Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 53 - 54 - 55 ... 105 - 106 - 107

Acid Dragon PW
5 kwietnia 2015, 09:50
To jeszcze nie zostało ujawnione.

TopFunny525 PW
5 kwietnia 2015, 09:57
Acid:
To jeszcze nie zostało ujawnione.

A czy masz może informacje na temat tego czy umiejętność rasowa elfów będzie podobna do umiejętności rasowej sylvanu z HV? Bo jeżeli tak to to będzie istna loteria a nie umiejętność xD.

Generalnie pomysł aby powrócić do tradycji z HV/HIII jest całkiem fajna, podoba mi się że wrócą gildie magów, jak i fakt że kilka opcji pozostało z HVI (to wybieranie umiejętności mi sie bardzo spodobało) :). Jestem bardzo pozytywnie nastawiony jak na razie i mam nadzieję że to nastawienie się nie zmieni zaraz po premierze xDDD.

Pozdrawiam

Kalohn PW
5 kwietnia 2015, 11:06
Cytat:
w Heroes III było 28 umiejętności po 3 poziomy każda. To daje razem 84 "możliwości" do wylosowania (przynajmniej w teorii).
W H7 bohater ma 10 umiejętności, w każdej 3 poziomy i 6 zdolności, czyli razem 9 sposobów rozwoju. W sumie więc przy 10 umiejętnościach, 3 poziomach i 6 zdolnościach otrzymujemy 90 "możliwości" do rozdysponowania punktów biegłości lub wylosowania (w zależności od wybranego sposobu rozwoju bohatera). 93, jeśli liczyć zdolności ostateczne.

Więc technicznie rzecz biorąc, mimo ograniczenia do 10 umiejętności dla każdej klasy, czynnik losowy może być większy niż w H3.

No tak, ale w obecnym, "prealfowym" kole, czterech z dziesięciu umiejętności nie można rozwinąć do poziomu mistrza. I czy możliwe będzie uczenie się, w znaczeniu "napoczęcie", wszystkich dziesięciu?
W Heroes III niemal wszystkie umiejętności, z wyjątkiem garstki (oraz oczywistych, jak monopol na nekromancję czy zablokowane dowodzenie nieumarłych) dostępne są dla każdego bohatera. Prawdopodobieństwo ich pojawienia się można w tej chwili pominąc, lecz zapewne i w przypadku H7 owa "losowość", o ile się pojawi, funkcjonować będzie podobnie.
Jeśli dobrze rozumiem wariant losowy, którego wdrożenie deklarują, dystrybucja umiejętności/zdolności możliwa będzie wyłącznie w obrębie koła danej klasy, które to z kolei oferuje circa about 1/3 wszystkich umiejętności, w różnym stopniu dostępnych. Takie rozwiązanie gwarantowałoby całkiem przyzwoitą dyferencjację...

TopFunny525 PW
5 kwietnia 2015, 12:00
Kalohn:
Jeśli dobrze rozumiem wariant losowy, którego wdrożenie deklarują, dystrybucja umiejętności/zdolności możliwa będzie wyłącznie w obrębie koła danej klasy, które to z kolei oferuje circa about 1/3 wszystkich umiejętności, w różnym stopniu dostępnych. Takie rozwiązanie gwarantowałoby całkiem przyzwoitą dyferencjację...

Wydaje mi się, że wariant o którym wspominasz będzie właśnie podobny do systemu z Heroes V czy Heroes III. Na tym chyba będzie polegać ta losowość. a koło to będzie system wybierania zdolności czyli coś ala system z HVI IMO. Ale nie wiem ja się na tym nie znam, to są tylko moje spekulacje i gdybania których pewnie nie będzie końca xDD.

Pozdrawiam

Acid Dragon PW
5 kwietnia 2015, 12:36
Cytat:
A czy masz może informacje na temat tego czy umiejętność rasowa elfów będzie podobna do umiejętności rasowej sylvanu z HV?
Nie, a nawet gdybym miał, to nie mógłbym powiedzieć, gdyż nic, odnośnie elfów, nie pojawiło się w wersji pre-alpha z M&M Day, więc wszystko odnośnie elfów (leśnych i mrocznych) jest wciąż objęte tajemnicą.

Cytat:
No tak, ale w obecnym, "prealfowym" kole, czterech z dziesięciu umiejętności nie można rozwinąć do poziomu mistrza. I czy możliwe będzie uczenie się, w znaczeniu "napoczęcie", wszystkich dziesięciu?
W Heroes III niemal wszystkie umiejętności, z wyjątkiem garstki (oraz oczywistych, jak monopol na nekromancję czy zablokowane dowodzenie nieumarłych) dostępne są dla każdego bohatera. Prawdopodobieństwo ich pojawienia się można w tej chwili pominąc, lecz zapewne i w przypadku H7 owa "losowość", o ile się pojawi, funkcjonować będzie podobnie.
Masz rację - ja po prostu nie wchodziłem już w szczegóły. W H3 jednak najczęściej tylko jedna klasa (czarnoksiężnik) może nauczyć się wszystkich umiejętności - chociażby ze względu na wykluczające się dowodzenie i nekromancję u pozostałych klas, więc tu też należałoby liczyć o 3 mniej, podobnie jak w H7 ze względu na brakujące trzecie poziomy - o 8 mniej.

Nie, bohater nie będzie mógł "napocząć" wszystkich 10 umiejętności, podobnie jak w H3 nie może napocząć wszystkich 28.

Jak ktoś chce, to może to zanalizować do końca - wliczając restrykcje dla poszczególnych klas, umiejętności początkowe, czy maksymalną ilość "rozwojów umiejętności", jakie pojedynczy bohater może poznać.

Ostatecznie jednak powinna wyjść podobna zmienność, jak w przypadku H3.

Markham98 PW
5 kwietnia 2015, 13:14
Byłbym rad, gdyby wśród jednostek neutralnych znalazły się Ajglaje i Bezimienni. Z naciskiem na tych ostatnich, plus ich ulepszenia. Jest to bardzo oryginalna jednostka (jeśli chodzi o wygląd). Na dodatek ma ciekawe umiejętności. Swoją obecnością w szóstce dodali nieco klimatu.

AlamarAlamarChwały, a nie Algidy. :P

Alamar PW
5 kwietnia 2015, 13:40
Cytat:
Nie, bohater nie będzie mógł "napocząć" wszystkich 10 umiejętności, podobnie jak w H3 nie może napocząć wszystkich 28.
Nie chodzi Ci przypadkiem o 30 wszystkich umiejętności, bo każdy bohater ma na swym kole 10 przypisanych umiejętności do wyboru z puli 30?

Z tych komentarzy co można przeczytać na temat prezentacji w Paryżu wychodzi, że bohater będzie miał 30 poziomów, po jednym punkcie biegłości po każdym awansie. Z racji tego, że punkty biegłości wydawane są na naukę zarówno umiejętności jak i zdolności (3 punkty na wymasowanie umiejętności + 6 na naukę wszystkich jej zdolności) wychodzi, iż każdy bohater będzie mógł być mistrzem (czytaj: kupić wszystko w danym drzewku)... w trzech umiejętnościach (zapewne głównych, gdzie mamy dodatkowo zdolności ostateczne).
Nie wygląda to zbyt zachęcająco.

Rademenes777 PW
5 kwietnia 2015, 14:35
Nie wiem co myśleć... Czyli, że np. Czarodziej na każdej mapie, w każdym scenariuszu będzie miał takie same koło, posiadające Metamagię, Pierwotną, Wodę, Cnoty, plus jakieś 6 innych? Albo ta bohaterka z twierdzy. Bez względu na wszystko będzie posiadać te same kółko i nie będzie można dla niej np. za magię ziemi wybrać magię ognia?

Alamar PW
5 kwietnia 2015, 16:48
Według obecnych informacji - tak.

Rademenes777 PW
5 kwietnia 2015, 16:58
Dziękuję za taką losowość! Wg mnie losowość to winna być z możliwością dowolnego wybierania umiejętności, bynajmniej podobna do tej z HV.

Kammer PW
5 kwietnia 2015, 17:03
A to czasem nie jest wewnętrznie sprzeczne?

Acid Dragon PW
5 kwietnia 2015, 17:04
Cytat:
Nie chodzi Ci przypadkiem o 30 wszystkich umiejętności, bo każdy bohater ma na swym kole 10 przypisanych umiejętności do wyboru z puli 30?
Nie, nie popełniłem błędu. Oczywiście wszystko się może jeszcze zmienić, bo jest ciągle w trakcie ustalania, ale raczej nie będzie można poznać poziomu podstawowego we wszystkich 10 umiejętnościach bohatera, a więc "pula" około 85 umiejętnościo-zdolności zostanie ograniczona przez wybór gracza, podobnie jak podobna pula jest ograniczana w H3 przez wybór 8 z 28 umiejętności (a więc w H3 pula 84 możliwości losowania jest ograniczona do 24 poprzez wybór gracza).

@Rademenes777
Dokładnie tak. Koniec więc ze schematami w stylu "każdy bohater musi mieć logistykę", czy barbarzyńcami znającymi wszystkie szkoły magii. Dzięki temu ograniczeniu każda klasa bohatera będzie unikalna. W H6 zaś w zasadzie klasa nie miała znaczenia, bo każdego bohatera można było nauczyć dokładnie tych samych umiejętności, a więc grać z jednym schematem na wszystkie okazje.

Alamar PW
5 kwietnia 2015, 17:23
Cytat:
Nie, nie popełniłem błędu. Oczywiście wszystko się może jeszcze zmienić, bo jest ciągle w trakcie ustalania, ale raczej nie będzie można poznać poziomu podstawowego we wszystkich 10 umiejętnościach bohatera


Z tego co widzę, to bohater poznał 7 z 10 swoich umiejętności na poziomie podstawowym (i wyższym):
- Bloodrage - poziom 3 (3 zdolności + zd. ostateczna)
- Warcries - nienauczone
- Earth Magic - nienauczone
- Defense - poziom 1 (2 zdolność)
- Diplomacy - poziom 3 (1? zdolność)
- Leadership - nienauczone
- Explorer - poziom 1 (1 zdolność)
- Warfare - poziom 2 (3? zdolności)
- Air Magic - poziom 1
- Destiny - poziom 2 (1 zdolność)

EDIT:
Inne umiejętności z ujawnionych już klas:
- Offense
- Paragon
- Economy

Jeśli dobrze liczę to daje w sumie wydanych... 13 punktów na umiejętności i 12? punktów na zdolności - razem ok. 25 punktów (+/- 3 - trudno powiedzieć, które zdolności są na 100% wykupione, bo ikony są za małe). Można od tego odjąć umiejętności i zdolności z jakimi grę rozpoczyna bohater (Bloodrage + Defense i Vitality za Chieftana) i wychodzi, że bohater rzeczywiście wydał te 23 punkty biegłości na swoje umiejętności i zdolności.
Sądzę, że bohater może nauczyć się w wszystkich umiejętności z koła, choć nie sądzę, by wtedy mógł wykupić zbyt wiele zdolności.
A tego, iż umiejętności w grze ogólnie jest więcej niż te 10, to wiadomo choćby po umiejętnościach rasowych i szkołach magii a także z dotychczasowych opisów klas Przystani, Akademii i Nekropolii - Egzekutor i Czarny Rycerz mają Atak, Rycerz, Alchemik i Rycerz Śmierci Ekonomię, a Spowiednik i Balsamista Cnotę (Paragon).

Cytat:
Koniec więc ze schematami w stylu "każdy bohater musi mieć logistykę", czy barbarzyńcami znającymi wszystkie szkoły magii.
W Heroes 3 bohaterowie też nie mogli nauczyć się podczas awansu dowolnej umiejętnosci. Pomijając nekromancję/dowodzenie, to taki np. Overlord nigdy nie mógł poznać Magii Wody, ani podczas awansu, ani wykupić jej na uniwersytecie. Mógł ją za to poznać dzięki chatkom wiedźm. W Heroes 7 wygląda na razie na to, że bohater będzie startował zawsze z tymi samymi umiejętnościami i nie będzie mógł się nauczyć innych dzięki mapie przygód.

Kalohn PW
5 kwietnia 2015, 17:39
Cytat:
Można od tego odjąć umiejętności i zdolności z jakimi grę rozpoczyna bohater (Bloodrage + Defense i Vitality za Chieftana)

Mnie również wydawało się to oczywiste, tymczasem okazuje się, że i to niekoniecznie działa w ten sposób. Wprawdzie umiejętności klasowe będą zawsze na "dwunastej" (rasowa), "czwartej" i "ósmej", ale bohater może zacząć grę... nawet bez żadnej z nich (!). ;)

Edit: Dzięki za wyjaśnienia, Dragonie.


Alamar PW
5 kwietnia 2015, 17:42
Umiejętność rasową to raczej na 99,9% zawsze będzie posiadał. Pozostałe dwie główne już raczej niekoniecznie.

kuba13131315 PW
5 kwietnia 2015, 18:55
Umiejętności bardzo fajnie zrobione. To, że każda klasa ma własne koło, czyni je unikalnymi, a 10 umiejętności to nie tak mało. Mam nadzieję, że skilwheel dobrze wyjdzie, pewnie będzie podobny do tego z heroes 5, czyli wybieranie z 2(+/-1) umiejętności i z 2 zdolności (+/-1).

Acid Dragon PW
5 kwietnia 2015, 19:15
Cytat:
Sądzę, że bohater może nauczyć się w wszystkich umiejętności z koła, choć nie sądzę, by wtedy mógł wykupić zbyt wiele zdolności.

Zweryfikuję to w najbliższym czasie.

Cytat:
W Heroes 7 wygląda na razie na to, że bohater będzie startował zawsze z tymi samymi umiejętnościami i nie będzie mógł się nauczyć innych dzięki mapie przygód.

Zgadza się, ale ciągle patrzysz na to (jak wielu z fanów) w wersji, że umiejętność z H3 = umiejętność z H7. W rzeczywistości, jak już wspomniałem 28 umiejętności z H3 = 10 umiejętności z H7, bo daje to podobną zmienność.

Więc owszem, bohater jest ograniczony do 10 umiejętności pod każdym względem, również mapy przygody, ale nie oznacza to, że będzie miał mniej wyborów niż mając 28 umiejętności w H3. Za to nie będzie miał NADMIARU wyborów, jak w H6.

Osobiście wolałbym co prawda więcej umiejętności, a mniej rozbudowanych, aczkolwiek zapewniam, że jeśli do obecnego systemu bohaterowi dołożyć możliwość posiadania większej ilości umiejętności niż 10, to zwyczajnie by to nie wyszło i taki system skończyłby się znów jak narzekania z H6.

Rademenes777 PW
5 kwietnia 2015, 19:32
A tak w ogóle to dlaczego poziom maksymalny to poziom 30-sty?

Acid Dragon PW
5 kwietnia 2015, 19:37
Nie wiem, nie rozumiem i nie popieram :P. Oficjalnie jednak nie ma jeszcze na ten temat informacji.

kuba13131315 PW
5 kwietnia 2015, 19:54
Acid, a znasz już większość zaklęć i czy są one pożyteczne czy raczej niektóre są zbędne i nic nie warte. Nie mówię, żebyś powiedział, jakie są, bo pewnie nie możesz. A jak wychodzą gildie magów, gdy mamy 7 szkół, czy nie oznacza to mniejszego dostępu do zaklęcia przez dużą ilość podziałów? Chyba, że zrobią zdolność która pozwala na posiadanie zaklęć wyższych poziomów.
strona: 1 - 2 - 3 ... 53 - 54 - 55 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel