Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 58 - 59 - 60 ... 105 - 106 - 107

Eternal PW
22 kwietnia 2015, 11:04
Och, Ubi, jak łatwo przewidzieć wasze ruchy. Jednak jest Solmyr! I wciąż zastanawiam się, czemu mnie to cieszy, skoro go nie lubię:-P
A finał opowieści... cóż, ujdzie. Mogło być lepiej, ale taki wstęp do gry też się nada.
Pozostaje czekać na opisy pozostałych kampanii. Dochodzę do wniosku, że historie Anastazji i Tanis przedstawią Wojnę Złamanego Kostura od dwóch przeciwnych stron i jestem ciekaw, czy będę miał rację.
(wciąż po cichu jara się Solmyrem)
EDIT: Napisałem tego posta zanim przeczytałem ten Alamara.

WhyMe PW
22 kwietnia 2015, 11:09
Alamar:
PS2
Ciekaw jestem, ilu osobom ten dżin z Ek przywodzi na myśl niejakiego Solmyra? ;)
Od razu dżin ten skojarzył mi się z Solmyrem :)
Co do ostatniego rozdziału jestem zadowolony, choć martwi mnie brak ostatniego członka rady którym jest przedstawiciel Sylvanu.
Ps.
Kompletny witraż wygląda zjawiskowo.

Kammer PW
22 kwietnia 2015, 11:14
Czasem nie miało być tak, że w Radzie nie będzie przedstawicieli wybranych demokratycznie frakcji?

Alamar PW
22 kwietnia 2015, 11:21
Eternal:
Pozostaje czekać na opisy pozostałych kampanii. Dochodzę do wniosku, że historie Anastazji i Tanis przedstawią Wojnę Złamanego Kostura

Ode mnie dowiedział się o tragicznej przeszłości Iwana, o tym co przydarzyło się jego ojcu I bratu, gdy był ledwie dzieckiem.
Od Anastazji poznał skomplikowaną opowieść o rodzinie Gryfitów.
Od Kentego dowiedział się o odwadze Iwana i jego honorze.
Od Murazel dowiedział się o jego poczuciu obowiązku.
A od Tanis dowiedział się o jego... zmiennym sercu.

Można wyciągnąć już wnioski, o czym będą powyższe kampanie. Wiemy już o Imani z opowieści Kentego i o jej walce o wolność i honor - jak widać pasuje to do powyższego tekstu.
Akademia i Tanis... dlaczego mam wrażenie, że może to dotyczyć historii Tyris i Edrika?

WhyMe PW
22 kwietnia 2015, 11:23
Kamer:
Czasem nie miało być tak, że w Radzie nie będzie przedstawicieli wybranych demokratycznie frakcji?
Z tego co mi wiadomo w Radzie nie będzie zasiadał przedstawiciel Ygg-Chall (historię tej frakcji opowie Jorgen który jest bezimiennym i zawsze towarzyszył Gryfitom). Jeżeli chodzi o Sylvan - członkiem tego zacnego kółka wzajemnej adoracji zostanie pewnie Tieru - o którym już wspominano w historii wojny dziesięcioletniej

Alamar PW
22 kwietnia 2015, 11:42
Przypomnę tylko pewną tekturę promocyjną ze spotkania w Paryżu:

Wolfheart PW
22 kwietnia 2015, 13:09
A jak już tak mówimy o elfach, to według was o czym będzie kampania elfów?

Górski PW
22 kwietnia 2015, 13:21
Gdyby były demony obstawiałbym walke Tieru z Elegarem, czy jak miał ten demon. A tak to nie wiem.

WhyMe PW
22 kwietnia 2015, 13:29
Wciąż liczę na porządnie opowiedzianą historię bratobójczej wojny, jaka rozegrała się w elfich lasach, po zamordowaniu Vaniela oraz spaleniu ich świętego drzewa. Można doszukać się tu pewnej analogii względem Wojny Dziesięcioletnej i tego, co dzieje się po zamordowaniu cesarzowej Maeve w Imperium Sokoła. Byłaby to cenna lekcja dla Ivana, przestroga przed podziałem i osłabieniem imperium.

Górski PW
22 kwietnia 2015, 13:32
Może, może. Tym bardziej, że dochodzą do gry jeszcze Morskie Elfy. Czy będzie miało to jakiś związek? Zapewne wkrótce się przekonamy.

EDIT: A to nie Arniel został zamordowany? :P

WhyMe PW
22 kwietnia 2015, 13:37
Górskikrasnolud:
A to nie Arniel został zamordowany? :P
Masz rację. Dla mnie wszystkie te szpiczastouche imiona brzmią tak samo ;P
Co do Morskich Elfów, z tego co pamiętam poparły stronę Tuidhany. Cały elfi lud był podzielony, tak jak ma to miejsce teraz w Imperium Sokoła. Oczywiście Jorgen może opowiedzieć historię z punktu widzenia mrocznych elfów. Wtedy mielibyśmy pełny obraz tamtych wydarzeń.

Alamar PW
22 kwietnia 2015, 13:53
W scenariuszu Dni Ognia z H5 nie było Morskich elfów, tylko leśne elfy, które po prostu mieszkały nad jeziorem.
Morskie elfy żyją na statkach pływających po morzach, a nie w miastach i w głębi lądu.

WhyMe PW
22 kwietnia 2015, 14:12
Alamar:
W scenariuszu Dni Ognia z H5 nie było Morskich elfów, tylko leśne elfy, które po prostu mieszkały nad jeziorem.
Morskie elfy żyją na statkach pływających po morzach, a nie w miastach i w głębi lądu.
Z tego co pamiętam to w scenariuszu są WODNE (nie leśne) Elfy.

Nicolai PW
22 kwietnia 2015, 14:39
@WhyMe: Mylisz się, Morskie Elfy od rozpadu Imperium Shantiri, a może nawet wcześniej, mieszkają na statkach, więc ciężko byłoby im poprzeć Tuidhanę skoro byli oddaleni od niej o siedem mórz.

Górski PW
22 kwietnia 2015, 14:41
Cóz, ale fakt występują tam wodne elfy.

Sobieski PW
22 kwietnia 2015, 14:46
Alamar:
Ode mnie dowiedział się o tragicznej przeszłości Iwana, o tym co przydarzyło się jego ojcu I bratu, gdy był ledwie dzieckiem.
Od Anastazji poznał skomplikowaną opowieść o rodzinie Gryfitów.
Od Kentego dowiedział się o odwadze Iwana i jego honorze.
Od Murazel dowiedział się o jego poczuciu obowiązku.
A od Tanis dowiedział się o jego... zmiennym sercu.

Można wyciągnąć już wnioski, o czym będą powyższe kampanie. Wiemy już o Imani z opowieści Kentego i o jej walce o wolność i honor - jak widać pasuje to do powyższego tekstu.
Akademia i Tanis... dlaczego mam wrażenie, że może to dotyczyć historii Tyris i Edrika?

Jorgen:
By dowiedzieć się jakim człowiekiem był Iwan i co go ukształtowało, Bleddyn postanowił podczas swej wizyty porozmawiać ze wszystkimi obecnymi wówczas w sali.

Alamarze, Twój cytat przedstawia to, co członkowie rady opowiadali kowalowi Bleddynowi, a nie Iwanowi.

Alamar PW
22 kwietnia 2015, 15:26
Owszem, ale nie oznacza to, że autor tekstu nie chciał mimochodem wspomnieć, o czym będą kampanie w H7. ;)
Przy okazji - Eric i Taris są, wg tych screenshotów co ukazały się przy okazji Twierdzy, w kampanii Przystani (a nie Akademii jak podałem wcześniej).

WhyMe PW
22 kwietnia 2015, 15:53
Nicolai:
@WhyMe: Mylisz się, Morskie Elfy od rozpadu Imperium Shantiri, a może nawet wcześniej, mieszkają na statkach, więc ciężko byłoby im poprzeć Tuidhanę skoro byli oddaleni od niej o siedem mórz.
Od strony Irollanu znajduje się MORZE IRISUS oraz archipelag, na którym żył smoczy rycerz Tieru. Wcale nie dzieliło morskich elfów siedem mórz od Tuidhany.

Wolfheart PW
22 kwietnia 2015, 16:43
@Górskiekrasnolud: Gdyby by były demony, to by zapewne opowiedzieli historie Kha-Beletha.

Alamar PW
22 kwietnia 2015, 16:48
@WhyMe
Owszem, Morskie elfy zawijają czasem do portów Irollanu, jednakże:
1. Nie są powiązane ani z leśnymi elfami, ani z mrocznymi - wywodzą się bezpośrednio z Imperium Shantiri i ich domem jest morze oraz ich statki.
2. "Jeziorowe" elfy ze scenariusza w H5 były leśnymi elfami, a nie morskimi - potwierdził to jeden z twórców fabuły Ashanu.
strona: 1 - 2 - 3 ... 58 - 59 - 60 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel