Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 45 - 46 - 47 ... 105 - 106 - 107

Alamar PW
14 lutego 2015, 21:31
To jest grafika z materiałów promocyjnych H7 ("Choose your faction") i przedstawiająca leśnego elfa, który obrazuje krótki opis frakcji Sylvan (obok np. Pretorianina z H6 przy opisie Przystani czy Bezimmienego przy opisie Lochu). I to wszystko.

Wolfheart PW
15 lutego 2015, 19:20
A scenki filmowe będą takie same jak z H5 i H6?

marchewsz PW
16 lutego 2015, 20:18
Podobno mają być w stylu tych z MMX (gdzieś tak mi się obiło o oczy, ale nie traktuj tego jako jedynej prawdy).

Belegor PW
16 lutego 2015, 22:10
Jedno nie wyklucza drugiego, tylko że Elon raczej nie jest królem, a być może regentem lub bratem króla. Co bardziej prawdopodobne to tylko zlepek słów nic nie dający. Żeby był królem musieliby albo całkiem odejść od H5, albo cofnąć go w czasie, a wtedy musimy zapomnieć o mrocznych elfach, nekromantach i podczas kampanii zostaliby tylko magowie i ludzie, orkowie raczej nie zapuszczali się w te tereny. Dosyć słabe, zwłaszcza że o wydarzeniach sprzed Drugiego Zaćmienia nie wiele dzieje się z elfami. Demonów też nie ma, by przedstawić ich pierwsze wojny. Raczej będziemy się skupiać na konflikcie z mrocznymi elfami i Imperium Sokoła.

Alamar PW
17 lutego 2015, 18:38
Coś na temat walk w Heroes 7

1. Faza taktyczna dla każdego, ale sama taktyka (czyli większy obszar do rozstawienia wojsk) tylko dla prawdziwych przywódców (umiejętność Dowodzenia).

2. Więcej opcji rozstawiania jednostek na polu bitwy niż standardowa już linia (w tym opcja "zasadzki" - czyli wojska w każdym rogu mapy).

3. Na chwilę obecną bossowie nie są planowani.

4. Inicjatywy takiej jak w Heroes 5 nie będzie - będą klasyczne tury... ale z pewnymi ulepszeniami (dot. bohatera) i paskiem inicjatywy (Heroes 6).

5. Atak z boku/tyłu będzie zadawał dodatkowe obrażenia, ale nie aż tak znaczące, jak pierwotnie planowano.

6. Osłony - podobnie jak w Heroes 6 będą istniały na polu bitwy specjalne miejsca zmniejszające obrażenia z dystansu.

7. Kontrataki - jak zwykle w serii (z wyjatkiem Heroes 4).

8. Obrona ma znacznie zwiększać statystyki jednostki.

9. Opcja Czekania - im szybsza jednostka, tym wolniej czeka na swój ruch po wybraniu tej opcji.

10. Atak bohatera - domyślnie ma zabić 2-4 jednostki podstawowe, zaś na maksymalnym poziomie "aż" 1 czempiona (i tak niektórzy z nich mogą przeżyć).

11. Czary i Okrzyki wojenne - czary wymagają many, zaś okrzyki wojenne nie, lecz są dostępne tylko dla bohaterów mocy (pomysł z Heroes Online).

12. Autowalka - będzie dostępna, ale domyślnie ma powodować znacznie większe straty niż walka prowadzona osobiście.

kuba13131315 PW
17 lutego 2015, 20:06
Walki będą chyba ciekawsze. Ciekawe, jak wyjdzie zasadzka, bo atak z flanki był w Heroes Online i wyszedł całkiem dobrze.

Wellplay PW
17 lutego 2015, 20:30
Gra jak dla mnie zaczyna wyglądać bardzo obiecująco. :)

Nie mogę się na nią doczekać!

Zehir-12 PW
17 lutego 2015, 22:28
Wytłumaczy mi ktoś ten punkt 9? Bo nie do końca rozumiem o co chodzi z tym, że im szybsza jednostka tym wolniej czeka...

Nicolai PW
17 lutego 2015, 22:52
@Alamar: @Zehir-12: Z tym punktem dziewiątym to chyba się kopnęli, bo w oryginale jest coś takiego:
Soft Ubi:
Creature with higher initiative (the slowest) will wait longer than those with low initiative.
Czyli wychodziłoby na to, że im większa inicjatywa tym wolniejsza jednostka, co trochę nie ma sensu. Jednak w każdym razie wynika z tego, że rzeczywiście im wyższa inicjatywa tym dłużej się czeka. Tylko następne zdanie brzmi tak:
Soft Ubi:
Fast creature will then always act before slow ones.
Więc tutaj mówią coś zupełnie innego.

Wellplay PW
17 lutego 2015, 23:01
Trzeba poczekać na potwierdzenie do jutra, bo może to być zwykły błąd.

Alistair PW
17 lutego 2015, 23:05
Cytat:
Creature with higher initiative (the slowest) will wait longer than those with low initiative.

W tym zdaniu nie pasuje mi tekst w nawiasie, gdyż im większa inicjatywa, tym szybciej jednostka się porusza. Już w jedynce przecież, im większa prędkość, tym szybciej jednostka się poruszała. Dopiero w piątce pojawiło się coś takiego jak inicjatywa, która pozwalała ruszać się szybkim jednostkom częściej od wolnych. Wcześniej po prostu szybkie jednostki poruszały się pierwsze i gdy wybrało się opcję czekania dla wszystkich jednostek, to najpierw ruszały się wolne jednostki, a dopiero później te szybkie. Po prostu zmieniała się kolejność. W normalnej sytuacji to szybkie jednostki atakowały najpierw. Gdy wszystkim kazano czekać, to wolne jednostki ruszały się najpierw.

Jestem ciekaw na czym mają polegać te ulepszenia. Ubi znowu kombinuje.

Kalohn PW
18 lutego 2015, 01:54
Ostatecznie można by podciągnąć całość pod nieudolnie, niezbyt wyczerpująco przedstawiony przykład; z mocnym akcentem na "podciągnąć". ;)

Gdyby rozumieć to w taki sposób: "Creature with higher initiative (but slowest, read: with least movement points) will wait longer than those with low initiative.", kolejne zdanie zyskałoby nieco sensu.
Innymi słowy, o kolejności ruchu po komendzie "Wait" decydowałaby już nie inicjatywa jednostki, a jej punkty ruchu.

...aczkolwiek bardziej skłaniam się ku opcji, że coś się komuś pokiełbasiło.



Wellplay PW
18 lutego 2015, 12:05
Mam odpowiedz od Limbic-Jaelle:

Initiative only is responsible for the "sorting", which creature has their turns after which. Irrespective of that, every creature in their turn strikes first.

-Inicjatywa jest odpowiedzialna tylko za "sortowanie", tego, które stworzenie jest nastepne.
Niezależnie od tego, każde stworzenie w swojej turze uderza pierwsze.

A to zdjęcie pokazuje że jednostka z najwyższą inicjatywą jest pierwsze.

Edit:
I take everything back what I said and claim the opposite.
Okay, it's not that bad, but I got the right information now.

1) the more initiative, the better. What I saw was a picture with waiting creatures, which leads to:
2) if you wait, you get sorted backwards (a, b, c -> c, b, a)

But in their own turn, the creatures will act first, as told.

-Cofam wszystko co mówiłam. Nie jest tak żle, mam właściwe informacje teraz. :D

1) m więcej inicjatywy tym lepiej. Widziałam zdjęcie z czekającym stworzeniem, które prowadzi do:
2) jeśli czekasz, zostajesz cofnięty do tyłu (a, b, c -> c, b, a)

Ale we własnej turze, stworzenie rusza się pierwsze tak jak powiedziano.

Wellplay PW
18 lutego 2015, 14:39
@Limbic-Jaelle

If you have more creatures with the same initiative, it's sorted this way:

Offensive, Defender, Offensive, Defender...and so on.

If you have for example more offensives than defenders, it will rotate, til the last defender has taken its place and will continue with the left offensives in a row.

-Jeśli masz więcej stworzeń z tą samą inicjatywą to będzie sortowane w taki sposób:

Ofensywny, Broniący, Ofensywny, Broniący...i tak dalej.

Jeśli masz na przykład więcej ofensywnych niż broniących, będzie to sortowane w taki sposób, aż do momentu kiedy ostatni obrońca zajął swoje miejsce i będzie kontynuowało z ostatnimi ofensywnymi w kolejce .

W skrócie mamy system z H3. :)

Wellplay PW
19 lutego 2015, 13:43
Motyw dla Nekropoli. :)

marchewsz PW
19 lutego 2015, 13:45
A co ta Nekropolia taka wesoła? ;o

Drwal PW
19 lutego 2015, 13:53
marchewsz:
A co ta Nekropolia taka wesoła ? ;o

Motyw powinien nazywać się Wesoła wdówka. :D

Wellplay PW
19 lutego 2015, 14:31
Jak dla mnie wszystkie obecne motywy do H7 są niesamowite. Romero i King jak zwykle nie zawodzą. :D

Alamar PW
19 lutego 2015, 15:16
Ależ zawodzą... i to już od części czwartej (ale to dyskusja na osobny temat i chyba była już poruszana).

Anyway strona Nekropolii na blogu oraz będą zmiany w wizerunkach lisza i wampira!

Dark Dragon PW
19 lutego 2015, 15:26
Alamar:
Ależ zawodzą... i to już od części czwartej (ale to dyskusja na osobny temat i chyba była już poruszana).

Kwestia gustu, jak dla mnie to właśnie w H4 były najlepsze motywy muzyczne.


Nekropolia wygląda sympatycznie, cieszy, że będą zmiany w modelach.
strona: 1 - 2 - 3 ... 45 - 46 - 47 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel