Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 54 - 55 - 56 ... 105 - 106 - 107

Acid Dragon PW
5 kwietnia 2015, 20:08
O tym akurat mogę mówić, bo niektóre zaklęcia były elementem wersji alpha w paryskim M&M Day.

Z tego co zauważyłem to system zaklęć jest jeszcze nieskończony, ale zapowiada się... na nienajlepszy, prawdę mówiąc. Owszem, jest nieco zaklęć "zapychaczy".
Przykładowo zaklęcie "regeneracji" z 1 poziomu magii ziemi działa tak jak regeneracja z H3, czyli regeneruje tylko punkty życia ostatniej jednostce oddziału. W przypadku jednostek niższego poziomu to nie ma żadnego znaczenia, a jeśli dysponujemy jednostkami wyższego poziomu, to zapewne mamy też wyższe poziomy (bardziej użyteczne) zaklęć. Czyli zaklęcie jest w każdej sytuacji nieprzydatne.

Poza tym ponieważ najprawdopodobniej w gildii znajdzie się tylko jedno zaklęcie interesującej nas szkoły magii na danym poziomie, to jeśli jest to zaklęcie bezużyteczne, to zostajemy z niczym. Jeśli ktoś tego nie przemyśli, to mając rozwiniętą tylko jedną szkołę magii możemy zostać tylko z trzema-czterema użytecznymi zaklęciami na całą mapę (a przynajmniej do czasu zyskania nowego miasta).

Alistair PW
5 kwietnia 2015, 23:10
Patrząc na skillwheel jestem ciekaw czy dla każdej umiejętności jest możliwe wybranie jednej z sześciu zdolności. Jeśli tak, to byłoby 10 umiejętności razy 6 zdolności, czyli 60 dostępnych zdolności, z czego (przy założeniu 30 poziomów i jednym punkcie na poziom) wybrać można byłoby 30 zdolności. Druga rzecz to skreen skillwheela - naliczyłem wybranych 13 zdolności na 23 poziomie bohatera. Gdzie pozostałe 10 "punktów" do rozdysponowania?

kuba13131315 PW
6 kwietnia 2015, 00:27
Mam nadzieję, że to poprawią, bo inaczej moc będzie o wiele lepsza niż magia, a ja zawsze wolałem magię i pewnie i tak bym nią grał, i przez to przegrywał. Ogólnie powinno to być w miarę wyrównane, dokładnie się nie da, ale nie powinna być ogromna różnica. W 6, mimo że zaklęcia jako umiejętności mi się nie podobały, to można było ignorować "zapychacze", ale mimo tego magia i tak była gorsza w późniejszych etapach gry tylko zaklęcia procentowe się na coś przydawały. Nie wiem, po co robią "zapychacze", skoro będą one tylko pogarszać grę. Lepiej, żeby było mniej zaklęć, ale żeby wszystkie były w miarę przydatne, przynajmniej w 1 z etapów gry. Jeżeli zaklęć wyjdzie za mało może wrócić system z 5 (4 szkoły).
Mimo, że wolę 7 żywiołów, to może dzięki temu moja kochana magia dogoniłaby moc, a może nawet przegoniła, jeżeli zaklęcia nie byłyby tak bezużyteczne jak w 6.

TopFunny525 PW
6 kwietnia 2015, 11:59
Acidzie a wiadomo może ile każda rasa będzie mieć bohaterów? Bo widziałem że każda rasa ma po kilka typów bohaterów (np.: Balsamista itp.) A ich ilośc mnie najbardziej interesuje :). Tak poza tym to co ze specjalizacją? Będzie podobnie jak w Heroes V/Heroes III?

Pozdrawiam

Haarald PW
6 kwietnia 2015, 19:53
Mam pytanie: Czy mapa przygody będzie w pełni obrotowa?

kuba13131315 PW
6 kwietnia 2015, 20:11
Jest chyba 12 bohaterów na frakcje 1 kobieta i 1 mężczyzna na klasę.Co do mapy to chyba tak.Co do 2 odpowiedzi nie jestem do końca pewny
Dodano coś nowego na stronie https://mmh7.ubi.com/pl/blog/post/view/fanday-interviews

Acid Dragon PW
6 kwietnia 2015, 20:30
Jeśli chodzi o system umiejętności, to najlepiej będzie poczekać na oficjalne wieści, bo to co w tej chwili jest w grze najwyraźniej jest tu w celach testowych.

Można rzeczywiście poznać poziom podstawowy we wszystkich 10 umiejętnościach i jednocześnie można poznać zdolność ostateczną bez wszystkich zdolności na wszystkich poziomach - wystarczy dojść do zdolności na poziomie mistrza - mimo iż opis ostatecznych zdolności jasno mówi, że trzeba mieć wszystkie. Maksymalny poziom bohatera to rzeczywiście 30 i dostaje się 1 punkt biegłości na poziom, bez względu na to co mogą sugerować screeny z wersji alfa.

Mapa nie jest obrotowa, albo ta opcja jest jakoś zablokowana.
Nie wiem ilu ma być ostatecznie bohaterów. Nie wszyscy są jeszcze w grze.

Matikun PW
7 kwietnia 2015, 18:21
Figurka Iwana

Alamar PW
7 kwietnia 2015, 18:54
Figurka Sandra:




KammerKammerW tym sezonie modny lisz nosi się na różowo.

Wolfheart PW
7 kwietnia 2015, 19:12
Nie wiedziałem, że Sandro kumpluje się z Acid Dragonem :P

Alistair PW
7 kwietnia 2015, 19:34
Wygląda jak przebrany Szkieletor z He-mana (gdyby ktoś nie wiedział).

Tarnoob PW
7 kwietnia 2015, 20:31
Alistair ma rację – też mi się kojarzy dość kreskówkowo, być może też z Sheltemem z MM1–5.

Ten smok to chyba jakiś inny, bo Acid w życiu by się nie pozwolił ujeżdżać, może tylko samemu Jonowi Van Ca­ne­ghe­mowi, jego żonie Debbie, Davidowi Mullichowi lub Slavie Salnikovowi. :-P
KammerKammerTarnoob - znawca zwyczajów i zachowań kwasowych smoków. :P

Alamar PW
10 kwietnia 2015, 09:07
Zamówienia przedprimerowe H7 na Steamie - oprócz gwarantowanego dostępu do bety mamy:
- dodatkowego bohatera,
- dodatkową mapę,
- ścieżkę dźwiękową,
- HoMM 3 HD.

Cytat:
Stwórz Herosów Potęgi i Magii
Rofl!

Oprócz tego poprawiony ekran Przystani w lepszej rozdzielczości:



I really need go to bed...

CzaroMaro PW
10 kwietnia 2015, 11:46
Wygląda zacnie.

Sobieski PW
10 kwietnia 2015, 14:14
Dlaczego portal do miasta znajduje się poza miastem?

To samo zastrzeżenie do Katedry Światłości i Transeptu Elizjum. Budynki powinny raczej znajdować się w mieście, a nie na drugim końcu świata.

I jeszcze jedno pytanie. Dlaczego most zwodzony wybudowano na łące? O ile się nie mylę w poprzedniej części była tam tyci tyci przepaść. Może uznano że jest na tyle mała że nikt nie zauważy jej braku, a budowanie mostów zwodzonych na płaskiej jak stół łące to nowe budownictwo?



Jeszcze co do umiejętności. Niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę, albo napisze że się nie mylę.

- w H2 mamy taki wybór umiejętności bohatera jaki nam wylosowano,
- w H3 mamy taki wybór umiejętności bohatera jaki nam wylosowano,
- w H4 mamy taki wybór umiejętności bohatera jaki nam wylosowano,
- w H5 mamy taki wybór umiejętności bohatera jaki nam wylosowano,
- w H6 mamy 1 słuszny wybór umiejętności bohatera,
- w H7 mamy 36 słusznych wyborów umiejętności bohatera.

Dobrze rozumuję? oczywiście to wersja skrócona.

Pointer PW
10 kwietnia 2015, 14:42
No dobra, ale jeszcze jedno pytanie... Czy w h7 rozwój bohatera też ma być ograniczony do 30. poziomu? Mam nadzieję, że nie. To był jak dla mnie jeden z największych mankamentów "szóstki", choć rzeczywiście, przy nielosowym systemie rozwoju bohatera takie ograniczenie musiało się pojawić. Mam nadzieję, że tutaj, przynajmniej przy włączonym losowym rozwoju umiejętności będzie można się "wdrapać" na wyższy poziom...

Degraf PW
10 kwietnia 2015, 15:01
@Sobieski - niekoniecznie. Jeżeli dobrze rozplanują skille to wybór będzie uzależniony od tego przeciwko komu się bije, jaka jest mapa itd. I np. grając przystanią na dużej mapie przeciwko arachnopolis lepsze będzie wyspecjalizowanie bohatera magii w stronę światła oraz logistyki a w grze na małej mapie lepiej będzie zainwestować trochę w magię światła, trochę w obronę, trochę w magię ziemi i trochę w dowodzenie.

Wszystko oczywiście zależy od tego, czy oszołomstwo z Ubiego potrafi dobrze rozłożyć wagę i siłę (aby nie było czegoś takiego jak "trójkowe" i "kultowe" Sokole Oko).

Sobieski PW
10 kwietnia 2015, 15:22
Degraf:
Jeżeli dobrze rozplanują skille to wybór będzie uzależniony od tego przeciwko komu się bije, jaka jest mapa itd. I np. grając przystanią na dużej mapie przeciwko arachnopolis lepsze będzie wyspecjalizowanie bohatera magii w stronę światła oraz logistyki a w grze na małej mapie lepiej będzie zainwestować trochę w magię światła, trochę w obronę, trochę w magię ziemi i trochę w dowodzenie.

To samo można mówić o H6, przeciwko komu się bije, jaka jest mapa itd. Jednak przyjęło się mówić, że większość gra 1 najlepszym możliwym ustawieniem. Skoro nie ma losowości i można wybrać 30 umiejętności lub zaklęć to po co wybierać coś gorszego jeśli można wybrać 30 najlepszych umiejętności i zaklęć jak to tylko możliwe.

Tak samo (podobnie - zamiast 1 skillwheela jak w H6, będzie 36) będzie w H7. Po co wybierać coś gorszego jeśli można wybrać 1 z 36 najlepszych ustawień.

Teraz przyszło mi coś na myśl. W H6 był 1 skillwheel dla wszystkich i każdą frakcją można było zrobić takie samo optymalne ustawienie. W H7 będzie 36 skillwheeli, przez co powstanie 36 optymalnych ustawień, jednak podejrzewam, że jedne będą mimo wszystko gorsze od drugich. Nie spowoduje to że większość graczy będzie grała 1 określoną frakcją i 1 określoną klasą?

Acid Dragon PW
10 kwietnia 2015, 15:28
Cytat:
No dobra, ale jeszcze jedno pytanie... Czy w h7 rozwój bohatera też ma być ograniczony do 30. poziomu?

Owszem, będzie. Też mi się to nie podoba, ale zwróć tez uwagę na to, że to i tak daje 30 różnych poziomów umiejętności i zdolności, podczas gdy w H3 było ich maksymalnie 24.

Cytat:
- w H2 mamy taki wybór umiejętności bohatera jaki nam wylosowano,
- w H3 mamy taki wybór umiejętności bohatera jaki nam wylosowano,
- w H4 mamy taki wybór umiejętności bohatera jaki nam wylosowano,
- w H5 mamy taki wybór umiejętności bohatera jaki nam wylosowano,

Tak, aczkolwiek ostatecznie jest to losowanie ciągle z tej samej puli umiejętności (z połowicznym wyjątkiem H5). Czyli pewne wybory stają się "jedynymi słusznymi" dla każdego bohatera. Nie znam np. nikogo, kto w H3 zrezygnowałby z logistyki lub magii ziemi.

Moim zdaniem losowość w H7 jest potrzebna (i zostanie dodana). Aczkolwiek posiadanie 36 zestawów umiejętnościo-zdolności zamiast jednego dla wszystkich uważam za plus w stosunku do poprzednich części.

Cytat:
Nie spowoduje to że większość graczy będzie grała 1 określoną frakcją i 1 określoną klasą?

A czy nie to samo można powiedzieć o H3? Przecież też można zawsze grać Fortecą i zawsze wybierać Solmyra (albo wstaw sobie swoją ulubioną frakcję i bohatera). A jednak gracze grają też innymi frakcjami i bohaterami, często zdając się na losowanie.

Degraf PW
10 kwietnia 2015, 15:31
W H6 nie można tego powiedzieć, gdyż w praktyce był zestaw "must have" oraz zestaw "bierz, jeżeli masz nadmiarową ilość skill-pointów". Widać to dobrze po komentarzach do nich na podstronie AC dot. tej części gry.

A ostatecznie jakie ustawienie będzie lepsze to zależy, jak oni zrobią robotę. W takim Falloucie nie istniał "jedyny słuszny model rozwoju postaci", ba nawet można było w ogóle nie inwestować w umiejętności i perki bojowe (F1 to jedna z niewielu gier RPG, gdzie można przejść bez walki) a równie dobrze można zrobić maszynę do zabijania lub jakieś standardy pośrednie i się dobrze bawić (polecam grę na "idiotę" - 1 INT i CHA a teksty robią się przekomiczne). Osobiście wątpię by Ubi tak zrobił, bo nie mają doświadczeń z porządnymi RPG, ale zawsze jest ten rzut na lucka i akurat wyjdzie...
strona: 1 - 2 - 3 ... 54 - 55 - 56 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel