Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 105 - 106 - 107

Nerevar PW
31 sierpnia 2014, 12:53
Cytat:
tego nie rozumiem nie spójne z stylistyką gry której nie widziałeś
Rozumiem, że po obejrzeniu kilkuminutowego gameplayu, kilkunastu screenów i garści szkiców nic nie możemy powiedzieć o stylistyce gry?

Eruanno PW
31 sierpnia 2014, 16:03
mr_R:
-_z tego co wiem, obraz przystani, który nam pokazali, to nie ekran miasta, tylko widok na mapie przygody...

Zapraszam:


mr_R:
-_tego nie rozumiem, niespójne z stylistyką gry, której nie widziałeś (no chyba że serii, ale i tak nie do końca się z tobą zgodzę)

Tak jak wspomniał już Nerevar, widzieliśmy przecież jak wygląda wstępnie gra na mapie przygód i grafikach jednostek. Mamy nieco mroczniejszy klimat, surowszy niż to co zaprezentowano na obrazie powyżej. Wydaje mi się, że nie możemy spodziewać się aż tak drastycznych zmian w przyszłości.

mr_R:
-_prostota i schematyczność może być plusem jak i minusem, zobaczymy

Wydaje się, że to już kwestia gustu każdego z nas. Moim zdaniem skoro gra przedstawia charakterystyczny klimat, typową dla starszych czasów architekturę, brak elektroniki i unowocześnień specyficznych dla naszych czasów, to powinniśmy spodziewać się bogactwa obrazu i szczegółowości lub przynajmniej pozornej schematyczności w stylu np. witraża. Upraszczanie otoczenia i przedmiotów jest dość typowe dla czasów współczesnych. Można oczywiście eksperymentować i łączyć styl nowoczesny z przepychem dawnych czasów, ale to wciąż flagowy krok naszej ery.




Tuptuś PW
3 września 2014, 21:05
Cytat:
Tuptuś:
-> Karawany - również tutaj pomysł z piątej części, z widocznymi karawanami uważam za bardzo trafiony i liczę na rozwinięcie tego aspektu. Może trzy poziomowa budowla w mieście, gdzie każdy poziom przynosiłby karawanom dodatkowe punkty ruchu, możliwość ukrycia się przed słabym bohaterem itp.
Dark Dragon:
Karawany po raz pierwszy zostały wprowadzone w czwartej części Heroesów.

Proszę, wczytaj się w mój post dokładniej :). W czwartej części karawany zostały potraktowane po macoszemu. Dlatego ich wykonanie z Heroes V o wiele bardziej przypadło mi do gustu. Widoczna karawana, możliwość jej zaatakowania. Dlatego w nadchodzącej odsłonie widziałbym poszerzenie tego aspektu. Wykupywanie w mieście lepszych koni, ulepszanie szlaków między miastami. Korzyści z tego płynące miałyby swoje odzwierciedlenie w czasie trwania podróży itp.

Nicolai:
Strefy kontroli nie były aż takim złym pomysłem. Na większej mapie czasem nie było czasu biegać w każde zakamarki i zdobywać/odbijać kopalnie. Jednak realizacja oparta na zamkach nie była do końca dobra. Jak było ich mało to jeden zapewniał władzę nad połową mapy. Powinni stworzyć jakieś pomniejsze punkty kontroli.
I właśnie ta władza nad połową mapy spowodowała niechęć do tego rozwiązania. Choć przyzwyczajenie do rozwiązań z poprzednich części na pewno też odcisnęło jakiś ślad. Mniejsze strefy kontroli rozwiązałyby sprawę.
Nicolai:
W którym miejscu? Jak dla mnie na takim podziale wyszliśmy na plus, najwięcej chyba zyskał Trzon. Jednostki z pierwszego czy drugiego poziomu siłą rzeczy nie mogły być zbyt silne i mieć za dużo umiejętności. Teraz przez zmianę podziału nie ma już takich nierówności. Poza tym ułatwia to twórcom rozmieszczanie jednostek na poszczególnych poziomach.
Zgadza się, że tych nierówności nie powinno być. Natomiast powinien zmienić się stosunek do jednostek z niższego poziomu. Właśnie one powinny mieć charakterystyczne, specjalne umiejętności dla danej frakcji. Pierwszy, drugi poziom z zdolnościami wpasowującymi się taktyką do danej frakcji, w połączeniu z stworami wyższych poziomów powinny tworzyć kolektyw i uzupełniać się nawzajem.

mr_R PW
3 września 2014, 23:05
Eruanno, ekranu nie widziałem, więc w tym miejscu zwracam honor i sam mam ochotę doczepić się do smoczka. Muszę się też zgodzić z argumentem, że miasta wygląda jak mata, na której są położone zabawki. Powinno być więcej wież oraz budynków z charakterem poprzedniej części (swego rodzaju pomost architektoniczny).

Po przemyśleniu też muszę się zgodzić, że miasto powinno bardziej nawiązywać do konkretnej księstwa (wilka, gryfa, jelenia). Chodzi mi o coś charakterystycznego, co twórcy bez większych problemów mogliby zmienić w miastach (oczywiście z powodu fabuły i księstwa, którym rozgrywamy misje).

Dla mnie wielkim minusem w zamku ludzi były przesadzone budynki. Zbyt wielkie, tak naprawdę nie pozwalające nacieszyć się miastem. Mimo wszystko wolałem styl z 3 czy 6, z jedną drobną zmianą, chciałbym by dodali trochę życia do miast.

Alamar PW
5 września 2014, 22:52
Kilka grafik z DoC-a, znajome?




vinius PW
6 września 2014, 12:30
Dlaczego pikinier dzierży tarczę Andurana?


Morglin PW
6 września 2014, 12:48
Akurat tarcze z tym motywem pojawia się w wielu grach M&M. Ot, małe mrugnięcie do fanów.

Degraf PW
6 września 2014, 12:49
Nie dzierży - kolory są odwrócone.

Alamar PW
6 września 2014, 13:16
Ja wiem, że obrazek tarczy jest zbyt mały, by odróżnić lwa w koronie od gryfa, ale żeby pomylić kształt tarczy?


AmiDaDeer PW
6 września 2014, 16:34
Heraldyka, Viniusie. Heraldyka i nic więcej.

vinius PW
6 września 2014, 17:56
Cytat:
Heraldyka, Viniusie. Heraldyka i nic więcej.
Twoja wypowiedź nic a nic mi nie powiedziała.

AmiDaDeer PW
6 września 2014, 17:57
To zastanów się nad tym, dlaczego tak dużo gryfów jest na tarczach.

Alamar PW
9 września 2014, 18:53
Nowy obrazek, a na nim Golemy i Gargulce Akademii oraz Mistrz Miecza, Kawalerzysta i chyba Kusznik Przystani.
Pole walki jest okropnie małe. :(


Degraf PW
9 września 2014, 19:14
Że pole małe to ma sens - w końcu to nie jest Total War czy Age of Wonders, aby walki frontalne, flankowanie, wymanewrowanie czy cokolwiek innego miało sens ;) Zwłaszcza, że ilość oddziałów na polu bitwy jest ograniczona.

Nerevar PW
9 września 2014, 19:28
Ale nie można iść za bardzo w drugą stronę - szczególnie, że utrzymała się głupotka pt. "jednostka zajmuje 4 pola bo takie mamy widzimisię".

Nicolai PW
11 września 2014, 10:11
Ubi wrzucił drugą część wprowadzenia fabularnego. Nie żebym miał im to za złe, ale chyba za bardzo się starają, by przejęcie władzy przez Gryfów było jak najbardziej zawiłe politycznie i skomplikowane prawnie, ale wychodzi to trochę na siłę.
@Alamar: Rzeczywiście, szerokość na 10 pól to okropnie mało. Kawalerzysta, Mieczownik i Anioł będą dużymi istotami, więc w Przystani będzie na styk z ich z ich rozmieszczeniem. Jakby zrekrutować neutralnego Gryfa na miejsce małej Strażniczki to mamy problem.
Co do samego screenu to trochę mały i niewyraźny. Szkoda, bo nie możemy się lepiej przyjrzeć jednostkom.
@Nerevar: Nie nazwałbym to głupotą. Jest to graficznie i logicznie uzasadnione. Smoki nie muszą się tłoczyć na takim samym obszarze co Niziołki i walcząc dużymi istotami trzeba brać poprawki na ich manewrowność.

Garett PW
11 września 2014, 10:40
@Nicolai Tyle, że bodajże będziemy musieli się zdecydować czy robić Anioły, czy Mieczników, więc nawet z gryfem nie będzie problemów z rozmieszczeniem.

Warmonger PW
11 września 2014, 11:22
Takie samo pole bitwy było w H5 - niby nic specjalnego, ale da się grać. Za plus należy uznać dużą ilość przeszkód terenowych, będzie można się bawić w blokowanie przejścia i otaczanie wrogów.

Nie wiem za to, dlaczego wojownik zajmuje aż cztery pola i ma śmiesznie mały zasięg ruchu. To raczej do poprawy.

Za to grafika - fenomenalna! Rewelacyjne oświetlenie UE3 oraz bump mapping, nareszcie!

Wellplay PW
11 września 2014, 13:17
Powodem, dla którego on ma tak mały ruch, może być zdolność przystani z podwójnymi morale, a także to, że nie jest ulepszony, więc dodatkowy ruch jest jeszcze mniejszy.


Dark Dragon PW
12 września 2014, 20:22
Na HC plotka niesie, że w Twierdzy mają pojawić się Ptaki Gromu jako czempioni. Jeśli Feniks wygra to będziemy mieli 3 ptaki-czempionów xD.
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel