Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Zagadki Sfinksa
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 19 - 20 - 21 ... 69 - 70 - 71

AmiDaDeer PW
27 marca 2006, 16:42
Na pierwszą część zagadki dobrze odpowiedziałeś, Vinius. Jednak Kain z imieniem nie zgadł. Próbujcie dalej!
Podpowiedź na dziś: PRZESILENIE
Uznaję dwie odpowiedzi, gdyż zagadka ta jest całkiem stara.

AmiDaDeer PW
29 marca 2006, 16:35
Napisałem odpowiedź na zagadkę ze wszystkimi wyjaśnieniami, ale akurat wtedy serwer Kwasowej Groty na kilka minut padł i mi skasowało (to mnie wkurza). Więc podam odpowiedź(-dzi) bez wyjaśnienia: Justyna (ścisły sposób rozwiązania zagadki) lub Tekla Wrzesień. A więc daję Viniusowi wrześniowy grenaturat :D.

PS: Akurat Kain prawie a miałbyś poprawną odpowiedź - 23 września jest równonoc jesienna, a 26 września w 1955 roku zachód był dokładnie na zachodzie.

Kain PW
30 marca 2006, 00:11
Wychodzi na to, że jednak dobrze rozwiązałem zagadkę: równonoc jesienna jest w nocy z 22 na 23 werześnia. Z tego wynika, że obserwowany zachód słońca miał miejsce 22 września. Wniosek: jendak Barbara a nie Tekla :)

vinius PW
30 marca 2006, 11:27
Zagadka mojego, skromnego oczywiście autorstwa.

Żołnierz wraca z poligonu i ma na nogach glany. Jak ma je (obydwa!) ściągnąć, jeżeli może rozwiązać sznorówki tylko na jednym z butów?

AmiDaDeer PW
30 marca 2006, 16:25
Kain - ta zagadka jest stara, może coś się zmieniło :P.
A co do zagadki Viniusa, wydaje mi się, że normalnie - czasem zdejmuję buty bez rozwiązywania sznurowadeł i jakoś wychodzi :))).

vinius PW
30 marca 2006, 16:29
Z glanami może być ciężko :P odpowiedź niestety niepoprawna.
ciężko ściągnąć coś takiego bez rozwiązywania :)
http://punkowe.szablony.w.interia.pl/glany1.JPG

Trang Oul PW
30 marca 2006, 16:42
Jeden jest niezawiązany.

vinius PW
30 marca 2006, 18:06
Trang Oul wygrał grenaturat :)

A jak to zrobić nie rozwiązując ani jednego glana?

AmiDaDeer PW
30 marca 2006, 18:23
Przeciąć sznurówki!
PS. Najlepiej moim "Szydełkiem" - kord pierwsza klasa! :P

vinius PW
30 marca 2006, 18:49
Ekhm.. no nie. Przecięcie węzła gordyjskiego też było rozwiązaniem go. Odpowiedź brzmi: nie zawiązywać ani jednego z nich :)

Qui PW
30 marca 2006, 19:37
Brawo Vinius! Porażająca logika. Jestem pod wrażeniem. To teraz ja zadam zagadkę, w podobnym stylu. Oto ona:

Co powinien zrobić mieszkaniec Kwasowej Groty, aby jego idiotyczne posty nie były usuwane?

AmiDaDeer PW
30 marca 2006, 19:40
Zrobić tak, by były niedostępne dla strażników, Qui i Kwasowego Smoka. A o to można zadbać zrywając połączenie URL w Kwasowej Grocie :D.

vinius PW
30 marca 2006, 19:48
Odpowiedź brzmi: nie zawiązywać sznurowadeł.

Co w zagadce nie tak? Dwugłowy Łasic się na mnie uwziął, albo coś :P

Qui PW
30 marca 2006, 20:01
Co w zagadce nie tak?
1) Brak jakiegokolwiek związku z uniwersum MM tudzież jakimkolwiek innym światem fantasy.
2) Jest beznadziejnie głupia.

A uwziąć to ja się dopiero mogę. Chwilowo wytykam jedynie przejawy kretynizmu.

Zaś co do mojej zagadki, odpowiedzi Hobbita nie jestem w stanie zrozumieć. Jednakże jeśli chodziło o to, żeby pisać gdzieś indziej, to zgadza się. Aczkolwiek lepszym wyjściem jest nie pisać głupich postów w ogóle. Wtedy na pewno nie zostaną usunięte. Prawda, Vinius? Logiczne? :P

vinius PW
30 marca 2006, 20:13
>>>1) Brak jakiegokolwiek związku z uniwersum MM tudzież jakimkolwiek innym światem fantasy.
2) Jest beznadziejnie głupia.

Sprzeciw! Zagadka nie musi mieć związku z universum (jak np poprzednia).
Ponadto nie jest "beznadziejnie głupia", jak to nieładnie okresliłeś, lecz przystosowana do mego poziomu umysłowego.

Acid Dragon PW
30 marca 2006, 20:19
zagadka nie musi mieć nic wspólnego ze światem MM, a od biedy nawet ze światem fantasy.... ale jeszcze jeden numer z 'glanami' albo czymś równie beznadziejnym, co pasuje do Kwasowej Groty jak goblin do klubu dobrych manier, to temat zostanie zamknięty, jako, że najwyraźniej oznaczać to będzie, że pomysły na inteligentne i klimatyczne zagadki się już skończyły.

Qui PW
30 marca 2006, 20:41
>>>Ponadto nie jest "beznadziejnie głupia", jak to nieładnie okresliłeś, lecz przystosowana do mego poziomu umysłowego.

Dokładnie to chciałem przez to powiedzieć. A sprzeciw możesz sobie wetknąć do ucha czy gdzieś.

Trang Oul PW
30 marca 2006, 21:05
Mam propozycję. Może by tak dodać parę tych zagadek (wybranych!) do WoGa 3.59?

Acid: Na pewno przy pracach nad 3.59 WoG Team pomyśli nad nowymi zagadkami. Może istotnie podsunę im kilka stąd. To jednak wciąż dość odległa przyszłosć.

Może trochę matematycznych?

J.K.Tank PW
30 marca 2006, 23:32
Crag Hack wyvrał się pewnego razu kiedy dopiero co przybył do Krewlod na wyprawę razem z grupą ogrzych szamanów. W czasie drogi zaskoczyła go wataha orków. Czy Crag zdołał uciec przed orkami, czy też został przez nich pojmany.

PS:Odpowiedzi typu ,,Crag nigdy nie ucieka", albo ,,Crag potrafi sobie poradzić z każdym wrogiem bez względu na jego siły" nie będą zaliczane.


MCaleb PW
31 marca 2006, 01:54
Tank, prosze sprecyzuj o które orki chodzi - te z kuszami czy z toporami?

Mimo wszystko 'na dwoje babka (czarownica z chatki?) wróżyła'. To czy Craig wygra, czy też nie, zależy od jego umiejetności pokierowania szamanami. Jeżeli uzyje ich Bloodlust na siebie i ich, to ma dużą szansę wygrania, pod warunkiem, że będą walczyć na ubitej ziemi. Jeżeli walka będzie w kanionie, a orki na górze, to nie widze najmniejszych szans dla naszego barbarzyńcy...
strona: 1 - 2 - 3 ... 19 - 20 - 21 ... 69 - 70 - 71
temat: Zagadki Sfinksa

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel