Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Zagadki Sfinksa
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 69 - 70 - 71

AmiDaDeer PW
15 marca 2006, 12:54
A oto i jeszcze jedna zagadka, trudna, lecz prosta. Trzeba tylko znać angielski (choć trochę):

What is my name?

Ta zagadka musi być po angielsku, inaczej straciłaby sens.

MCaleb PW
15 marca 2006, 13:29
Hobbit, po pierwsze - zadajemy tylko jedną zagadkę na raz, po drugie - zagadka nr2 już była tu wymieniona (czas).

1. Ryba?
2. ww. czas.
3. Cisza (zadałem podobną zagadkę).
4. Jajko.
5. 'What'?

AmiDaDeer PW
15 marca 2006, 14:06
MCaleb, dobrze odpowiedziałeś na wszystkie pytania! Stawiam ci 5 'ale' (chyba, że wolisz coś innego)!
Nie wiedziałem o tym, że można opowiadać tylko jedną zagadkę na raz. Widziałem jednak, że w tym temacie inni tak samo robili - wprawdzie mniej niż ja zadawali zagadek, ale zadawali więcej niż jeden.
Ostatnia dotychczas zagadka:

Puszyste i miękkie,
Wyjątkowo lekkie,
Jak leży, to trzeba
szykować zboże,
Bo wtedy święto miał
będzie koziorożec.

MCaleb: Poczekam trochę czasu i zadam kolejną zagadkę, a jak na razie spróbuję rozwiązać inne (czuję się jak po chorobie i nie mogę nic wymyśleć).

MCaleb PW
15 marca 2006, 14:08
Śnieg.

Wiesz co, chyba dam sobie spokój z odpowiadaniem i następnym razem dam innym pole do popisu! ;)
A co do Ale, to cytuje: "Mi smakuje!".

Kain PW
16 marca 2006, 04:53
Chciałbym wrócić do starej zagadki Trang Oul'a związanej z biegunem południowym. Owszem biegun południowy jest jednym z rozwiązań tej zgadki ale nie jedynym!! Stąd zagadka dla wszystkich: jakie są pozostałe rozwiązania tej zagadki?

A dla rozgrzewki coś prostego: jak zasadzić 10 drzewek w 5 rzędach tak aby w każdym rzędzie były 4 drzewka.

MCaleb PW
16 marca 2006, 12:19
Odpowiedź na prostą zagadkę: Trzeba ustawić je w formie pięcioramiennej gwiazdy - czyli należy posadzić je na końcach ramion oraz przecięciach się linji.

AmiDaDeer PW
16 marca 2006, 14:54
Pewna zagadka o książce pt. "Mały Książę":

Nie chcę się mieszać w sprawy o fantazji autora, ale czasem ona wykracza poza wszystkie normy. Takim przykładem jest "Mały Książę".
Autor w tej książce napisał, że tytułowy książę żył na planecie tak małej jak jego dom, a przed domem rosła róża, którą bardzo kochał. Jednak ta róża mi się nie podoba.
Domyślasz się, dlaczego?

vinius PW
16 marca 2006, 15:24
Bo dla Ciebie nie jest jedyna i masz inne w ogrodzie :) ? Była próżna? Miała mało kolców? odpowiedzi jest wiele :)

J.K.Tank PW
16 marca 2006, 15:45
Nie podoba ci się, bo skoro planetoida była mała jak dom księcia, to nie mógł się na niej zmieścić ogródek, ani róża.

Teraz moja zagadka:

Nie je
Nie pija
A chodzi i bije
I nie jest to zegar


Trang Oul PW
16 marca 2006, 16:14
@J.K.Tank: Golem.

AmiDaDeer PW
16 marca 2006, 16:26
J.K. Tank, byłeś zbyt pewny swej odpowiedzi, że dałeś następną zagadkę. Ale odpowiedź jest inna.
Niestety, nie mogę dać ci ale, ani też zaliczyć ci tej odpowiedzi. Zgadujcie dalej!
Z odpowiedzą czekam do 18 marca, czyli do moich urodzin :D.
PS. Ale J.K. Tank był blisko.

Kain PW
16 marca 2006, 18:56
Jak widze nikt nie próbuje rozwiązać zagadki geograficznej. Acid znalazłeś jedno rozwiązanie to może uda się i inne.

Odpowiedź na prostą zagadkę poprawna.

Co do zagadki Mały Książe: powiedziałbym, że chodzi o słowo "przed". Skoro planea jest tak mała jak dom zanczy ze przed domem jest tylko dziura. Ogródek moze być co najwyżej pod domkiem lub z boku planety - co w naszym rozumieniu ciężko określić jako "przed" (choć w rozumieniu mieszkańca takiej planety mogłoby być ok).

Na koniec jeszcze jedna (prosta) zagadka (mam nadzieję, że jej nie powtarzam): W mieszkaniu są 2 pokoje: w 1 pokoju są 3 lampy, w drugim pokoju sa włączniki dla tych lamp. Włączniki można używać tylko po zamknięciu drzwi. Jak określić, który włącznik słuzy do włączania której lampy wchodząc do pokoju z włącznikami tylko raz. Na początku wszystkie lampy są zgaszone (lub zapalone jak kto woli)

AmiDaDeer PW
16 marca 2006, 19:33
Kain, to też nie to. Planeta jest mała, ale to, że jest mała jak dom, to tylko przenośnia. Chociaż wszyscy jesteście blisko.
Mówiłem, że będzie trudne? (chyba nie :P) Czekam do 18 marca. Jeżeli nikt na to dobrze nie odpowie przed 18 marca, podaję prawidłową odpowiedź.

vinius PW
16 marca 2006, 19:57
Jak mi się zdaje, jednen wyłącznik zgasić, drugi po kilku minutach, trzeci zostawić. żaróka najzimniejsza - pierwszy zgaszony wyłącznik, zarówka średnio ciepła - drugi, zapalona - wiadomo.

J.K.Tank PW
16 marca 2006, 21:10
Skoro planetoida jest mała to róża nie miała gdzie zapuścić korzeni?

Kain PW
16 marca 2006, 23:03
Dalej nikt nie próbuje rozwiazać zagadki gegraficznej a szkoda. Dla zachęty powiem, że mam inną trudną i ciekawą zagadkę kiedy uda się rozwiązać tą.

Rozwiązanie zagadki z przełącznikami prawidłowe.

Dla dalszej rozgrzewki przed zagadką geograficzną kolejna prosta zagadka: Jakiej litery brakuje w tej sekwencji: J Y E W J ?

Co do zagadki Mały Książe: jest to zagadka typu: "co poeta ma na myśli" i w związku z tym jest problem z jej rozwiązaniem. Nikt nie wie co autorowi zagadki się nie podobało (a nie podobać może się wiele rzeczy). Zależy to np. na jak wiele swobody pozwolimy fikcji literackiej. Jeśli przyjmiemy pełen realizm to właściwie nie ma się co podobać: na małej asteroidzie nie ma atmosfery ergo nie ma życia ergo nie ma róży (chyba, że to róża pustyni :)) Dlatego proszę autora o uściślenie o czym rozmawiamy i jaki poziom fikcji jest dopuszczalny i o co tak na prawdę chodzi (fizykę, estetykę, astronomię...). Na pytanie "co mi się nie podoba?" odpowiedzi udzielić niepodobna chyba, że ktoś potrafi w myślach czytać.

AmiDaDeer PW
17 marca 2006, 12:18
Chyba Kainowi zaliczę tą odpowiedź, gdyż powiedział o atmosferze.
Mała planetoida = brak atmosfery.
Piękna róża Małego Księcia = równie piękny zapach.
Brak atmosfery + piękny zapach róży = bujna wyobraźnia :D.

Nie podoba mi się zapach tej róży, gdyż na tej planetoidzie nie ma atmosfery. Może nawet tam żyć (ewolucja!), ale pachnieć już nie może.

J.K.Tank PW
17 marca 2006, 13:10
Ta zagadka jest głupia :/. W zagadce nie było nic o pięnie róży, tylko o tym, że ją kochał, a możliwe, że kochał ją dlatego, że sam ją wychodował, nie musiał czuć jej zapachu, żeby ją kochać.

AmiDaDeer PW
17 marca 2006, 13:50
Troszkę pokomplikowałem, a zauważyłem to dopiero dzisiaj :/.
Przepraszam za to, poprawna treść zagadki brzmi:
W książce "Mały Książe" jest napisane, że tytułowy bohater tej powieści mieszka na swej planecie, tak małej, jak niewielki domek, i hoduje na niej różę, której zapach go urzekł. Zapach tej róży mi się nie podoba.
Jeszcze raz przepraszam za komplikacje. To było głupie, więc zrewanżuję się tym:

Ma dziób długi i cienki, lata i bzyczy
Ludzką krew przeleje ten, kto go zabije.

Czy wiecie, co to jest?

vinius PW
17 marca 2006, 13:55
komar...
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 69 - 70 - 71
temat: Zagadki Sfinksa

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel