Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 47 - 48 - 49 ... 105 - 106 - 107

Viking PW
25 lutego 2015, 00:30
@Up Dystansowe Behemoty?! Chyba coś Ci się przestawiło z dystansowymi Cyklopami i Behemotami do walki wręcz.

Nerevar PW
25 lutego 2015, 01:57
Cytat:
Z całym szacunkiem Wiwerny nie nadają się na Czempiona. To są zdegenerowane Smoki, więc ciężko stawiać je do walki z pełnoprawnymi Smokami.
Skoro ciut przekokszony człowieczek może być czempionem, to i zdegenerowany smok może ;)

Cytat:
Zawsze cyklopy mogą być jednostką burzącą mury (atak wręcz), a Behemoty jednostką dystansową.
Albo zrobią jak w Sylwanie i dadzą dwie piesze jednostki walczące wręcz.

mr_R PW
25 lutego 2015, 06:08
Vikingu są różne dziwne rzeczy, które ubi nam zaoferowała, to i dystansowe Behemoty może zrobić...

marchewsz PW
25 lutego 2015, 10:21
A może cyklopy jako "katapulta" Twierdzy? ;D

Viking PW
25 lutego 2015, 11:10
@mr_R Racja, nawet nie pomyślałem, że moglibby coś takiego zrobić, a to nawet do nich podobne. Wybacz, myślałem, że się pomyliłeś. Tak nieprawdopodobnie to zabrzmiało...

@marchewsz To dobry pomysł, chętnie przyjąłbym takie rozwiązanie z Behemotem i Ptakiem Gromu jako czempionami.

Wolfheart PW
25 lutego 2015, 13:14
Coś wątpię, że behemoty i ptaki gromu będą w twierdzy, ale kto tam wie, soon we will know.

Markham98 PW
25 lutego 2015, 16:12
Obecność Ptaków Gromu w serii H M&M jest dobrym rozwiązaniem, ale jeśli w siódemce będzie Magiczny Orzeł to może niech Twierdza ustąpi miejsca czemuś nowemu np. Olifantowi.

kuba13131315 PW
25 lutego 2015, 18:20
Nie chciałbym ptaka gromu. Cyklop mógłby rzucać kamieniami lub strzelać promieniem z oka. Ciekawe czy behemot, jakby był, to czy byłby podobny do tego z trójki. Olifant w sumie też mógłby być, ale wolę behemota, może olifanta dałoby się do elity.

KammerKammerTo jest olifant.

Alamar PW
25 lutego 2015, 18:29
To jest olifant:


Wellplay PW
25 lutego 2015, 18:30
A może ulepszona wersja olifanta będzie się zwała behemot?

kuba13131315 PW
25 lutego 2015, 18:33
Wszedłem w komentarze i zobaczyłem, co to jest, ale dzięki za tak szybką odpowiedź. Zedytowałem też posta.

Kammer PW
25 lutego 2015, 18:33
Behemot ze słonia? Wciąż lepsze od bezmyślnej kupy mięsa i futra.

kuba13131315 PW
25 lutego 2015, 18:39
Moim zdaniem nazwanie ulepszonego olifanta behemotem byłoby bez sensu.

Kosmos10 PW
25 lutego 2015, 18:45
Jak dla mnie jedyny prawdziwy behemot to ten z trójki. Mi osobiście nie pasowałoby żeby słoń był nazywany behemotem ale jeśli wpisać hasło behemot w wikipedii to otrzymujemy :"Behemot - nieprzetłumaczone imię zwierzęcia wspomnianego w Księdze Hioba, 40:15[1]. Przedstawiony jako postać podobna do hipopotama lub słonia." Więc kto wie?

Wolfheart PW
25 lutego 2015, 19:21
Jak dla mnie nazwanie olifanta behemotem to jak nazwanie hamburgera pizzą. Ale pomysł na olifanta w Twierdzy to całkiem dobry pomysł, nie zaprzeczę.

Belegor PW
25 lutego 2015, 20:16
Cóż, behemot z NWC a rzeczywisty, mitologiczny behemot to tak naprawdę dwa różne stwory. Prawdziwemu bliżej było do hipopotama, czy krokodyla niż do goryla lub leniwca. Nie zdziwiłbym się, gdyby bardziej oparli się na tym drugim niż na tym z trójki czy czwórki. Ba, nie zaskoczyłoby mnie nawet gdyby ulepszenie olifanta brzmiałoby behemot. Tak czy owak ten olifant z DoCa bardzo przypomina mitologicznego behemota.

Górski PW
25 lutego 2015, 21:04
Czyli jednak będą olifanty? ^,^ Bardzo mnie cieszy ta wieść, gdyż po cichaczu na nie liczyłem. Gdyby jeszcze pojawiłyby się gnolle, to było by super.

Vusapion PW
25 lutego 2015, 21:57
Olifant wygląda bardzo podobnie do biblijnego behemota, a przynajmniej jego interpretacji, czyli skrzyżowania słonia, hipopotama i nosorożca oraz wielkości mamuta. Nie wiem czy wolałbym Behemota z 3 i 4 czy olifanta, ale jeżeli zrobią dobrze tę jednostkę to chyba bez różnicy. Wiwerna pewnie będzie, tak, jak już zostało wcześniej powiedziane, najsilniejszą jednostką elity, a niestety cyklop na czempiona to mus. Ptak gromu byłby świetną alternatywą dla potężnego tanka jak behemot, czy szarżującego olifanta.

@up Gnolle i ja z chęcią powitałbym w twierdzy zamiast goblinów, które były ciekawymi jednostkami, ale jednak można by im dać odpoczynek w siódmej odsłonie sagi.

P.S. Zastanawia mnie czy wam też rzuciła się w oczy sytuacja z umieszczaniem newsów na oficjalnej stronie Heroes 7. Początkowo newsy pojawiały się o 17.00, później o 17.15 i tak powoli granica czasu się ciągle przesuwa, teraz to już prawie 19.00.

Markham98 PW
25 lutego 2015, 22:10
Hipopotam lub słoń jest interpretacją tłumaczy. Powyższe zwierzęta nie mogą być Behemotem gdyż, nie posiadają ogona, dzięki któremu,, zawijają jak drzewem cedrowym''. Oczywiście wyraz: tannyin tłumaczy się też jako wąż lub smok. Był to jakiś gigantyczny gad. Tak się składa, że wówczas smokami nazywano dinozaury, a Behemot odpowiada Diplodokowi. Są też inne pasujące cechy... Interesuję się Biblią i antykiem(mitologie jako esencja starożytności).

Przytoczę fragment: (Księga Hioba, rozdział 40 - Biblia Tysiąclecia). Uczę się wciąż starohebrajskiego, dlatego korzystam z przekładów z języków oryginalnych, choć ich jakość w wielu miejscach postawia wiele do życzenia):
Moc hipopotama5

15 Oto hipopotama - <jak ciebie go stworzyłem> -
jak wół on trawą się żywi.
16 Siłę swoją ma w biodrach,
a moc swą ma w mięśniach6 brzucha.
17 Ogonem zawija jak cedrem,
ścięgna bioder ma silnie związane,
18 jego kości jak rury miedziane,
jego nogi jak sztaby żelazne.
19 Wyborne7 to dzieło Boże,
Stwórca dał mu twardy miecz.

Jego sposób życia

20 Żywność przynoszą mu góry:
zwierzyna, co tam się bawi.
21 On leży pod krzewem lotosu,
w ukryciu trzcin i trzęsawisk.
22 Lotos dostarcza mu cienia,
otoczeniem są wierzby potoku.
23 Gdy rzeka wezbrana, niespieszny,
spokojny, choć prąd sięga paszczy.
24 Czy można go złapać za oczy,
przez nozdrza przesunąć pętlicę?

Na ten temat są dobre wykłady na YT. Polecam.

Alamar PW
25 lutego 2015, 22:25
Lista wycieczkowiczów do siedziby Ubisoftu.
strona: 1 - 2 - 3 ... 47 - 48 - 49 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel