:48
a, w temacie chyba o Twoim mieście albo skrypcie :)

Alamar PW
8 kwietnia 2006, 18:01
Same pudła.
Choć Rabican był najbliżej.


P.S.
@Rab
Na przyszłość, jeśli bedzie jakaś zagadka z MM, to zaznaczę kto ma się wstrzymać od głosu.

vinius PW
8 kwietnia 2006, 20:27
szaleństwo?

Alamar PW
8 kwietnia 2006, 21:09
Nie
Jest jak najbardziej fizyczne.


Podpowiedź:
To "najdzikszę zwierzę" nieraz widuje się z ogniem (i często pali swoje ofiary). I nie jest to smok (napisałem wyraźnie, że występuje na Ziemi).

J.K.Tank PW
8 kwietnia 2006, 23:22
Wirus, albo bakeria

Dawniej ciała osób chorych na jakąś zarazę się paliło.

Rabican PW
8 kwietnia 2006, 23:37
Well, zapewne pomyślę o tym trochę w sarko... łóżku, gdyż wkrótce idę już spać ;p Jeśli jednak odpowiedź Tanka nie jest prawidłowa (nie zdziwiłbym się, gdyby była - jest całkiem logiczna), to na myśl przychodzi mi tylko alter ego Alka, czyli Avonu. Powstrzymanie jej jest prawie niemożliwe, a i wiele rzeczy sfajczyła wdzięcznie podczas swego wesołego żywota.

Anyway, więcej pozastanawiam się nad tym później, gdyż teraz jestem już zbyt zmęczony. A więc dobrej nocy wszystkim.

Pozdrawiam serdecznie
A.

PS Alek, Ty możesz się do mnie zwracać per Rabi. Brzmi ładniej niż Rab.

________________________________________________________________________________

Dlaczego w świecie Wizardry 8 tak mało jest dziewic?... Dlaczego Kwasior tak rzadko jest na gg?... I dlaczego draconi, czyli półsmoki, plują kwasem?...

Trang Oul PW
9 kwietnia 2006, 00:02
Wirus i bakteria to (już) nie zwierzęta, ale kiedyś to było "robactwo".
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23 ... 69 - 70 - 71
temat: Zagadki Sfinksa

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel