Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 98 - 99 - 100 ... 105 - 106 - 107

Lord Baffourd PW
25 lutego 2016, 17:05
Hmm, nawet ciekawy artykuł ktoś wysmażył na temat nowej kampanii.

http://pl.blastingnews.com/rozrywka/2016/02/the-lost-tales-of-axeoth-ubisoft-wyciaga-reke-do-starszych-graczy-00797203.html

Cieszy, że jest zainteresowanie serią HoMM w środowisku dziennikarskim.

Vusapion PW
29 lutego 2016, 21:31
Mam pytanie odnośnie funkcjonowania Zemsty Natury w grze. Czy kontratak również oznacza cel? I ogólne odczucia, czy ta umiejętność nie jest zbyt mocna, bo wydaje się, że rozwinięta maksymalnie daje ogromne korzyści, nieproporcjonalne do innych rasówek.

zbyniu1908 PW
11 marca 2016, 11:38
mam problem nie wiem czy to bug ale w 5 misji opowieści z axeoth gdy zabijam tych kapłanów i wracam do tego zombiaka to mi aktualizuje misje albo jak pherlonem pokonuje przeciwników w statku to nie dostaje tych jednostek co niby powinienem dostać po wykonaniu misji o co tutaj chodzi? możne coś źle robie?

Markham98 PW
4 kwietnia 2016, 17:46
Czy coś wiadomo na temat dalszego rozwoju Heroes VII? Od dawna nic nie słychać.

Alamar PW
4 kwietnia 2016, 18:15
Twórcy z jakiegoś powodu (czytaj: pijar :P) postanowili udzielać się na forum Steama. Tam też można znaleźć jakiekolwiek nowinki.
Ogólnie Heores 7 jest nadal rozwijane i nowe łatki powinny się ukazać, ale na razie brak jakichkolwiek konkretów co, gdzie, kiedy i odnośnie ewentualnego dodatku.

Andruids PW
4 kwietnia 2016, 19:01
O! To dobrze wiedzieć. Dzięki Alamar.

Alamar PW
7 kwietnia 2016, 18:24
Modding z Axeothu, czyli jak przenieść bohaterów czy muzykę z Zaginionych Opowieści na swoje własne mapy (ale już nie do standardowej gry).

Czy tylko ja mam wrażenie, że to nie żaden modding, a zwykły eksport zawartości?

Pointer PW
8 kwietnia 2016, 13:07
Mam 2 pytania:

1. Czy działa Wam generator map losowych w edytorze map? Chciałem sobie ostatnio stworzyć jakąś mapkę do gry z kumplem na Hot Seat, ale niestety mapa się tworzy, ale wyświetla się info, że mapa nie będzie wyświetlana na liście map...

2. Czy działają Wam specjalności bohaterów zwiększające przyrost jednostek w mieście? Jeśli tak, to gdzie powinien być bohater, żeby zwiększać przyrost?

Alamar PW
8 kwietnia 2016, 13:31
2. Bohater powinien być gubernatorem w mieście, w którym jego "specjalizacja"* ma zadziałać.

*"specjalizacja" (+2 do Mocy czy +10 do przyrostu) a specjalizacja (+5%x co y poziomów) to dwie różne rzeczy. :P

Alamar PW
14 kwietnia 2016, 15:36
Patch 1.8 wraz z drugą częścią Zaginionych Opowieści z Axeothu powinien już być udostępniony do automatycznego poprania - 2.6 GB (1.5 na Steamie).

Belegor PW
14 kwietnia 2016, 15:53
Coś im uplay nawala, bo nie mogę pobrać aktualizacji w ogóle.

Pointer PW
19 kwietnia 2016, 10:15
Cytat:
2. Bohater powinien być gubernatorem w mieście, w którym jego "specjalizacja"* ma zadziałać.

Może to głupie pytanie, ale jak takiego bohatera owym gubernatorem uczynić?


I co z tym generatorem w edytorze?

I jeszcze jedno: nie działa mi artefakt "Szata Alchemika" czy jakoś tak... Ten co ma dawać losowy 1 rzadki zasób dziennie... Jak u Was z tym wygląda? Działa?

Kammer PW
19 kwietnia 2016, 10:21
Gdy jesteś bohaterem w mieście - przeciągasz jego portret do takiego bajeranckiego kółeczka w górnym, lewym rogu.
Potem możesz nim sobie pojechać nawet na drugi koniec mapy, bohater będzie gubernatorował telepatycznie. :P

Alamar PW
19 kwietnia 2016, 10:26
Pointer:
Może to głupie pytanie, ale jak takiego bohatera owym gubernatorem uczynić?
Pytanie może i... niezbyt wybitne, ale powtarza się już tyle razy, iż Ubisoft powinien ten punkt obowiązkowo dodać do samouczka i instrukcji. A tak, zapomniałem, od czasów Heroes 5 nie mamy żadnych instrukcji, jedynie "ulotki" instalacji gry. :P


Jak awansować bohatera na gubernatora?
Należy chwycić ikonę bohatera na ekranie miasta i przeciągnąć go na puste miejsce w lewym-górnym rogu miasta.

Pointer:
I jeszcze jedno: nie działa mi artefakt "Szata Alchemika" czy jakoś tak... Ten co ma dawać losowy 1 rzadki zasób dziennie... Jak u Was z tym wygląda? Działa?
Jesteś pewien, że specjalny tydzień nie niweluje przychodów z kopalń, przez co i Szata Alchemika nie działa?

dvoytek PW
19 kwietnia 2016, 10:53
Alamar:
Jesteś pewien, że specjalny tydzień nie niweluje przychodów z kopalń, przez co i Szata Alchemika nie działa?
Jeżeli to tak działa, to i tak mamy bug, bo artefakt to nie kopalnia.

W sumie i tak jeden z mniejszych. Wiele bugów zgłoszonych przy wcześniejszym patchu i jeszcze wcześniejszych dalej nie jest naprawionych, np. zdolność koordynacja w lochach. Wczoraj bawiąc się ifrytem zauważyłem, że przy pomocy tarczy chaosu rzucił olśnienie na przeciwnika. W opisie -4 ataku i -4 do obrony, ale w praktyce kara do obrony nie zadziałała. Pamiętam, że we wcześniejszych wersjach gry to działało, aczkolwiek nie wiem czy u ifryta.

Poza tym jeszcze są krytyczne kwestie. 25. marca zgłaszałem na forum Ubi i w dokumencie na google docs do raportowania błędów, spierdzielenie się zapisów na mapie "Morze Sztormów".
Gra się crashuje przy loadingu. Psucie się zapisów to problem, który występuje od pierwszej bety.
Nie dostałem żadnej odpowiedzi od kogokolwiek z Ubi/limbic mimo że prosiłem o odzew w komentarzu, a oni zarzekają się, że czytają to forum :P
Za to jeden z użytkowników mnie poinformował, że tak się dzieje z zapisami nie tylko na tej mapie, tylko ogólnie na dużych mapach.

Alamar PW
19 kwietnia 2016, 11:03
Któryś z twórców się w tej sprawie wypowiadał i jeśli dobrze pamiętam, to ze względu na proces tworzenia łatek (terminy, ważność błędu), zgłoszony błąd nieraz naprawiany jest dopiero w kolejnych łatkach, a nie w najbliższej.
To nie tylko w Ubisofcie tak jest, ale w każdej firmie zajmującej się więcej niż jedną grą.

Cytat:
Jeżeli to tak działa, to i tak mamy bug, bo artefakt to nie kopalnia.
Nie wiem, jak to działa w H7, ale w H6 Tydzień świąteczny redukuje przychody o połowę, wliczając w to artefakty (chyba, sprawdzę wieczorem). A jako że H7 garściami czerpie z H6...

Cytat:
Za to jeden z użytkowników mnie poinformował, że tak się dzieje z zapisami nie tylko na tej mapie, tylko ogólnie na dużych mapach.
Jeśli dobrze pamiętam, to od początku Limbic miał problemy z zepsuciem sejwów wraz z czasem trwania rozgrywki. Duża mapa = długa rozgrywka = większe szanse zepsucia sejwu. Niby któryś patch to naprawił, ale chyba nie do końca. Ewentualnie może kontynuujesz grę na sejwie sprzed patcha?

dvoytek PW
19 kwietnia 2016, 11:09
No tak, ale w przypadku niszczenia się zapisów mówimy o krytycznym błędzie, który na dodatek pojawił się już w pierwszej becie. Teraz mamy 1.8 :P
Oczywiście coś poprawiono w tej kwestii, bo częstotliwość występowania problemu się zmniejszyła.
A odpowiedzieć na forum i tak powinni, nawet jeśli to coś w stylu "dzięki za feedback, przekażemy to dalej". Niekoniecznie, że już rozwiązują.
W sumie się zastanawiam czy po prostu nie zgłosić do pomocy technicznej, bo wtedy będę musiał dostać odpowiedź :D
Tylko że to było w wersji 1.7 więc nie wiem czy mnie przez to nie odprawią.

AlamarAlamarOdprawią. Każą zaktualizować grę i sprawdzić, czy błąd dalej występuje.


Edit: Grę zaczynałem w 1.7 i zapisy zepsuły się w 1.7
Oczywiście w 1.8 dalej nie działają :P
A ochoty na dalszą grę przez kilka godzin, tylko po to żeby sprawdzić, że dalej nie możemy ukończyć mapy, to nie mam :P
Pamiętam, że kiedyś zepsute save'y były dużo większe od działających, ale te zajmują tyle samo miejsca na dysku co zwykłe.
Przyczyna raczej ta sama. "Morze sztormów" to duża mapa z podziemiami, a zapisy się zepsuły po długiej rozgrywce.

Edit2: No i nie będę zamęczał osoby, z którą gram. To było już drugie nasze podejście do tej mapy. Pierwsze miało miejsce niedługo po premierze gry i nie ukończyliśmy wtedy rozgrywki z tego samego powodu. Tylko, że wtedy problem wystąpił dużo szybciej, więc jest jakiś progres XD

Kurek PW
22 kwietnia 2016, 02:34
W Edytorze H7 po ostatnim patchu znajduje się... magia runiczna? Ten dodatek z krasnalami to już pewniak!

Alamar PW
22 kwietnia 2016, 08:11
Możesz (albo ktokolwiek inny) zamieścić screenshota?

dvoytek PW
22 kwietnia 2016, 12:32
Magia runiczna była w edytorze H7 nie od ostatniego patcha, a od zawsze. Są tam tez posągi kapłana krasnali z Heroes 5 i jeszcze krasnoluda pierwszego poziomu :D
Link do filmu który to prezentuje

Od 2:00 są posągi, a od 2:27 magia runiczna.
strona: 1 - 2 - 3 ... 98 - 99 - 100 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel