Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/projekt] Żywe Miasta lub stworek wychodzi przed domek
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

Szaman PW
12 grudnia 2018, 23:31
Zgodzę się z Andruids... To fizycznie niemożliwe, by coś takiego zrobić. Cała gra jest praktycznie zbudowana na podstawie spritów (format graficzny BMP), które są, że sobą złączone (defy). A to, co widzę to animacja wideo... szczególnie widać to na tle i te pioruny.

O ile Morglin nie napisał nowego silnika dla H3... Jest to fake.

Andruids PW
13 grudnia 2018, 06:08
Szamanie, pozwól że nie zgodzę się z samym sobą. Osiągnięcie podobnych efektów w h3 jest możliwe, przynajmniej w VCMI.

Nie było to jednak nigdy celem tego moda, przynajmniej na ile można wywnioskować z niewykasowanych postów w tym temacie.

Filmik nie jest też fejkiem, bo nikt nie twierdził, że to niezmanipulowane nagranie pochodzące z gry. To tylko ja błędnie zinterpretowałem post avatara, ale wytłumaczył już o co chodziło.

Mam nadzieję, że teraz już wszystko jasne.

planetavril PW
13 grudnia 2018, 23:37
Rain in Rampart
it would be possible if it would recognize the .def files as a background but not yet

Andruids PW
13 grudnia 2018, 23:43
Def file that has 150 MB? Please don't.

planetavril PW
13 grudnia 2018, 23:47
how do you think it's possible to use animations as a city background?
if they have roughly this dimension,
even if it would be nice as an idea, maybe one day who knows

Andruids PW
14 grudnia 2018, 01:14
Well, for starters, by making a background bitmap with the fitting colour palette, then by changing all the existing building defs, to also have the adequate colour palette, and then adding short animation of raindrops with highest 'z' index (max. 10 frames long), so that it displays on the front of everything. VCMI supports additional animations of background elements as defs, so the lightning in the sky would drive it home. But whole town screen with 674 frames is not the way to go.

planetavril PW
14 grudnia 2018, 10:50
ok, I understand the lightning, but then the frames of the rain, I do not know how then I'll wait if someone will

Andruids PW
19 grudnia 2018, 18:58
Morski G:
Osoby, które będą chciały zagrać, muszą wysłać pw do mnie z odpowiedzią na pytania:

Termin powoli dobiega końca. Konto niestety oklątwowane, więc autor moda raczej nie przeczyta ewentualnej wiadomości, ale wydaje mi się, że po napisaniu w tym temacie, istnieje szansa, że sam skontaktuje się z osobą, która udzieli właściwych odpowiedzi.

To może ja zacznę:
Morski Gi:
1. Dlaczego właśnie ty powinieneś zagrać w moją modyfikację?
- Ponieważ granie w modyfikacje do H3 to jedyny sposób na wypełnienie pustki w moim sercu.
Morski Gii:
2. Ekrany miast z której części Heroesów podobają ci się najbardziej?
- Odpowiem zgodnie z sumieniem, że te fotorealistyczne z trójki (ale na drugim miejscu sztandarowe cztery z jedynki, ze stworkami przed ich domkami).
Morski Giii:
3. Jon Van Caneghem czy Ubisoft, kto twoim zdaniem lepiej tworzył gry Might and Magic?
- Sprytne, sprytne, ale to podchwytliwe pytanie. Ubisoft nie tworzył gier Might and Magic. Zatrudniał (i wciąż zatrudnia) do tego inne studia.
Morski Giv:
4. Czy w przeszłości zdarzyło ci się obrażać Morglina?
- Jak Acida kocham, nie.
Morski Gv:
5. Na jaką partię głosowałeś w ostatnich wyborych?
- Na KAMMER.

MCaleb PW
24 grudnia 2018, 08:29
Myślę, że też skorzystam z jakże hojnej oferty Multilana.

Namolny Gliniarz:
Biorąc pod uwagę przekomarzania osób uczęszczających na tym forum i przeinaczanie mego pseudonimu metodami całkowicie twórczymi oraz zabawnymi, doszedłem do wniosku, iż modyfikacja pozostanie tajna, o ile istnieje. Istoty, łaknące wypróbować swych sił (psychicznych), powinny podesłać prywatną wiadomość w moim kierunku, wypowiadając się w niej na niżej wymienione zagwozdki:
Myślę, że mogę się wypowiedzieć na kilka tematów.
Morderczy Gin:
A; Czemu dokładnie tego moda wypadałoby mi wreszcie zrobić?
Myślę, że ze wszystkich Twoich poronionych pomysłów ten właśnie wygląda najciekawiej.
Mokry Leń:
2) Którą bohaterkę z sagi HoMM lubisz naj-naj?
Myślę, że to podchwytliwe pytanie - Sandro nie może być tu odpowiedzią. Myślę, że będzie to Gem, jako że o Katarzynie nasłuchałem się za dużo fanficów.
Miligram:
Trzy: Czy uważasz że tytuły M&M, za czasów kiedy pieczę nad nimi sprawował ich znany wszystkim twórca i pomysłodawca, wychodziły o wiele lepsze, ciekawsze, bardziej angażujące, wciągające, przyjemniejsze i zadziwiające, w które lepiej się grało bez wrażenia nieukończenia, zabugowania po uszy i dziwnych praktyk wydawniczych, a które to zaczął wprowadzać późniejszy wydawca, który to nabył prawa do tej znanej i lubianej marki, a którego gry znane są z mnogości bugów, miałkości, zanudzenia gracza i nieprzyjemnych na portfel i umysł praktyk wydawniczych?
Myślę, że tak.
Mózglon:
4. Czy w przeszłości zdarzyło ci się obrażać Morglina?
Kogo?
Morgan (Freeman?):
V, Którego kandydata wybrałeś(łaś) podczas ostatniego głosowania?
Myślę, że tego, co bez kozery banuje takich urwipołciów.

Nilgrom:
Czas wypowiedzi upływa w Wigilię Bożego Narodzenia.
Myślę, że zdążyłem.
strona: 1 - 2
temat: [H3/projekt] Żywe Miasta lub stworek wychodzi przed domek

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel